Інформація

про хід виконання районної Комплексної програми розвитку водного господарства у Верхньорогачицькому районі на період до 2020 року

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26.03.2013 року №180 в районі прийнято розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 серпня 2013 року № 424 та затвердженої рішенням ХХХІІІ сесії районної ради шостого скликання від 26 вересня 2013 року № 372 «Про районну Комплексну програму розвитку водного господарства у Верхньорогачицькому районі на період до 2020 року».

Основною метою Програми розвитку водного господарства на період до 2020 року є відновлення всього механізму зрошення для організації його стабільної роботи та підвищення його ролі у продовольчій та ресурсній забезпеченості району. 

Основні завдання Програми

 • розвиток зрошувального землеробства в районі;
 • зменшення залежності сільгосптоваровиробників від несприятливих природно-кліматичних умов;
 • забезпечення сталого рівня економічного розвитку району;
 • створення нових робочих місць;
 • збільшення надходжень коштів до районного бюджету;
 • відновлення та покрашення екологічного стану довкілля території району;
 • створення та покращення умов для залучення інвесторів по використанню на договірних умовах зрошувальних та богарних земель;

Рішенням ХХХVI сесії сьомого скликання від 22 лютого № 527 «Про внесення змін до районної Комплексної програми розвитку водного господарства у Верхньорогачицькому районі на період до 2020 року»

Виконання Програми передбачено протягом 2013-2020 років. Виконавцями Програми є органи місцевого самоврядування, та відділ агропромислового розвитку як структурний підрозділ районної державної адміністрації та Горностаївське міжрайонне управління водного господарства.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України, місцевого бюджету. Орієнтовний обсяг фінансування, необхідний для реалізації Програми у 2013-2020 роках становить  10001200 грн., у тому числі 5000000 грн. -з державного бюджету, 5001200 грн. місцевий бюджет.

Для вирішення питання розвитку зрошення Верхньорогачицького району на період до 2020 року розроблені заходи, щодо реалізації даної Програми.

Згідно запланованих заходів районною радою прийняте рішення про надання  згоди на передачу до державної власності внутрішньогосподарських меліоративних систем спільної власності територіальних громад Верхньорогачицького району (в разі необхідності).

Разом з правоохоронними органами взято на особливий контроль та вжито невідкладних заходів щодо недопущення демонтування об’єктів меліоративних систем, під будь-яким приводом, особливо металевих закритих трубопроводів, дощувальної техніки та залізобетонних конструкцій на відкритих зрошувальних каналах.

Фермерськими  господарствами проводиться відповідна робота щодо відновлення роботи насосної станції та зрошувальної мережі Первомаївської сільської ради. Проведено інвентаризацію: до складу об’єкта входить насосна станція, напірний трубопровід, діаметр – 1200 мм, довжина – 5 км, ставок накопичувач – облицьований, об’єм – 25 тис.м3, канал розподільний довжина – 1,370 км, канал польовий: довжина – 8310 км.

         Робочою комісією Горностаївського міжрайонного управління водного господарства утвореною наказом Херсонського обласного управління водних ресурсів  проведено обстеження основних фондів насосної станції НС 2 ПРЗС на території Верхньорогачицького району встановлено, що перспективи відновлення поливу на 1731 га державного  зрошення на сьогодні відсутні з причин:

 • відсутність ЛЕП – 10 КВ до НС №2 ПРЗС в кількості 12 км;
 • неможливість використання зрошувальних земель единим комплексом;
 • відсутність водокористувачів;
 • відсутність дощувальної техніки;
 • неможливість забезпечення НС №2 ПРЗС водою з іншого загального каналу Запоріжжя облводресурсів.

Рішенням комісії НС №2 ПРЗС, площа поливу 1,731 тис.га переведена в довгостроковий режим консервації (20 років). Горностаївське міжрайонне управління водного господарства здійснює заходи, щодо збереження будівель НС №2 ПРЗС, басейну 35 тис.м3, каналу 1-К 819 км; встановлено додаткові запірні конструкції і забезпечує охорону та виконання робіт з підтримки в робочому стані.

         Спільно з науковими установами в районі проводиться відповідна робота по впровадженню краплинного зрошення.

         В районі функціонує краплинне зрошення саду у фермерському господарстві «Євгенія» на площі 7,0 га, налічується 94 особистих селянських господарств населення, які використовуються для вирощування  сільськогосподарської продукції краплинне зрошення на площі 19,5 га.

         Планується впровадження краплинного зрошення у фермерському господарстві “ММФ” та «Аліса».

Програмою розвитку земельних відносин та охорони земель у Херсонській області передбачено консервацію земель шляхом залучення на території Бережанської сільської ради – 26га.

На виконання територіальної комплексної програми охорони довкілля та раціонального природокористування Верхньорогачицькою селищною радою на 2018 рік  заплановано виділення коштів в сумі 1 млн. 200 тис. грн., за 10 місяців поточного року освоєно коштів в сумі 787,3 тис. грн..  Первомаївською сільською радою заплановано 25 тис. грн., Чистопільською сільською радою заплановано виділення 10 тис. грн. з них освоєно 4 тис. грн., Зеленівською сільською радою освоєно 85 тис. грн..

На водопровідну та каналізаційну мережу Ушкальською сільською радою у 2018 році заплановано виділення коштів в сумі 60 тис. грн. з них освоєно 25 тис. грн..

На капітальний ремонт системи водопостачання села Зелене з державного фонду регіонального розвитку  планується виділення коштів в сумі 2 млн. 500 тис. грн..      

Разом з районною, селищною та сільськими радами щороку передбачено виділення з місцевих бюджетах всіх рівнів та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища кошти на виконання заходів по захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь.

Передбачено у переліку першочергових природоохоронних заходів на   2019 рік, які фінансуються із загальнодержавного, обласного та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, першочергові роботи по встановленню меж прибережних захисних смуг та водоохоронних зон на площі 4,5 тис.га.

Виходячи із вищезазначеного, з метою забезпечення виконання у Верхньорогачицькому районі завдань районної комплексної програми розвитку водного господарства на 2013-2020 роки пропонується;

 

Пропозиції

 1. Відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації спільно з науковими установами впроваджувати новітні водозберігаючі, енергозберігаючі технології експлуатації водогосподарських об'єктів зрошення сільськогосподарських культур.
 2. Разом з районною, селищною та сільськими радами щороку передбачати виділення з місцевих бюджетах всіх рівнів та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища кошти на виконання заходів по захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь.
 3. Передбачати у Переліку першочергових природоохоронних заходів на  2019 рік, які фінансуються із загальнодержавного, обласного та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, першочергові роботи по встановленню меж прибережних захисних смуг та водоохоронних зон на площі 4,5 тис.га.
 4. На виконання завдань Комплексної програми розвитку водного господарства району до 2020 року щороку передбачати включення до Переліку першочергових природоохоронних заходів для фінансування із загальнодержавного, обласного та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища будівництво та реконструкцію каналізаційних мереж водовідведення.

 

 

 

Перший заступник голови

районної державної адміністрації                                                         В.БИКОВ

 

 

Леонід Байша 51275

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua