УКРАЇНА

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

вул. Центральна, 48, смт. Верхній Рогачик, 74402, тел. (05545) 5-10-32, факс 5-15-05

 e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., vrogachik-vlada.gov.ua

Код ЄДРПОУ 04060022

 

 

Верхньорогачицька

районна рада

 

 

 

Інформація

про хід виконання районної цільової програми «Розвиток освіти Верхньорогачицького району – інвестиції в майбутнє регіону» на 2015-2018 роки» 

 

 

 

З метою дотримання конституційних прав дітей дошкільного та шкільного віку і державних гарантій щодо доступності та безоплатності здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти, досягнення якості нового рівня розвитку освітньої галузі району, створення у навчальних закладах умов, які відповідають сучасним вимогам розвитку освіти та забезпечують якісне проведення навчально-виховного процесу, надання додаткових можливостей  для духовного, інтелектуального  і фізичного розвитку дітей у закладах позашкільної освіти, підвищення ефективності використання фінансових та матеріально – технічних ресурсів, які залучаються для галузі освіти  схвалено та затверджено районну цільову програму «Розвиток освіти Верхньорогачицького району – інвестиції в майбутнє регіону» (розпорядження голови районної державної адміністрації від 21.07.2015 року №300 «Про проект районної цільової  програми «Розвиток освіти Верхньорогачицького району – інвестиції в майбутнє регіону»; рішення  LIV сесії шостого скликання Верхньорогачицької районної ради від 20 серпня 2015 року №602 «Про  районну  цільову   програму  «Розвиток освіти Верхньорогачицького району – інвестиції в майбутнє регіону»).

Мережа дошкільних навчальних закладів району становить 7 ДНЗ (1 - місто, 6 - село). Всього в районі працює 13 дошкільних групп (5 – місто, 8 – село), де виховується 256 дітей (129 – місто, 127 – село), віком від 2 до 6(7) років. Охоплення дітей віком від 3 до 6 років дошкільною освітою становить 90%. Охоплення дітей 5 річного віку складає 100,0%. Чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах району у розрахунку на 100 місць становить 75 осіб.

У дошкільних закладах району працюють 23 педагогічних працівників, із них 64% мають середню – спеціальну освіту, 36% - вищу.

Показник утримання одного вихованця в дошкільному закладі району становить             22,0 тис. грн. Показник вартості харчування становить 21,00 грн. Середній показник виконання натуральних норм харчування становить  82%. Черги по влаштуванню дітей в дошкільні навчальні заклади району відсутні. Проте відділом освіти районної державної адміністрації підготовлено та направлено лист від 10.02.2017 року №125/01-31, відповідно до доручення голови районної державної адміністрації від 06.20.2017 року №3/01-07, до голови Первомаївської сільської ради  щодо можливого передбачення відкриття додаткової групи в Первомаївському ясла - садку «Барвінок».

З метою цілеспрямованої роботи з обдарованою молоддю з 2001 року в районі створено наукове товариство «Ерудит», юні науковці, на базах закладів освіти, разом із науковими керівниками займаються у секціях з фізики, математики, інформатики, економіки, історії України, краєзнавства, географії, української, зарубіжної літератури тощо. Результатом роботи є призові місця в районному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, а саме:

2014/15 навчальний рік 3 учні - учень Чистопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Писаренко Артем (секція історичне краєзнавство, ІІІ місце) та учениця Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Василенко Вероніка (ІІІ місце, секція мистецтвознавство); 

2015/16 навчальний  рік 4 учні - учень Чистопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Писаренко Артем (секція історичне краєзнавство, І місце), учні  Верхньорогачицької ЗОШ №1 Парасочка Микола (секція «Історія України», І місце), Корнійчук Ірина (секція «Валеологія», І місце), Польська Мар'яна (секція «Екологія», І місце); 

2016/17 навчальний рік 3 учні – учень Верхньорогачицької ЗОШ №1 Стукановський Ілля (секція «Біологія людини»), учні Чистопільської ЗОШ – Слоневський Борис (секція «Історичне краєзнавство»), Терзієв В’ячеслав (секція «Історія України»).

Наслідками даних  наукових досліджень стала участь учнів  2015/16 н.р. та 2016/17 н.р. в обласному етапі конкурсі, так у 2017 році в  обласному етапі конкурсі учні Чистопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів -  Слоневський Борис посів призове ІІІ місце, Терзієв В’ячеслав отримав заохочувальний диплом (кер.                          Шершень О.П.). Для участі учасників та керівника у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України  було використано  – 0,7 тис.грн.

Упродовж листопада-грудня 2016 року проведено ІІ (районний) етап олімпіад з базових предметів , у яких взяло участь 112 учнів  (що дорівнює показникам минулого року), із них 57 осіб - учні які навчаються у сільських школах. На підготовку та проведення ІІ етапу було використано 0,1 тис.грн. У ІІІ турі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 2 учнів Верхньорогачицької ЗОШ№2 - Лещенко Андрій (10кл.) та Ягоменко Валентин (9 клас) (кер. Ковеза В.І.) за підсумками якого Лещенко Андрій посів в області ІІІ місце, на що було використано – 0,9 тис.грн.

    Протягом 2016/17 навчального року учні загальноосвітніх навчальних закладів району  брали участь у  районних, обласних, Всеукраїнських заходах, конкурсах, акціях: конкурс ім.П.Яцика з укр.мови; конкурс ім. Т.Шевченка; конкурс «Лист солдату»; конкурс «Сміється писанка у всій красі»; «Альтернативна ялинка»; «Букет замість ялинки»; «Допоможемо зимуючи птахам»; «Початкове технічне моделювання»; «Поетичний камертон Ліни Костенко»; у районних туристичних змаганнях; у районному  конкурсі «Таврійський Барвограй»; у районному конкурсі на кращого знавця літературних творів; в  акції «Милосердя» до дня інвалідів; в окружних та районних спортивних змаганнях та спартакіадах з легкої атлетики, футболу, баскетболу; акціях по благоустрою території школи, пам’ятників, І етапі Чемпіонату серед юніорів з пішохідного туризму у Верхньорогачицькому районі; Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»); обласний конкурс майстрів художнього читання «Наша земля – Україна»;  Всеукраїнський конкурс на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край», екологічна акція «Букет замість ялинки», обласний заочний конкурс «Космічні фантазії», обласна виставка серед учнівської молоді з декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край»,  Міжнародний молодіжний конкурс творів епістолярного жанру; Всеукраїнський конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»;  літературний регіональний конкурс  імені Ю.К.Голобородька; обласний  конкурс авторів віршованої поезії „Поетичний вернісаж”. Учні щорічно беруть участь у всеукраїнських конкурсах «Лелека», «Колосок», «Кенгуру», «Бобер» і займають призові місця тощо.

       З метою підтримки та розвитку творчої, обдарованої молоді району  у 2016 році виплачено  щомісячні стипендії  голови районної державної адміністрації    6 учням  11 класів - претендентам на отримання золотої медалі «за високі  досягнення у навчанні»  в сумі 150 грн.,  22  учнів  за успіхи в інтелектуальних конкурсах, олімпіадах,  сфері спорту  призначено одноразові стипендії в розмірі 100 грн. на загальну суму 3,1 тис.грн.

В загальноосвітніх навчальних закладах Верхньорогачицького району під час проведення навчально – виховного процесу на початок 2016/17 навчального року використовувалося 120 одиниць комп’ютерної техніки, що на 11 комп’ютерів більше в порівняні з 2015/16 навчальним роком (за рахунок виділених додаткових коштів в сумі 70,0 тис.грн з місцевого бюджету на придбання комп’ютерів (рішення LVI сесії шостого скликання від 24 вересня 2015 року №610 «Про внесення змін до рішення районної ради від 22 січня 2015 року №526 «Про районний бюджет на 2015 рік»)), з них: 18 одиниць використовується в управлінсько – господарській діяльності закладів, 2 одиниці для ведення бібліотечного фонду, 100 одиниць  в комп’ютерних класах навчальних закладів.

Завдяки 8 одиницям портативних комп’ютерів: ноутбуки, нетбуки;  10 одиниць інтерактивних комплексів ( проектні екрани, проектора), з них: 4 комплекси в кабінетах математики, біології, географії, фізики;  та одного інтерактивного класу з хімії   опановуються навчальні предмети, використовуючи  інтерактивні уроки, фото та відео матеріали .    

Вісім загальноосвітніх  навчальних закладів району в управлінській діяльності та в навчально-виховному процесі використовують високошвидкісний Інтернет. Для ведення єдиної електронної бази даних загальноосвітніх навчальних закладів та  формування обов’язкових звітів ЗНЗ-1, 77-РВК та  83-РВК в  кожному закладі встановлено  програму «КУРС: Освіта» на що було використано - 13,9 тис.грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від  08 вересня 2016 року № 657 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на закупівлю ліцензійного програмного забезпечення на комп’ютерне обладнання для загальноосвітніх навчальних закладів, отримано відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки; наказів Міністерства освіти і науки України від 16 грудня 2016 року №1552, управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації від 26.12.2016 року №397 загальноосвітніми навчальними закладами  району в грудня місяці 2016 року отримано 20 персональних комп’ютерів - Верхньорогачицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 – 11 одиниць, Первомаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – 9 одиниць та встановлено програмне забезпечення.

Загальний обсяг на дату надання інформації становить 140 одиниць комп’ютерної техніки.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про освіту» було забезпечено регулярний та безкоштовний підвіз 272  учнів та 27 педагогічних працівників до місць навчання та в зворотному напрямку, що становить 100,0% від потреби, 7 автотранспортними засобами, з них: 6 Шкільними автобусами - 234 учнів та один автобус БАЗ А07904, який передано відділу освіти на безоплатній основі для перевезення школярів Ушкальської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів в кількості – 38 учнів.

На оплату послуг та утримання транспортних засобів  у період з вересня місяця 2016 року по серпень місяць 2017 року використано – 479,2 тис.грн, з них: на придбання паливно-мастильних матеріалів – 343,4 тис.грн. Відділом освіти районної державної адміністрації, керівниками загальноосвітніх навчальних закладів, комунальною установою «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти»  проведено роботу щодо придбання: 

  • автотранспортних шин на загальну суму - 47,4 тис.грн, з них: Чистопільська ЗОШ (10,0 тис.грн), Верхньорогачицька №1(8,2 тис.грн), Ушкальська ЗОШ (15,9 тис.грн), Михайлівська ЗОШ (13,3 тис.грн);
  • запасних частин для ремонту ходової частини автобусів – 56,9 тис.грн: Верхньорогачицька №1 (1,2 тис.грн), Михайлівська ЗОШ (12,7 тис.грн), Ушкальська ЗОШ (25,0 тис.грн), Чистопільська ЗОШ (18,0 тис.грн);
  • запчастин для ремонта двигунів шкільних атобусів – 13,2 тис.грн: Верхньорогачицька №1(2,9 тис.грн), Чистопільська ЗОШ (5,0 тис.грн), Верхньорогачицька №2(1,2 тис.грн), Ушкальська ЗОШ (4,1 тис.грн)
  •  радіатора та помпи для Верхньорогачицької №2 ( 5,5 тис.грн)
  • стартеру для Чистопільської ЗОШ (4,6 тис.грн.)
  • паливного насосу для Верхньорогачицької №1 ( 0,7 тис.грн)
  •  фільтрів та хрестовин для Верхньорогачицької №1 ( 1,2 тис.грн) , Чистопільська ЗОШ (1,3 тис.грн)
  •  акумуляторів  для Ушкальської ЗОШ ( 5,0 тис.грн).

   Відповідно до рішень ХУІІ  сесії сьомого скликання від 28 лютого 2017 року №215, ХІХ сесії сьомого скликання від 28 квітня 2017 року №255 «Про внесення змін до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року №181 «Про районний бюджет на 2017 рік» передбачено кошти на загальну суму 660, 0 тис.грн. для передачі іншої субвенції до обласного бюджету на придбання шкільного автобусу. 

У 2016/17 навчальному році у навчальних закладах району здобувають освіту              13  дітей-інвалідів та 13 дітей з вадами розвитку (F 70 – 3, ЗПР – 3, F 83 -2, F 70? -3), порушення інтелектуального розвитку - 2) . Для однієї дитини – інваліда, яка за станом здоров'я не може відвідувати загальноосвітній заклад, організовано  індивідуальну форму навчання (Верхньорогачицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №2).

Для забезпечення потреб дітей з психофізичними вадами працює районна психолого-медико-педагогічна консультація, до складу якої входять 6 фахівців: завідувач ПМПК, лікар психіатр, лікар педіатр, 2  практичні психологи, вчитель початкових класів. Згідно річного плану районної ПМПК проводиться відповідна робота за основним напрямками: діагностична, індивідуально-корекційна , консультативна, просвітницька. В листопаді місяці 2016 року проведено виїзне засідання фахівцями Херсонської обласної психолого-медико-педагогічної консультації з метою психолого-педагогічного вивчення дітей і підлітків району, визначення їм відповідних умов навчання та виховання, надання консультативної допомоги педагогам та батькам. Всього було обстежено 11 дітей, проти 17 дітей минулого 2015 року, з 3 шкіл району: вперше – 4 учнів, проти 14 учнів  минулого року , повторно - 7 учнів проти 3 учнів минулого 2015 року.         

З метою уточнення діагнозу та визначення адекватних умов навчання та виховання                  1 учня, проти 7 учнів минулого 2015 року, направлено до Херсонської обласної психологічної лікарні.

Значну увагу навчанню та вихованню обдарованих та талановитих дітей та молоді району, самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві, приділяють позашкільні заклади Верхньорогачицького району, які представлені, зокрема 1 Будинком дитячої та юнацької творчості та 1 Дитячо – юнацькою спортивною школою. Всього охоплення  позашкільною  освітою  604 учнів, що становить 60% від загального контингенту учнів загальноосвітніх навчальних закладів. В Будинку дитячої та юнацької творчості працює 27 гуртків,  в них розвивають свої творчі здібності 440 вихованців або  44% від загальної кількості учнівської молоді району. На базі Дитячо-юнацької спортивної школи працює 8 груп з 5 видів спорту: футбол, волейбол,  баскетбол, бокс, настільний теніс, в яких займається 164 учнів, що становить 16 % від загальної кількості учнівської молоді району.  Для забезпечення оснащення позашкільних навчальних закладів комп’ютерною технікою у 2016/17 навчальному році було використано – 22,9 тис.грн.

Діяльність закладів позашкільної освіти традиційно побудована за художньо-естетичним, декоративно-ужитковим, еколого-натуралістичним, науково-технічним та спортивним напрямами позашкільної освіти.

З метою забезпечення доступності позашкільної освіти гуртки та спортивні секції районних позашкільних навчальних закладів працюють на базі сільських шкіл: Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Чистопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, якими охоплено 50 дітей, працює 2 групи.

На виконання заходів районної програми оздоровлення та відпочинку дітей влітку на період 2016-2020 роки з метою забезпечення ефективного, повноцінного відпочинку й оздоровлення дітей та учнівської молоді району у період з 02 червня по 16 червня 2017 року забезпечено участь збірної команди з 20 вихованців Дитячо – юнацької спортивної школи у масових комплексних змаганнях «Дитяча олімпіада Херсонщини – 2017», які проходили  на базі  дитячого оздоровчого табору «Прибережний» у смт Лазурне Скадовського району на що передбачено кошти в сумі – 91,0 тис.грн.

Забезпечено протягом 7-12 червня 2017 року участь районної команди в обласній національно – патріотичній грі «Сокіл» («Джура») на що було використано 15,7 тис.грн , з них: 7,7 тис.грн на проживання та харчування учасників; 8,0 тис.грн на придбання військової форми, шевронів та приладдя.

У 2016/17 навчальному році виконання навчально-виховного процесу забезпечувало              141  основних педагогічних працівника, з них 58% вчителів мають вищий та перший кваліфікаційний рівень. Трудову діяльність розпочато 1 молодим спеціалістом. Дослідно-експериментальна  діяльність в районі представлена науково-педагогічним проектом „Росток” щодо викладання математики у початковій школі (Верхньорогачицька  ЗОШ №1) та експериментальним курсом „Фінансова грамотність” для учнів 10 класу (Верхньорогачицька ЗОШ №1).

З метою сприяння національно-патріотичному вихованню шкільної молоді, запобігання молодіжного безробіття, розширення знань підростаючого покоління про перспективи розвитку нашого краю команда "БЕМС" Верхньорогачицької ЗОШ №1 (кер.Земба Л.М.) вдруге на чолі з координаторами проекту в районі відвідали Херсонський аграрний університет  та стали учасниками підсумкового першого етапу реалізації інноваційного проекту для учнівської молоді «Обласний профіквест "В долонях степу і Дніпра". 

На базі Верхньорогачицького я/с «Берізка» протягом 2015-2018 рр. триває  експеримент «Народознавство, як складова частина педагогічного процесу дошкільного навчального закладу».

Станом на серпень  місяць 2017 року профінансовано виконання заходів Програми на 701,6 тис.грн., що становить 95% від загальної передбачувальної суми.

Робота по виконанню районної цільової програми «Розвиток освіти Верхньорогачицького району – інвестиції в майбутнє регіону» на 2015-2018 роки» продовжується.

 

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                       С. Нестеренко

 

 

Богатиренко 51258

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua