Зміна виборчої адреси: хто має право, куди звертатися, які документи подавати.

 

Центральна виборча комісія прийняла новий порядок зміни виборчої адреси, який дає можливість виборцям, у тому числі внутрішньо переміщеним особам, голосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання.

З такою заявою можна звертатися з 1 липня цього року, вона стосуватиметься трьох великих категорій громадян.

Перша категорія – внутрішньо переміщені особи. Вони можуть надати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, і орган ведення реєстру їм визначає нову виборчу адресу. Після здійснення такої процедури громадянин може постійно на місцевих і національних виборах голосувати там, де він фактично проживає.

Друга група – «трудові мігранти». В них теж буде можливість звернутися до органу ведення державного реєстру, підтвердити документально проживання у громаді, і на основі постійної виборчої адреси брати участь у всіх виборах за місцем життєдіяльності.

Третя група – громадяни без «прописки». Вони теж можуть на підставі обґрунтованого звернення визначити собі виборчу адресу і голосувати там, де вони постійно проживають.

Для реалізації цієї процедури громадянами залишилося мало часу – з 1 липня по 9 вересня 2020 року.

Центральна виборча комісія запустила е-сервіс, щоб українці змогли змінити виборчу адресу онлайн. Відеоінструкцію можна подивитись за посиланням : https://www.youtube.com/watch?v=jdlTatDknJg&feature=youtu.be

Для того, щоб змінити виборчу адресу, потрібно подати заяву через особистий кабінет виборця та підвантажити один з наступних документів:

  • довідку ВПО
  • договір оренди житла
  • документ про право власності на житло
  • документ, який засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за певною адресою
  • документ, що засвідчує перебування у шлюбі або у родинних відносинах із особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою
  • документ, який засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою.

Ідентифікація та підпис заяви здійснюються за допомогою електронного підпису. Заяву можна надіслати через сайт drv.gov.ua

Зазначена виборча адреса буде визначена як постійна та не підлягає повторній зміні протягом наступних 6 місяців.

Зазначимо, що місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня 2020 року. 

Просимо виборців району вчасно визначитися із своєю виборчою адресою та звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Верхньорогачицької райдержадміністрації за адресою: смт Верхній Рогачик, вул.Центральна, 48 каб.18, тел.: 5-24-47

 

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців

апарату Верхньорогачицької райдержадміністрації                           І.В.Вакульчик

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua