УКРАЇНА

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П Р Е З И Д І Я


Від 24 травня 2011 року протокол № 8

Про хід виконання районної програми
«Вчитель» на 2003-2012 роки

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію районної державної адміністрації про хід виконання районної програми «Вчитель» на 2003-2012 роки, президія районної ради відмічає, що в районі проводиться певна робота з даного питання.

Так, в районі проводиться робота щодо оптимізації кадрового забезпечення навчальних закладів, підвищення ролі вчителя у формуванні громадянського суспільства та рівня соціально-економічного і фінансового забезпечення професійної діяльності педагогічних працівників.

На початок 2010/11 навчального року проаналізовано стан забезпечення навчальних закладів району педагогічними кадрами.

Освітньо-виховний процес у загальноосвітніх закладах району здійснюють 173 педагогічних працівника. Якісний склад станом на 01.01.2011 року становить:

Заклад всього вища І категорія ІІ категорія спеціаліст Сер.сп. освіта Середосвіта
В. Рогачицька ЗОШ№1 35 18 5 3 5 4
В.Рогачицька ЗОШ№2 24 12 6 4 2
В.Рогачицька гімназія 20 3 5 1 7 2 2
Самійлівська ЗОШ 13 1 10 2
Зеленівська ЗОШ 13 4 6 1 1 1 1
Чистопільська ЗОШ 21 5 6 3 4 2 1
Первомаївська ЗОШ 15 6 1 2 3 2 1
Михайлівська ЗОШ 16 2 9 3 2
Ушкальська ЗОШ 16 7 2 1 5 2
173 58 50 13 32 15 5

Із них 34% мають вищу категорію та звання, 16% вчителів-пенсіонерів, 5% працюють не за фахом.

Вакансії, які передбачалися на початок навчального року закриті молодими спеціалістами з числа випускників, які навчалися за цільовими направленнями та прибули в район за направленнями ( 7 випускників).

З метою визначення потреби у фахівцях щорічно на підставі даних шкіл складається план перспективної потреби в кадрах на п’ять років. Так, на початок нового навчального року передбачаються вакансії на посаду вчителів англійської мови ( Верхньорогачицька ЗОШ №1, Самійлівська ЗОШ), української мови та літератури (Зеленівська ЗОШ), хімії (Самійлівська, Чистопільська, Первомаївська ЗОШ), фізики, математики та інформатики ( Михайлівська ЗОШ).

Слід зазначити, що майже всі заклади потребують практичних психологів: Верхньорогачицька ЗОШ №2, Ушкальська, Чистопільська, Первомаївська, Михайлівська та Зеленівська ЗОШ, вчителів трудового навчання (Первомаївська ЗОШ), музики (Ушкальська та Михайлівська ЗОШ), географії (Зеленівська та Самійлівська ЗОШ), хімії (Верхньорогачицька ЗОШ №2), але на жаль замовити фахівців для даних установ немає можливості, так як навантаження з зазначених предметів складає лише 8-9 годин.

Загальне зменшення кількості дітей вплинуло на зменшення середньої наповнюваності класів та призвело до недонавантаженості вчителів. Відповідно, проаналізувавши навантаження вчителів у загальноосвітніх закладах району, із 173 педагогічних працівників 142 працює на повну ставку, 31 - (18%) на не повну, найбільший показник становить у Верхньорогачицькій гімназії ( 35%), Верхньорогачицькій ЗОШ №2 ( 29%), Верхньорогачицькій ЗОШ №1 ( 20%). Крім того, вчителі які мають повне навантаження 25% із загальної кількості викладає 2 і більше предмети (донавантаження не за фахом).

Керівники закладів значної уваги надають вирішенню проблеми якісного комплектування кадрами шляхом заочної форми навчання. Так, у 2010 році - 4 вчителів району отримали повну вищу освіту, 2 вчителі - диплом бакалавра. Крім того ще 11 вчителів району заочно здобувають вищу освіту.

З метою підвищення фахової підготовки педагогічних працівників складено план-графік проходження курсової перепідготовки при ПУРІПО на 2011 рік. План курсової перепідготовки за І квартал 2011 року виконано на 100 %, враховуючи обмежене фінансування галузі близько 30% здійснюють підготовку за індивідуальним графіком.

По закінченню 2009/10 навчального року видано 1 цільове направлення випускниці Верхньорогачицької ЗОШ №1 до Мелітопольського державного университету за спеціальністю вчитель початкових класів, яка зарахована на державну форму навчання. Враховуючи потребу до 2015 року для випускників поточного навчального року замовлено 3 цільових направлення за спеціальностями: вчитель англійської мови, математики та історії.

З випускниками вищих навчальних закладів, які прибули в район за направленням, укладені тристоронні угоди, що дало можливість їм отримати одноразову адресну допомогу в розмірі п’яти мінімальних окладів.

З метою соціально-педагогічної адаптації молодих кадрів та їх подальшого зростання за кожним молодим спеціалістом закріплені наставники з досвідчених вчителів. На базі районного методичного кабінету працює Школа молодого вчителя.

В умовах формування загальноєвропейського освітнього простору всі заклади освіти працюють над науково-методичною проблемою області «Професійна мобільність вчителя в контексті Болонського процесу» з 2009/10 навчального року впроваджується її аспект «Розвиток інноваційного мислення вчителя, як умова його професійної компетентності».

Підвищенню професійної майстерності, розвитку творчих здібностей педагогів сприяє участь педагогічних працівників у Всеукраїнському конкурсі „Вчитель року” та районному конкурсі «Вихователь року». Так, в грудні 2010 року, згідно затвердженого положення проведено конкурс «Вчитель року-2011» в номінаціях «Історія», «Початкові класи», «Зарубіжна література». Переможцями в номінації «Історія» стала вчитель Михайлівської ЗОШ - Марценюк Світлана В’ячеславівна, в номінації «Початкові класи» вчитель Верхньорогачицької ЗОШ №1 ім. Корбута - Задорожко Зінаїда Іванівна, в номінації «Світова література» лауреатом стала вчитель Чистопільської ЗОШ - Столковська Тетяна Олександрівна. Переможцем конкурсу «Вихователь року сільського дитячого садка – 2010» стала Салімоненко Наталя Василівна.

З метою стимулювання творчо-обдарованої молоді, сприянню самовдосконалення та розвитку інтелектуального потенціалу учнів в районі традиційними стали проведення конкурсів «Учень року», «Найрозумніший», фестивалів «Таврійський барвограй», «Дружини юних пожежників», турнірів «Юних правознавців» та хіміко-біологічного турніру, учнівських олімпіад.

Так, переможцями конкурсу «Учень року-2010», яким призначено обласні стипендії голови обласної державної адміністрації в розмірі 150 грн., стали:

 • Бабиська Лоліта – Ушкальська ЗОШ;
 • Марценюк Вікторія – Михайлівська ЗОШ;
 • Колєснікова Тетяна – Первомаївська ЗОШ;
 • Собур Юлія – Самійлівська ЗОШ;
 • Федосієнко Олена – Зеленівська ЗОШ;
 • Калюжна Тетяна – Чистопільська ЗОШ;
 • Гетьман Сергій – Верхньорогачицька ЗОШ №2;
 • Польська Мар’яна – Верхньорогачицька ЗОШ №1;
 • Хоменко Юлія – Верхньорогачицька гімназія.

За підсумками участі у Міжнародному конкурсі творів епістолярного жанру на тему: « Напиши листа і розкажи чому важливо говорити про СНІД і захищати від нього один одного» переможцями стали:

 • Ірза Сергій, Дадикян Нвард, Бадира Олександра, Гук Віталій – учні Верхньорогачицької ЗОШ №2;
 • Польська Дар’я, Лапіна Анастасія – учні Верхньорогачицької ЗОШ №1;
 • Колєснікова Тетяна – Первомаївська ЗОШ;
 • Вєдіна Олена – Зеленівська ЗОШ;
 • Кубинська Наталія та Зеленська Дар’я – учні Ушкальської ЗОШ
 • Калюжна Тетяна – Чистопільська ЗОШ.

За участь у щорічному регіональному конкурсі «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» відзначена учениця Первомаївської ЗОШ - Бондаренко Ангеліна.

Учні 9 класу Первомаївської ЗОШ – Бугайова Яна та Колєснікова Тетяна, керівник Кондрацов М.Д. прийняли участь у І Всеукраїнській (V Міжрегіональній) краєзнавчій конференції учнівської молоді « Мій рідний край, моя земля очима сучасників» та нагороджені грамотами за кращий захист пошуково-дослідницької роботи.

У жовтні 2010 року за особливі успіхи у здійснені навчання та виховання підростаючого покоління, формуванні національних і загальнолюдських цінностей, високий професійний та кваліфікаційний рівень Кондрацову Миколі Дмитровичу, вчителю історії Первомаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів вручена обласна щорічна одноразова стипендія в розмірі 5 тисяч гривень.

Одному педагогічному працівнику, який проживає в сільській місцевості (Хруленко Н.М. - заступник директора з виховної роботи Чистопільської ЗОШ) відповідно до черги на житло у жовтні 2010 року вручено ключі від будинку (придбано за рахунок коштів обласного бюджету – 45 тис. гривень).

Проаналізувавши фінансове виконання заходів програми “Вчитель”, фактично здійснювалося :

 • 100 % виконання положень ст. 57 Закону України “Про освіту” щодо виплати медпрацівникам за вислугу років, матеріальної допомоги на оздоровлення;
 • згідно ст. 25 Закону України «Про загальну середню освіту» щодо оплати за перевірку зошитів, класне керівництво, оплата за кабінети, майстерні;
 • на проведення районних конкурсів;
 • на здійснення курсової перепідготовки педагогічних працівників.

Враховуючи вищезазначені показники, передбачається реорганізація Верхньорогачицьких гімназії гуманітарно-естетичного профілю та загальноосвітньої школи №1 ім. П.Ю.Корбута шляхом злиття у Верхньорогачицьку гімназію.

Питання про хід виконання заходів програми знаходиться на постійному контролі та заслуховується на колегіях відділу освіти районної державної адміністрації, де визначаються і затверджуються заходи щодо реалізації основних напрямків модернізації системи освіти з урахуванням вимог сучасного інформаційно-технологічного суспільства.

В ході аналізу виконання заходів виявлені певні недоліки, що зумовлені проблемами, пов’язаними з обмеженим фінансуванням освітньої галузі району (на реалізацію заходу щодо створення центру педагогічної орієнтації для школярів; оновлення матеріально-технічної та навчально-методичної бази кабінетів).

На основі вищевикладеного, керуючись ст. 57 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», президія районної ради

В И Р І Ш И Л А :

1. Інформацію про хід виконання районної програми «Вчитель» на 2003-2012 роки прийняти до відома.
2. Рекомендувати районній державній адміністрації, відділу освіти районної державної адміністрації:
2.1.Продовжити роботу щодо підвищення ролі вчителя у формуванні громадянського суспільства, поліпшення соціально-економічного становища вчителів, морального і матеріального стимулювання їх професійної діяльності.
2.2. Домогтися стовідсоткового залучення до роботи в районі випускників ВУЗів, які навчалися за цільовими направленнями відділу освіти районної державної адміністрації.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради мандатну з питань депутатської діяльності та етики, гуманітарної політики, законності та правопорядку.
Голова районної ради                    В.В.Кондратенко

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua