Незабутні враження та емоції

З 2 по 7 травня у Києві проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України – вдруге у новому форматі, коли столиця приймала відразу всіх учасників інтелектуальних змагань. І вдруге поспіль у фіналі конкурсу у складі делегації Херсонської області був представлений і Верхньорогачицьький район. Одинадцятикласник Чистопільської загальноосвітньої школи В’ячеслав Терзієв, гідно пройшовши всі етапи конкурсу, виборов право презентувати Херсонщину у секції «Історичне краєзнавство». Сказати, що це були захоплюючі п’ять днів – це майже не сказати нічого. Від самого приїзду до столиці і до останнього дня нас чекала справжня феєрія – проживання в шикарному чотиризірковому готелі, насичені подіями дні відпочинку і, звичайно, непрості інтелектуальні випробування.

Цього року до захисту було допущено 1238 робіт зі 120 тисяч, які були представлені на початкових етапах. У фіналі за «золото», «срібло» та «бронзу» змагалися учні з усієї країни – від Закарпаття до Луганська і від Криму до Чернігова. Так, була навіть делегація  з Автономної республіки Крим, яку особливо тепло, бурхливими оваціями  вітали всі українські школярі-манівці.   Отож, 2 травня Київ гостинно зустрів учасників змагань, а наступного дня у Центрі культури та мистецтв Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського»відбулося урочисте відкриття заходу. Із щирою вдячністю до юних науковців та всіх, хто їх підтримує зверталися цього дня президент Малоїакадемії наук України Станіслав Довгий, заступник міністра освіти і науки України Вадим Карандій, народний депутат Олег Ляшко, президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, ректор КПІ Михайло Згуровський та інші. Візуальна складова урочистостей була не менш приголомшливою. Сотні смартфонів знімали вражаюче неонове шоу Lazerman, а відеопрезентація про успіхи учнів МАН на міжнародній арені додала фіналістам азарту до перемоги. Тож отримавши заряд натхнення манівці вирушили готуватися до змагань.

Найвідповідальнішим етапом конкурсу був день написання контрольних робіт з базової дисципліни, рівень складності якої можна лише уявити, адже це – всеукраїнський фінал. Три години напруженої розумової праці, коли ти маєш згадати все, що знаєш, застосувати логічні, аналітичні і всі наявні вміння та навички, минули ніби одна мить. Напружені години чекання. До речі, результатів В’ячеслава чекали не лише ми удвох, разом з нами переживали (і це дуже приємно) чистопільці – студенти київських вишів. Того дня у КПІ зібралося ціле чистопільське земляцтво – нас також приїхав підтримати і минулорічний учасник конкурсу Борис Слоневський, який давав доречні та виважені поради цьогорічному учаснику. І ось журі оприлюднило результати. Хтось радіє, хтось, навпаки, плаче. Ну а наш результат був практично очікуваним, хоча, звісно, хотілося б, та й, чесно кажучи, можливості були, справитися з контрольною дещо краще, бо ж на фініші все можуть вирішити соті частини бала.

День 5 травня був найбільш бентежним. Школярі захищали свої роботи перед експертною комісією і по закінченні захисту чекали на остаточні підсумки та вручення нагород. Наш учасник за підсумками трьох етапів отримав 78,75 бала зі 100. Та все ж такий результат не дав можливості В’ячеславу ввійти до числа призерів – наша секція завжди відзначається надзвичайно високим рівнем учасників, конкурувати з якими дуже непросто. До того ж практично всі вони - учні міських спеціалізованих шкіл, ліцеїв, гімназій, де, погодьтеся, можливостей для вивчення предмету дещо більше.  Але, треба сказати, без нагороди того дня В’ячеслав не лишився. Він отримав приз симпатій журі за вдале розкриття теми та наполегливість у науковій діяльності. Переповнені емоціями, втомлені, але щасливі від пережитого пізно ввечері учасники повернулися до готелю і наступного дня вже значно спокійніші прибули на урочисте закриття конкурсу. На захід завітала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. У своєму виступі вона згадала головні проблеми людства та дала юним дослідникам три поради: шанувати людей, які поруч – інших учасників, своїх керівників та підтримку батьків. Цінувати свій час, бо його неможливо повернути і мати міцну систему цінностей, щоб поставити собі велику мету на благо людства.

Завершилося урочисте зібрання мистецьким сюрпризом – виступом гурту «СКАЙ». Увесь зал під неймовірні сценічні спецефектидружньо підспівував артистам, а найсміливіші танцювали перед сценою під акомпанемент рок-виконавців.

Останнього дня ми сповна насолодилися красою нашої древньої столиці, адже мали можливість для багатогодинної прогулянки Києвом, чекаючи на вечірній потяг. Залишаючи позаду незабутні конкурсні змагання, мандруючи до своїх міст, сіл та селищ кожному з нас хотілося сказати: «До нових зустрічей, Києве, до нових побачень і нових звитяг!».

 

Олександр Шершень,

вчитель історії Чистопільської ЗОШ

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua