Верхньорогачани долучилися до відзначення Дня Соборності України

Щороку українці відзначають День Соборності України, в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Тож, у відповідний січневий день 2020 року Верхньорогачицький район вкотре долучився до відзначення історичного свята Дня Соборності України. В центрі селища Верхній Рогачик біля пам’ятника Тарасу Шевченку зібралося чимало людей: керівництво району, представники трудових колективів, громадськості, учасники АТО та бойових дій на сході країни, учнівська молодь.

Урочистий захід розпочався під звуки Державного Гімну України. До урочистого зібрання звернулися голова Верхньорогачицької районної державної адміністрації Євген Ларченко та голова районної ради Геннадій Нестеренко. У своїх промовах вони згадали визначну історичну подію об’єднання двох суверенних держав, яка залишила глибинний слід в історичній пам’яті українського народу. Крім того, очільники району бажали верхньорогачанам у цей святковий день міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

«Знайте, ми українці – нація не з сходу чи заходу, з півночі чи півдня, а нація без адміністративних кордонів. Зі святом!», - завершив свій виступ голова райдержадміністрації Євген Ларченко.

Також керівники вручили нагороди сильним, мужнім верхньорогачицьким чоловікам. Так, медалі «За оборону рідної держави» отримали сержант Віталій Цибульський, старшина Андрій Матушевський та старший солдат Олександр Акуленко – чоловіки, які виявили патріотизм, героїзм та мужність під час захисту свободи, суверенітету та територіальної цілісності держави під час воєнних дій на Сході України.

Після вітальних промов та згадок про історичні події 1919 року молодь декламувала проникливі тематичні вірші генія українського народу – Тараса Шевченка, звучали патріотичні пісні про Україну.

Згадали у цей день і про загиблих борців за свободу України, загиблих Героїв Небесної Сотні, активістів Євромайдану, Героїв України Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та Юрія Вербицького, які трагічно загинули 22 січня 2014 року та поклали квіти до пам’ятника величному борцю за свободу – Тарасу Шевченку.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua