“Два прапори - одна країна”: на Херсонщині відзначили День кримськотатарського прапора

Сьогодні, 26-го червня, кримські татари відзначають День національного прапора. Датою святкування був обраний перший день другого Курултаю кримськотатарського народу, який відбувся 26-27 червня 1991 року в Сімферополі, вже після проголошення Україною незалежності. І саме тоді цей прапор був прийнятий Курултаєм як національний.

“Кримськотатарський народ - невід'ємна частина великої української родини.  Для нашого ж регіону, який межує з тимчасово окупованою АР Крим, він близький по духу. Крим завжди був і є українським. Ми докладаємо всіх зусиль, аби кримськотатарський прапор підіймався над українськими адмінбудівлями Сімферополя”, - відзначив голова облдержадміністрації Юрій Гусєв.

З нагоди святкування в областях України над адмінбудівлями урочисто підіймають два прапори: український і кримськотатарський. Сьогодні їх підняли й біля Херсонської облдержадміністрації.

Такі заходи демонструють українцям, які проживають в Криму, що вони не сам на сам з окупантом, а тисячі людей по всій країні солідарні з ними і готові відстоювати їх права. 

“Кримськотатарський народ потерпів багато репресій від окупанта. Нам важливо про це пам'ятати, аби кримські татари розуміли, що вони не самі”, - зазначив Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич.

Крім того, керівник Представництва Меджлісу кримськотатарського народу в Херсонській області Абмеджит Сулейманов наголосив, що значення цього свята важко переоцінити з огляду на сучасні реалії.

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua