УКРАЇНА

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

П Р Е З И Д І Я

 

від 31 серпня 2011 року

 

Про хід  виконання  районної  програми

поліпшення стану безпеки, гігієни праці

та виробничого середовища

на 2008-2012 роки

 

Заслухавши та обговоривши інформацію про хід виконання районної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2008-2012 роки, президія районної ради відмічає, що у районі проводиться певна робота.

Так, в районі укладено реєстр виробництв, професій і посад, робочих місць за умовами праці, яким встановлені пільги.

На підприємствах, в установах і організаціях району функціонує система управління охороною праці, наказами їх керівників призначені відповідальні особи з питань охорони праці.

Атестовано 27 робочих місць, на яких працюють 32 працівника.

В районі знаходиться 24 об’єкти, що підлягають нагляду санітарної служби з гігієни праці.

За перше півріччя 2011 року проведено 15 перевірок сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності району.

При обстеженні інших об’єктів щодо дотримання  гігієни харчування, особистої гігієни дітей і підлітків, також приділяється увага умовам праці та своєчасному проходженню медоглядів. За несвоєчасне проходження медоглядів накладено 5 штрафів.

На обліку знаходяться 7 складів пестицидів і агрохімікатів, які знаходяться в пристосованих приміщеннях. Проводиться інвентаризація пестицидів у господарствах району, в результаті якої виявлено, що заборонених та непридатних для використання в сільському господарстві пестицидів немає.

У господарствах різних форм власності району працювали наймані бригади із завезеними отрутохімікатами. Обслуговуючий персонал у кількості 37 осіб при роботі з отрутохімікатами мав допуск до роботи.

В 2011 році пестициди в склади не завозились.

У районі зареєстровано 60 колективних договорів, в яких оговорено вирішення питань щодо запобігання аварійності, пожежам, виробничому травматизму і професійним захворюванням. На об’єктах комунальної власності проводяться обстеження технічного стану, паспортизація будівель і споруд, що мають ознаки аварійності.

Створені мобільні групи для оперативного здійснення перевірок сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності району в період проведення ними весняно-польових робіт, збирання врожаю.

У звітному періоді нещасних випадків на виробництві не зареєстровано.

Для запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим видам загрози здоров’ю працюючих, у 2011 році страхувальникам надано 94 консультації, проводились наради, засідання „круглого столу”. Розповсюджено 154 копії нормативно-правових актів, спеціальної літератури, пам’яток і попереджувальних знаків з питань соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та охорони праці.

Відновлюються куточки з охорони праці на підприємствах, в установах і організаціях району.

Від страхувальників та медичних закладів району протягом 2011 року повідомлення з посиланням на зв’язок нещасного випадку з виробництвом не надходили.

Разом з тим, у першому півріччі 2011 року провівши 37 перевірок стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища - виявлено 396 порушень нормативних актів про охорону праці і соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві.

Погіршились умови праці в усіх без винятку господарствах сільськогосподарського профілю. В майстернях не створені належні умови праці, не підключене водопостачання, опалення, вікна і двері в зимовий період не утеплюються.

Не проведено атестацію 24 робочих місць для підтвердження пільг 48 працівникам.

Працюючі, зайняті у шкідливих умовах праці, не забезпечуються в повному обсязі спецодягом та засобами індивідуального захисту.            На основі вищевикладеного, керуючись ст. 57 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», президія  районної ради

В И Р І Ш И Л А :

1. Інформацію про  хід виконання районної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2008-2012 роки прийняти до відома.

2. Рекомендувати:

2.1. Районній державній адміністрації, її структурним підрозділам, селищному, сільським головам, керівникам усіх форм власності, центральній районній лікарні, районній санітарно-епідеміологічній станції посилити державний санітарний нагляд за дотриманням сільськогосподарськими товаровиробниками усіх форм власності району виконання державного законодавства з охорони та безпеки праці, гігієни праці найманих працівників, а також за станом зберігання і виконання робіт у ході використання ними засобів хімічного захисту рослин та добрив.

2.2. Сільськогосподарським товаровиробникам усіх форм власності району забезпечити:

2.2.1. Працюючих, зайнятих на шкідливих умовах праці,  необхідною кількістю спецодягу та засобами індивідуального захисту.

2.2.2. Надійне та безпечне зберігання і використання хімічних добрив, засобів захисту рослин.

2.2.3. Створення для найманих працівників необхідних умов для дотримання правил охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії.

3. Центральній районній лікарні впродовж поточного року  забезпечити якісне і своєчасне медичне обстеження працівників сільськогосподарських підприємств усіх форм власності району, особливо жінок, підлітків та осіб, зайнятих у шкідливих умовах праці.

4. Виконавцям даного рішення інформувати виконавчий апарат районної ради про виконання даних рекомендацій в термін до 01 липня 2011 року.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на  постійну комісію районної ради з питань соціального захисту населення, ветеранів війни і праці, охорони здоров’я, молоді.

 

 

 

Голова районної ради                                                В.В.Кондратенко

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua