У К Р А Ї Н А

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  РАДА  ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Постійна комісія районної ради  з питань агропромислового комплексу,

земельних відносин, природних ресурсів та екології

VІІ скликання

 

Від 20   вересня 2016 року  протокол  № ­­­­­­­10

 

Висновки та рекомендації

 

Про хід  виконання  районної програми

розвитку водного господарства у

Верхньорогачицькому районі

на період до 2020 року

 

 

         Заслухавши та обговоривши інформацію про хід виконання районної програми розвитку водного господарства у Верхньорогачицькому районі на період до 2020 року, постійна комісія районної ради відмічає наступне.

Основною метою Програми розвитку водного господарства на період до 2020 року є відновлення всього механізму зрошення для організації його стабільної роботи та підвищення його ролі у продовольчій та ресурсній забезпеченості району. 

Основні завдання Програми:

-         розвиток зрошувального землеробства в районі;

-         зменшення залежності сільгосптоваровиробників  від несприятливих природно-кліматичних умов;

-         забезпечення сталого рівня економічного розвитку району;

-         створення нових робочих місць;

-         збільшення надходжень коштів до районного бюджету;

-         відновлення та покрашення екологічного стану довкілля території району;

-         створення та покращення умов для залучення інвесторів по використанню на договірних умовах зрошувальних та богарних земель;

Виконання Програми передбачено протягом 2013-2020 років. Виконавцями Програми є органи місцевого самоврядування, та управління агропромислового розвитку як структурний  підрозділ районної державної адміністрації та Горностаївське міжрайонне управління водного господарства.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України, місцевого бюджету. Орієнтовний обсяг фінансування, необхідний для реалізації Програми у 2013-2020 роках становить  6 млн. грн., у тому числі 5,5 млн. грн. - з державного бюджету,  0, 5 млн. грн. - місцевий бюджет.

Для  вирішення питання розвитку зрошення Верхньорогачицького району на період до 2020 року  розроблені заходи, щодо реалізації даної Програми.

Згідно запланованих заходів районною радою прийняте рішення про надання  згоди на передачу до державної власності внутрішньогосподарських меліоративних систем спільної власності територіальних громад Верхньорогачицького  району  в разі необхідності).

Разом з правоохоронними органами взято на особливий контроль та вжито невідкладних заходів щодо недопущення демонтування об’єктів меліоративних систем, під будь-яким приводом, особливо металевих закритих трубопроводів, дощувальної техніки та залізобетонних конструкцій на відкритих зрошувальних каналах.

Фермерськими  господарствами проводиться відповідна робота щодо відновлення роботи насосної станції та зрошувальної мережі Первомаївської сільської ради. Проведено інвентаризацію:  до складу об’єкта входить насосна станція,  напірний  трубопровід, діаметр – 1200 мм,  довжина – 5 км, ставок накопичувач – облицьований, об’єм – 25 тис.м3, канал розподільний довжина – 1,370 км, канал польовий: довжина – 8310 км.

         Робочою комісією Горностаївського міжрайонного управління водного господарства утвореною наказом  Херсонського обласного управління водних ресурсів  проведено обстеження основних фондів насосної станції НС 2 ПРЗС на території Верхньорогачицького району встановлено, що перспективи відновлення поливу на 1731 га державного  зрошення на сьогодні відсутні з причин:

-         відсутність ЛЕП – 10 КВ до НС №2 ПРЗС в  кількості 12 км;

-         неможливість використання зрошувальних земель єдиним комплексом;

-         відсутність водокористувачів;

-         відсутність дощувальної  техніки;

-         неможливість забезпечення НС №2 ПРЗС водою   з  іншого загального каналу Запоріжжя облводресурсів.

         Рішенням комісії НС №2 ПРЗС, площа  поливу 1,731 тис. га переведена   в довгостроковий режим консервації (20 років). Горностаївське міжрайонне управління водного господарства здійснює заходи, щодо  збереження будівель НС №2 ПРЗС, басейну 35 тис.м3, каналу 1-К 819 км; встановлено додаткові запірні  конструкції і забезпечує охорону та виконання робіт з підтримки в робочому  стані.

         Фінансування заходів Програми з місцевих бюджетів, загальнодержавного, обласного та місцевих фондів охорони навколишнього середовища на 2016 рік не передбачено.

         Спільно з науковими установами в районі проводиться відповідна робота  по впровадженню краплинного зрошення.

         В районі  функціонує краплинне зрошення саду  у фермерському господарстві «Євгенія» на площі 7,0 га, налічується 83 особистих селянських господарств  населення,  які використовуються для вирощування  сільськогосподарської продукції краплинне зрошення на площі 15,4 га.

             Виходячи із вище викладеного, керуючись статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійна комісія районної ради

 

РЕКОМЕНДУЄ:

 

         1. Інформацію про хід виконання  районної програми розвитку водного господарства у Верхньорогачицькому районі на період до 2020 року прийняти до відома.

         2. Відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації спільно з селищною, сільськими радами відпрацювати питання щодо виконання заходів, спрямованих на розвиток краплинного зрошення у приватному секторі.

3. Виконавцям даної програми інформувати виконавчий апарат районної ради про виконання даної програми в термін до 1 липня 2017 року.

         4. Контроль за виконанням даних рекомендацій покласти на постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, природних ресурсів та екології.

 

Голова постійної комісії                                             М.Ф. Міщенко

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua