Інформація

про хід виконання програми розвитку архівної справи

у Верхньорогачицькому районі на 2017-2021 роки

За час дії програми, схваленої розпорядженням голови районної державної адміністрації від 09 грудня 2016 року № 652 та затвердженої  рішенням ХYII сесії сьомого скликання від 28 лютого 2017 року №210 з метою реалізації в районі державної політики в галузі архівної справи, збереження документів   забезпечено належне зберігання та використання як документів Національного архівного фонду так і документів з кадрових питань особового складу. Саме завдяки районній програмі архівна справа стає важливою складовою інформаційної та культурної сфери життєдіяльності суспільства, що охоплює наукові, організаційні, правові, технологічні, економічні та інші питання, пов’язані з нагромадженням, обліком, зберіганням юридичними та фізичними особами архівних документів і використання відомостей, що в них містяться, звичайно, тільки за умови фінансування вищезазначеної програми.

Архівним сектором районної державної адміністрації впродовж звітного періоду було зосереджено зусилля на виконання пріоритетних завдань, передбачених Законом України «Про Національний архівний фонд та архівні установи».

Основні планові показники минулого 2018 року та першого кварталу 2019 року виконано.

Станом на 01 травня 2019 року в архівному секторі налічувалося 64 фондів/12268 справ/документів Національного архівного фонду України у тому числі 1609- періоду незалежності та 23 фондів документів з кадрових питань особового складу, а це 15377 справи документів в переважній більшості ліквідованих та реформованих підприємств, організацій та установ  району. За звітний період упорядковано, описано та прийнято на державне зберігання управлінська документація та справи з кадрових питань особового складу документи реорганізованих та ліквідованих – Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Родина-2», Верхньорогачицького районного центру зайнятості, управління Пенсійного фонду України у Верхньорогачицькому районі, Бережанської  сільської ради.

За звітний період на державне зберігання надійшло 540 справ документів НАФ та 105 справ з кадрових питань особового складу по 2016 рік включно.

Архівосховища обладнані металевими стелажами. Усі справи закартановані. Протипожежний стан в архівному секторі відповідає діючим вимогам: архів повністю укомплектовано вогнегасниками в наявності 18 вогнегасників, з них 15 порошкових перезаряджені до 2021 року, затверджено план евакуації на випадок надзвичайних ситуацій, укомплектовано новим протипожежним щитом, здійснено переатестацію раніше придбаних вогнегасників, спеціалістами Великолепетихського РЕЗ і ЕМ здійснено замір опору ізоляції.

Надзвичайно важливим для архівної установи є збереженість архівних фондів. Відповідно до Закону всі зусилля спрямовані на покращення матеріально – технічної бази архіву. З метою запобігання викраденню документів зі сховищ державних архівних установ всі п’ять сховищ зачиняються та опломбовуються придбані нові замки, вікна й двері заґратовано, постійно здійснюється контроль за знаходженням документів у робочих кімнатах та поверненням виданих у тимчасове користування.

Одним із положень попередньої районної програми розвитку архівної справи було передбачено відновлення функціонування міжвідомчого об’єднаного архіву з особового складу трудового архіву, адже на сьогодні державна архівна установа зберігає документи з кадрових питань особового складу накопичені в процесі трудової діяльності підприємств, організацій та установ району, які не належать до документів Національного архівного фонду, але водночас є надзвичайно важливими для забезпечення конституційних прав громадян. Всього на зберіганні в архівній установі знаходиться 15377 справ з кадрових питань особового складу ліквідованих підприємств та установ району, які не є документами НАФ.

Через відсутність фінансування не вдається відновити діяльність міжвідомчого архіву з особового складу трудового архіву для централізованого тимчасового зберігання документів, що не належать до Національного архівного фонду діяльність якого передбачена районною програмою розвитку архівної справи.

Рішенням п’ятої сесії сьомого скликання районної ради від 26 лютого 2016 року № 52 збільшено площу архівосховищ шляхом отримання ще 23 кв.м  орендованої площі районного будинку культури архівним сектором в зв’язку з надходженням виборчої документації та реалізації в Херсонській області Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» В новому архівосховищі та робочих кімнатах виконано косметичний ремонт, придбано додаткове стелажне обладнання загальною протяжністю 42 погонних метрів, встановлено жалюзі на вікнах. Завантаженість архівосховищ  станом на 01 травня  2019 року становить 95 відсотків. В подальшому необхідно збільшувати площу архівосховищ.

Відповідно до вимог чинного законодавства здійснюється аналіз оцінки фізичного стану фондів, при перевірці наявності архівних справ обов’язково  вказується фізичний стан документів в основному задовільний. Заведено картки фізичного стану документів, здійснюється облік шляхом заповнення актів і листів з перевірки наявності і фізичного стану справ у відповідності з новими Правилами роботи державних архівних установ України

Впродовж останніх років реалізації на території району Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» та районної програми вдалося розширити сферу електронного документотворення та документообігу. Забезпечення архівного сектору сучасною комп’ютерною технікою - принтерами, сканером. ксероксом придбаними в ході реалізації   районної програми розвитку архівної справи за кошти спец рахунку потребує оновлення , адже сприятиме і надалі максимальному використанню всього наявного інформаційного потенціалу НАФ для задоволення зростаючого попиту громадян, держави і суспільства на інформацію.

Існує нагальна потреба у придбанні нового сучасного комп’ютерного обладнання, зокрема нового процесору, моніторів, багатофункціонального приладу-ксерокс-принтер-сканер, антивірусного програмного забезпечення адже на часі подання електронної звітності до казначейської служби та запровадження системи АСКОД.

Певної фінансової підтримки з районного бюджету потребує архівний сектор щодо встановлення протипожежно-охоронної системи та системи кондиціювання, а також мережі електропроводки. Так відсутність системи кондиціювання не дозволяє забезпечити у архівосховищах оптимальний  волого - температурний режим, а застаріла система електропроводки не витримує навантаження особливо в зимовий період.

Відсутність фінансування програми з районного бюджету не дає змоги планомірно і повноцінно реалізувати на території району Закон України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» в повному обсязі. і районну програму розвитку архівної справи зокрема. Лише кошти спец рахунку дозволяють забезпечити архівну установу в повній мірі канцелярськими товарами, розрахуватися за спожиту електроенергію та надані архіву послуги Укртелекомом. За звітний період на ці потреби використано 13 тисяч гривень коштів спеціального рахунку архівної установи. Придбано та задіяно у діяльності архівної установи виставковий стенд. Останнім часом після підвищення тарифів на електроенергію збільшилася проплата за спожиту електроенергію архівною установою в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Планових видатків на реалізацію районної програми розвитку архівної справи в районі, затвердженої рішенням сесії районної ради за звітний період та впродовж дії програми не надходило.

З огляду на зазначене з урахуванням пріоритетного забезпечення прав та свобод громадян, їх соціально-правового захисту, збереження та популяризації історично-культурного надбання народу України прошу винайти фінансові можливості за результатами виконання бюджету району за підсумками  першого півріччя 2019 року для фінансування районної програми розвитку архівної справи на 2017-2021 роки з метою поліпшення матеріально - технічного забезпечення архівного сектору, а саме:

- ремонт покрівлі/даху районного будинку культури частину приміщення якого орендує архівний сектор та одного із архівосховищ площею 46 кв.м, яке найбільше зруйноване внаслідок протікання покрівлі;

- придбання  нової сучасної комп’ютерної техніки;

- відновлення функціонування міжвідомчого архіву з особового складу трудового архіву;

- виділення коштів для встановлення пожежно - охоронної сигналізації.

Вирішення вищезазначених проблем дозволить поетапно в повній мірі реалізувати районну програму розвитку архівної справи в районі на 2017-2021 роки, адже архівна справа є важливою складовою інформаційної та культурної сфери життєдіяльності суспільства, а збережена архівна інформація гарантує забезпечення реалізації прав людини.

 

 

 

Перший заступник голови

районної державної адміністрації                                                         В.БИКОВ

 

 

Тетяна Каптюх 52552

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua