У К Р А Ї Н А

 

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  РАДА  ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Постійна комісія районної ради  з питань соціального захисту населення,

ветеранів війни і праці, охорони здоров’я, молоді

VІІ скликання

 

від 20 вересня 2016 року     Протокол № 10

 

Висновки та рекомендації

 

Про хід виконання програми

розвитку фізичної культури

та спорту у Верхньорогачицькому

районі на 2013-2017 роки

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію про хід виконання програми розвитку фізичної культури та спорту у Верхньорогачицькому районі на 2013-2017 роки, постійна комісія районної ради відмічає, що в районі проводиться робота направлена на створення умов для розвитку фізичного виховання у навчальних закладах, масового спорту за місцем роботи, проживання та у місцях масового відпочинку населення, збереження матеріально-технічної бази галузі.

Чисельність населення у районі залученого до занять всіма видами  фізкультурно-оздоровчої діяльності, складає 18 % від загальної. Загальна чисельність штатних працівників сфери фізичної культури і спорту складає 10  осіб, із них 8 у ЗНЗ і 2 у ДЮСШ. У селищній та сільських радах дані працівники відсутні.

В районі культивується 10 видів спорту, з яких 5 - не олімпійських. До олімпійських видів спорту входять бокс, легка атлетика, волейбол, футбол, баскетбол, настільний теніс, з не олімпійських – шахи, шашки, гирьовий спорт.

На території району функціонують: 1 стадіон, 42 спортивних майданчики (баскетбольні, волейбольні, міні-футбольні), з яких 8 – з тренажерним обладнанням, 9 футбольних полів,  9 спортивних залів, що розташовані  на території навчальних закладів. Щороку під час проведення в районі місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» на даних спортивних об’єктах проводяться поточні ремонти та упорядкування прилеглих до них територій.

         Фізичне виховання та спортивно-оздоровча робота проводиться у 8 загальноосвітніх закладах району, в яких створені належні умови для реалізації фізкультурно-спортивної роботи. Згідно навчальних планів загальноосвітніх закладів району у поточному навчальному році  учні 1-4 класів (100,0%) охоплені уроками фізичної культури по  3 години на тиждень, а також із ними проводилася ранкова гімнастика, фізкульт-хвилинки впродовж уроків та рухливі перерви. В режимі роботи групи продовженого дня для дітей організовуються спортивні змагання «Старти надій», «Веселі старти», рухливі естафети, ігри. У середній та старшій ланці фізичною культурою займаються учні 5 – 9 класів – по 3 години на тиждень, і 10 – 11 класів – по 2. Крім того, у Верхньорогачицькій гімназії Верхньорогачицької районної ради працює спортивний клуб «Олімпік», який відвідують в позакласний час 75 дітей віком від 10 до 17 років. В усіх навчальних закладах району збережена необхідна навчально-матеріальна база, ведеться робота щодо поповнення  спортивного інвентарю за рахунок позабюджетних коштів.

Система оздоровчої роботи в школах передбачає впровадження масових багатоступеневих змагань. Відділом освіти районної державної адміністрації щорічно проводиться районна Спартакіада школярів з 10 видів спорту. У рамках  Спартакіади школярів проведено змагання з настільного тенісу,шахів та шашок, волейболу серед юнаків та дівчат, баскетболу серед юнаків та дівчат, обласні змагання з футболу на призи «Шкіряний м’яч», районні змагання з баскетболу, легкої атлетики, пляжного волейболу. За результатами проведених районних змаганнях збірні команди району мають можливість приймати участь у обласних етапах. Щорічно під час проведення навчально-польових зборів серед юнаків 11 класі в районі проводиться спартакіада з допризовної молоді, за результатами якої визначається фізичний рівень підготовки учнів до служби у Збройних Силах України.

З метою систематичних занять фізичною культурою та спортом, підвищення спортивної майстерності у районі працює дитячо-юнацька спортивна школа Верхньорогачицької районної ради. Заняття у  ДЮСШ відвідують 225 учнів, що становить 21,4%  від загальної кількості школярів району. До занять спортом залучаються діти-інваліди, які відвідують гуртки та секції  з шашок, настільного тенісу, футболу та волейболу. Відповідно до п. 5 розділу ІІ 20 учнів району у червні місяці поточного року прийняли участь у спеціалізованій зміні «Дитяча Олімпіада Херсонщини – 2016» у смт Лазурне Скадовського району.

         Дієвим важелем у формуванні здорового способу життя, підвищення соціальної активності і зміцнення здоров’я та виховання учнівської молоді                        на традиціях українського народу є проведення культурно-спортивних змагань “Мамо, тато, я - спортивна сім’я”, де перемогу здобула сім’я Назаренко, яка представляла Верхньорогачицьку ЗОШ №2,  спортивно-масові  та фізкультурно-оздоровчі заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей “Веселі старти”, Всеукраїнський місячник “Спорт для всіх-спільна турбота”,  з метою облаштування спортивних майданчиків за місцем проживання, Всеукраїнська військово-патріотична гра «Сокіл» (Джура), спортивні заходи з відзначення “Всесвітнього дня здоров’я”.

         В рамках святкування Дня фізичної культури і спорту щорічно проводяться   у всіх закладах освіти Всеукраїнський Олімпійський урок, під час якого вчителі фізичної культури  поряд з досягненнями українських спортсменів на змаганнях різного рівня знайомлять учнів з нашими земляками.

      За 7 місяців 2016 року районний  центр  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в  школах, організаціях та установах району, районному центрі зайнятості провів 12 лекцій, бесід, відеолекторій,  якими охоплено 194особи учнів, молоді, дорослого населення, безробітних, та засуджених до покарань без позбавлення волі з питань збереження репродуктивного здоров’я, ведення здорового способу життя, попередження вживання алкоголю та тютюнопаління.
     У 2016 році у рамках програми розвитку фізичної культури і спорту у Верхньорогачицькому районі на 2013 – 2017 роки на проведення районних та міжрайонних турнірів з пляжного волейболу, шахів, шашок та футболу виділено коштів у сумі 12,6 тис. грн.
      На виконання зазначеної програми Бережанською сільською радою для загальноосвітньої школи було придбано спортивного інвентарю на 2,7 тис. грн., Чистопільска сільська рада придбала футбольну форму на суму 5,8 тис. грн. За підсумками 9 місяців 2016 року Первомаївською, Самійлівською, Зеленянівською сільскими радами планується передбачити кошти для придбання спортивного інвентарю загальноосвітнім школам.    

У березні 2016 року баскетбольна  команди дівчат у м. Н.Каховка виборола перше місце у змаганнях VIII Спартакіади школярів Херсонської області. Ця перемога для наших дівчат стала не випадковою, адже 5 років тому, у 2011 році команда з Верхнього Рогачика вперше в історії Херсонської області стала чемпіоном України.

         Останні роки великого інтересу для молоді нашого району набуває такий вид спорту, як пляжний волейбол. Так, на території селища були проведені змагання з пляжного волейболу серед команд організацій та колективів району де кращими та спортивними було визнано  команди державних службовців, освітян, культури. Крім того, спортсмени з пляжного волейболу щороку  приймають активну участь в обласних спартакіадах,  де і цього року  12 червня в смт Лазурне стали бронзовими призерами з 14 команд області.

         Цього року команда «Старт» ДЮСШ Верхній Рогачик заявилася на участь у відкритому чемпіонаті Нижньосірогозького району по футболу серед аматорських команд. Крім, нашої команди в змаганнях приймає участь ще 10 команд, з яких 7 із Нижньосірогозького району, 2 із Іванівського і 1 з Великої Лепетихи. Верхньорогачани щонеділі проводять виїзні матчі до сусідніх районів та зустрічають гостей на своєму, цьогоріч відремонтованому, гарному стадіоні селища «Старт».

 

 

         Виходячи із вищезазначеного та керуючись статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійна комісія районної ради

 

Р Е К О М Е Н Д У Є:

 

  1. Інформацію про хід виконання програми розвитку фізичної культури та спорту у Верхньорогачицькому районі на 2013-2017 роки прийняти до відома.
  2. Відділу освіти районної державної адміністрації вжити дієвих заходів щодо більш повного залучення учнівської молоді до занять фізичною культурою і спортом, охоплення гуртковою та секційною роботою.
  3. Селищному, сільським головам забезпечувати створення сприятливих умов для залучення широких верств населення до систематичних занять фізичною культурою і різними видами спорту.
  4. Виконавцям даного рішення інформувати виконавчий апарат районної ради про виконання даних рекомендацій в термін до 01 серпня 2017 року.

5.  Контроль за виконанням програми залишити за постійною комісією районної ради з питань соціального захисту населення, ветеранів війни і праці, охорони здоров’я, молоді.   

     

 

Голова постійної комісії                                             М.В. Байша

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua