Інформація

про хід виконання програми розвитку культури і духовності у Верхньорогачицькому районі на 2018-2020 роки

 

          У районі збережено існуючу мережу, яка включає 32 заклади культури, а саме: комунальні заклади Верхньорогачицької районної ради – «Верхньорогачицький районний будинок культури», «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система», «Верхньорогачицький районний краєзнавчий музей», «Верхньорогачицька дитяча музична школа»,  7 селищних та сільських будинків культури, 7 сільських клубів, 14 селищних і сільських бібліотек-філій.

Головним критерієм роботи закладів культури району є масові заходи (концерти аматорських і народних колективів, окремих виконавців, присвячені різним календарним, видатним, пам’ятним датам, музичні вітання до всіх професійних свят, мітинги, тематичні вечори, районні конкурси), що проводяться для молоді,  людей похилого віку, ветеранів війни та праці, учасників антитерористичної операції.

 За чотири місяці поточного  року закладами культури  району було проведено 71 захід , взяло участь 3645 чоловіка, з  них – 670 діти.    

         У комунальному закладі «Верхньорогачицький районний будинок культури» працює 5 гуртків художньої самодіяльності, з них 3 дитячих. Крім того ведеться робота з колективами районного будинку культури щодо проведення районних та участь у  обласних заходах,  а саме: народний театр місцевого факту  «Культраби» (керівник Н.О.Худенко ), жіночий народний вокальний ансамбль «Калинонька» (керівник О.М.Анцибор), дитячий театр місцевого факту «Мікс», (керівник Худенко Н.О.), жіноче вокальне тріо «Теревені» (керівник О.М.Анцибор ).

           До державних та професійних свят артистами районного будинку культури проводяться мітинги, концерти, огляди із залученням учнівської молоді району. Так, у березні місяці у місті Н.Каховка Приходько Микола серед 80 учасників виборов І місце в обласному конкурсі читців присвячених 205- річниці з дня народження Т.Г.Шевченка «Світлиця Кобзаревих дум». Крім того, тріо «Теревені» у квітні місяці прийняли участь у обласній Великодній акції «Писанковий сад».

         Комунальним закладом  «Верхньорогачицький районний будинок культури» з районного бюджету у першому кварталі 2019 року було  використано коштів в сумі 21,5 тис.грн, на придбання сценічного одягу для артистів районного будинку культури.

         Бібліотечною системою  району проводилась робота щодо організації обслуговування населення художніми книгами, надання інформаційних послуг та культурно-просвітницька діяльність. За відповідний період роботи  бібліотеками району було надано інформаційних послуг 4,5 тис. користувачів, в  тому числі  2,5тис. - дітям. Пріоритетом бібліотек району є заходи патріотичного, духовного, краєзнавчого напрямків. Всього до державних, ювілейних, літературних дат було проведено 48 захід залучено 640 дітей.

У березні місяці 2019 року в рамках державної програми  «Українська книга» комунальний заклад «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система», отримав у 430 примірника книг на суму 49,1 тис.грн. Відповідно до кількості читачів району було розподілено  книги у відсотковому відношенні по бібліотеках-філіях. Крім того активна робота ведеться з участю учнівської молоді  у масових районних заходах, обласних та Всеукраїнських конкурсах саме:

Районні:

Районний етап «Книгоманія», районний фестиваль виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко»;

Обласні:

-  п’ятому обласному фестивалі виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко»;

- Щорічна обласна естафета «Мова єднає націю»;

- обласний конкурс «Книгоманія 2019» де перемогу здобула у номінації  кращий відеоролик ,  Куценко Вікторія;

Всеукраїнські конкурси, та акції:

- у Всеукраїнському конкурс ЄС «Діти єднають Україну» - ІІІ місце – учениця ЗОШ  Верхньорогачицької опорної школи Сазонова Каріна.

Для потреб бібліотечної системи у березні місяці за кошти районного бюджету придбано комп’ютерну техніку на суму 9,5 тис.грн.

 У комунальному закладі «Верхньорогачицька дитяча музична школа» Верхньорогачицької районної ради працює 4 викладачі та налічується 51 учня, з них - 26 дітей пільгових категорій з багатодітних та малозабезпечених сімей.  Вихованці навчаються відповідно до вибраного профілю: клас фортепіано - 18 учнів, з них -8 дітей пільгової категорії;  клас вокального співу - 5 учнів; клас образотворчого мистецтва - 28 учнів, з них 18 пільгової категорії.  Пріоритетним напрямком в діяльності школи є робота по створенню та забезпеченню умов для творчого розвитку та естетичного виховання дітей та молоді. За звітний період закладом проведено 18 культурно-мистецьких заходів з них: шкільні - 9, районні - 6, Міжнародний – 1, Всеукраїнський - 2.

   Викладачами проводиться позашкільна та позакласна робота по естетичному та патріотичному вихованню дітей. Згідно плану роботи  музичної школи, вихованці приймають активну участь у районних та обласних конкурсах, фестивалях.

            Комунальний заклад «Верхньорогачицький районний краєзнавчий музей» налічує 1367 експонатів. За чотири місяці поточного року  було  обслуговано 260 відвідувачів та  проведено 10 екскурсії  серед учнів загальноосвітніх шкіл та жителів і гостей селища. Всі експозиції музею представлені в двох залах, які висвітлюють різні періоди історії розвитку Верхньорогачицького краю з давніх часів і по сьогоднішній день, а також розповідають про його етнографічні, національні традиції. Постійно  директором районного краєзнавчого музею спільно з бібліотекарями центральної бібліотечної системи та викладачами дитячої музичної школи проводяться екскурсії, уроки мужності  для учнівської молоді  до визначних дат, які відзначаються у селищі та районі.      

         Щомісяця ведеться контроль щодо розміщення матеріалів про розвиток галузі культури району та проведення масових заходів на офіційному сайті райдержадміністрації та районній газеті «Рідний край». За звітній період було висвітлено 34 статей.

          Тож підсумовуючи  роботу відділу культури  окреслені основні завдання та цілі з даного напрямку  щодо  розвитку культури і духовності в районі на 2018-2020 роки.

 

 

 

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                       С. НЕСТЕРЕНКО

 

Ліна Ліснича 51390

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua