ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням ІІ сесії районної ради
від 30листопада  2010 року №25

 РАЙОННА ПРОГРАМА
«Цукровий діабет» на 2010 - 2013 роки
 

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Центральна районна лікарня

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми

Постанова Кабінету Міністрів України від

 19 серпня 2009 року № 877 «Про затвердження Державної цільової програми «Цукровий діабет» на 2009 – 2013 роки», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27.08.2010 року №746 «Про проект обласної програми «Цукровий діабет» на 2010 – 2013 роки»

3.

Розробник Програми

Центральна районна лікарня

4.

Співрозробники Програми

-

5.

Відповідальний

виконавець Програми

Центральна районна лікарня

6.

Учасники Програми

Центральна районна лікарня , відділ освіти райдержадміністрації, редакція районної газети «Рідний край», об’єднання громадян, виконкоми селищної та сільських рад

7.

Терміни

реалізації Програми

2010 – 2013 роки

8.

Етапи виконання Програми (для довгострокових програм)

 

9.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми (для комплексних програм)

 

10.

Загальний обсяг  фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, усього

 466.7 тис. грн.

 

у тому числі бюджетних коштів

466.7  тис. грн.

 

у тому числі коштів обласного бюджету

 325.5 тис. грн.

11.

Основні джерела фінансування Програми

Державний, обласний та місцевий бюджети

                                           1. Загальна частина

    За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я цукровий     діабет – неінфекційна епідемія ХХІ сторіччя. За даними ВООЗ, в економічно розвинутих країнах світу до 4 – 6 відсотків населення хворіє на цукровий діабет. В Європі питома вага таких хворих становить близько 4 відсотків.
    В Україні станом на 01 січня 2009 року зареєстровано 1 138 120 хворих на цукровий діабет (2,5 відсотка чисельності населення); по Херсонській області – 24208 хворих (2,2 відсотка чисельності населення), по Верхньорогачицькому району – 207 хворих (1,6 відсотка чисельності населення). Разом з тим, наведені дані не відображають справжньої картини поширеності захворювання – кількість людей з недіагностованою патологією більша в 3 – 4 рази.
    Останніми роками невпинно збільшується кількість хворих дітей, особливо віком до п’яти років, які потребують лікування препаратами інсуліну.
    Відповідно до світової статистики, кожні 13 – 15 років кількість хворих на цукровий діабет (далі – хворі) подвоюється. Аналогічна тенденція спостерігається в Україні й області – показник захворюваності по Україні збільшився з 115,6 (1993 рік) до 248,4 (2008 рік) на 100 тис. населення по області. Протягом 4 років у Херсонській області захворюваність на цукровий діабет зросла практично на 10 відсотків – з 206,0 на 100 тис. населення  у 2006 році до 224,4  у 2009 році.
    Цукровий діабет є не лише медичною, а й соціальною проблемою, що пов’язана з подальшим зростанням захворюваності населення, високою частотою ураження при цукровому діабеті різних органів і систем (насамперед, за рахунок судинних ускладнень з боку очей, нирок, а у хворих старших вікових груп – збільшення частоти судинних катастроф – інфарктів, інсультів, розвиток гангрени нижніх кінцівок із необхідністю ампутації).
    Щороку державою збільшуються видатки на проведення заходів з профілактики, діагностики та лікування хворих, але їх обсяг становить лише   0,5 – 0,8 відсотка загальних коштів, передбачених для охорони здоров’я. Разом з тим, визначаючи загрозу, яку становить для людства ця хвороба, Генеральна Асамблея ООН 20 грудня 2006 року прийняла Резолюцію про цукровий діабет, відповідно до якої витрати, пов’язані з наданням медичної допомоги хворим, оцінюються більш як у 2 – 3 відсотки загальних видатків на охорону здоров’я.
    Актуальність прийняття районної програми «Цукровий діабет» на 2010 – 2013 роки (далі – Програма) зумовлена необхідністю створення ефективної системи дієвих заходів щодо поліпшення медичної допомоги зазначеній категорії хворих.

                                                 2. Мета Програми

  Метою Програми є збільшення кількості регіональних заходів, спрямованих на:
- профілактику, діагностику та лікування хворих на цукровий діабет, його ускладнень;
- запобігання та зниження рівня захворюваності на цукровий діабет, його ускладнень, спричинених ними інвалідності та смертності;
- збільшення тривалості та поліпшення якості життя хворих шляхом підвищення рівня та забезпечення доступності медичної допомоги, адаптації їх у суспільстві.


  3. Основні завдання Програми

  Для досягнення встановленої Програмою мети, з використанням сучасних підходів та визначенням пріоритетності у розв’язанні існуючих проблем, слід забезпечити реалізацію завдань та заходів згідно з додатком 1 до Програми.

                                     4. Фінансове забезпечення Програми

    Фінансування Програми  передбачається здійснювати  за  рахунок  коштів  державного, обласного і місцевих бюджетів, інших не заборонених чинним законодавством джерел.
Обсяг фінансування Програми  може  бути уточнено під час складання проекту Державного бюджету України та місцевих бюджетів на відповідний рік з урахуванням можливостей дохідної частини бюджетів.

                             5. Очікувані результати від виконання Програми

     Виконання заходів Програми дасть змогу:
- знизити рівень первинного виходу на інвалідність у працездатному віці внаслідок ускладнень, зумовлених захворюванням на цукровий діабет, з 1,3 на 10 тис. населення у 2010 році до 1,1 - у 2013 році;
- знизити рівень смертності внаслідок ускладнень, зумовлених захворюванням на цукровий діабет, з 6,7 на 100 тис. населення у 2010 році до 6,4 - у 2013 році;
-  підвищити рівень компенсації цукрового діабету у хворих, які приймають препарати інсуліну, в дорослих - з 5 відсотків у 2010 році до           11 відсотків у 2013 році, у дітей - з 10 відсотків у 2010 році до 30 відсотків у 2013 році;
- зменшувати щороку на 10 відсотків кількість госпіталізацій дітей з важким гіпоглікемічним станом;
- зменшити кількість випадків ампутацій стопи, зумовлених захворюванням на цукровий діабет, з 6,1 випадка на 100 тис. населення у      2010 році до 5,3 випадка - у 2013 році;
- зменшити кількість випадків гангрен, зумовлених захворюванням на цукровий діабет, з 0,7 відсотка у загальній кількості хворих на цукровий діабет у 2010 році до 0,5 відсотка - у 2013 році;
- зменшити кількість випадків ретинопатії важкого ступеня, зумовлених захворюванням на цукровий діабет, з 45 відсотків у загальній кількості хворих на цукровий діабет у 2010 році до 30 відсотків - у 2013 році.
 У період виконання Програми очікується зниження негативних проявів, що уповільнюють демографічний і соціально-економічний розвиток районну.

Керуючий справами
виконавчого апарату
 районної ради                                           Л.Б. Романчук                                                                          

 

                            

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua