Олена Зеленська: 2021 рік буде присвячено оновленню меню у школах

Діти – наше майбутнє. Від здоров’я кожної дитини залежить добробут усієї нації. Тому кожен батько та мати хочуть, щоб їхні діти харчувалися здоровою їжею як вдома, так і в школі. На цьому наголосила перша леді України Олена Зеленська.

Вона розповіла, що 2020 рік було присвячено зміні законодавчих норм, які дадуть змогу реформувати систему шкільного харчування. 

Зокрема, проведено таку роботу:

затверджено оновлений Санітарний регламент;

затверджено нові гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти;

розроблено методологічні рекомендації щодо здійснення закупівель;

розроблено методологічні настанови для використання системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР);

на розгляд КМУ подано нові норми й порядок організації харчування учнів.

Які зміни торкнулися Санітарного регламенту та норм і порядку організації харчування учнів – проілюстровано на інфографіці нижче. Тут наведені лише деякі пункти, насправді змін набагато більше. І якщо ви хочете почитати про всі, це можна зробити за посиланням.

“Щодо гігієнічних вимог до харчоблоків, персоналу та способів транспортування продуктів, то раніше їх не було. Тепер вони з’явилися та обов’язкові для виконання”, - зазначила перша леді України. 

Крім того, у 2020 році вперше було виділено державну субвенцію для шкіл. Вона була використана для закупівлі обладнання й модернізації харчоблоків у 1908 закладах.

Нова методологія закупівель та система НАССР зі свого боку допомагають посилити контроль якості та знизити ризик постачання до шкільних їдалень небезпечних і неякісних продуктів. Без цієї роботи впроваджувати зміни у шкільних їдальнях було б неможливо.

Також Олена Зеленська наголосила, що 2021 рік буде присвячено оновленню меню у школах.

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua