У К Р А Ї Н А

 

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  РАДА  ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Постійна комісія районної ради  мандатна з питань депутатської діяльності та етики, гуманітарної політики, законності та правопорядку

VІІ скликання

 

Від 22грудня 2016 року протокол №14 

 

Висновки та рекомендації

 

Про хід виконання районної програми

розвитку інформаційного простору

Верхньорогачицького району

на 2012-2016 роки

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію про хід виконання районної програми  розвитку інформаційного простору Верхньорогачицького району

на 2012-2016 роки, постійна комісія районної ради відмічає, що в районі проводиться відповідна робота щодо виконання заходів даної програми.

Так, на території Верхньорогачицького району створено належні умови розвитку інформаційного простору, що в свою чергу забезпечило збільшення можливостей доступу населення до інформації та права громадян району на отримання якісної, об’єктивної інформації.

Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», згідно розпорядження голови районної державної адміністрації від 20 квітня 2016 року №180 «Про реформування друкованого засобу масової інформації районної газети «Рідний край» та редакції Верхньорогачицької районної газети «Рідний край», співзасновником яких є Верхньорогачицька районна державна адміністрація» Верхньорогачицька районна державна адміністрація вийшла зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації районної газети «Рідний край» та редакції Верхньорогачицької районної газети «Рідний край» з перетворенням Редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації. Дане рішення оприлюднене у районній газеті «Рідний край» (випуск від 13 травня 2016 року №19) та направлене до Державного комітету телебачення і радіомовлення України (лист районної державної адміністрації від 05 травня 2016 року №01-26).

Проте органи влади та місцевого самоврядування створили умови для розширення кола споживачів інформації, безперебійного функціонування єдиної районної газети «Рідний край» шляхом фінансової підтримки з районного бюджету за «Програмою підтримки Верхньорогачицької районної газети «Рідний край», схваленої розпорядженням голови районної державної адміністрації від 18.02.2013 року №109 «Про проект районної програми підтримки Верхньорогачицької районної газети «Рідний край» на 2013-2017 роки» та затвердженої рішенням Верхньорогачицької районної ради ХХІХ сесії шостого скликання від 15.03.2013 року №312 «Про районну програму підтримки Верхньорогачицької районної газети «Рідний край» на 2013-2017 роки». У 2016 році на підтримку районної газети «Рідний край» з бюджету виділено 15,0 тис. грн. Кошти використані на друк газети.

Тираж районної газети «Рідний край» станом на листопад 2016 року становить 1808 примірників. Слід зауважити, що райдержадміністрацією щороку проводиться значна організаційна робота з метою збереження кількості передплатників.

На сторінках районної газети «Рідний край» систематично, повно і всебічно висвітлюється діяльність райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування, оприлюднюються видані ними акти нормативно-правового характеру.

Інформаційний простір району окрім районної газети «Рідний край», формують і електронні засоби масової інформації веб-сайти райдержадміністрації та районної ради, сайти організацій та установ району.

Станом на звітній період, Верхньорогачицькою районною державною адміністрацією проводяться роботи щодо модернізації та створення оновленого офіційного веб-сайту «Верхньорогачицький район Херсонської області. Офіційний сайт органів влади району» (схвалено розпорядженням голови районної державної адміністрації від 10.03.2016 року №122 «Про проект районної програми висвітлення діяльності Верхньорогачицької районної державної адміністрації та Верхньорогачицької районної ради на сайті «Верхньорогачицький район Херсонської області. Офіційний сайт органів влади району» на 2016-2020 роки», затверджено рішенням Верхньорогачицької районної ради УІ сесії сьомого скликання від 17 березня 2016 року №80 «Про районну програму висвітлення діяльності Верхньорогачицької районної державної адміністрації та Верхньорогачицької районної ради на сайті «Верхньорогачицький район Херсонської області. Офіційний сайт органів влади району» на 2016-2020 роки»).

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації оприлюднюються розпорядження голови райдержадміністрації, забезпечено оперативне оприлюднення інформації про діяльність Верхньорогачицької районної державної адміністрації, її структурних підрозділів тощо.

У населених пунктах району забезпечено розміщення інформаційних плакатів (білбордів), соціальної реклами та роз’яснювальних листівок з патріотичної тематики, що надаються Департаментом з питань внутрішньої інформаційної політики Херсонської обласної державної адміністрації та були замовлені самостійно.

У Верхньрогачицькому районі забезпечується задоволення попиту населення щодо отримання оперативної та об’єктивної інформації різних рівнів.

Районна газета «Рідний край» та офіційні веб-сайти органів влади району забезпечують всебічне і повне висвітлення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, оприлюднення виданих ними актів нормативно-правового характеру.

Робота щодо виконання передбачених Програмою заходів продовжується.

Виходячи із вищезазначеного та керуючись статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійна комісія районної ради

 

Р Е К О М Е Н Д У Є:

 

1. Інформацію про хід виконання районної програми розвитку інформаційного простору Верхньорогачицького району на 2012-2016 роки прийняти до відома.

2.      Районній державній адміністрації  забезпечувати систематичне надання повної, об’єктивної, неупередженої інформації щодо діяльності органів виконавчої влади, оперативного реагування  на пропозиції, зауваження громадськості, висловлені в районній газеті «Рідний край»  (в рамках виконання норм чинного законодавства України щодо питань свободи слова та прав громадян на отримання суспільно значущої інформації).

4.  Контроль за виконанням програми залишити за постійною комісією районної ради мандатна з питань депутатської діяльності та етики, гуманітарної політики, законності та правопорядку.

 

 

 

 

 

Голова постійної комісії                                   Д.І. Безрідний

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua