У К Р А Ї Н А

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  РАДА  ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Постійна комісія районної ради  з питань агропромислового комплексу,

земельних відносин, природних ресурсів та екології

VІІ скликання

 

Від 24 лютого 2017 року  протокол  №  14

 

Висновки та рекомендації

 

Про дотримання виконання на

території району рішення обласної

ради від 18 листопада 2016 року № 264

«Про встановлення мораторію на вирубку

лісів та лісосмуг у Херсонській області»

        

 

         Заслухавши та обговоривши інформацію районної державної адміністрації про дотримання виконання на території району рішення обласної ради від 18 листопада 2016 року № 264 «Про встановлення мораторію на вирубку лісів та лісосмуг у Херсонській області», постійна комісія районної ради відмічає, що  з даного питання в районі проводиться цілеспрямована робота.

У районі налічується 2749,9 га  лісових угідь, в т.ч. полезахисних лісових смуг 1216,1 га, з них 30,8 га передано постійним користувачам (фермерським господарствам):

-         Верхньорогачицька селищна рада- 525,1;

-         Самійлівська сільська рада – 128,4;

-         Зеленівська сільська рада- 73,4;

-         Чистопільська сільська рада- 118,1;

-         Первомаївська сільська рада- 125,4;

-         Бережанська сільська рада – 151;

-         Ушкальська сільська рада-94,7.

         Згідно рішення обласної ради Первомаївським лісництвом ДП  Каховського Лісгоспу припинено вирубку деревини  у лісах, лісових масивах та лісосмугах всіх категорій на території Верхньорогачицького району, у тому числі санітарні вирубки.

         Проте,  в районі зареєстровані випадки незаконної вирубки деревини.

Для запобігання незаконній вирубці полезахисних лісових смуг на території Верхньорогачицького району створена та працює  постійно-діюча «Комісія з захисту та збереження лісових насаджень  на території району», утворена розпорядженням голови районної державної адміністрації № 469 від 02 вересня 2013 року зі змінами, внесеними згідно розпорядження      № 113 від 04 березня 2016року.

До складу комісії входять представники  Верхньорогачицького відділення Головного управління національної поліції в Херсонській області, відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації, відділу Держгеокадастру, Первомаївського лісництва державного  підприємства «Каховський лісгосп», районного сектору управління служби надзвичайних ситуацій України в Херсонській області, голови виконкомів селищної та сільських рад. Очолює  комісію перший заступник голови районної державної адміністрації. Комісія проводить роботу згідно Положення щодо її діяльності.

         З метою запобігання екологічній катастрофі, пов’язаній із систематичною вирубкою лісів та лісосмуг на території Херсонської області   Верхньорогачицьким відділенням поліції Каховського відділу поліції розроблено план проведення профілактичних заходів, спрямованих на     виявлення та документування фактів незаконної вирубки лісових насаджень та полезахисних лісових смуг, визначено конкретні завдання за напрямками діяльності структурних підрозділів відділення поліції.

         Створено спільні групи із особового складу відділення поліції,    працівників Первомаївського лісництва Каховського лісгоспу, членів громадських формувань з охорони громадського порядку які працюють, здійснюють рейди згідно спільного графіку відпрацювань з метою виявлення кримінальних та адміністративних правопорушень із вирубки лісових насаджень та полезахисних лісових смуг.

          З метою встановлення осіб які здійснюють незаконні рубки лісових насаджень проводяться оперативно-розшукові заходи з метою виявлення  та документування злочинних угрупувань, якими вчиняються злочини у сфері незаконної вирубки лісових насаджень.

           З 25 листопада 2016 року по 30 січня 2017 року порушено два кримінальних провадження за ст. 246 КК України від 08 грудня 2016 року та від 04 січня 2017 року, щодо яких проводяться перевірки. Спільно з представниками Первомаївського лісництва Каховського лісгоспу встановлено факт незаконної порубки однієї ялинки. По даному факту складено адміністративний матеріал за ст. 65 КУпАП. Встановлено факт незаконного перевезення свіжо спиляних дров акації, ЄО № 26 від 06 січня 2017 року. По даному факту складено адміністративний протокол за ст. 65 ч.1 КУпАП та накладено штраф.

                   Виходячи із вище викладеного, керуючись статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійна комісія районної ради

 

РЕКОМЕНДУЄ:

 

         1. Інформацію про дотримання виконання на території району рішення обласної ради від 18 листопада 2016 року № 264 «Про встановлення мораторію на вирубку лісів та лісосмуг у Херсонській області»прийняти до відома.

        

2. Районній державній адміністрації:

 

3. Управлінню агропромислового розвитку разом із селищною, сільськими радами продовжити  роботу щодо збереження лісів та лісосмуг на території району від несанкціонованих вирубок.

        

5. Контроль за виконанням даних рекомендацій покласти на постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, природних ресурсів та екології.

 

 

 

Голова постійної комісії                                             М.Ф. Міщенко

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua