УКРАЇНА

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

вул. Центральна, 48, смт. Верхній Рогачик, 74402, тел. (05545) 5-10-32, факс 5-15-05

 e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., vrogachik-vlada.gov.ua

Код ЄДРПОУ 04060022

 

 

Верхньорогачицька

районна рада

 

 

Інформація

про хід виконання районної програми з увічнення пам’яті про

події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та пошуку і впорядкування поховань жертв війни на 2013-2017 роки

 

 

 

     З метою реалізації заходів щодо увічнення пам’яті учасників про події Другої світової війни 1939 – 1945 років та пошуку і впорядкування  жертв воєн та політичних репресій, зокрема забезпечення пошуку, ведення обліку, облаштування, забезпечення збереження і утримання місць поховання жертв воєн та політичних репресій на території району систематично проводиться інформаційно-просвітницька робота.

На постійному контролі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району знаходиться питання щодо облаштування, упорядкування та належного утримання військових поховань загиблих воїнів та  учасників Другої світової війни.

На території району знаходиться: 1- меморіал, 11- пам’ятників, 19- братських могил. Кількість похованих військовослужбовців у роки війни  на території району  становить  2942 осіб. Ведеться облік пам’яток історії та культури, які є в наявності на території району, усі вони внесені до обласного каталогу.

     З метою забезпечення національно-патріотичного виховання серед дітей та молоді у загальноосвітніх навчальних закладах району організовано роботу шести музеїв та кімнату бойової слави, у яких проводять значна робота по залученню учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини свого народу, вивченню, охороні та пропаганді пам’яток історії, культури і природи рідного краю, проводять культурно-освітню роботу серед учнівської молоді та інших верств населення.

      Ведеться активна робота щодо впорядкування діяльності районного краєзнавчого музею а саме: оформлення їх експозицій у відповідності до вимог та мають значні фондові колекції, створені цікаві експозиції різних профілів. Крім того,   директором районного краєзнавчого музею  спільно з керівниками та активами  музеїв при навчальних закладах постійно проводиться краєзнавчо-пошукова робота,  по збереженню та поповненню музейними експонатами, на їх базі постійно проводяться уроки мужності, зустрічі з ветеранами війни та праці, тематичні виставки, створюються тимчасові експозиції тощо.

У бібліотечних закладах району організовано постійно діючі тематичні книжкові виставки, присвячені визволення Херсонщини та Верхнього Рогачика від німецько-фашистських загарбників, крім того, на базі Верхньорогачицької  ЗОШ №1  та  ЗОШ №2 серед учнівської молоді  систематично проводяться уроки пам’яті.

       Працівниками районного будинку культури 08-09 травня поточного року біля підніжжя монумента Слави та пам’ятникам учасникам війни   були проведені     урочисті, мітинги, вахти пам’яті присвячені  72-річниці перемоги над нацизмом (дня примирення). У зазначених заходах активно приймають участь  працівники організацій, установ та жителі селища.

       У будинку дитячої та юнацької творчості розроблено план національно-патріотичного виховання  на 2017/18 навчальний рік. Відповідно до плану роботи проводяться наступні  заходи: тематичні бесіди, виховні години спілкування,  уроки мужності.

Загальноосвітні навчальні заклади району налічують   16  волонтерських загонів, які надають посильну допомогу одиноким , престарілим  та похилого віку людям,  долучаються до упорядкування могил загиблих воїнів, пам’ятників учасникам Другої Світової війни. Всього за освітніми закладами  закріплено   1 меморіальний комплекс, 11 пам’ятників, 7 солдатських могил, 3 обеліски, 6 братських кладовищ.

     До Дня Перемоги, Дня ветерана та Дня людей похилого віку школярі Верхньорогачицького району, протягом року  проводять  акції «Ветеран», «Милосердя» під час яких діти відвідують ветеранів, вітають їх зі святом.

У ході місячника по благоустрою населених пунктів виконавчими комітетами селищної та сільських рад до травневих свят було приведено в належний стан  усі пам’ятники та території військових поховань, проведені поточні ремонти. На ці цілі використано кошти селищних та сільських   бюджетів в сумі 35,5 тис.грн.

 

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                       С. Нестеренко

 

Ліснича 51390

Богатиренко 51167

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua