Інформація

про хід виконання районної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю та підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015-2019 роки

Працівниками управління та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) постійно проводяться обстеження матеріально-побутових умов ветеранів війни і праці, осіб з інвалідністю.

Протягом І кварталу 2019 року відділенням соціальної допомоги вдома обслуговувано 208 осіб похилого віку, надано 18866 послуг, з них: 147 особам  похилого віку послуги надавалися безоплатно, 61 особам похилого віку надано 853 послуг за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги,  на суму 28 069 гривень.  

- відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги здійснює обслуговування малозабезпечених громадян, які потребують натуральної чи грошової допомоги надаються послуги перукаря, ремонту взуття та одягу.

На обслуговуванні у відділенні знаходиться 503 особа похилого віку.

Надано 598 послуг на суму 16 тис. 312 грн., а саме:

- перукарем - 324 послуг на суму 8 тис. 935 грн.;                  

- взуттьовиком- 167 послуг на суму 5 тис. 720 грн.;                   

- швачкою - 107 послуг  на суму  3 тис. 657 грн.;

Відділення денного перебування утворене для соціально-побутового, культурного, медичного обслуговування громадян, сприяння їх розвитку різнобічних інтересів і потреб, організації дозвілля  і відпочинку.

Відділення денного перебування обслуговує громадян, які мають часткове  порушення рухової активності, та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі.

         Відділенням денного перебування обслуговано 153 громадян похилого віку. Медичною сестрою надано 1686 медична послуга а саме: ін’єкції, перев’язки ран, патронаж, вимірювання артеріального тиску, супровід в лікарню.

При територіальному центрі діє пункт прокату технічних засобів реабілітації послугами скористалося 6 осіб.

20 працівників відділень соціальної допомоги вдома забезпечені велосипедами для обслуговування громадян у межах району.

         В районі діє 12 волонтерських осередків, до роботи в яких залучено  241 доброволець  (вчителі, пенсіонери , медичні працівники, молодь, юристи тощо). Волонтери надають ветеранам війни, інвалідам та одиноким громадянам похилого віку різні види допомог, у тому числі психологічну підтримку.

З метою надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціальних проблем мешканців району,  протягом 1 кварталу 2019 року виділено 9,0 тис.грн., для надання допомоги 9 громадянам району, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.

Забезпечено щомісячну виплату стипендії одному учаснику бойових дій, якому виповнилося 90 і більше років в сумі 200 грн., щомісячно.

         Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004             № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» призначена та виплачена  компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги 82 фізичним особам в сумі 47,3 тис. грн.

Забезпечено надання кваліфікаційної медичної допомоги людям похилого віку та особам з інвалідністю, які проживають у сільській місцевості силами сімейних лікарів та виїзних спеціалізованих лікарських бригад в населені пункти району.

Протягом 1 кварталу 2019 року охоплені комплексним медичним оглядом 302 людей похилого віку, що становить 20% від підлягаючого контингенту, 80 ветеран війни - 31%, із них 4 інвалідів – 50%, 15 учасників бойових дій – 32%. Проліковано в стаціонарі 120 людей похилого віку з них інвалідів ВВВ 2 чоловіка, УБД – 12 чоловіка, ветеранів війни – 4 чоловік, в денних стаціонарах амбулаторно – поліклінічних закладів 110 людей похилого віку з них інвалідів ВВ 1 чоловік, УБД – 11 чоловік, ветеранів війни – 28, та прирівняних до них за пільгами – 2 чоловіка. Проліковано вдома 202 людей похилого віку, 8 чоловік УБД, ветеранів війни 2 чоловіка, та прирівняних до них за пільгами 2 чоловіка.

На пільгове лікування в амбулаторних умовах використано 430,20 грн.

Протягом 1 кварталу 2019 року в села району лікарями ЦПМСД було зроблено 16 виїздів.

Вагому частину ветеранів війни приймає на лікування обласний госпіталь осіб з інвалідністю та ветеранів війни, який є спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом для надання медичної допомоги, так протягом 1 кварталу 2019 року  в обласному шпиталі  проліковано 4 ветерани війни.

В комунальній аптеці району відкритий відділ для обслуговування ветеранів війни. За урядовою програмою «Доступні ліки» зазначена категорія осіб має змогу отримувати безкоштовні або за пільговими цінами ліки для лікування захворювань серцево-судинної системи, бронхіальної астми та цукрового діабету II типу.

Здійснюється наповнення Централізованого банку даних щодо осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю відомостями щодо проходження огляду медико-соціальними експертними комісіями та лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів, протягом І кварталу 2019 року було внесено 6 договорів на забезпечення протезно-ортопедичних виробів, технічних засобів реабілітації, внесено 17 направлень.

Відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року  № 187 (зі змінами), управління забезпечує за рахунок коштів державного бюджету та відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам путівками до санаторно-курортних закладів осіб з інвалідністю усіх категорій, ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», за рахунок коштів державного бюджету осіб з інвалідністю усіх категорій.

Протягом 1 кварталу 2019 року 1 особа  отримала путівку на санаторно-курортне лікування.   

Верхньорогачицькою районною філією Херсонського обласного центру зайнятості здійснює облік осіб з інвалідністю, які звернулися за допомогою у працевлаштуванні, надає їм комплекс соціальних послуг з пошуку роботи, інформаційних та консультативних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням.

Протягом 1 кварталу 2019 року на обліку у службі зайнятості району перебувало 8 осіб з інвалідністю. Всі вони отримали інформаційно - консультаційні послуги, пов’язані з підбором та пошуком роботи. З них 3 особи були працевлаштовані з урахуванням рекомендацій МСЕК та індивідуальних програм реабілітації, 1 особа пройшла професійне навчання, 1 особа працевлаштована,1 особа брала участь в громадських роботах. Для психологічної підтримки, зняття соціальної напруги та з метою активізації дій молодих безробітних у вирішенні індивідуальних проблем зайнятості у районному центрі зайнятості діє соціально-психологічний тренінговий центр, було проведено 8 семінариів за участю соціальних партнерів.

Окремим розділом Програми передбачені заходи щодо створення безперешкодного середовища для людей з особливими потребами. Так засобами для безперешкодного доступу обладнані всі заклади соціального обслуговування населення, культури, освіти, центральної районної лікарні, райдержадміністрації та приміщення автостанції.

У 2018/19 навчальному році в закладах  загальної середньої освіти району здобувають освіту 8 дітей-інвалідів (Верхньорогачицька опорна ЗОШ І-ІІІ ступенів - 7 дітей, Верхньорогачицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 - 1 дитина).

Для учня 8 класу Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, який за станом здоров'я не може відвідувати загальноосвітній заклад організоване  індивідуальне навчання вдома.

На базі Верхньорогачицької опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відкрито два інклюзивних класи (2 клас, 6 клас), де здобувають освіту 2 дітей-інвалідів.

Всі учні-інваліди охоплені гуртковою роботою, займаються у спортивних секціях з волейболу, футболу, баскетболу.

Для формування в учнів толерантного ставлення  до осіб  з особливостями психофізичного розвитку педагогічними колективами шкіл проводиться значна інформаційно-просвітницька та розвивальна робота.

З метою збереження сімейних цінностей проводяться різноманітні форми роботи з учнями та батьками: тижні сім'ї, свято Матері, свято для тат «Ми чоловіки» в рамках яких проводяться круглі столи, родинні свята, конкурси сімейної колекції та фотоальбому, свято 8 Березня, тощо до проведення яких активно залучаються  батьки.

         Щороку, в районному будинку культури, за участю селищних та сільських будинків культури та клубів, проводяться  районні  фестивалі сімейної творчості «Родинні скарби».

         Протягом року проводяться масові фізкультурно-оздоровчі заходи для сімей з дітьми:  районний етап змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я», їх переможці беруть участь у обласних змаганнях.

         Серед сімей району проводиться роз’яснювальна робота  щодо  розвитку родинного бізнесу, в тому числі сільського «зеленого туризму».

Діти із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах залучаються  до  читання в районній дитячій бібліотеці, для них проводяться масові заходи сімейної тематики, вони приймають участь в гуртках, що діють при районному будинку культури, навчаються в дитячій музичній школі.           

Під час проведення районних заходів проходять виставки   образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва майстрів району.

Протягом 1 кварталу 2019 року структурними підрозділами районної державної адміністрації проводилася робота по виконанню заходів з  підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності та протидії торгівлі людьми.

Верхньорогачицьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надавалися послуги різним категоріям дітей, молоді та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребували сторонньої допомоги. Послуги здебільшого надавалися за місцем проживання громадян та безпосередньо у районному центрі СССДМ- надано 443 соціальних послуг:

- з вирішення проблем функціонування сімей, дисгармонії сімейних стосунків, безвідповідального батьківства, насильства, внутрішньо особистісні проблеми – 129;

- проблем здоров’я, залежностей, ВІЛ/СНІДу – 189;

- профілактика правопорушень – 47 та інші проблеми  - 78.

Проведено 26 групових заходів, в яких взяли участь 290 осіб. Протягом І кварталу 2019 року виявляються сімʼї, які опинилися у складних життєвих обставинах, особливо ті, де є батьки, які вживають алкогольні напої, з аморальною поведінкою та не виконують свої батьківські обов’язки. З ними проводиться профілактична, консультаційна  робота.

Протягом 2019 року  здійснено оцінку потреб дитини та її сім’ї – 36 сімей , в них 89 дітей та оцінку потреб особи – 4 особи.

Протягом І кварталу 2019 року  на обліку ВРЦСССДСМ перебувало 48 сімей , в них 119 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з них 2 сімʼї, в яких 8 дітей - інвалідність дітей або батьків; 3 сімʼї, в них 6 дітей - алкогольна залежність одного/декількох членів сім’ї; 1 сімʼя, 2 дітей – насильствов сімʼї; 2 сімʼї, 2 дітей – сирітство; 38 сімей, в них 101 дитина - зневажливе ставлення і складні стосунки в сім’ї; 2 сімʼї, в них 3 дитини - безробіття одного двох членів сім’ї. Їм надано 176 соціальних послуг.

Основні соціальні послуги за проблематикою, які надавалися сім’ям у складних життєвих обставинах:

- проблеми сімʼї – насильства у сімʼї, безвідповідального батьківства, взаєморозуміння членів сімʼї, проблеми залежності від алкоголю, адаптація дітей в прийомних сім’ях;

- проблеми залежностей – збереження здоров’я, оздоровлення дітей;

- проблеми зайнятості – проблеми працевлаштування, навчання у школі та вступ до ПТУ, коледжів;

- соціально-економічні проблеми – відсутність житла, прописка, малозабезпеченість, отримання паспорта;

- інші проблеми - подолання сімейних конфліктів та питання виховання і спілкування з дітьми, інше. 

Проводиться профілактично-просвітницька робота щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

 З початку 2019 року спільно із районною філією Херсонського центру зайнятості проведено 2 бесіди, на яких були присутні 19 тимчасово непрацюючих чоловіків та жінок, які перебувають на обліку в центрі зайнятості  з питань протидії гендерного насильства.

Проводяться книжкові виставки «Рівні права – рівні можливості» щодо формування гендерної культури населення.  З метою попередження проявів дискримінації за ознакою статті з початку 2019 року проведено – 4 профілактично-просвітницьких заходів: лекцій - 2, бесід – 2 з учнівською молоддю,  безробітними: молоддю та дорослим населенням, умовно засудженими, якими охоплено 64 особи різних вищевказаних категорій. Надано 32 індивідуальних послуг дітям та молоді з питань торгівлі людьми та насильства у родині.     

      З метою ознайомлення учнів з нормативно-правовою базою щодо попередження насильства в сім’ї, використання найгірших форм дитячої праці, профілактики негативних проявів поведінки серед учнівської молоді було проведено 4 лекції на такі тематики: «Діти і відповідальність», «Булінг у підлітковому середовищі»,  «Права та обов’язки учнів», «Дотримання дисципліни в школі».

      Поширено 150 листівок серед населення району стосовно формування здорового способу життя, попередження сімейного неблагополуччя, попередження насильства в сімʼї, патронатне виховання та ін.

З метою попередження торгівлі людьми у І кварталі   2019 року проведено – 2 профілактично-просвітницьких заходи : лекцій - 1, бесід - 1 з умовно засудженими, якими охоплено 17 осіб різних вищевказаних категорій.

    З даного питання районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тісно співпрацює з Верхньорогачицькою філіїю Херсонського центру зайнятості, проводячи спільні семінари.

Повідомлень (звернень) осіб, постраждалих від торгівлі людьми з початку  2019 року – не надходило. Робота по виконанню заходів програми продовжується.

 

 

 

 

 

Пропозиції:

 

1. Продовжувати проводити роботу по обстеженню умов проживання ветеранів війни, дітей війни, звернути особливу увагу на одиноких ветеранів
2. Забезпечувати позачергове оформлення документів на призначення субсидій на житлово-комунальні послуги, пільги на тверде та рідке паливо ветеранам війни, праці, дітям війни, одиноким непрацездатним громадянам, які мають на це право.
3. Здійснювати у всіх лікувально-профілактичних закладах, аптеках позачергове обслуговування ветеранів війни, праці, дітей війни та надання медичної допомоги.
4. Продовжувати надання кваліфікованої медичної допомоги ветеранам війни, які проживають у сільській місцевості силами дільничних терапевтів та виїзних спеціалізованих лікарських бригад в населені пункти району.
5. Надавати за зверненням одноразову матеріальну допомогу малозабезпеченим верствам населення району, які опинилися у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин.

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                       С.НЕСТЕРЕНКО

 

Оксана Катеринська 51054

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua