Разом із представниками інститутів громадянського суспільства обговорили реалізацію ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Сьогодні в обласній державній адміністрації відбулась експертна зустріч на тему: «Ключові пріоритети реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2018-2020 роках» в рамках Тижня відкритого уряду (OpenGov) та організована за ініціативи Кабінету Міністрів України.

На зустріч запросили представників громадськості, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, науковців, експертів та членів громадських рад з усіх областей України для спільного діалогу по відео-зв’язку.

Експертна зустріч проводилася під керівництвом заступника директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Наталії Окши.

Вона зазначила: «Ідея впровадження Ініціативи “Партнерство «Відкритий Уряд» полягає у налагодженні систематичної продуктивної співпраці між владою, громадянським суспільством і бізнесом, так би мовити, «золотим трикутником», який є основним для Ініціативи».

Також Наталія Окша звернула увагу, що план роботи «Відкритого Уряду» орієнтований на цілі сталого розвитку, затверджені Організацією об’єднаних націй.

Мета організованої зустрічі в тому, щоб посприяти участі представників інститутів громадянського суспільства з регіонів України у формуванні та реалізації державної політики шляхом вирішення проблемних питань та отримання пропозицій, зауважень, коментарів з метою їх врахування під час прийняття рішень.

Так, розпочавши відео-обговорення з фахівцями з областей України, ставилися запитання щодо сприяння налагодженню безпосереднього контакту з представниками тих чи інших державних установ і Міністерств.

Пролунало запитання й від голови Громадської ради при Херсонській обласній державній адміністрації Валерія Гурківського.

Він поцікавився про доцільність організації зустрічей голів обласних громадських рад у Києві з метою чіткого визначення спільного плану дій для розвитку громадянського суспільства на місцях. Особливо важливе проведення такої роботи для громад в умовах децентралізації.

Наталія Окша відповіла, що наразі Міністерством юстиції України опрацьовуються пропозиції щодо процесу реформування громадських рад задля їх ефективної співпраці із суспільством та органами виконавчої влади, зважаючи на те, що ради є їх дорадчими органами.

Заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Наталія Окша поінформувала, що також ведеться обговорення щодо сталої співпраці між Координаційною радою при Президентові України з регіональними.

Довідка.

Партнерство «Відкритий Уряд» є багатосторонньою ініціативою, що є платформою для національних реформаторів, мета яких – зробити свої уряди спроможними більш активно реагувати на потреби громадян.

20 вересня 2011 р. у рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 країн-засновниць (Бразилія, Сполучені Штати Америки, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка, Сполучене Королівство) започаткували міжнародну Ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд» (далі - Ініціатива), підписавши Декларацію Партнерства.

70 країн світу взяли на себе зобов’язання щодо:

-   підвищення доступу до публічної інформації про діяльність органів державної влади;

-   підтримки залучення громадянського суспільства до формування державної політики;

-   впровадження високих стандартів професійної чесності в державному управлінні;

-   використання нових технологій задля відкритості та підзвітності.

У рамках Ініціативи країни-учасниці розробляють спільно з інститутами громадянського суспільства та надають Керівному комітету Ініціативи План дій; координують діяльність та впроваджують взяті на себе зобов’язання згідно з Планом дій; забезпечують відкритість процесу впровадження Ініціативи та консультацій з громадськістю; опубліковують звіт-самооцінку про результати роботи через 12 місяців впровадження Плану дій; проходять незалежне оцінювання результатів діяльності.

Президент України у вересні 2011 р. взяв участь в інавгураційній церемонії Ініціативи у м. Нью-Йорку та підтвердив готовність України приєднатися до зазначеної Ініціативи.

Основними напрямами реалізації Ініціативи в Україні у 2014 – 2015 роках є:

- сприяння діяльності інститутів громадянського суспільства, їх участі у формуванні та реалізації державної політики;

- забезпечення доступу до публічної інформації;

- запобігання і протидія корупції;

- підвищення якості надання адміністративних та соціальних послуг;

- впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua