УКРАЇНА
ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  РАДА
ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
П Р Е З И Д І Я


Від  30 травня 2013 року 
Про  хід  виконання програми 
щодо реалізації Конвенції ООН
про права дитини в районі до 2016 року

Заслухавши інформацію районної державної адміністрації про хід виконання програми  щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини в районі до 2016 року, президія районної ради відмічає, що  відповідними службами району проводиться певна робота
Так, за період 2012 року та станом на 15 квітня 2013 року лікування дітей у комунальному закладі «Верхньорогачицька центральна районна лікарня»  проводиться згідно протоколів  медичної допомоги  затверджених наказом МОЗ України.
Діти-інваліди знаходяться на диспансерному обліку. Всього їх – 38, вперше взяті на облік – 4 (в 2012 році) щорічно проходять поглиблене обстеження всіма спеціалістами  в центральній районній лікарні та лікування на базі обласної дитячої лікарні, за потреби  консультуються спеціалістами національної спеціалізованої дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» в м. Київ, оздоровлюються в санаторіях республіканського та місцевого  значення.
Діти пільгових категорій, які знаходяться на диспансерному обліку, забезпечуються санаторно-курортним лікуванням першочергово. Оздоровлено  в санаторіях місцевого і республіканського значення – 24 дитини, в оздоровчих таборах – 65 дітей (за 2012 рік).
В 2012 році проведено поглиблений медогляд  дітей та підлітків до 18 років. До 1 року діти оглядаються щомісячно  з антропометричними  даними – 96 (100%).
- 1 – 2 роки  - один раз в квартал –126  (98.9%)
- 3 роки  -  один раз на півріччя – 135 (99,1%)
- 4 -  5 років -  один раз на рік – 519 (98,5%)
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, проходять медичний огляд двічі на рік, таким чином, 8 дітей з даної категорії пройшли даний медичний огляд.
Учні загальноосвітніх шкіл у 2012 році  пройшли на базі амбулаторії  поліклініки поглиблений медогляд 100%.
На базі кабінетів дитячої і жіночої консультацій проводиться роз’яснювальна робота «Заняття з молодими сім’ями».
В межах фінансування  медичного закладу  здійснюється  оснащення  медичним  обладнанням  пологового будинку,  продовжується  реконструкція  і переобладнання  пологового будинку комунального закладу «Центральна районна лікарня», відповідно  до сучасних перинатальних технологій  для спільного перебування  в палаті  матері та дитини.
За період вагітності вагітним жінкам проводиться первинний і вторинний тест на ВІЛ-інфекцію. ВІЛ-позитивні вагітні  забезпечені  антиретровірусними  препаратами для профілактики передачі ВІЛ-інфекції. Якщо встановлено діагноз ВІЛ-інфікування,  то проводиться спільний нагляд акушер-гінекологом та лікарями ВІЛ-служби.
У 2012 році в Верхньорогачицькому пологовому будинку народили - 4 ВІЛ-інфіковані жінки, діти отримали антиретровірусні препарати. Станом на 15 квітня 2013 року даної категорії жінок та дітей не реєструвалося. 
У відповідні терміни діти проходять обстеження у Херсонському СНІД-центрі.
Пологове відділення забезпечене швидкими  тестами  на період вагітності. Діти народжені  від ВІЛ-інфікованих жінок забезпечені  сухими молочними сумішами  за рахунок бюджету лікарні. Всі фінансові  витрати для жінок і дітей безкоштовні.
Службою у справах дітей протягом 2012 року встановлено опіку та піклування над 8 дітьми. Загалом під опікою та піклуванням у прийомних сім’ях виховується 51 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. Станом на 15 квітня 2013 року, встановлено опіку та піклування над 3 дітьми-сиротами. На первинний облік служби у справах дітей районної державної адміністрації поставлено 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, влаштування якої на даний час оформляється.
З метою запобігання зростанню злочинності серед неповнолітніх кримінальною міліцією у справах дітей  спільно зі службою у справах дітей здійснено низку заходів. Проведено 36 профілактичних заходи (рейди):  «Діти вулиці», «Вокзал». У ході рейдів виявлено 2 дітей, попереджено – 24 дітей; обстежено 54 сімей, попереджено 19 батьків, ініційовано притягнення до відповідальності 3 батьків.
Проведено цільові рейди у торговельних та розважальних закладах, розташованих поблизу навчальних закладів, місць відпочинку та масового перебування молоді. За результатами перевірки, за продаж неповнолітнім алкогольних і тютюнових виробів складено 2 адміністративних протоколів за 2012 рік, направлено подання до органів місцевої влади щодо усунення виявлених недоліків. Станом на 15 квітня 2013 року складено 2 адміністративних протоколи та підготовлюються подання до відповідних органів.
Незважаючи на вжиті заходи, за підсумками року спостерігався ріст неповнолітніх учасників злочинів, учнів загальноосвітніх навчальних закладів, так протягом 2012 року 4 неповнолітніх скоїли злочини (крадіжка).
За період І кварталу 2013 року піднявся ріст злочинності, відповідно на облік КМСД Верхньорогачицького селищного відділення Великолепетиського РВ УМВС в Херсонській області поставлено 5 дітей, які вчинили злочини (крадіжка) та знято 2 у зв’язку із повноліттям.
У 2012 році та станом на 15 квітня 2013 року до притулку для неповнолітніх та інтернатних закладів Херсонської області діти не направлялися.
Службою у справах  дітей у липні-вересні проведено 7 перевірок стану додержання  законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, в установах і організаціях  області, приватних сільськогосподарських підприємствах. Порушень не виявлено. Планується проведення вищезазначених перевірок згідно плану роботи служби у справах дітей районної державної адміністрації.
Педагогічні  працівники  загальноосвітніх  навчальних    закладів  приділяють  першочергову  увагу    захисту  прав  дитини.   З  метою  забезпечення  оптимального  функціонування  цілісної  системи  захисту  прав  дітей  в  районі  відповідно  до  вимог  Конвенції  ООН про права  дитини  та  чинного  законодавства  України  в  загальноосвітніх школах  проводяться  наступні  заходи:
- години  спілкування,  виховні  години,  бесіди  «Розпізнай   добро  і  зло»,  «Толерантність  врятує  світ», «Душі  людської  доброти», «Якби  не  існувало  між   нами  взаємної  терпимості»,  «Що  означає  бути  вихованою  людиною», «Про  справжню  дружбу», «Мій  день  мої  добрі  вчинки»,  «Школа  прав  дитини»,  «Особиста  відповідальність  -  пріоритетна    риса   громадянина»,   «Мої  права  і  обов'язки», «Різні  люди  -  різні  погляди»,    «Як  порозумітися  з  підлітком», «Виховуємо  дітей  правильно», «Вчимося  толерантності  разом», «Права  та  обов'язки  учнів  у  школі»,  «Профілактика   правопорушень»,  «Профілактика  виникнення  насильства  у  сім'ї».
Класними  керівниками  постійно  проводяться  бесіди  з  учнями  та  батьками   про  недопустимість  без  причин пропусків  уроків  та  про  виконання  обов'язків  учнів.  З  метою охоплення  всіх  дітей  навчанням,  службою  у  справах  дітей,  педагогічними  колективами   разом  із  працівниками  кримінальної  міліції  у   справах  дітей,  проводяться  обстеження житлово-побутових  умов в не благодійних,  малозабезпечених,  багатодітних  сім'ях  та  надання  у  разі   потреби,  відповідної допомоги.
Під час профілактичної роботи з сім’ями, в яких можливе вчинення насильства в сім'ї, проводиться роз’яснювальна робота питань попередження вчинення правопорушень, злочинів, попередження та запобігання випадкам, коли діти стають жертвами злочинів, потерпають від насильства.
Працівниками відділу у справах сім’ї, молоді та спорту районної  державної адміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 2 семінари з учнівською молоддю з питання протидії торгівлі людьми.
Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за  2012 рік здійснено соціальне інспектування 158 сімей, у яких обстежено умови проживання та виховання дітей, із них 34 сім’ї поставлено в банк даних сімей у складних життєвих обставинах  РЦСССДМ. Станом на 15 квітня 2013 року здійснено  соціального інспектування у 53 сімей.
Ведеться та постійно поновлюється  єдиний банк сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, особливо ті, де є батьки, які вживають алкогольні напої, недієздатні, з аморальною поведінкою та не виконують свої батьківські обов’язки. З ними проводиться профілактична, консультаційна робота. Протягом 2012 року на обліку в місцевому банку даних районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало 79 сімей, в яких проживають та виховуються 159 дітей, який щоквартально поновлюється. У 2013 році виявлено 19 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Знято з соціального супроводу за 2012 рік 16 сімей, в яких виховувалося 40 дітей: 15 сімей з позитивним результатом, 1 – зміна місця проживання. Їм надано 205 соціальних послуг, 18 таких сімей залишилось під соціальним супроводом на 2013 рік. Станом на 15 квітня 2013 року не знімалися з обліку даної категорії сімей.
Районний центр СССДМ приймає участь у роботі спостережної комісії в наданні допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим з місць позбавлення волі  або засуджених до покарань без позбавлення волі та проводить соціальну роботу. За звітний період неповнолітні з місць позбавлення волі не поверталися.
Проводиться профілактично-просвітницька робота (лекції, бесіди, анкетування, надання індивідуальних консультацій) серед учнівської молоді, молоді району щодо попередження вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління, насильства в сім’ї, роль сім’ї у вихованні дитини та інше.
Станом на 15 квітня 2013 року проводилася робота з матерями, які мають дітей віком до одного року, шляхом надання їм індивідуальних консультацій, бесід з питань виховання та догляду за дітьми,  2 жінкам з новонародженими дітьми, надано 6 консультацій з питань відповідальності батьків за виховання дітей, здоров’я дітей, матеріального забезпечення сім’ї та обстежено умови їх проживання.
Проводиться  профілактична робота щодо запобігання насильству та жорстокому поводженню з дітьми, а саме це лекції, бесіди, індивідуальна робота з батьками. Випадків насильства над дітьми у 2012 році не зафіксовано. З 5 сім’ями в яких скоєно насильство в сім’ї проведено індивідуальну соціальну роботу та роз’яснено про недопущення скоєння повторного насильства та відповідальність згідно Закону України «Про попередження насильства в сім’ї».
За період І кварталу 2013 року не зареєстровано випадків насильства над дітьми чи скоєння насильства у сім'ї за участю дітей.
Працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками кримінальної виконавчої інспекції відвідано цих дітей за місцем проживання, проведені профілактичні бесіди з дітьми та їх батьками. Батьки попереджені про адміністративну та кримінальну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов'язків. Ведеться постійний контроль за навчанням та вихованням цієї категорії дітей.
Виходячи із вищезазначеного та керуючись статтею 57 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, президія районної радиВ И Р І Ш И Л А :

1. Інформацію  про хід  виконання  районної програми прийняти до відома.
2. Відповідальним виконавцям   проводити послідовну роботу щодо виконання заходів даної програми:
2.1. Головному лікарю комунального закладу «Центральна районна лікарня»  працювати над подальшим переобладнанням пологового відділення відповідно  до сучасних перинатальних технологій  з метою надання адекватної медичної допомоги новонародженим, здійснювати заходи щодо запобігання випадків дитячої смертності.
2.2.Начальнку відділу освіти забезпечити укомплектованість психологами закладів освіти району.
2.3. Начальнику відділу культури забезпечити збільшення контингенту учнів шкіл естетичного виховання, популяризації серед дітей різних видів мистецтва та залучення їх до навчання.
2.4. Директору районного центру соціальних служб для сімї дітей та молоді сприяти забезпеченню випускників шкіл-інтернатів, які потребують житла, соціальним житлом.
2.5. Начальнику служби у справах дітей районної державної адміністрації забезпечувати своєчасне виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, їх влаштування у сімейні форми виховання
2.6. Начальнику Великолепетиського районного відділу УМВС України в Херсонській області разом із зацікавленими службами проводити профілактичні рейди за місцем проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
3. Контроль за виконанням даних рекомендацій покласти на  постійну комісію районної ради мандатну з питань депутатської діяльності та етики, гуманітарної політики, законності та правопорядку.


Голова районної ради                В.В.Кондратенко

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua