УКРАЇНА
ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  РАДА
ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
П Р Е З И Д І Я


Від  30 травня 2013 року
Про хід виконання районної програми
поліпшення життєзабезпечення, реабілітації,
соціального захисту людей похилого віку
та інвалідів на 2010-2014 роки

Заслухавши та обговоривши інформацію про хід виконання районної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2010-2014 роки, президія районної ради відмічає, що у районі проводиться відповідна робота по виконанню заходів даної програми.
Так, на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення знаходяться  644 інваліди загального захворювання та з дитинства, з них 21 інваліда війни та прирівняних до них.
За І квартал  2013 року  внесено до централізованого банку  даних інвалідів та дітей-інвалідів 7 направлень з них: 4 направлення на забезпечення ортопедичним взуттям, 2 - кріслом колісним, та 1- іншими технічними засобами реабілітації.
У районі обладнані пандусами  для безперешкодного доступу  заклади соціального захисту населення, культури, освіти та центральної районної лікарні. Приміщення автостанції пристосовано до потреб зазначеної категорії осіб.
Проводиться обстеження умов проживання  ветеранів війни. Розроблений та затверджений  графік виїзних медико-технічних бригад на 2013 рік Одеським експериментальним протезно-ортопедичним підприємством.
В районні функціонує єдиний автоматизований реєстр осіб, що мають право на пільги.
Перевезення пільгової категорії громадян здійснюється за маршрутами: Верхній Рогачик – Херсон, Верхній Рогачик - Чистопілля, Верхній Рогачик – Запоріжжя.                         
В районі діє 12 волонтерських осередків, в яких працює 241 доброволець, які надають ветеранам, інвалідам та одиноким громадянам похилого віку різні види допомог.
На базі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) функціонує медико-соціальна кімната  районної організації Товариства Червоного Хреста України, де можна зміряти артеріальний тиск, зробити призначену лікарем процедуру.
Відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), обслуговуються громадяни похилого віку, інваліди,  одинокі непрацездатні громадяни (пенсіонери) згідно чинного законодавства, які за висновками медичного закладу потребують соціально-побутового обслуговування.
За І квартал 2013 року відділенням соціальної допомоги вдома було обслуговано 230 одиноко проживаючих громадян. Цій категорії громадян надають послуги 28 соціальних робітники. Відділенням надано 10862 послуг. Платними послугами скористались 20 чоловік  на суму  3326 грн.
Відділення адресної допомоги на платній та безоплатній основі надає перукарські послуги, пошиття і ремонт одягу та взуття.
Працівниками відділення адресної допомоги протягом звітного періоду були обслуговані  336 осіб, яким надані 404  послуг на суму 5931 грн.
Кошти, отримані від надання платних послуг, зараховані на спеціальний рахунок та використані на зміцнення матеріально-технічної бази територіального центру.
Відділенням соціальної побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надаються безоплатно послуги медичної сестри та психолога особам похилого віку, відділенням протягом звітного періоду були обслуговані 74 осіб, яким надані 721  послуг.
Головним завданням працівників територіального центру, спільно з представниками сільських та селищної ради, проводити організаційну роботу, щодо виявлення людей, які потребують соціальної допомоги.
Для забезпечення потреб дітей з психофізичними вадами працює районна психолого-медико-педагогічна консультація, яка функціонує з січня 2000 року та проводиться відповідна робота за основним напрямками: діагностична, індивідуально – корекційна, консультативна, просвітницька.   
Рішенням районної ПМПК складені заявки до завідувача обласної ПМПК на обстеження спеціалістами обласного рівня 20 учнів загальноосвітніх шкіл Верхньорогачицького району для підтвердження діагнозу, надання консультацій та рекомендацій.
Обласними спеціалістами обстежено 20 дітей загальноосвітніх шкіл: Верхньорогачицька гімназія – 8, Первомаївська ЗОШ – 3, Ушкальська -3, Чистопільська ЗОШ - 3, Самійлівська ЗОШ - 3.
У 2012/13 навчальному році у навчальних закладах району здобувають освіту 20  дітей-інвалідів (хвороби ендокринної системи -1, хвороби нервової системи - 2, хвороби очей -1, хвороби вуха та соскоподібного відростка - 2, хвороби кістково-м’язової системи та сполученої тканини - 2, вроджені аномалії (вади розвитку), деформації та хромосомні порушення -7, травми – 2, хвороби крові та кровотворних органів -2, новоутворення -1). Для двох дітей – інвалідів, які за станом здоров’я не можуть відвідувати загальноосвітній заклад організоване індивідуальне навчання у Верхньорогачицькій ЗОШ №2.
Відповідно до завдань районної програми станом на січень 2013 року в усіх дошкільних закладах є вільний доступ без сходинок, загальноосвітні заклади, Будинок дитячої та юнацької творчості обладнані пандусами.
Проводиться робота  з керівниками підприємств, організацій, особами з обмеженими фізичними можливостями щодо працевлаштування та створення додаткових робочих місць для  інвалідів.
В районні діє районна організація ветеранів, яка забезпечена приміщенням та телефоном, численність працівників налічує дві особи.
В закладах охорони здоров’я створені умови для першочергового медичного обслуговування ветеранів війни, як при амбулаторному лікуванні, так і при госпіталізації в стаціонар. Ветерани війни, які проходять стаціонарне та амбулаторне лікування, забезпечені необхідними ліками за рахунок бюджетних коштів.
Організовано надання кваліфікованої медичної допомоги людям похилого віку та інвалідам, які проживають у сільській місцевості силами дільничних терапевтів та виїзних спеціалізованих лікарських бригад в населенні пункти району. Забезпечено проведення щорічної диспансеризації людей похилого віку та інвалідів, придбання медикаментів за пільговими рецептами для ветеранів війни, слухових апаратів згідно з потребами, а також надання їм послуг із зубопротезування.
Станом на 01.04.2013 року під диспансерним наглядом центральної районної лікарні знаходиться 3268 людей похилого віку, 15 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 23 учасників бойових дій, 347 ветеранів війни та 27 осіб, прирівняних до них за пільгами.
За  І квартал 2013 року охоплено  комплексним медичним оглядом 320 людей похилого віку та  89 ветеранів війни – 21% від підлягаючого контингенту, із них 5 інвалідів війни – 33,4%, 7 учасників бойових дій – 30%, 67 учасника війни – 20% та 10 прирівняних за пільгами – 30%, проліковано в стаціонарі 26 людей похилого віку,  34 ветеранів війни, в денних стаціонарах амбулаторно – поліклінічних закладів 138 людей похилого віку та 7 ветерани війни, на дому 170 людей похилого віку та  96 ветеранів війни.  В обласному шпиталі за 2 місяці 2013 року  проліковано 7 ветеранів війни.
На пільгове лікування упродовж 2013 рік використано 600 гривень на медикаменти, на зубопротезування ветеранів війни – 1234  гривень.
Проводиться рання реабілітація дітей – інвалідів у віці до 7 років, насамперед у частині медичного та психологічного супроводу. На кожну дитину – інваліда розробляється індивідуальна програма реабілітації.
Районним будинком культури проводяться заходи щодо підтримки людей похилого віку та інвалідів.
Центральною районною бібліотекою запроваджено акцію «Книгоноша», щодо обслуговування людей з обмеженими можливостями вдома.


Забезпечено створення сприятливих умов для залучення людей з інвалідністю до мистецької та творчої діяльності. Дана категорія людей приймає участь у клубах за інтересами  та гуртках художньої самодіяльності.
На основі вищевикладеного, керуючись ст. 57 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», президія  районної ради

В И Р І Ш И Л А :

1. Інформацію про  хід виконання районної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2010-2014 роки прийняти до відома.
2. Районній державній адміністрації, її структурним підрозділам, закладам охорони здоров’я, селищній, сільським радам продовжити роботу по виконанню заходів спрямованих на поліпшення життєзабезпечення осіб похилого віку, інвалідів та дотримання норм чинного законодавства щодо забезпечення сприятливих умов життя зазначеній категорії громадян.
3. Виконавцям даного рішення інформувати виконавчий апарат районної ради про виконання даних рекомендацій в термін до 01 січня 2014 року.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на  постійну комісію районної ради з питань соціального захисту населення, ветеранів війни і праці, охорони здоров’я, молоді.Голова районної ради                        В.В.Кондратенко

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua