УКРАЇНА
ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  РАДА
ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
П Р Е З И Д І Я


Від   30 травня 2013 року
Про хід виконання програми
розвитку архівної справи в районі
на 2012-2016 роки

Заслухавши та обговоривши інформацію про хід виконання програми розвитку архівної справи в районі на 2012-2016 роки, президія районної ради відмічає, що у районі проводиться відповідна робота по забезпечено належного зберігання та використання документів Національного архівного фонду та документів з особового складу.
Станом на 01 січня  2013 року в архівному  секторі налічується 50 фондів - 9825 справ документів Національного архівного фонду  України та 84 фондів документів з особового складу - 14710 справ  документів ліквідованих, реформованих  підприємств, організацій та установ  району, які не є документами НАФ. На державне зберігання за 2012 рік  надійшло 329 справ документів НАФ та 110 справ з особового складу.
У 2013 році прийнято на державне зберігання документи ліквідованої районної санітарно-епідеміологічної станції, документи Ушкальської сільської виборчої комісії, управлінську документацію Чистопільської сільської та Верхньорогачицької селищної рад по 2010 рік включно.
За 2012 рік виконано 455 запитів громадян соціально-правового характеру, 77 запитів надійшло від громадян з інших населених пунктів, 5 - від правоохоронних органів, 31 -  від юридичних осіб - підприємств та установ різної форми власності.
З початку 2013 року до архівної установи надійшло 165 звернень громадян.
Відповідно  до вимог чинного законодавства  здійснюється аналіз оцінки фізичного стану  фондів. Заведено картки фізичного стану документів, здійснюється облік шляхом заповнення актів і листів з перевірки наявності і фізичного стану справ у відповідності з новими Основними правилами роботи державних архівів України.
З метою запобігання викраденню документів зі сховищ державних архівних установ  всі чотири сховища зачиняються та опломбовуються, вікна й двері заґратовано, постійно здійснюється контроль за знаходженням документів  у робочих кімнатах  та  поверненням виданих у тимчасове користування.

На виконання наказу державної архівної служби України графіком першочергового приймання на постійне зберігання документів НАФ, що зберігаються в установах-джерелах комплектування архівного сектору понад встановлені роки. У 2013 році передбачено прийом цих документів.
З початку дії програми  на придбання  техніки та витратних матеріалів по створенню умов для зберігання документів Національного архівного фонду і використання його інформації придбано за кошти спеціального рахунку  папки, катриджи, обкладинки на суму 1675 гривень.
Для поліпшення матеріально-технічної бази архівного відділу у 2012  році  для п’яти вікон в архівосховищах придбано жалюзі   на суму 2,5 тисяч гривень.
Упродовж 2012 року  за кошти спеціального рахунку придбано канцелярські товари, проведені розрахунки за спожиту електроенергію. На ці цілі було використано 10950  гривень, з початку 2013 року – 3179 гривень.
З метою підвищення рівня пожежної безпеки приміщень архівної установи придбано 4 нові вогнегасники та новий протипожежний щит на загальну суму 1,5 тисячі гривень, здійснено переатестацію вогнегасників,  придбано два електроконвектори, встановлено електролічильник та  здійснено замір опору ізоляції, пройдено навчання з протипожежного мінімуму. Архівосховища обладнані металевими стелажами.  Протипожежний стан в архівному секторі відповідає діючим вимогам.
Забезпечено комплектування архівного відділу фото і відео документами, присвячених пам’ятним і знаменним датам з історії району та селища.
Наявність в архівному секторі сучасної комп’ютерної техніки, принтерів, сканера, ксерокса придбаних в ході реалізації попередньої  районної програми розвитку архівної справи за кошти спецрахунку, сприятиме і надалі максимальному використанню всього наявного інформаційного  потенціалу  НАФ для задоволення зростаючого попиту громадян на інформацію.
Підключення до мережі Інтернет дозволяє безперебійно отримувати електронну пошту  та користуватись інформацією про наявні фонди та діяльність архівної установи.
Але, разом з тим залишається не вирішеними питання щодо матеріально-технічного забезпечення архівного сектору Верхньорогачицької районної державної адміністрації: протипожежною охоронною сигналізацією, системою кондиціювання, придбання додаткового стелажного обладнання.
Через відсутність фінансування  не вдається  відновити діяльність міжвідомчого архіву з особового складу (трудового архіву) для централізованого тимчасового зберігання документів, що не належать до Національного архівного фонду. 
На основі вищевикладеного, керуючись ст. 57 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», президія  районної ради

В И Р І Ш И Л А :

1. Інформацію про  хід виконання програми розвитку архівної справи в районі на 2012-2016 прийняти до відома.
2. Рекомендувати районній державній адміністрації упродовж дії даної програми:
2.1. Винайти можливості щодо матеріально-технічного забезпечення архівного сектору протипожежною охоронною сигналізацією, системою кондиціювання та придбання необхідного додаткового стелажного обладнання.
2.2. По можливості відновити діяльність міжвідомчого архіву з особового складу (трудового архіву) для централізованого тимчасового зберігання документів, що не належать до Національного архівного фонду. 
3. Виконавцям даного рішення інформувати виконавчий апарат районної ради про виконання даних рекомендацій в термін до 01 січня 2014 року.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на  постійну комісію районної ради з питань соціального захисту населення, ветеранів війни і праці, охорони здоров’я, молоді.Голова районної ради                        В.В.Кондратенко

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua