Інформація

про хід виконання районної програми розвитку фізичної культури і спорту у Верхньорогачицькому районі на 2018-2020 роки

З метою реалізації державної політики в галузі фізичної культури і спорту, на виконання заходів програми розвитку фізичної культури і спорту у Верхньорогачицькому районі на 2018-2020 роки районною державною адміністрацією, її структурними підрозділами, органами місцевого самоврядування проводиться робота направлена на створення умов для розвитку фізичного виховання у навчальних закладах, масового спорту за місцем роботи, проживання та у місцях масового відпочинку населення, збереження матеріально-технічної бази галузі, а також підвищення ефективності роботи Дитячо-юнацької спортивної школи.  Основні заходи у сфері фізичної культури і спорту протягом останніх років обумовили ряд позитивних змін. Закріплено ряд тенденції з окремих напрямків фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності. В районі збережено ефективну систему проведення спортивних заходів, передусім комплексних та багатоступеневих змагань, діє дитячо-юнацька спортивна школа.

Чисельність населення у районі залученого до занять всіма видами  фізкультурно-оздоровчої діяльності, складає 18 % від загальної чисельності населення району. Загальна чисельність штатних працівників сфери фізичної культури і спорту складає 14 осіб, із них 10 у загальноосвітніх закладах і 3 у ДЮСШ, 1 у структурному підрозділі райдержадміністрації. У селищній та сільських радах за звітній період дані працівники відсутні.

         На території району функціонують: 1 стадіон, 46 площинних спортивних  споруд  (баскетбольні, волейбольні, міні-футбольні), з яких 6 футбольних полів, 8 спортивних залів, які розташовані на території навчальних закладів. Щороку під час проведення в районі місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» на даних спортивних об’єктах проводяться поточні ремонти та упорядкування прилеглих до них територій.

         У загальноосвітніх навчальних закладах створені належні умови для реалізації фізкультурно-спортивної роботи та рухової активності впродовж дня. Згідно навчальних планів загальноосвітніх шкіл учнів 1-4 класів (100%) охоплені уроками фізкультури по 3 години на тиждень.

            У режимі роботи груп продовженого дня для дітей організовуються спортивні змагання "Старти надій", "Веселі старти", рухливі естафети, ігри.  У середній та старшій ланці учнів займаються фізичною культурою від 2  до 3 годин на тиждень. Крім того, з метою формуванні здорового способу життя, зміцнення здоров’я, щороку залучаються спортивні сімї району та  проводиться культурно-спортивні змаганя "Мамо, тато, я - спортивна сім’я". У березні 2019 року перемогу здобула сім'я Мусієнко, яка представляла Верхньорогачицьку опорну школу.

         Система оздоровчої роботи в загальноосвітніх закладах району передбачає впровадження масових багатоступеневих змагань. Відділом освіти районної державної адміністрації щорічно проводиться районна Спартакіада школярів з 10 видів спорту. У рамках Спартакіади школярів проведено змагання з настільного тенісу, шахів та шашок, волейболу серед юнаків та дівчат, баскетболу серед юнаків та дівчат. Проведено районний етап фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України "Козацький гарт", в яких взяло участь 5 команд загальноосвітніх закладів району. Переможцями стали учні  Верхньорогачицької опорної ЗОШ, які будуть представляти район на обласному етапі. Щорічно під час проведення навчально-польових зборів серед юнаків 11 класів в районі проводиться спартакіада з допризовної молоді за результатами якої визначається фізичний рівень підготовки учнів до служби у збройних силах України.

         В районі діє дитячо-юнацька спортивна школа, діяльність якої здійснюється за рахунок коштів районного бюджету, згідно видатків затвердженого кошторису. 203 вихованця дитячо-юнацької спортивної школи займаються у 12 навчально-тренувальних групах з баскетболу, волейболу, футболу, пауерліфтингу, тенісу та настільного тенісу.

         У минулому році вихованці ДЮСШ за програмою Спартакіади школярів Херсонської області приймали участь у обласних зональних змаганнях з волейболу серед хлопців та дівчат, настільного тенісу та стартів надій. Баскетбольна команда ДЮСШ "Таврійська зірка" бере участь у ВЮБЛ (всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі) 2018-2019 року, де дівчата вийшли у вісімку кращих і продовжить грати у плей-оф. Дівчата баскетбольної команди виступали у Євролізі 2018-2019 року за команду Херсонської області. Для участі всеукраїнських змаганнях з баскетболу з обласного та районного бюджетів у минулому році використано коштів у сумі  65,6 тис. грн. та  за кошти районного бюджету для вихованців ДЮСШ придбано футбольну форму у сумі 7,5 тис. грн. У 2019 році для участі у змагаганнях з баскетболу використано 38,3 тис.грн.

         У 2018 році у ДЮСШ введено відділення з пауерліфтингу. Команда з пауерліфтингу вперше взяла участь у кубку Херсонської області з класичного жиму лежачи, де в особистих першостях учасники зайняли такі місця: тренер-викладач Грушецький Євгеній зайняв ІІ місце, його вихованці Вітнов Олександр та Сазонов Олександр зайняли відповідно І та ІІ місце. У 2019 році у чемпіонаті Херсонської області Грушецький Євгеній зайняв І місце, також стали переможцями його вихованці - Бойко Марина та Бугайов Владислав.

         У 2019 році вихованці ДЮСШ приймали участь у зональних обласних змаганнях з футболу, змаганнях з футболу на призи клубу "Шкіряний м'яч", волейболу. Команда юнаків Верхньорогачицького району з волейболу виступала у фінальних змаганнях Х юнацьких ігор Херсонщини 2019 року, де зайняла 7 місце.  

         Відповідно до районної цільової програми від 20.08.2015 №602 "Розвиток освіти Верхньорогачицького району - інвестиції в майбутнє регіону на 2015-2018 рр."  кращі спортсмени району не залишаються поза увагою влади району.  Так у 2018 році до Дня Святого Миколая спортсмени району отримали матеріальне заохочення та солодкі подарунки. До Новорічних та Різдвяних свят стипендіями  було нагороджено за високі досягнення в спорті 13 учнів загальноосвітніх шкіл.

          За поточний період  2019 року районним  центром  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в  школах, організаціях та установах району, районному центрі зайнятості проведено семінари, тренінги, виставки, лекції  якими охоплено близько 150 осіб учнів, молоді, дорослого населення, безробітних, та засуджених до покарань без позбавлення волі з питань збереження репродуктивного здоров’я, ведення здорового способу життя, попередження вживання алкоголю та тютюнопаління.     

         На фінансування сфери фізичної культури та спорту в районі у 2019 році відповідно до заходів районної програми з районного бюджету виділено коштів у сумі 85,0 тис. грн. З початку року до різдвяно-новорічних свят проведено районний турнір з настільного тенісу, до Дня визволення Верхньорогачицького району та селища від німецько-фашистських загарбників турнір з волейболу, районні спортивні змагання "Тато, мама, я - спортивна сім'я", районний турнір з волейболу "Кубок Закриття", районний турнір з футболу "Кубок Відкриття", профінансовано виїзд команди юнаків Верхньорогачицького району на фінальний етап змагань з волейболу за програмою Х юнацьких ігор Херсонщини 2019 року.  На ці цілі використано 17,5 тис. грн.

 У районі продовжує діяти федерація футболу Верхньорогачицького району, з якою налагоджено роботу в напрямку організації районних турнірів. За рахунок Програми розвитку фізичної культури та спорту у Верхньорогачицькому районі на 2018-2020 роки було частково профінансовано районний футбольний турнір "Кубок Відкриття" 2019 року, який започаткований як традиційний районною федерацією футболу. Спонсором турніру виступила Верхньорогачицька селищна рада. Минулого року районною федерацією футболу, відділом культури, започатковано щорічний районний чемпіонат з міні-футболу. В минулому році прийняли  участь 7 команд. Цього року планується виступ не меншої кількості команд.

У 2019 році вперше за багато років проведений чемпіонат району з волейболу серед аматорських команд, в якому взяли участь 7 команд (команди с. Ушкалки, Первомаївки, Чистопілля та 4 команди з Верхнього Рогачику).

Відділом культури ведеться тісна співпраця з  учнівською молоддю,  організаціями, сільськими радами щодо проведення спортивно-масових заходів в районі, де активними учасниками є як чоловіки так і жінки серед  державних службовців, освітян, медицини та культури.    

Основним завданням на даний час є  проведення роботи з органами місцевого самоврядування щодо введення до штатів виконкомів селищної та сільських рад посади інструктора з фізичної культури та спорту, виділення коштів на розвиток спортивної матеріально-технічної бази (будівництво, ремонт, реконструкція спортивних споруд, придбання спортивного інвентарю та обладнання),  що дасть змогу більш ефективніше аналізувати роботу у сфері спорту та залучення якомога більше сільських жителів до участі у спортивних змаганнях різного рівня та популяризацію визнаних у країні видів спорту.

    Підсумовуючи роботу відділу освіти,  культури у сфері спорту слід зазначити, що в  районі збережено ефективну систему проведення спортивних заходів,  передусім комплексних та багатоступеневих змагань, а саме:

- міні-футбол серед команд району;

- волейбольні турніри серед команд, установ, організацій, сільських команд району;

-  районний турнір з шахів та шашок серед молоді та аматорів;

- участь в обласному чемпіонаті з футболу, волейболу та баскетболу;

- виїзних районних турнірів до державних та професійних свят;

- участь у обласних спортивних змаганнях серед працівників соціально-побутової сфери, державних службовців, осіб органів виконавчої влади та жителів сільської місцевості.

      Робота в даному напрямі продовжується.               

 

         

 

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                       С. НЕСТЕРЕНКО

 

Ліна Ліснича 51390

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua