На Херсонщині визначено заходи щодо охорони лісових насаджень від незаконних вирубок

Сьогодні, 14 травня, під керівництвом т.в.о. голови обласної державної адміністрації Дмитра Бутрія та за участі заступника голови облдержадміністрації Андрія Балоня, заступника голови облдержадміністрації Сергія Тригуба відбулась розширена нарада з питання охорони лісових насаджень області від незаконних вирубок.

«Проблему незаконної вирубки лісів на Херсонщині маємо вирішувати тільки разом. Необхідно будь-яким правовими рішеннями припинити лісове браконьєрство в області», - наголосив Дмитро Бутрій.

Так, перший заступник начальника Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Михайленко поінформував, що загальна площа земель лісогосподарського призначення Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства становить  172 тис га, із них 106 – лісові землі, решта площі вкрита лісом. Переважно це хвойні  насадження.

На сьогодні в державній  лісовій охорони області працює 290 осіб. За штатним розписом охорону лісових насаджень мають забезпечувати 385 співробітників.

Відсутність державного фінансування протягом трьох років призвело до того, що в лісах лісогосподарських підприємств встановлено 383 випадки незаконної вирубки. Дії винних осіб кваліфікуються за статтею 65 КУпАП «Незаконна порубка пошкодження та знищення лісових культур і молодняка».  Обсяг незаконно зрубаної деревини становить  57485,91 куб м, а шкода завдана державі складає  305,2 млн грн. В тому  числі 354 випадки вирубки невиявленими лісопорушниками.  Обсяг незаконно добутої деревини - 57440,105 куб м, або 99,9 % від загального обсягу, а завдана шкода - 305,0 млн грн.

За статтею 65 КУпАП «Незаконна порубка пошкодження та знищення лісових культур і молодняка» 269 справ передано до правоохоронних органів  з метою встановлення лісопорушників.

«Ці злочини мають очевидну комерційну спрямованість і ймовірно вчинені організованими групами», - припускає Володимир Михайленко.

Тож по завершенні наради було вирішено, що всі силові структури області мають долучитися до роботи по охороні лісових насаджень від незаконних вирубок, а також надати пропозиції щодо вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні.

«Робота повинна вестися скоординовано й систематично. Самотужки співробітники лісових господарств не зможуть протистояти масовій незаконній вирубці, тому необхідно допомогти їм, і разом здійснювати заходи, що допоможуть зупунити винищувачів нашого лісу», - наголосив т.в.о. голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій.

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua