На селекторній нараді обговорено пенсійні питання та процес монетизації субсидій

19 березня заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан взяв участь у Всеукраїнській селекторній нараді з актуальних питань монетизації субсидій та індексації пенсій, яку провів Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

У ході селекторної наради Павло Розенко розповів, що субсидії готівкою отримають близько 3,5 млн домогосподарств, а середній її розмір  становитиме 1676 гривень. Аналогічні суми люди отримають у квітні та травні 2019 року. «Це означає, що людина отримає на руки реальний ресурс і після сплати всіх житлово-комунальних послуг у неї залишаться реальні суми економії», - резюмував Віце-прем’єр-міністр України.

Також він нагадав, що у частині третій статті 11 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» чітко визначено, що пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг з 1 січня 2019 року виплачуються споживачам у грошовій формі.

«Процес реформування субсидій розпочався не вчора, і  не за місяць, і не за два до виборів. Ми розпочали цей процес більше 3 років тому, коли була проведена масштабна «революція» в системі надання субсидій. Це – відповідь на запитання, чому монетизація проходить саме зараз», ­­­­– резюмував Павло Розенко.

Щодо індексації пенсійних виплат, Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що середнє підвищення пенсій з 1 березня 2019 року для осіб, пенсії яких підлягали перерахунку, складає 514 гривень та наголосив: «Підвищення пенсій   від 100 грн до 400 грн відбулося для 2,5 млн. громадян, від 400 грн до 700 грн для понад 1,5 млн осіб, від 700 грн до 1000 грн для близько півмільйона пенсіонерів».

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua