Проінспектовано лікарню, яка в разі потреби прийматиме осіб з підозрою на коронавірус

Очільник Херсонщини Юрій Гусєв з інспекцією відвідав Херсонську обласну інфекційну лікарню ім. Г.І. Горбачевського, яку визначено базовою для надання медичної допомоги хворим на випадок поширення коронавірусу COVID-19 на Херсонщині.
Юрій Гусєв перевірив оснащення боксів для лікування хворих та поспілкувався з медичним персоналом.
Механізм роботи з пацієнтами, хворими на важкі вірусні інфекції продемонстрував головний лікар обласної інфекційної лікарні Володимир Мітковський, який запевнив у готовності закладу до прийому хворих на коронавірус, якщо раптом таких виявлять.

«Лікарня забезпечена 135 ліжками та 6 ліжками реанімації. По області організовано розгортання до 400 боксованих відділень. Цього достатньо для того, щоб надавати медичну допомогу цій категорії хворих. Лікарня також забезпечена медикаментами, дезінфікуючими розчинами, засобами індивідуального захисту», - повідомив Володимир Мітковський.

За словами головного лікаря, наразі виділяються кошти, тому через 2 – 3 дні ми будемо всім забезпечені. Медичний персонал постійно тренується для надання медичної допомоги на період епідемій. Завтра-післязавтра область отримає тест-системи на виявлення коронавірусної хвороби.

Володимир Мітковський також зазначив, що як і більшість звичайних вірусів, цей різновид коронавірусу не живе довго. Він може виживати на поверхнях лише впродовж трьох годин. А для більшої безпеки, так само, як і під час сезону грипу, потрібно уникати великих скупчень людей і використовувати захисну маску.
Як наголосив Юрій Гусєв, на території України не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус. Проводяться всі можливі протиепідемічні заходи заради попередження хвороби, на перший час достатньо засобів індивідуального захисту.

«Вірус не можна назвати смертельним. Вірус COVID-19 – не вирок. 97%, які його підхопили, одужали. Від звичайного грипу помирає більше людей. Переконаний, що пік цієї хвороби у світі буде подолано. На сьогодні ми готові захищати людей у випадку виявлення хвороби», - наголосив Юрій Гусєв.

Крім того, очільник області зауважив, що Уряд посилив заходи безпеки. Всі державні служби – прикордонники, митники, поліція, лікарі та інші -- працюють скоординовано та злагоджено, щоб не допустити потрапляння вірусу в Україну.

Варто зазначити, що  новий тип коронавірусу – лише одна із багатьох вірусних інфекцій. Від нього можна традиційно вбезпечитися профілактичними засобами, як і при звичайній застуді. А це означає, що треба ретельніше ставитися до гігієни: часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком, використовуйте засоби дезінфекції у приміщеннях – вони вбивають вірус.  

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua