УКРАЇНА

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

вул. Центральна, 48, смт. Верхній Рогачик, 74402, тел. (05545) 5-10-32, факс 5-15-05

 e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., vrogachik-vlada.gov.ua

Код ЄДРПОУ 04060022

 

 

Верхньорогачицька

районна рада

 

 

Інформація

про хід виконання районної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 роки

        

 

         З метою забезпечення виконання в районі Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру
на 2013 - 2017 роки», на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 28 лютого 2013 року № 118 «Про проект регіональної  цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 – 2017 роки», у районі була затверджена районна програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій на період 2013-2017 років.

         Метою програмиє послідовне зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (далі - надзвичайні ситуації) на території Верхньорогачицького району, підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від наслідків таких ситуацій.

Упродовж останніх десятиріч значна частина територій населених пунктів та сільськогосподарських угідь Херсонської області потерпає від процесів шкідливої дії вод – затоплення поверхневими та підтоплення ґрунтовими водами. Така проблема існує частково і у Верхньорогачицькому районі.

Особливо загострюється ситуація в ті роки коли  одночасно випадає велика кількість опадів, які удвічі, а на окремих територіях утричі, перевищують середньорічну норму.

Зсуви та процеси абразії як небезпечні геологічні процеси досить поширені на території області.

Зсувні процеси відбуваються уздовж ерозійних схилів Каховського водосховища та на правому схилі Дніпровського лиману. Безперервне поширення та зростання інтенсивності цих процесів призвели до виникнення цілого ряду негативних явищ і незворотних втрат обмежених природних ресурсів (районування різних об’єктів і комунікацій, змив ґрунтового шару, замулення водотоків і водоймищ тощо). Зсуви відносяться до одних з найбільш небезпечних процесів, що викликають руйнування споруд, втрати цінних сільськогосподарських земель, ускладнюють освоєння територій і вимагають значних коштів на захисні та ліквідаційні заходи.

До найбільш небезпечних надзвичайних ситуацій техногенного характеру, які можуть виникнути на території району, відносяться руйнування гребель водосховищ Дніпровського каскаду (Кременчуцька, Запорізька ГЕС).

У районі в зону катастрофічного затоплення потраплять населені пункти району: Нижній Рогачик, Ушкалка, Бабине, Михайлівка, Первомаївка.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, обласного і місцевих бюджетів у межах наявних фінансових ресурсів, а також коштів підприємств, установ та організацій різних форм власності та фізичних осіб.

Орієнтовний обсяг фінансування завдань і заходів Програми на проведення робіт по укріпленню берегової лінії Бережанської та Ушкальської сільських рад становить за рахунок  державного бюджету 5800,0 тис. грн., місцевих бюджетів у межах наявних фінансових ресурсів – 588,5 тис.грн., з яких 8.5 тис.грн на модернізацію системи оповіщення.

Обсяг фінансування завдань і заходів Програми уточнюється щороку під час складання проектів державного та місцевих бюджетів на відповідний рік.

         Районною державною адміністрацією проведені розрахунки сил та засобів для проведення часткової евакуації населення та майна із зони можливого підтоплення населених пунктів району при прориві Дніпровського каскаду ГЕС. Дані розрахунки погоджені  Управлінням з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації.

         Відповідно до проведених розрахунків проводити повну евакуацію населення не доцільно, так як підтоплення населених пунктів буде частковим.

         Всього підлягає тимчасовому відселенню  із зон катастрофічного затоплення 118 осіб. Всі евакуйовані розміщаються у межах населених пунктів, а саме: с.Бережанка - будівля СТОВ «Родина», будівля сільської ради(вул..Леніна34); с. Ушкалка -  ЗОШ (вул.Резніченко 96); с. Бабине -  адмінбудівля ТОВ «Агроінвест»(вул.Степова 5); Нижній Рогачик – ЗОШ (вул.Набережна); Первомаївка  - ЗОШ (пер.Шкільний 10). Для проведення евакуаційних заходів задіються 14 вантажних автомобілів, 3 автобуси, 1 карета швидкої допомоги, 12 одиниць власного транспорту.

         Головами Первомаївської, Ушкальської, Бережанської сільських рад, відділом освіти районної державної адміністрації проведена роз’яснювальна роботу з директорами Ушкальської та Первомаївської ЗОШ, керівниками СТОВ «Родина 2», ТОВ «Агроінвест» про виділення приміщень, автомобільного транспорту для проведення часткової евакуації населення в разі виникнення надзвичайної ситуації по підтопленню населених пунктів.

З метою забезпечення реалізації «Районної цільової програми захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 року» та своєчасного проведення робіт по ліквідації можливих надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в зимовий період, районною державною адміністрацією внесено доповнення до розділу ІІ завдань та заходів програми підвищення ефективності оперативного та комплексного реагування на надзвичайні ситуації, доповнено таким пунктом: створення запасу паливно-мастильних матеріалів на ліквідацію можливих надзвичайних ситуацій в зимовий період. Фінансування та придбання паливно-мастильних матеріалів здійснено за рахунок коштів районного бюджету в сумі 4,5 тис. грн., придбано 60 літрів бензину та 145 літрів дизельного пального.

 

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                       С. Нестеренко

 

Момот 51178

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua