Найголовнішим завданням децентралізації сьогодні є закриття «білих плям» по областям України

Сьогодні, 13 квітня, відбулась селекторна нарада під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка щодо пріоритетних проектів 2018 року та завдань для ОДА.

Від Херсонської області у нараді взяли участь голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв та керівники Департаментів і управлінь ОДА.

У ході наради розглядали питання підготовки проектів і програм для реалізації за рахунок коштів ДФРР та державних субвенцій, підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості та розвитку мережі дитячих будинків сімейного типу.

Геннадій Зубко повідомив, що на сьогоднішній день вже створено 728 об’єднаних територіальних громад. Вибори у 40 ОТГ призначені на 29 квітня, 23 громади очікують на рішення ЦВК. Є 1188 ОТГ в перспективних планах, затверджених Урядом, які об’єднують 72,5% території України.

За його словами, реформа децентралізації вже увійшла у стадію, коли головним критерієм є вже не кількісний показник об’єднаних громад, а якісний – число об’єднаних людей та територія охоплення об’єднаних громади в області. Адже більша територія дозволяє реалізувати більше інфраструктурних проектів і від цього залежить перспектива громади щодо залучення інвестицій та її конкурентоспроможності.

Віце-прем’єр-міністр прокоментував ситуацію щодо областей-лідерів за покриттям територій громадами та областей-аутсайдерів, на території яких по сьогоднішній день існує найбільша кількість «білих плям».

«130 районів (з 490), в яких не створено жодної ОТГ. І це в першу чергу - дискримінація українців, які проживаючи в громаді, залишаються обмеженими в фінансах, ресурсах і можливостях впливати на свій розвиток і планувати майбутнє. Тому, найперше і амбітне завдання - закрити цю «білу пляму», аби в Україні не залишилось районів без жодної громади», - зазначив Геннадій Зубко.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад. На рейтинг впливає п’ять параметрів: кількість ОТГ, площа покриття ОТГ території області, кількість територіальних громад, що об’єднались, кількість ОТГ з чисельністю населення менше 5 тис та відсоток охоплення області за перспективним планом.

Перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода зазначив, що у порівнянні з початком 2017 роком Херсонська область значно покращила показники утворення об’єднаних територіальних громад – якщо у минулому році з початку 2015-ого на території області було 14 ОТГ, то тільки за рік їх утворилося стільки ж.

Одним з наступних завдань стало приєднання об’єднаних громад навколо міст обласного значення. Це дозволяє робити прийнятий Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення» №6466 від 18 травня 2017 року.

«Це питання розвитку соціальної інфраструктури. Міста обласного значення мають бути зацікавлені у тому, щоб по можливості приєднати до себе, в першу чергу не територію, не землі, а людей, які живуть навколо», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Геннадій Зубко доручив головам ОДА, керівникам регіональних офісів реформ до кінця травня розробити зміни до перспективних планів формування територій громад областей, передбачивши охоплення ними усієї території області та внесення їх для розгляду відповідними обласними радами.

«Перспективні плани є дуже важливими, адже дозволяють формувати майбутню інфраструктуру. Вони повинні включати не тільки громади. Це і формування первинної медичної мережі, і мережі Центрів безпеки, і опорних шкіл та ЦНАПів – і ці позиції мають обов’язково бути враховані при формуванні перспективного плану створення ОТГ кожної області», - наголосив Геннадій Зубко.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua