На порядку денному питання шкільних бібліотекарів

16 квітня 2019 року на базі Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар шкільних бібліотекарів закладів загальної середньої освіти ВЕрхньорогачицького району з теми «Інноваційна діяльність бібліотеки».

У наш швидкоплинний час інформація є важливим чинником прогресу. Шкільні бібліотеки повинні створювати надійну інформаційну платформу для набуття знань. Щодо питання «Шкільні бібліотеки в умовах модернізації освіти: майбутнє шкільних бібліотек» висловилася методист методичного кабінету комунальної установи «ВРРЦОЗО» Батракова Ю.С. Вона ознайомила присутніх із програмою курсу «Перетворення шкільної бібліотеки в шкільний бібліотечно-інформаційний центр» від Українського інституту нормативної інформації. Мета якого: підготовка шкільних бібліотекарів і започаткування на місцях практичних робіт з облаштування сучасних шкільних бібліотечно-інформаційних центрів (ШБІЦ).  

Учасники семінару проявили активність в обговоренні сучасних методичних ідей, поділилися методичними надбаннями. Завідувач бібліотеки Черниш Т.О. (Верхньорогачицька опорна ЗОШ І-ІІІ ступенів) розповіла про організацію масових заходів з використанням інтерактивних методів і форм роботи (буктрейлер), а також ігор і заходів: бібліоквест, бібліобар, бібліокафе, бібліомікс. Бібліотекар Чистопільської ЗОШ  І-ІІІ ступенів Дацко С.М. доповіла з питання «Місія бібліотеки і бібліотекаря в сучасному суспільстві». Про нові форми масової роботи, а саме: літературні ігри, театралізоване дійство, голосне читання, бібліографічні огляди літератури (бібліофреш), методи (бренд-автор-шоу, ерудит-шоу, круглий стіл, сміх-тайм, бенефіс читача, авторитет імені), повідомила завідувач шкільної бібліотеки Лащенко Л.Г. (Верхньорогачицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2). Вона наголосила, що треба сміливіше використовувати оригінальні, близькі учням форми роботи: діалоги, дискусії, ігрові форми спілкування, які посилюють пізнавальну й читацьку активність, спонукають до самостійного мислення, умінню відстоювати особисту думку.

Учасники семінару відвідали бібліотечний урок «Твій друг – книга», який підготувала й провела бібліотекар Демченко І.М., і переглянули виставку-ай-стопер «Книги, що допомагають у житті».

Обговорювалися також теоретичні та практичні питання, пов’язані з роботою шкільної бібліотеки, рекомендації щодо впровадження УДК.

З усіх заслуханих питань роботи семінару було прийнято відповідні рішення та розроблено методичні рекомендації.

 

Методист РМК

Юлія Батракова

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua