У К Р А Ї Н А

 

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  РАДА  ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Постійна комісія районної ради  з питань соціального захисту населення,

ветеранів війни і праці, охорони здоров’я, молоді

 

від  24 лютого 2017 року     Протокол № 16

 

Висновки та рекомендації

 

Про хід виконання районної програми

соціального захисту  людей похилого віку, 

інвалідів та підтримки сім’ї, утвердження

гендерної рівності і протидії торгівлі людьми 

на 2015 – 2019 роки

 

 

            Заслухавши та обговоривши інформацію про хід виконання районної програми  соціального захисту  людей похилого віку,  інвалідів та підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми  на 2015 – 2019 роки, постійна комісія районної ради відмічає, в районі проводиться відповідна робота щодо виконання заходів даної програми.

         Станом на 01січня 2017 року в районі проживає 3393 пенсіонерів, з них 737 інвалідів загального захворювання, та інвалідів з дитинства, 221 ветеранів війни, в тому числі 12 інвалідів війни, 63 учасника бойових дій, 146 учасників війни, 27 осіб потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 688 ветеранів праці,  1000 дитини війни.. Із загальної чисельності пенсіонерів 100  громадян є одинокими . Постійно проводиться робота із виявлення самотніх літніх людей та інвалідів, здійснюється обстеження матеріально-побутових умов проживання з метою надання необхідної допомоги у вирішенні соціально-побутових питань. Впродовж  2016 року:

         - відділенням соціальної допомоги вдома обслуговано 249 громадян похилого віку, надано 59192 послуг, з них: 169 громадянам  похилого віку послуги надавалися безоплатно, та 64 громадянам похилого віку надано 2804 послуги  за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги,     на суму 33 тисячі 835 гривень.

         - відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги здійснює обслуговування малозабезпечених громадян, які потребують натуральної чи грошової допомоги надаються послуги перукаря, ремонту взуття та одягу. На обслуговуванні у відділенні знаходяться 555 осіб похилого віку. Надано 2162 послуг на  суму 40 тис 067 грн., а саме:

         -  перукарем  1125 послуг на суму 19,2 тис. грн.;

         -  взуттьовиком та швачкою 1037 послуг на суму 21,4 тис. грн.;

Працівниками територіального центру вживаються заходи щодо активного залучення підопічних центру (самотніх, малозабезпечених людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями) у процеси спілкування шляхом організації та проведення святкових вогників, концертів, тематичних вечорів із нагоди відзначення визначних дат, державних та релігійних свят. Ці заходи, у свою чергу, сприяють подоланню їхньої ізольованості, покращенню душевного стану, відроджують прагнення до повноцінного життя, викликають почуття власної значимості.

В районі в 2016 році  працювала  патронажна служба Товариства Червоного Хреста для організації, надання медичної та соціально-побутової допомоги одиноким ветеранам війни, яка тісно співпрацює з закладами охорони здоров’я та управлінням праці та соціального захисту населення.

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення на постійній основі проводиться робота, спрямована на реалізацію чинного законодавства щодо надання пільг та соціальних гарантій ветеранам війни та іншим пільговим категоріям населення. Зокрема, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 р. № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» управлінням створено та підтримується в актуальному стані Єдиний державний автоматизований реєстр пільговиків, який містить інформацію на 2101 пільговиків.

В районі діє 12 волонтерських осередків , в яких працює 241 доброволець( вчителі, пенсіонери , медичні працівники , молодь , юристи та інші ), які надають ветеранам , інвалідам та одиноким громадянам похилого віку різні види допомог, у тому числі психологічну підтримку.

З метою вирішення соціально-побутових проблем мешканців району, в рамках виконання заходів Програми, в межах бюджетних призначень надається одноразова фінансова допомога на вирішення соціально-побутових проблем пенсіонерів, інвалідів, малозабезпечених сімей та сімей з дітьми, одиноких непрацездатних та інших  громадян району, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Протягом звітного періоду було надано одноразову фінансову допомогу на вирішення соціально-побутових проблем 20 громадянам на суму 10,0 тис. гривень.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004             № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» призначена та виплачена  компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги 63 фізичним особам в сумі 106,8 тис. грн.

Здійснюється фінансова підтримка статутної діяльності  районної організації ради ветеранів . Так, у 2016році було надано підтримки на суму 3,9 тис.грн.

Центральною районною клінічною лікарнею проводиться щорічне медичне обстеження і диспансерізація ветеранів війни із залученням необхідних спеціалістів. За результатами обстеження складаються індивідуальні плани оздоровлення ветеранів, ведеться диспансерний нагляд за ними. Виділені  6 ліжок  в спеціально відведених 2 кращих палатах, які забезпечені необхідним  інвентарем.

Силами дільничних терапевтів та виїзних спеціалізованих лікарських бригад в населені пункти району організовано надання кваліфікованої медичної допомоги людям похилого віку та інвалідам, які проживають у сільській місцевості. Усього за 2016 року до сіл району лікарями  зроблено 50  виїздів. Комплексним медичним оглядом охоплено 1750 осіб похилого віку та 212 ветеранів війни, 185 особи похилого віку, 73 ветерана війни проліковано в стаціонарі, в денних стаціонарах амбулаторно-поліклінічних закладів - 290 людей похилого віку та  47ветеранів війни,  на дому -1115 людей похилого віку та 384 ветеранів війни. Також в обласному госпіталі інвалідів війни в  20І6 року проліковано  32 ветерани війни. Забезпечено придбання медикаментів за пільговими рецептами для ветеранів війни, слухових апаратів згідно з потребами 12 ветеранам війни на суму 4241 грн).

Встановлення груп інвалідності дорослим хворим вирішується медико-санітарними комісіями: виїзною Каховською міжрайонною МСЕК, засідання якої проводяться на базі поліклініки рай лікарні щомісячно та обласними спеціалізованими МСЕК в місті Херсоні (офтальмологічна, кардіологічна, психіатрична, фтизіатрична), засідання яких проводиться в фіксовані дні тижня. З 2007 року на МСЕК та ЛКК рай лікарні визначається потреба інвалідів у соціальній допомозі, спрямованій на полегшення наслідків погіршення здоров’я, насамперед протезування, засобів пересування, тощо і по кожному інваліду розробляється індивідуальна програма реабілітації, яка надається управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації. Проводиться рання реабілітація дітей – інвалідів у віці до 7 років, насамперед у частині медичного та психологічного супроводу. На кожну дитину-інваліда розробляється індивідуальна програма реабілітації.

Створений та постійно оновлюється   централізований банк даних з проблем інвалідності, до якого  вносяться відомості щодо потреби інвалідів. До ЦБІ  було внесено 70 направлень на забезпечення технічними засобами реабілітації з них : 19 направлень на протезно-ортопедичні вироби. Розроблений та затверджений  графік виїзних медико-технічних бригад  Одеським експериментальним протезно-ортопедичним підприємством.

За направленнями на санаторно –курортне лікування оздоровлено 4 особи: з них 1-учасник бойових дій ВВВ, 1- інвалід АТО, 2-інвадіди загального захворювання.

Окремим розділом Програми передбачені заходи щодо створення безперешкодного середовища для людей з особливими потребами. Так засобами для безперешкодного доступу  обладнані  всі заклади соціального обслуговування населення, культури, освіти, центральної районної лікарні, райдержадміністрації  та приміщення автостанції.

Районний центр зайнятості здійснює облік людей з обмеженими фізичними можливостями, які звернулися за допомогою у працевлаштуванні, надає їм комплекс соціальних послуг з пошуку роботи, інформаційних та консультативних послуг, пов’язаних з працевлаштування інваліда.

Протягом 2016 року до центру зайнятості надійшло 455 вакансії. На обліку у службі зайнятості району перебувало 22 особи з інвалідністю. Всі вони отримали інформаційно-консультаційні послуги, пов’язані з підбором та пошуком роботи. З них 7 осіб були працевлаштовані з урахуванням рекомендацій МСЕК та індивідуальних програм реабілітації, 3 особи пройшли професійне навчання. Для психологічної підтримки, зняття соціальної напруги та з метою активізації дій молодих безробітних у вирішенні індивідуальних проблем зайнятості у районному центрі зайнятості діє соціально-психологічний тренінговий центр.

         Щороку поновлюється  банк даних дітей з обмеженими фізичними можливостями (в тому числі з вадами зору та слуху), психічними захворюваннями та розумовою відсталістю. Забезпечується реалізація права    на освіту таких дітей у дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах. Так на протязі 2016/17 навчального  року у навчальних закладах району здобували освіту 14 дітей-інвалідів.

         З метою формування толерантного ставлення до дітей та громадян з інвалідністю, сприйняття їх як рівноправних членів суспільства щороку у навчальних закладах проводяться заходи  до Міжнародного дня інвалідів а саме:

         - виховні години «Толерантне ставлення до дітей з обмеженими можливостями», «Людина починається з добра», «Потяг доброти», «Твори добро, бо ти людина», «Доброта і милосердя у твоєму житті», «Ми не байдужі», «Подай руку допомоги»;Уроки - доброти «Дивись на нас, як на рівних», «Даруй тепло своїх рук»;  перегляд презентації « Вони теж були інвалідами» про видатних людей минулого та сьогодення;

         - проведено  конкурс малюнків Повір у себе, метою цього конкурсу є розвиток творчих здібностей дітей та молоді, самоствердження та реалізація їх талантів, сприяння їх інтеграції в суспільство, а також привернення уваги громадськості до проблем дітей та молоді з особливими потребами;

         У приміщеннях шкільних бібліотек оформлено виставку на тему                      «Протягни руку доброти», « Кожна людина – неповторна».

         Робота щодо відкриття спеціальних та інклюзивних груп для осіб з обмеженими можливостями  знаходиться на контролі у відділі освіти районної державної адміністрації. Станом за 2016 рік заяви від батьків на влаштування дітей  у зазначені групи не надходили.

Одним із основних завдань підтримки сім»ї є відродження та збереження національних сімейних цінностей. В районному будинку культури, за участю селищних та сільських будинків культури та клубів, проводяться  районні  фестивалі сімейної творчості «Родинні скарби», тематичні заходи  до Дня матері, Дня батька , Міжнародного дня сім’ї : оформлюються книжкові виставки «Сімейне читання –шлях до успіху», «Моя сім'я – моя родинна», проводяться усні журнали «Сім'я – найцінніший скарб», індивідуальні та групові  бесіди з читачами. Проводяться  масові фізкультурно-оздоровчі заходи для сімей з дітьми:  районний етап  змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я». Проводяться культурно-мистецькі заходи в закладах культури району, забезпечено створення сприятливих умов для залучення ветеранів війни до мистецької та творчої діяльності. Дана категорія людей приймає участь у клубах за інтересами  та гуртках художньої самодіяльності.  Щорічно, до Дня матері, Дня батька та Міжнародного дня сім’ї організовуються заходи: концерти в РБК та сільських клубах. У загальноосвітніх закладах району проводяться відповідні виховні заходи.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Протягом 2016 року структурними підрозділами районної державної адміністрації  проводилася робота по виконанню заходів з  підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності та протидії торгівлі людьми.

Верхньорогачицьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надавалися послуги різним категоріям  дітей, молоді та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребували сторонньої допомоги. Послуги здебільшого надавалися за місцем  проживання громадян та  в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також через мережу спеціалізованих формувань «Служба підтримки сім'ї», консультаційний пункт при жіночій консультації центральної районної лікарні та безпосередньо у районному центрі СССДМ- надано 803 соціальна послуга:

- з вирішення проблем функціонування сімей, дисгармонії сімейних стосунків, безвідповідального батьківства, насильства, внутрішньо особистісні проблеми – 430;

- проблем здоров’я, залежностей, ВІЛ/СНІДу – 140;

- соціально-економічні проблеми – 82 та інші проблеми  - 151.

Проведено 69 групових заходів, в яких взяли участь  611 осіб. Виявлялися сім'ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, особливо ті, де є батьки, які вживають алкогольні напої, недієздатні, з аморальною поведінкою та не виконують свої батьківські обов’язки. З ними проводиться профілактична, консультаційна  робота. Станом на 01.01.2017 року на обліку в Єдиному банку даних сімей СЖО районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 50 сімей, в яких проживають та виховуються 107 дитини.

З метою попередження торгівлі людьми   районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ,управлінням праці та соціального захисту населення , районним центром зайнятості, відділом освіти районної державної адміністрації проводиться інформаційно-профілактична робота з учнівською молоддю, молоддю, безробітними району щодо попередження торгівлі людьми. Проведено профілактично-просвітницьких заходів за звітний період – 18 лекцій, бесіди – 12, в яких охоплено 233 особи різних категорій та індивідуальна робота з 6 батьками, яким надано 28 соціальних послуги.

- бесід з учнівською молоддю,  безробітними: молоддю та дорослим населенням, якими охоплено учасники різних вищевказаних категорій. Надано індивідуальну консультацію 24 особам молоді, переважно випускникам загальноосвітніх шкіл району, про існування торгівлі людьми, особливо щодо залучення молодих дівчат до надання інтимних послуг, вивезення за кордон для праці в борделях, методи та засоби вербування, які використовуються торгівцями людьми.

         Станом на 01січня 2017 року  не виявлено осіб постраждалих від торгівлі людьми.

         Створено базу даних про осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Повідомлень (звернень)  осіб постраждалих від торгівлі людьми впродовж 2016 року – не надходило. Робота по виконанню заходів програми продовжується.

         Виходячи із вищезазначеного та керуючись статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постійна комісія районної ради

 

Р Е К О М Е Н Д У Є:

 

  1. Інформацію про хід виконання районної програми соціального захисту  людей похилого віку,  інвалідів та підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми  на 2015 – 2019 роки прийняти до відома.
  2. Районній державній адміністрації, її структурним підрозділам, закладам охорони здоров’я, селищній, сільським радам продовжити роботу по виконанню заходів спрямованих на поліпшення життєзабезпечення осіб похилого віку, інвалідів та дотримання нори чинного законодавства щодо забезпечення сприятливих умов життя зазначеній категорії громадян.
  3. Виконавцям даного рішення інформувати виконавчий апарат районної ради про виконання даних рекомендацій в термін до 01 січня 2018 року.

4.  Контроль за виконанням програми залишити за постійною комісією районної ради з питань соціального захисту населення, ветеранів війни і праці, охорони здоров’я, молоді.   

     

Голова постійної комісії                                             М.В. Байша

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua