УКРАЇНА

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П Р Е З И Д І Я


від 24 травня 2011 року протокол № 8

Про хід виконання районної програми
протидії захворюванню на туберкульоз
на 2007-2011 роки


Заслухавши та обговоривши інформацію про хід виконання районної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2007-2011 роки», сесія районної ради відмічає, що у районі проводиться робота щодо виконання протитуберкульозних заходів.

Всього на «Д» обліку у фтизіатричному кабінеті упродовж 2011 року знаходилось 33 особи з активним туберкульозом, з них 29 осіб з туберкульозом органів дихання. Станом на 13.05.2011 року виявлено 3 хворих з активним туберкульозом легень, 3 – з бактеріовиділенням, 1 – з деструкцією, 2 хворих виявлено при проведенні профогляду.

Проводиться стандартизоване лікування хворих на туберкульоз, хіміопрофілактика контактуючих, дітей та підлітків з віражем туберкулінових проб, гіперергією та ростом туберкулінових проб. Протягом 2011 року з 33-х хворих на активний туберкульоз обстежено 24, лікувалось в стаціонарі – 7 хворих, в т.ч. з бактеріовиділенням –5. Амбулаторно лікувалось 16 хворих, троє хворих від лікування відмовились. В результаті лікування до неактивної групи переведено 6 осіб, у одного хворого закрилась порожнина розпаду, у одного припинене бактеріовиділення.

Адміністрацією ЦРЛ постійно виділяються кошти для закупівлі реактивів, рентген- та флюороплівки, флюороогляди проводяться безкоштовно. Введено особовий (поіменний) контроль за проходженням жителями району флюорообстеження, сформовано групи «ризику» по туберкульозу, декретований контингент та перелік осіб, необстежених 2 роки і більше. Проводиться робота щодо їх залучення до обстеження, функціонує щотижневий моніторинг охоплення проффлюорографією населення району та спостереження за хворими на туберкульоз.

Станом на 13.05.2011 року охоплено флюорообстеженнями 1738 осіб - 32 % з 5422 запланованих, в тому числі 193 з 879 осіб, які не обстежувались два роки і більше – 22%. Причинами недостатнього охоплення флюорооглядами населення району є значні прошарки людей похилого віку та неорганізованого населення, вартість проїзду, відсутність санітарного транспорту в медичних амбулаторіях. Своєчасно проводиться підготовка середніх медичних працівників, які проводять туберкулінові проби та щеплення вакциною БЦЖ. Вакциновано новонароджених за 3 місяці 2011 року 16 з 32-х запланованованих, довакциновано – 11 з 16-ти. Ревакцинація в поточному році не проводилася. Туберкулінодіагностикою охоплено дітей – 102 з 1432 – 7%, підлітків – 43 з 373 –11,5%. Виявлено і проліковано одну особу з гіперергією та віражем туберкулінових проб.

Проводиться робота по забезпеченню впровадження вимог ДОТС- стратегії щодо виявлення, реєстрації, обліку, звітів та лікування хворих на туберкульоз. Проводяться навчання клінічних лаборантів, лікарів загальної практики, фельдшерів ФАПів та медичних амбулаторій з питань діагностики та лікування туберкульозу. В поліклініці ЦРЛ, на ФАПах та в сільських амбулаторіях функціонують пункти збору мокротиння. Станом на 13.05.2011року обстежено 27 хворих, кашляючих 2 тижні і більше та 20 хворих на туберкульоз. В одному випадку туберкульоз легень виявлений за мазком.

Впроваджена система щотижневого моніторингу та оцінки результатів лікування хворих на туберкульоз. Оперативно проводиться епідеміологічне розслідування та пошук джерела захворювання по кожному випадку захворювання туберкульозом з послідуючим розглядом всіх випадків виявлення локальних форм туберкульозу у дітей та деструктивного туберкульозу легенів у дорослих, обговоренням причини несвоєчасного їх виявлення на лікарських конференціях. Забезпечена робота у вогнищах туберкульозної інфекції спільно районною санітарна епідеміологічна станцією. З 17 вогнищ туберкульозних інфекцій протягом 2011 року обстежено 11 в тому числі 8 з 13-ти вогнищ з бактеріовиділенням. Обстежено та проліковано 17 з 27-ми контактуючих. Серед контактуючих випадків туберкульозу не було.

Впроваджений порядок добровільного консультування і тестування туберкульозних хворих на ВІЛ-інфекцію. Станом на 13.05.2011 року обстежено на ВІЛ 12 з 27-ми хворих – 44%.
Проводиться санітарно-освітня робота серед населення району. Надруковано 2 статі в місцевій пресі, проведено 7 лекцій, 341 бесід, активно розповсюджується наочна агітація (плакати, буклети, сан. бюлетені ).

На основі вищевикладеного, керуючись ст. 57 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», президія районної ради

В И Р І Ш И Л А :

Інформацію про хід виконання районної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2007-2011 роки» прийняти до відома.

1. Рекомендувати:

2.2. Селищному, сільським головам сприяти у вирішені питання щодо проходження флюорообстежень населенням.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань соціального захисту населення, ветеранів війни і праці, охорони здоров’я, молоді.

 

Голова районної ради                            В.В.Кондратенко

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua