Готовність медичної галузі та аптечних закладів Верхньороачицького району до епідемії коронавірусу

Сьогодні, 24 березня 2020 року, на засіданні районної комісії ТЕБ та НС проаналізували готовність медичної галузі та аптечних закладів Верхньороачицького району до боротьби з епідемією корона вірусу COVID-19.

За оперативною інформацією завідувачів аптек, що працюють на території району, наразі в наявності в достатній кількості є жарознижувальні та противірусні засоби, антибіотики та спиртовмісні антисептики. Втім, паніка щодо вірусної інфекції, яка поширилася країною призвела до того, що з полиць аптек зникли медичні маски, респіратори та інші елементарні засоби індивідуального захисту. Аптечними закладами здійснено всі необхідні замовлення та очікується доставка від постачальника.

Крім того, зауважено, що для того щоб мінімізувати ризики розповсюдження COVID-19 зусилля працівників аптек також зосереджені на:

- максимальному обмеженні контактування людей – в одному приміщенні обслуговується не більше двох осіб, вхід без засобів індивідуального захисту (маски, ватно-марлеві пов’язки) обмежений;

- посилених протиепідеміологічних заходах – вологе прибирання, санітарна обробка приміщень, індивідуальний захист працівників тощо.

Що стосується медичних закладів, то за оперативними даними головних лікарів на сьогоднішній день серед медичного персоналу систематично проводяться навчання з питань епідеміології, клінічного перебігу, діагностики та лікування нової гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

Спільними зусиллями влади району, медичних закладів та небайдужих громадян створюються необхідні запаси засобів медичного призначення, захисного одягу, захисту органів дихання, профілактичних препаратів, дезінфекційних засобів тощо.

Так, за інформацією головного лікаря КННП «Верхньорогачицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Анатолія Щербака в амбулаторіях ЗПСМ та ФАПах наразі наявні:

- 20 протиепідемічних укладок (рукавички, одноразова маска, окуляри, спирт 70%);

- 20 захисних масок;

- протиепідемічні пакети №4 (4 шт), №13 (18), №14 (18);

- 10 респіраторів;

- 18 фартухів одноразових;

- 30 рукавичок стерильних хірургічних;

- дезінфікуючі засоби та антисептики.

Крім того, зроблені заявки на протичумні комплекти багаторазового використання, протиепідемічні захисні пакети та експрес-тести для визначення коронавірусу. Згідно наявної черги – очікується доставка від постачальника.

Як повідомила головний лікар НП «Верхньорогачицька центральна районна лікарня» Олена Кулик по факту центральна районна лікарня має наступне обладнання, засоби індивідуального захисту медпрацівників для здійснення невідкладної допомоги пацієнтам з підозрою та інфікованим на COVID-19:

- 3 апарати ШВЛ;

- 2 монітори пацієнта;

- 2 концентратори медичні кисневі;

- 15 пульсоксиметри;

- 1 дефібрилятор;

- 8 ізоляційних халатів;

- 46 костюмів біозахисту;

- 4 медичних фартухи;

- 112 медичних шапочок;

- 150 масок хірургічних медичних;

- 9 захисних щитків;

- 57 захисних окулярів;

- дезінфікуючі та миючі засоби, антисептики.

Також, установою від постачальників очікуються доставки – експрес тестів (40 шт), рукавичок неталькованих нітрилових(1000 шт) та респіраторів класу захисту FFP2 (46 шт).

Звертаємо увагу, всіх верхньорогачан, що лікування від коронавірусу на сьогоднішній день в світі не існує і все, що можуть зробити медики, це працювати з тими симптомами та паралельними ускладненнями, які викликає коронавірус. Це наприклад, пневмонія, ускладнення дихання тощо. Це робота лікарів в медичному закладі, яким потрібні засоби індивідуального захисту та медичні препарати. Тому просимо всіх свідомих мешканців району, не чинити паніку, дотримуватися всіх правил особистої гігієни та самоізоляції. А при виникненні перших ознак будь-якої респіраторної хвороби зв’язуватися з сімейним лікарем по телефону!

Пам’ятайте – виконуючи елементарні правила карантину, рекомендації медиків та всіх профільних служб, діючи злагоджено ми гарантовано подолаємо COVID-19!

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua