Робота щодо вакцинації школярів повинна бути посилена в Херсонській області

На цьому акцентував увагу очільник області Юрій Гусєв під час селекторної наради.

Увага даному питанню була приділена не випадково. Адже як поінформувала присутніх головний лікар КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Інна Холодняк, за даними МОЗ України, на сьогодні рівень вакцинації в області вкрай низький і становить близько 40%.

«Чим менше вакцинованих, тим більший ризик захворіти. Працює лише колективний імунітет, тобто охоплення вакцинацією має бути не менше 85%. На вказані показники значно вплинула антивакцинальна компанія», - зазначила Інна Холодняк.

Головний лікар наголосила і на тому, що в період епідемічного сезону важливою є профілактика грипу.

За даними щотижневого моніторингу захворюваності населення на грип та інші ГРВІ, за позаминулий тиждень за медичною допомогою звернулися  4096 осіб. Показник захворюваності на 100 тис. населення склав 395,3 випадків, зниження на 14,3% у порівнянні з минулим тижнем. Серед них 80,7% дітей, зокрема, школярі – 48,8%.

Показники не втішають, саме тому Інна Холодняк закликала всіх жителів Херсонщини звернутися до своїх сімейних лікарів, здійснити вакцинацію та посилити контроль за проведенням вакцинації центрами первинної медико-санітарної допомоги.

За словами Інни Холодняк, вакцинація проти грипу вже розпочата. Щеплення зробили 516 осіб. Вакцини є в наявності в аптечній мережі, приватних кабінетах щеплення.

Очільник області Юрій Гусєв наголосив, що потрібно посилити роботу щодо вакцинації дітей шкільного віку за календарем профілактичних щеплень. Також за результатами наради, очільник області доручив профільним структурним підрозділам організувати інформаційну кампанію серед батьків дітей, що перебувають у закладах дошкільної та загальної середньої освіти щодо необхідності проведення щеплень дітей відповідно до календаря щеплень.

Нагадаємо, що згідно зі статтею 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачається, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua