600 тестів на антиген до COVID-19 отримали заклади охорони здоров’я Верхньорогачицької селищної ради

600 експрес-тестів на антиген до коронавірусу отримали заклади охорони здоров’я Верхньорогачицької селищної ради. Так, 200 тестів надійшло до Верхньорогачицької центральної районної лікарні та 400 до Вехньорогачицького центру первинної медико-санітарної допомоги.

Тестування на антиген до коронавірусної хвороби COVID-19 здійснюватимуть хворим, які потраплятимуть до місцевого медичного закладу або за направленням лікарів сімейної медицини амбулаторно.

За словами головних лікарів медичних закладів – Оксани Петрівої та Володимира Щербака тестування на антиген до коронавіруної хвороби врази пришвидшить діагностику та виявлення страшного недугу на місцях, що в свою чергу впливає на подальшу госпіталізацію пацієнтів до визначених закладів охорони здоров’я області. Також ці тести мають дуже високу точність та схожі до ПЛР-тестів.

ДОВІДКОВО: чим тести на антиген відрізняються від ПЛР-досліджень та ІФА-тестів?

ПЛР-тести (полімеразна ланцюгова реакція) – виявляє присутність вірусу та визначає, чи людина хвора COVID-19. Для цього тесту роблять мазок із носа і ротоглотки. Методом полімеразної ланцюгової реакції медики виявляють в біологічному матеріалі від хворого, власне, рибонуклеїнову кислоту самого збудника коронавірусу.

ІФА-тести (імуноферментний аналіз) – це вид аналізу, за допомогою якого виявляються антитіла, які виробляються коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом. 

Для ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання. ІФА-тест виявляє імунну реакцію на вірус – рівень антитіл. ПЛР-дослідження виявляє вірус, тобто його генетичний матеріал. Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для ПЛР-дослідження.

Тести на антиген беруться так само, як для ПЛР-тесту: з носоглотки забирається змив, який ставиться у певний фермент, фермент виділяє РНК – і ця РНК поміщується у швидкий тест, який показує, чи є збудник коронавірусної хвороби. Цей тест можуть використовувати і для остаточного діагностування, як ПЛР-тести.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua