Інформація

про хід виконання районної цільової програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки

 

Згідно рішення районної ради ХХІІ сесії сьомого скликання від 18.08.2017 року № 290 було затверджено районну цільову програму «Електронна охорона здоров’я на 2017-2020 роки», в якій було заплановано забезпечення комп’ютерною технікою Центру ПМСД та створення комп’ютерної мережі, забезпечення доступу до мережі Інтернет, впровадження електронних реєстрів та телемедичного консультування. У грудні 2017 року згідно програми соціально-економічного розвитку було виділено 199000 грн. та Зеленівською сільською радою для впровадження в роботу районної програми «Електронна охорона здоров’я» виділено 10000 грн. для закупівлі обладнання для мережі, комп’ютерної техніки для інформаційної медичної системи, а саме придбано 14 комп’ютерів, 15 принтерів, 14 веб-камер, 15 клавіатур, 15 комп’ютерних мишок, 1 ноутбук, 1 комп’ютерні колонки на суму 200382 грн.                             Сільськими та селищною радами в 2018 році на підключення до Інтернет та на оплату ліцензії амбулаторій ЗПСМ та ФАПів було виділено:

  • Самійліською сільською радою - 9000 грн.;
  • Первомаївською сільською радою - 34804 грн.;
  • Чистопільською сільською радою - 12100 грн.;
  • Бережанською сільською радою - 15200 грн.;
  • Ушкальською сільською радою - 12100 грн..

Проведена оплата всього за:

  • програмне забезпечення MedEie – 54,0 тис. грн.:

         20.01.2017 року був підписаний Меморандум про взаємодію та співпрацю Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації та Товариством з обмеженою відповідальністю «Ілайф». Сторони погодились координувати у межах своєї компетенції, реалізацію пілотних проектів створення та впровадження регіональних інформаційних систем «Доступні ліки», «Електронний запис на прийом до лікаря» та «Електронні рецепти для населення». ДОЗ підтверджує готовність до взаємодії з «Ілайф» 20 січня 2018 року відбулася зустріч керівників місцевої влади з представниками компанії «Ілайф», де обговорювались питання впровадження компанією «Ілайф» районної програми «Електронна охорони здоров’я».

         На даний час підключено 11 робочих місць до мережі Інтернет (Верхньорогачицька амбулаторія ЗПСМ – 5 станцій, Первомаївська амбулаторія ЗПСМ – 1, Ушкальська амбулаторія ЗПСМ – 1, Самійлівський ФАП – 1, Павлівський ФАП – 1, Михайлівський ФАП – 1, Бережанський ФАП - 1). На сьогодні в первинкі обладнали комп’ютерами всі робочі місця сімейних лікарів та терапевтів.  

         З 1 березня в Україні в тестовому режимі запрацювала електронна медична картка в електронній системі охорони здоров’я. Зобов’язано працювати з електронною медичною картою розпочати всі медзаклади, які підключені до електронної системи охорони здоров’я та мають контракт з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), тобто і КННП «В.Рогачицький ЦПМСД». Електронна медкарта є автоматично доступна у системі лікарю первинки для кожного з пацієнтів, з яким підписана декларація. На першому етапі вносити інформацію про візити пацієнтів до електронної медичної карти лікарі на даний час здійснюються в тестовому режимі. Пацієнту не потрібно додатково реєструватися для того, щоб інформація про візити до його сімейного лікаря, або терапевта педіатра, починаючи з березня фіксувалася в електронній системі охорони здоров’я. Тому ті із жителів району які не обрали свого лікаря, саме час це зробити. Адже трансформація системи охорони здоров’я триває і все більше інструментів переходять в електронний формат. Так з 01 квітня 2019 року ліки за програмою «Доступні ліки» можна буде отримати тільки за електронним рецептом. І загалом кожна зміна в медичній системі супроводжується відповідним електронними інструментами. Минулого року принципово запустили підписання декларацій з лікарем лише в електронній системі охорони здоров’я. Так само у системі НСЗУ укладає договори та на основі електронних даних оплачує послуги закладам первинки. Отже, ми на сьогодні працюємо над впровадженням електронної медичної карти та електронного рецепту на «Доступні ліки». У березні лікарі нашого закладу розпочали працювати тільки з базовим функціоналом електронної медичної картки. Зараз пацієнти не зможуть особисто зайти в свою електронну медичну картку, але у планах реформування є і запуск персонального кабінету пацієнта. За необхідності лікар зможе буде роздрукувати для пацієнта консультаційний висновок, де міститиметься причина звернення, діагноз, призначення лікування або направлення на додаткове обстеження.

 

 

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                       С.НЕСТЕРЕНКО

 

Анатолій Щербак 51188

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua