УКРАЇНА

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

вул. Центральна, 48, смт. Верхній Рогачик, 74402, тел. (05545) 5-10-32, факс 5-15-05

 e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., vrogachik-vlada.gov.ua

Код ЄДРПОУ 04060022

 

 

Верхньорогачицька

районна рада

 

Інформація

про хід виконання районної програми підтримки Верхньорогачицької районної газети «Рідний край»

 на 2013-2017 роки

       

 

     Газета «Рідний край» є єдиним комунальним друкованим засобом масової інформації  в інформаційному просторі Верхньорогачицького району. Видання спрямоване на задоволення попиту населення на інформацію про життєдіяльність регіону, забезпечення права громадян на отримання достовірної інформації про діяльність райдержадміністрації, районної ради, явища і події в житті територіальної громади району, розвиток місцевого самоврядування, реалізацію державної інформаційної політики.

  Газета забезпечує висвітлення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування відповідно до вимог Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації».

Дана Програма розроблена на виконання Законів України «Про інформацію» та «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» і спрямована на додаткову економічну підтримку (дотацію) комунального друкованого засобу масової інформації, передбачену статтями 7, 8 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».

Саме таким засобом масової інформації є газета «Рідний край». За 70 років свого існування видання стало не лише незамінним джерелом інформації для жителів району, а й трибуною для висловлювання їх громадянської позиції, живим барометром громадської думки. Газета здійснює державницький підхід до формування інформаційної політики у районі, через відповідні рубрики, тематичні добірки та сторінки забезпечує ефективний механізм спілкування органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з жителями району, оперативно реагує на соціально значимі явища і події, веде постійну роз’яснювальну роботу серед населення.

Газета «Рідний край» виходить раз на тиждень, у п’ятницю, тиражем 1780 примірників, на 8 сторінках. Це дало можливість розширити подачу матеріалів, більше розміщати оголошень, вітань тощо.

       Тривалий час редакція не вдавалася до підвищення вартості видання – протягом трьох останніх років вартість районної газети «Рідний край» становила 60 грн. на рік. Але, зважаючи на постійне підвищення цін на друк та доставку газети до читачів, з ІІ півріччя 2017 року вартість передплати зросла і становить 60 грн. на півріччя.

Зважаючи на важливу роль газети «Рідний край» у відображенні політичних, економічних і соціально-моральних процесів у районі та той факт, що це видання є єдиним комунальним друкованим засобом масової інформації в регіоні, а також доступною трибуною громадськості й засобом висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування району,  згідно програми підтримки засобів масової інформації на 2013-2017 роки районна рада та районна державна адміністрація у 2016 році виділили для фінансування редакції 45 тис. грн., у першому півріччі 2017 року виділено 20 тис. грн. На останній сесії районної ради, яка відбулася 18 серпня 2017 року, прийнято рішення про виділення ще 50 тис. гривень на підтримку газети.  Ці кошти використовуються оплату за друк газети (частково). Заробітну плату працівникам газети, оплату за друк газети, електроенергію, зв’язок та інші витрати редакція здійснює за власні кошти, зароблені від передплати газети та  за рекламу.

       У користуванні редакції є 3 комп’ютери, 2 принтери, сканер  та факс, два з наявних комп’ютерів –  застарілі. У 2012 році редакція отримала один комп’ютер від співзасновників, ще один придбали за власні кошти. У 2015 році за власні кошти придбали цифровий фотоапарат. Редакція підключена до мережі Інтернет, що дає змогу швидкої і якісної відправки номерів газети у Херсонську міську друкарню.

        У 2016 році за передплату, рекламу та  інші платні послуги редакція отримала 225000 грн., з районного бюджету – 45 тис.грн. У І півріччі 2017 року за передплату отримали 96,7 тис. грн., за оголошення та рекламу – 102,4 тис. грн., фінансування з районного бюджету – 20 тис. грн.

На виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» на загальних зборах трудового колективу вирішено взяти участь у другому етапі реформування – протягом 2017-2018 року і запропоновано районній державній адміністрації та районній раді вийти зі складу співзасновників районної газети «Рідний край» з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості.

 Рішенням V сесії районної ради сьомого скликання №89 від 15 квітня 2016 року районна рада вийшла зі складу співзасновників районної газети «Рідний край». Розпорядженням голови районної державної адміністрації №180 від 20.04.2016 року районна державна адміністрація також вийшла зі складу співзасновників районної газети «Рідний край». Документи про вихід органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зі складу співзасновників районної газети «Рідний край» направлені до Державного комітету телебачення та радіомовлення України. Процес реформування триває.

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                      С. Нестеренко

 

Лащенко 51111

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua