Як користуватися вогнегасником?

Про користь і навіть необхідність вогнегасників ніхто не посперечається - це засіб гасіння вогню деколи просто незамінне. З його допомогою можна дуже швидко загасити джерело вогню, крім того, є спеціальні вогнегасники для боротьби з горінням не тільки твердих предметів і речовин, але навіть електроприладів, рідин і газів. Як правильно користуватися тим чи іншим вогнегасником - дізнаємося в цій статті. 

Види вогнегасників та правила користування

В залежності від того, що і чому ми гасимо, вогнегасники поділяються на: 

 

порошкові;

вуглекислотні (газові);

пінні;

водні.

Як користуватися порошковим вогнегасником?

Ці вогнегасники використовуються для гасіння раптових спалахів рідких, газоподібних, твердих речовин, а також для зовнішньої електропроводки і електроприймачів, що знаходяться під напругою не більше 1 кВт.

Якщо вогнище загоряння та розповсюдження вогню знаходяться на площі до двох квадратних метрів - порошковий вогнегасник цілком впоратися з вогнем. Для автомобілів необхідно переважно вибирати саме порошкові вогнегасники. 

Як скористатися автомобільним вогнегасником:

зірвати пломбу;

висмикнути чеку (на запірно-пусковому пристрої);

звільнити шланг і направити його на вогнище загоряння;

натиснути на важіль і приступити до гасіння.

Як користуватися вуглекислотним вогнегасником?

Цівогнегасники заповнені зрідженим діоксидом вуглецю під певним тиском. Під час роботи трубки в зону горіння надходить снегообразная маса. Цим вогнегасником можна гасити практично будь-які поверхні на невеликій площі, навіть електроустановки, що знаходяться під напругою до 10 кВт.

Не варто гасити цим видом вогнегасників палаючий одяг на людині, оскільки снігоподібна маса призводить до обморожень оголених ділянок шкіри. Не погасить він і горіння лужних металів, рідких МОС, деяких горючих сумішей. Малоефективний вуглекислотний вогнегасник для гасіння тліючих поверхонь.

Правила користування вогнегасником такі:

потрібно зірвати пломбу;

висмикнути чеку;

разтруб вогнегасника направити на вогнище загоряння;

натиснути на важіль (відкрити вентиль) і приступити до гасіння.

За сам разтруб голими руками триматися не можна, оскільки суміш при виході охолоджується до -70 градусів Цельсія. Після вдалого гасіння пожежі, потрібно провітрити приміщення, щоб підвищена концентрація вуглекислоти не призвела до непритомності. Не слід вдихати повітря і під час безпосереднього користування вогнегасником - краще затримати дихання на кілька хвилин.

Як користуватися пінним вогнегасником?

Ці вогнегасники призначені для гасіння практично будь-яких твердих поверхонь на початковій стадії пожежі. Ними можна загасити загоряння горючих, деяких видів легкозаймистих рідин на невеликій площі - до одного квадратного метра.

Щоб привести такий вогнегасник в робоче положення, потрібно:

повернути рукоятку замочного пристрою на 180 градусів;

перевернути сам вогнегасник догори дном;

направити трубку і сприск на вогнище загоряння;

натиснути на важіль і приступити до гасіння вогню.

Переворот догори дном необхідний для змішування вийшовшого після повороту рукояті кислотного розчину з лужною частиною заряду і виникнення реакції з утворенням піноподібного розчину.

Як користуватися водним вогнегасником?

Цей вогнегасник відмінно підходить для гасіння палаючої пластмаси, дерева, паперу, сміття і тканин. Вода хороша своєю здатністю поглинати тепло, із-за чого вогонь поступово гасне, оскільки не встигає з тією ж інтенсивністю тепло виробляти.

Горючі рідини гасити водними вогнегасниками не можна - від цього пожежа тільки розростеться. Також водою не можна гасити електроприлади і проводку - вода є відмінним провідником електрики. Процес користування водним вогнегасником аналогічний з більшістю інших видів приладів.

Слід розуміти, що при гасінні пожежі важливі оперативні дії. У перші хвилини пожежі як порошковий, так і вуглекислотний вогнегасник здатний ліквідувати вогонь, але якщо полум’я встигло розростися, то краще негайно викликати службу порятунку за номером «101». Вогнегасник завжди повинен знаходитися на видному та зручному місці. Пам’ятайте, пожежу завжди легше загасити на початковій стадії. Суворе дотримання основних правил пожежної безпеки збереже ваше майнота життя!

Верхньорогачицький районний сектор

ГУ ДСНС України у Херсонській області

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua