ПРОЄКТ

 

У К Р А Ї Н А

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА РАЙОННА РАДА

Херсонська область

Р І Ш Е Н Н Я

ХLVІІІ сесії  сьомого скликання

 

Від  червня  2020 року №

 

Про хід виконання районної цільової

програми «Електронна охорона здоров’я»

на 2017-2020 роки

 

Розглянувши інформацію  Верхньорогачицької  районної державної адміністрації від 27 травня 2020 року №156/01-33 про хід виконання районної цільової програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки, районна рада відмічає що впровадження даної програми спрямоване на створення умов для реалізації конституційних прав громадян в КННП «Верхньорогачийький ЦПМСД» виконаний  передбачений  обсяг роботи щодо інформатизації технологічних процесів  управління та входження Центру в єдиний інформаційний простір області та України. Центр підключений до мережі Інтернет та зареєстрований в єдиній електронній медичній системі «EHealth».

 Згідно рішення районної ради ХХІІ сесії сьомого скликання від 18.08.2017 року № 290 було затверджено районну цільову програму «Електронна охорона здоров’я на 2017-2020 роки. У грудні 2017 року згідно програми було виділено 199000 грн. та 10000 грн.

Зеленівською сільською радою для впровадження в роботу районної програми «Електронна охорона здоров’я». Було закуплено обладнання для мережі, комп’ютерну техніку для інформаційної  медичної системи, а саме придбано 14 комп’ютерів, 11 принтерів, 14 веб-камер, 15 клавіатур, 15 комп’ютерних мишок, 1 ноутбук, 1 комп’ютерні колонки   на суму 200382 грн.

 Сільськими та селищною радами в 2018 році на підключення до Інтернет та на оплату ліцензії амбулаторій ЗПСМ та ФАПів було  виділено 92204 грн. Проведена оплата всього за ліцензійне програмне  забезпечення MedEir – 54,0 тис. грн.. На даний час підключено 11 робочих місць до мережі Інтернет (Верхньорогачицька амбулаторія ЗПСМ – 5 станцій, Первомаївська амбулаторія ЗПСМ – 1, Ушкальська амбулаторія ЗПСМ – 1, Самійлівський ФАП – 1, Павлівський ФАП – 1, Михайлівський ФАП – 1, Бережанський ФАП - 1).

На сьогодні в первинній ланці обладнали комп’ютерами всі робочі місця сімейних лікарів та терапевтів. З 1 березня2019 року  КННП «Верхньорогачийький ЦПМСД» розпочало працювати з електронною медичною картою. Трансформація системи первинної охорони здоров’я району триває і все більше інструментів переходять в електронний формат.. Кожна зміна в медичній системі супроводжується відповідним електронними інструментами. В поточному році закуплено 1 комп’ютер і 4 лазерних принтери. Один комп’ютер в оренду КННП «Верхньорогачийький ЦПМСД» наданий Верхньорогачицькою районною радою.  В квітні поточного року Верхньорогачицька АЗПСМ і адміністрація КННП «Верхньорогачийький ЦПМСД»  підключена до високошвидкісного Інтернету.

З квітня 2019 року урядова програма «Доступні ліки» перейшла в адміністрування  Національної служби здоров’я України. У березні минулого року  Національна служба здоров’я підписала договір з Верхньорогачицькою центральною районною аптекою №34, а з квітня 2019 року запрацював електронний рецепт і НСЗУ почала проводити оплати аптеці за програмою. Перехід програми «Доступні ліки» до НСЗУ дозволила пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ,  без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Відтак, програма стала ще доступнішою для пацієнтів. Програма показує якісні зміни в показниках здоров’я населення. Наслідком реалізації програми стало зниження кількості інфарктів та інсультів серед жителів району і загалом очікується  зниження смертності та підвищення тривалості життя. Аптека ФОП Гегомян Л.І. в селі Первомаївка з квітня місяця поточного року також стала учасницею даної програми. В ній  встановлено спеціальне програмне забезпечення і вона підписала договір з Національною службою здоров’я. Відтак, «Доступні ліки» стали ще доступнішими для пацієнтів, особливо проживаючих в селі Первомаївка.

          В 2019 році була укомплектована посада фельдшера Зеленівського ФАПу а також по цільовому направленню укомплектована посада сімейного лікаря Первомаївської амбулаторії ЗПСМ, на даний лікар проходить інтернатуру з сімейної медицини в м.Херсоні.  Не укомплектована сімейним лікарем Ушкальська амбулаторія ЗПСМ.

Виходячи з вищевикладеного, керуючись статтями 43, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

  1. Інформацію про хід виконання районної цільової програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки взяти до відома.
  2. Виконавцям даної програми продовжити виконання заходів програми, про що інформувати виконавчий апарат районної ради у термін до 01 грудня 2020 року.
  3. Контроль за виконанням програми залишити за постійною комісією районної ради з питань соціального захисту населення, ветеранів війни і праці, охорони здоров’я, молоді.

 

 

Голова районної ради                                         Г.І. НЕСТЕРЕНКО

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua