Херсонщина долучилась до всеукраїнської кампанії з щеплення від дифтерії та правця

З 29 липня з ініціативи Міністерства охорони здоров’я в Україні розпочалася кампанія з щеплення від дифтерії та правця «Вакциновані ­­– значить захищені». У рамках цієї акції дорослі і діти можуть безкоштовно зробити щеплення. Зараз в Україні нараховується понад 2 мільйони доз вакцини для профілактики дифтерії та правця, що складає більше ніж 100% від потреби. Їх закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у провідних виробників світу. Якість вакцин підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

На Херсонщині також долучаються до всеукраїнської кампанії. Зокрема, голова облдержадміністрації Юрій Гусєв 30 липня зробив щеплення в одній з лікарень Херсона, аби привернути увагу жителів області до важливості профілактики захворювань.


«Щеплення – це рекомендований лікарями механізм запобігання складним хворобам, таким як дифтерія. Це важливо, бо наслідки цих захворювань лікувати значно важче, і вони можуть призвести до трагедії. Більше того, у нас в області достатньо вакцин, тому зробити щеплення може кожен бажаючий, достатньо звернутися до свого сімейного лікаря», - зазначив Юрій Гусєв та закликав жителів області не ігнорувати терміни проведення щеплень від дифтерії, і робити їх кожні 10 років.
За словами директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Короленка, область повністю забезпечена вакцинами:
«Вакцини ми отримали за кошти Міністерства охорони здоров’я України. Із 117 тисяч осіб, які підлягають вакцинації, у регіоні щеплення зробили тільки 30 тисяч. Наразі ще є більше 80 тисяч вакцин. На жаль, бачимо низьку активність щодо щеплень проти дифтерії в районах».
Довідково: В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від дифтерії: вакциновані лише 70% дітей, дорослих - ще менше. У 2018 році кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення. За даними Федерального агентства міністерства охорони здоров’я США (CDC), вакцинація на 99% запобігає захворюванню.

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua