Верхньорогачицькі пасічники та фермери обговорили питання щодо уникнення масової загибелі бджіл

Сьогодні, 15 травня 2019 року, за організаційної підтримки відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, за участі голови районної ради Геннадія Нестеренка, представників Верхньоргачицької селищної ради та Зеленівської сільської ради відбулась розширена нарада з бджолярами та аграріями району.

Під час зустрічі активно обговорювалось питання щодо організації та проведення заходів по недопущенню випадків отруєння бджіл при обробітку сільськогосподарських культур пестицидами.

У ході роботи зібрання начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Леонід Байша акцентував увагу на тому, що бджолярі і аграрії мають віднайти певний компроміс та порозуміння у своїй діяльності, аби уникнути ситуацій з отруєння бджіл. «Є законодавство, яке передбачає певні кроки по недопущенню таких випадків. Але не менш важливим є домовленість між всіма зацікавленими сторонами. Є різні способи взаємодії між ними. Зокрема, необхідно налагодити комунікацію між бджолярами та агроспільнотою району», - підкреслив Леонід Байша.

Задля уникнення конфліктних ситуацій між фермерами й виробниками меду напрацьовано певний алгоритм спільної взаємодії. Відтак, аграріям чиї угіддя поблизу населеного пункту необхідно обов’язково повідомляти пасічників та відповідального працівника селищної/сільської ради, не пізніше ніж за три доби до початку обробки рослин, а саму обробку проводити у вечірній/нічний час.

Провина за отруєння бджіл не може лежати тільки на аграріях, відповідальність несуть і власники пасік. Саме тому, власники кочових пасік зобов’язані повідомляти сільгоспвиробника у межах угіддя якого тимчасово розташовуються вулики. Після спільної домовленості, на період хімічної обробки бджоляру необхідно вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати виліт бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів. Крім того, бджолярам району рекомендовано створити офіційну районну спілку аби посилити канали поширення сільгоспвиробниками інформації про плани обробки посівів.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua