Інформація

про хід виконання районної програми патріотичного виховання молоді та допризовної підготовки юнаків

Відділом освіти  районної державної адміністрації, керівниками закладів загальної середньої освіти  району  ведеться цілеспрямована  робота щодо  реалізації заходів районної програми патріотичного виховання молоді  та допризовної підготовки юнаків.

         Відповідно до програми предмету «Захист Вітчизни», яка розроблена відповідно до Державного стандарту базової та повної середньої освіти з метою підвищення рівня підготовки учнів до служби у Збройних Силах України, удосконалення навчально-матеріальної бази, військово-патріотичного виховання учнівської молоді  в закладах загальної середньої освіти  району у 10-11 класах вивчається предмет «Захист Вітчизни» в кількості 1,5 години на тиждень. На уроках учні набувають  знання про функції Збройних Сил України, їхні характерні особливості, засвоюють  основи цивільного захисту, військової, медико-санітарної, психологічної підготовки до захисту Вітчизни, а також удосконалюють життєво необхідні знання, уміння, навички на підґрунті військово-патріотичної вихованості. На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 11 квітня 2019 року № 78 «Про організацію і проведення навчально-польових зборів з учнями 11 класів закладів  загальної середньої освіти району  у 2019 році»,  наказу відділу освіти районної державної адміністрації від 12 квітня 2019 року № 130 «Про організацію і проведення навчально-польових зборів з учнями 11 класів закладів  загальної середньої освіти району  у 2019 році» з метою виконання програмового матеріалу з предмету «Захист Вітчизни», з 24 по 26 квітня 2019 року на базах закладів загальної середньої освіти району проведено триденні навчально-польові збори з учнями 11 класів . В зборах взяло участь 61 учень 11 класу. Під час навчально-польових зборів практично виконані такі завдання: військово-спортивні змагання: марш кидок 3 км, метання гранати, підтягування, біг 100 м.; практично відпрацьовані організація внутрішньої та вартової служби: дії вартового під час прийому та здачі поста, дії вартового при нападі на пост, порядок застосування зброї; під час тактичної підготовки практично відпрацьовані основи військової топографії: порядок руху за азимутом, пошук об’єкта, дії солдата в бою у складі механізованого відділення, дії солдата в обороні, дії під час застосування зброї масового ураження, дії солдата у наступі.

З метою практичного  виконання вправ стрільби з автомата АК-74 26 квітня 2019 року учні 11 класів закладів загальної середньої освіти району взяли участь у заняттях з виконанням вправи початкових стрільб на території Великолепетиського полігону.

         З метою ефективної організації та надання методичної допомоги на базі методичного кабінету комунальної установи «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» 23 квітня 2019 року проведено засідання методичного об’єднання вчителів Захисту Вітчизни закладів загальної середньої освіти району.

Протягом 2018/19 навчального року в закладах загальної середньої освіти району велася робота, яка спрямована на військово-патріотичне виховання допризовної молоді: проводилися заходи з нагоди святкування Дня Збройних Сил України, Дня визволення України, Верхнього Рогачика від нацистів, Дня Перемоги у Другій світовій  війні.

         З метою утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських життєвих принципів в закладах загальної середньої освіти району постійно проводяться зустрічі молоді з воїнами - учасниками антитерористичної операції на сході України, воїнами - інтернаціоналістам, виховні години з нагоди  визначних дат української історії. Волонтерськими загонами закладів загальної середньої освіти району   проведено акції «Ветеран живе поруч», «Доброта», «Милосердя» під час яких діти відвідали ветеранів війни і праці, поспілкувалися з ними, надали посильну допомогу на присадибних ділянках та у господарстві.

З метою забезпечення проведення національно-патріотичного виховання серед дітей та молоді при закладах загальної середньої освіти району функціонує шість музеїв та одна кімната бойової слави: «Музей історії школи» та народознавчий музей «Оберіг» при Верхньорогачицькій опорній загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів, музей історичного спрямування «Бойової та Трудової Слави» при Самійлівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів,  «Народознавчий музей Берегиня», «Історичний музей Наш край в роки війни» при Первомаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, музей історичного спрямування «Історія села Михайлівка» при Михайлівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, в Ушкальській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – 1 кімната бойової слави. У музеях Первомаївської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів та Самійлівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів  оформлено стенди пам’яті землякам, які загинули в зоні АТО  Євгенія Трофімова, Сергія Гузенка  «Герої не вмирають».

Відповідно до наказу Департаменту освіти, науки та молоді від 22.10 2018 року № 262 «Про проведення обласного етапу Всеукраїнського огляду музеїв при закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти у 2018/19 навчальному році», з метою упорядкування та систематизації мережі музеїв, приведення експозиції музеїв у відповідність до вимог законодавства про декомунізацію, оновлення банку даних музеїв, підвищення їх ролі як осередків освіти, організації патріотичного виховання в закладах загальної середньої  освіти протягом листопада 2018 року  по січень 2019 року включно проведено районний етап Всеукраїнського огляду музеїв (Наказ відділу освіти № 281 від 07.11.2018). У ході чергового огляду встановлено, що 5 музеїв при закладах загальної середньої освіти Верхньорогачицького району знаходяться в стані переоформлення у зв’язку зі зміною місця знаходження музейної експозиції та зміни керівництва музею –  «Музей історії школи» та народознавчий музей «Оберіг» при Верхньорогачицькій опорній загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів, Музей історичного спрямування «Історії села Михайлівка» при Михайлівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, «Народознавчий музей Берегиня», «Історичний музей Наш край в роки війни» при Первомаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Матеріали по музею «Бойової та Трудової Слави» при Самійлівській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів було направлено для участі у Обласному етапі конкурсу. За підсумками обласного етапу конкурсу музей «Бойової та Трудової Слави» при Самійлівській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів підтвердив статус пришкільного музею (наказ Департаменту освіти, науки та молоді № 21 від 31.01.2019 року).

Музеї та кімната бойової слави при закладах загальної середньої освіти району є одним із важливих засобів удосконалення всього освітнього процесу комплексного виховання учнів, розширення їх кругозору, розвитку пізнавальних інтересів та здібностей, сприяють формуванню у молодого покоління національної свідомості, забезпеченню духовної єдності поколінь і призначені для вивчення, збереження пам’яток природи, матеріальної  та духовної культури українського народу.

         Під час відпочинкового періоду в 2019 року учні закладів загальної середньої освіти  району  здійснюватимуть  екскурсії до районного краєзнавчого музею та шкільних  музеїв .

         Ще однією складовою частиною національно-патріотичного виховання учнівської молоді району є участь команд  закладів загальної середньої освіти району  у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній  грі „Сокіл” („Джура”).Так 22 травня  2019 року заплановано проведення І районний етапу дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура») на базі Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів № 2.

З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги у Другій світовій війні у закладах загальної середньої освіти заплановано проведення:

- урочистих лінійок («Пам’ятаймо, перемагаймо», «1939-1945. Пам'ятаємо!Перемагаємо!», «Весь світ у маках») на які будуть запрошені представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, учасників антитерористичної операції на сході країни, депутатів селищної та сільських рад;

- виховні години «Тих днів не змовкне слава», «Нам заповідана – мужність», «В борні здобули честь і славу, подвигам вашим немає кінця», «Зі сплаву геройства і мертвих, і живих писалось ім’я ПЕРЕМОГА»,  «Йшла війна степами аж до білих хат…», на які будуть запрошені учасники антитерористичної операції на сході України;

- уроки – реквієм «Війна не має забуття», «Ваш подвиг ми не забудемо ніколи»;

- уроки пам’яті «Ми не забудемо ваш подвиг», «Їх подвиг в пам’яті народній»; перегляди документальної хроніки «Історія українських земель. Війна 1941-1945 рр.», документального фільму «Добровольці Божої  Чоти», художнього фільму «Батальони просять вогню».   

            У приміщеннях  шкільних бібліотек постійно діють виставки художньої  літератури «Пам'ять вічно жива», фотовиставка «Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війн твоє життя, людино!».

З метою виховання в дітей почуття патріотизму, самосвідомості, культурної освіченості та духовності, формування сприйняття своєї особистості як частини нації, збереження споконвічних українських цінностей та традицій і їх популяризація серед молоді, вираження своєї національної та громадянської позиції, 17 травня 2019 року у закладах загальної середньої освіти буде проведено флеш-моби, урочисті заходи приурочені  дню вишиванки.

У всіх закладах загальної середньої освіти району оформлено куточки державної символіки та кімнати школяра, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України – Гербом, Прапором, Гімном. Невід’ємним атрибутом усіх патріотичних заходів є урочисте підняття Державного прапору України та виконання Державного Гімну. Класними керівниками та класоводами під час проведення класних годин, тематичних заходів виховується повага до державної символіки.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників антитерористичної операції на сході країни, з нагоди відзначення видатних дат української історії у закладах загальної середньої освіти  району систематично  проводяться  зустрічі з учасниками АТО та ООС.

Робота щодо реалізації заходів районної програми патріотичного виховання молоді та допризовної підготовки продовжується.

 

 

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                       С.НЕСТЕРЕНКО

 

Аліна Пахомова 51258

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua