Жнива-2018

Коли у всьому лад – буде і результат

Нинішнього року жнивувати в районі почали майже на два тижні раніше строку – відсутність дощів і червнева спека значно прискорили дозрівання зерна.

У фермерському господарстві «Альянс» (керівник М.А. Лаговський) озима пшениця дозріла на 900 гектарах, ще на 10 гектарах виростили горох. 22 червня разом з начальником відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Л.П. Байшою та його заступником О.О. Синявським ми побували на полях цього господарства. Керівник господарства М.А. Лаговський у розмові зазначив, що до жнив готувалися ретельно: оглянули і відремонтували всю техніку, яка задіяна на жнивах, організували належний протипожежний захист та інструктаж робітників, задіяних на збиранні врожаю.

Жнивують у господарстві три екіпажі: на комбайнах «Нью Холанд» працюють Віктор Панченко та Віталій Лаговський, Віктор  Шило та Сергій Надточий, на «Векторі» - Сергій Мацків та Сергій Долженко. Відвозять зерно від комбайнів водії Юрій Байша, Андрій Сахно, Олег Щербак, Віталій Гржибовський, Петро Куценко та Олександр Глимязенко.

На узбіччі біля пшеничного поля чергують механізатори Сергій та Микола Донцови та Олександр Самойленко, які відповідають за пожежну безпеку. На випадок надзвичайних ситуацій вони миттєво мають задіяти трактори з плугом та агешкою, тут же бочка з помпою. З ними чергує і Андрій Івашко – він і пожежник, і заправник, і охоронник.

Люди, задіяні на жнивах, забезпечені дворазовим гарячим харчуванням.

Попри всі негаразди і примхи погоди у фермерському господарстві «Альянс» сподіваються на вагомий урожай, адже заклали для нього гарну основу, виконавши всі агротехнічні заходи – і вчасне підживлення посівів, і обробіток проти шкідників. Микола Антонович задоволений темпом робіт на жнивному полі і вже планує свої подальші дії.

- Ви помітили, що солому ми не подрібнюємо?, - запитав він у Л.П. Байші. – У цьому році вирішили використовувати її для опалення. Придбали агрегат, будемо солому тюкувати і виробляти з неї брикети. Хто знає, як далі буде з газом та вугіллям, тож можна буде використовувати ці брикети для опалення не лише житла, а й об’єктів соціальної сфери.

У день, коли ми побували у фермерському господарстві «Альянс», там вже зібрали урожай з 411 гектарів, намолотивши 1230 центнерів. Тож при такій організації праці жнива тут закінчать у короткі строки.

Світлана ЛАЩЕНКО.

Фото автора.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua