26 червня – День кримськотатарського прапора

Кок-байрак – блакитне полотно і герб тарах-тамга є національною символікою кримських татар.

Мави Кок – блакитний колір у тюркських народів – синонім чистоти і свободи. Він асоціюється з небом і морем. А також є одиним із символів стародавнього тюркського вірування – тенгріанства.

Тарах-тамга – символ державної влади зображався на печатках, монетах і документах Кримського ханства.

Прапор і тамга затверджені як державні символи на першому Курултаї кримськотатарського народу в листопаді 1917 року. 30 червня 1991 року на другому Курултаї їх затвердили як офіційну національну символі.

"Кримські татари, що поверталися з депортації на свою історичну землю, продемонструвавши всьому світові незламність духу, відродили самобутню традицію самоврядування, національну символіку. Кримськотатарський прапор став невід'ємним символом єдності, наступності поколінь і багатовікової боротьби кримських татар за свою свободу, – зазначив у своєму зверненні з нагоди Дня кримськотатарського прапора Президент України Петро Порошенко. – У поєднанні синіх та золотистих кольорів цього прапора, так само, як у синьо-жовтих кольорах Державного Прапора України – життєва сила і мрія про мирне, вільне та заможне майбутнє".

Відео надано Міністерством інформаційної політики України.

За інформацією Українського інституту національної пам'яті.

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua