Відповідальна посадова особа з питань запобігання та виявлення корупції в апараті районної державної адміністрації та її структурних підрозділах

(крім структурних підрозділів зі статусом юридичних осіб публічного права)

Коноплянко Лілія Олександрівна - начальник відділу організаційної роботи, внутрішньої політики та управління персоналом Верхньорогачицької районної державної адміністрації Херсонської області

Поштова адреса:

74402 Херсонська область,

Верхньорогачицький район, смт. Верхній Рогачик, вул. Центральна,48.

Телефон (05545) 5 13 06

Електронна пошта: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

План роботи відповідальної посадової особи з питань запобігання та виявлення корупції в апараті Верхньорогачицької районної державної адміністрації та її структурних підрозділах (крім структурних підрозділів зі статусом юридичних осіб публічного права) на 2020 рік

Проект антикорупційної програми Херсонської обласної державної адміністрації на 2018 рік

Рішення Національного агенства з питань запобігання корупції про погодження антикорупційної програми Херсонської обласної державної адміністрації на 2017 рік

Методичні рекомендації щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами
(затверджено рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції №286 від 06 липня 2017 року)

Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4

20/01/2021

Херсонські аудитори протягом 2020 року забезпечили відшкодування втрат на суму майже 23 млн грн

Упродовж 2020 року фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечили усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 22,8 млн грн за результатами ревізій.

За результатами проведених заходів керівниками підприємств, установ, організацій та органів влади враховано 63 пропозиції за результатами державних фінансових аудитів.

Матеріали 26 контрольних заходів передано до правоохоронних органів для відповідного реагування, за результатами розгляду яких розпочато 12 досудових розслідувань. Крім того, вручено 6 повідомлень про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень.

До суду пред’явлено 4 позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 1,1 млн грн.  

Окрім того, завершено моніторинг 208 закупівель, за результатами якого попереджено витрачання коштів за процедурами закупівель, проведеними з порушеннями законодавства у сфері закупівель на загальну суму 312,0 млн грн, зокрема шляхом відміни торгів очікуваною вартістю 275,8 млн грн та розірвання договорів на суму 36,2 млн грн.

У 7 випадках до установ, де виявлено бюджетні правопорушення, застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства – 10 об’єктів на загальну суму 7,7 млн грн.

Окрім того, за недотримання законодавства 61 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, 8 – до дисциплінарної та 11 осіб притягнуто до матеріальної відповідальності, 2 посадових осіб звільнено з посад.

За результатами проведених аудитів досягнуто економічного ефекту на загальну суму 156,5  млн грн.

Пресслужба Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

21/12/2020

Херсонські аудитори протягом січня – листопада 2020 року забезпечили відшкодування втрат на суму майже 22 млн грн

За січень – листопад 2020 року фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечили усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму майже 22 млн грн за результатами ревізій.

За результатами проведених заходів керівниками підприємств, установ, організацій та органів влади прийнято 46 управлінських рішень та враховано 57 пропозицій за результатами державних фінансових аудитів.

Матеріали 25 контрольних заходів передано до правоохоронних органів для відповідного реагування, за результатами розгляду яких розпочато 12 досудових розслідувань. Крім того, вручено 6 повідомлень про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень.

До суду пред’явлено 4 позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 1,1 млн грн. 

У 7 випадках до установ, де виявлено бюджетні правопорушення, застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства – 10 об’єктів на загальну суму 7,7 млн грн.

Окрім того, за недотримання законодавства 57 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 8 – до дисциплінарної та 11 осіб притягнуто до матеріальної відповідальної, 2 посадових осіб звільнено з посад.

За результатами проведених аудитів досягнуто економічного ефекту на суму понад 150 млн грн.

30/11/2020 

Антикорупційні повідомлення з державними аудиторами

Прямі телефонні лінії державних аудиторів з громадянами  у грудні 2020:

01.12.2020, 09.00-10.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

02.12.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

08.12.2020, 15.00-16.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

16.12.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

22.12.2020, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. З громадянами говорить заступник начальника Управління - начальник відділу контролю в галузі оборони, правоохоронних органах та органах влади Поліщук Олександр Кіндратович.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть повідомити про конкретні порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном(0552 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

25/11/2020

На Херсонщині аудитори виявили фінансових порушень у Службі автомобільних доріг на суму понад 10 млн грн

Відповідно до Плану проведення заходів державного фінансового контролю Південного офісу Держаудитслужби херсонські аудитори провели ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Херсонській області.

Аудитори встановили порушень у сфері дорожнього будівництва та фінансової дисципліни на загальну суму понад 10 млн грн.

Зокрема, фахівці виявили завищення вартості виконаних робіт з поточного ремонту автодороги загального користування державного значення Мар’янське ‒ Берислав на суму 700 тис. грн. Крім того, аудитори виявили факти руйнування та деформації дорожнього покриття загальною довжиною 2700 м, що перебуває на гарантії за договірними умовами, на суму 9 млн грн. Також виявлено завищення підрядниками вартості виконаних робіт з поточного ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Одеса ‒ Мелітополь ‒ Новоазовськ на загальну суму понад 80 тис. грн.

Підрядники недоліків не усунули.

Аудитори також установили, що збитки, визнані судовими органами щодо ДТП на загальну суму 480 тис. грн, сплатила позивачам саме Служба, проте за рахунок коштів, передбачених на її утримання. Отже, Служба не забезпечила їх регресного відшкодування з контрагента ДП «Херсонській облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» відповідно до умов укладеного договору та вимог Цивільного кодексу.

Керівнику Служби надіслано вимоги для усунення виявлених порушень та притягнення винних осіб до відповідальності.

Результати  інспектування передано правоохоронному органу.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

20/11/2020

Про корупційні злочини

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»

державних аудиторів

  у місті Херсоні 0552 263628

В юридичній літературі злочини, що вчиняються службовими особами, називають по-різному, наприклад: «службові», «корупційні» злочини тощо.

Службовими особами є особи, які постійно чи тимчасово здійснюють функції представників влади, а також обіймають на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або виконують такі обов'язки за спеціальним повноваженням.

Зокрема, відповідно до статей 364, 366, 367, 368 Кримінального кодексу України, до кола таких діянь входять: зловживання владою або службовим становищем; перевищення влади або службових повноважень; службове підроблення; службову недбалість; одержання хабара; пропозиція або давання хабара; провокація хабара або комерційного підкупу.

 

Пресслужба Управління Південного офісу

Держаудитслужби в Херсонській області

11/11/2020

Басейнове управління водних ресурсів нижнього Дніпра порушило фінансову дисципліну на понад 1,5 млн грн

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра за період з 01.11.2016 по 01.06.2020.

За результатами контрольного заходу встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат на суму понад 1,5 млн грн, неефективне використання бюджетних коштів на суму 6,4 млн грн.

Загалом херсонські аудитори виявили фінансових порушень при виконанні будівельних робіт на суму 765 тис. грн.

Провели контрольні обміри робіт, виконаних підрядниками на реконструкції насосних двох станцій у Генічеському і Каховському районах, магістрального водопроводу від Каховського магістрального каналу і водопровідних споруд Іванівського групового водопроводу. Фахівці встановили невідповідність між фактично виконаними обсягами робіт і даними,  внесеними до документації. Вартість виконаних робіт була завищена на загальну суму понад 755,3 тис. грн.

На будівництві напірних трубопроводів групового водопроводу від смт Іванівка до Нижніх Сірогоз, після капітального ремонту та реконструкції адміністративної будівлі Басейнового управління, капітального ремонту перегороджуваної споруди Зонального магістрального каналу встановлено завищення виконаних  робіт на загальну суму 185,6 тис. грн.

Згодом 7 підрядників частково усунули порушення шляхом зарахування підрядними організаціями на рахунок Басейнового управління коштів та виконанням додаткових робіт на суму майже 696,5 тис. грн.

Басейновим управлінням незаконно відраховано майже 579 тис. грн до Первинної профспілкової організації Управління (із спецфонду державного бюджету).

За результатами проведеної ревізії надіслано вимоги з усунення виявлених порушень та притягненню винних осіб до відповідальності. Матеріали інспектування передано до правоохоронному органу.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

02/11/2020

Антикорупційне спілкування з державними аудиторами

Прямі телефонні лінії державних аудиторів з громадянами  у листопаді 2020:

02.11.2020, 09.00-10.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

04.11.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

10.11.2020, 15.00-16.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

18.11.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

24.11.2020, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. З громадянами говорить заступник начальника Управління - начальник відділу контролю в галузі оборони, правоохоронних органах та органах влади Поліщук Олександр Кіндратович.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть повідомити про конкретні порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном(0552 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

20/10/2020

Шукаємо бюджетних корупціонерів

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»

державних аудиторів у місті   Херсоні 0552 263628

Завдяки прихованій бюджетній корупції кримінал черпає кошти і засоби для свого існування. Серед найбільш корумпованих сфер економіки -  розподіл бюджетних коштів.  

Корупція, як економічна проблема, породжена: участю ряду чиновників у комерційній діяльності. Їх мета - незаконно одержати прибуток; використати службове становище для «перекачування» коштів і матеріальних цінностей у комерційні структури; надати пільги для своєї групи людей з відтягненням державних ресурсів тощо.

До вкрай негативних наслідків корупції відносять:

 - зменшення надходжень до казни всіх рівнів, загострення соціальних проблем через невиконання бюджетних зобов’язань;

- неефективне використання бюджетних коштів.

Корупція - актуальна проблема, розв’язання якої є надважливою справою влади і громади. Корупція створює перешкоди розвитку всім сферам суспільного життя, у тому числі правовій, економічній, освітянській тощо. 

09/10/2020

На контролі херсонських аудиторів– звернення громадян

Протягом січня-вересня 2020 року до Управління звернулось 46 громадян з 43 зверненнями, з яких від громадян поштою надійшло 22 звернення, через органи влади -19, від громадян на особистому прийомі - 2.

Люди зверталися з питань діяльності місцевих органів виконавчої влади (17), підприємств та установ (15), трудового законодавства і оплати праці (7), сфери аграрної політики та земельних відносин (1) та з інших питань (2).

Всі звернення розглянуто відповідно до вимог чинного законодавства. Громадянам своєчасно надані обґрунтовані відповіді. За результатами  розглянутих звернень, на 24 з них, надано обґрунтовані роз’яснення, 6 звернень направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» з повідомленням автора, 9 звернень вирішено позитивно, 4 - залишаються на стадії розгляду.

Через засоби масової інформації громадян поінформовано 115 разів про функціонування «телефону довіри» Управління (0552)-26-36-28.

Крім того, з метою забезпечення відкритості та прозорості у діяльності Управління для надання відповідей на запитання громадян проведено 46 прямих телефонних ліній у звітному періоді. Відповідні анонси розміщено на веб-сайтах.

Заради підвищення ефективності зворотного зв’язку громадяни можуть, по суті, інформувати про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни та надсилати інформацію цілодобово на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

 Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

 08/10/2020

Антикорупційна лінія

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри» Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області у місті за номером Херсоні 0552 263628.

Приклади, які можна віднести до ситуацій, зазвичай описуваних терміном "корупція":

  1. Найчастіше під корупцією розуміють ситуацію, коли посадовець приймає протиправне рішення, з якого отримує вигоду деяка друга сторона (наприклад, - фірма, що забезпечує собі завдяки цьому рішенню державне замовлення всупереч встановленою процедурою).
  2. Коли чиновник будує собі дачу за рахунок державних коштів (матеріали, техніка), він діє не один і потрапляє у певну залежність від інших осіб. Як правило, використавши свою владу для незаконного отримання матеріальних благ, він змушений розплачуватися за це незаконним просуванням по службі, преміями...
  3. Коли чиновник, зобов'язаний за законом прийняти певне рішення відносно до окремої особі, створює для цього штучні незаконні перешкоди, він тим самим примушує свого клієнта до дачі хабара.

25/09/2020

Херсонські аудитори протягом січня – серпня 2020 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 18 млн грн

Протягом січня – серпня 2020 року фахівці Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечили відшкодування втрат на суму понад 18 млн грн.

Правоохоронним органам передано 19 матеріалів заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато  10 досудових розслідувань.

До суду пред’явлено 4 позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 1 млн грн.  

До підконтрольних установ, у яких виявлено порушення, застосовано  14 заходів впливу, передбачених вимогами Бюджетного кодексу України:  у 6 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 8 – попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення на суму понад 7 млн грн.

За порушення фінансової дисципліни 49 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 11 – до матеріальної, 7 – до дисциплінарної, звільнено із займаної посади ‒ 2.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

23/09/2020

Херсонські аудитори повернули кошти до бюджету
 
Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області
 
Ще у 2018 році було проведено планову ревізію в комунальному підприємстві «Голопристанська центральна районна лікарня» за період з 01.05.2014 по 31.12.2017. Під час контрольного заходу встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 1,26 млн грн.
Однією зі складових загальної суми порушень є порушення по будівництву. Зокрема, неналежне виконання умов договору, укладеного між Голопристанською ЦРЛ та ТОВ «Нікопольська-СТК» за об’єктом «Реконструкція недобудованої будівлі харчоблоку під господарсько-медичний блок». А саме, через невідповідність між фактично виконаними ТОВ «Нікопольська-СТК» обсягами робіт та обсягами, внесеними до актів приймання будівельних робіт форми КБ-2в, порушено вимоги пункту 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», що призвело до втрат (збитків) місцевого бюджету на суму 141,65 тис.грн.
На складену Управлінням вимогу, Лікарнею виявлені порушення відшкодовувались поступово, окрім вимоги щодо завищення вартості виконаних робіт на суму 141,65 тис. грн по підрядній організації ТОВ «Нікопольська-СТК».
Оскільки вимога херсонських аудиторів не була виконана, а кошти до бюджету не повернуті, Південний офіс Держаудитслужби звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути з  підконтрольної установи,в дохід місцевого бюджету, збитки в сумі  141,65 тис грн.
Херсонський окружний адміністративний суд та П`ятий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов про  стягнення з Голопристанської ЦРЛ у дохід місцевого бюджету збитки в сумі 141,65 тис.грн.
Голопристанська ЦРЛ не погодилась та подала касаційну скаргу на вказані рішення.
У травні 2020 року Верховний Суд постановою відмовив Голопристанській ЦРЛ у задоволенні касаційної скарги, мотивуючи, що Лікарня як замовник ремонтних робіт має нести відповідальність за їх відповідність проектно-кошторисній документації та зобов’язана контролювати обсяги робіт.
Верховний Суд дійшов висновку, що відкриття кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення щодо привласнення   ТОВ «Нікопольська-СТК» грошових коштів, під час проведення реконструкції недобудованої будівлі лікарняного харчоблоку та подання в його межах цивільного позову, не звільняє КП «Голопристанська ЦРЛ» від відповідальності.
 
Колегія суддів Верховного Суду зауважила, що предметом розгляду цієї справи не є «збитки» в розумінні господарсько-правового спору, оскільки у даному випадку орган контролю звертається до суду в інтересах держави, адже підконтрольною установою не забезпечено виконання вимоги щодо усунення порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Більше двох років державними аудиторами вжито низку заходів (вимоги щодо усунення порушень, нагадування, суди, виконавче провадження) з метою повернення в дохід місцевого бюджету збитків в сумі 141,65 тис. грн за наслідками встановленого порушення.
В ході виконавчого провадження, вимоги Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області (в частині відшкодування завищеної вартості виконаних робіт по підрядній організації ТОВ «Нікопольська-СТК») виконано в повному обсязі, а саме: згідно з рішенням Херсонського окружного адміністративного суду Лікарнею, в дохід місцевого бюджету, повернуто збитки в сумі 141,65 тис грн.
Нарешті, вимоги державних аудиторів виконані, а місцевий бюджет поповнено.

22/09/2020

 «Телефон довіри» херсонських аудиторів0552 63628 є дієвим, незамінним та оперативним засобом для аналізу даних про ризикові операції у фінансово-господарській діяльності

Інформація, передана громадянами  на "телефоном довіри", враховується під часпроведення контрольних заходів за:

- використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів;

- ефективним використанням коштів і майна;

- станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і  суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно; виконання місцевих бюджетів.

Громадяни, яківже скористалися телефонною лінією, переймалися питаннями навколо правомірності витрачених бюджетних коштів, щодо законного використання державного та комунального майна. Зокрема, повідомлялося про факти порушень при нарахуванні і виплаті зарплати, стипендій, інших соціальних виплат. Частково, під час контрольних заходів, повідомлення підтвердилися.

Всебічний розгляд звернень, дотримання законних прав та інтересів громадян й надалі працюватимуть на запобігання фінансових та майнових зловживань. В разі, коли питання не належить до повноважень Служби, фахівці управління порадять, де і яким чином його вирішити, або рекомендуютьзвернутися до органівдержавноївлади, уповноваженихрозглядатипорушеніпитання.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

28/07/2020

 Херсонські аудитори протягом січня – червня 2020 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 14 млн грн

Протягом січня – червня 2020 року фахівці Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечили відшкодування втрат на суму 14,3 млн грн.

Правоохоронним органам передано 15 матеріалів заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 6 досудових розслідувань.

До суду пред’явлено 4 позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 1,1 млн грн. 

Окрім того, завершено моніторинг 125 процедур закупівель, за результатами якого попереджено витрачання коштів за процедурами закупівель, проведеними з порушеннями законодавства у сфері закупівель, на загальну суму 293,7 млн грн, зокрема, шляхом відміни торгів очікуваною вартістю 266,1 млн грн та розірвання договорів на суму 27,6 млн грн.

До підконтрольних установ, у яких виявлено порушення, застосовано 9 заходів впливу, передбачених вимогами Бюджетного кодексу України: у 6 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 7 – попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення на суму понад 5,7 млн грн.

За порушення фінансової дисципліни 33 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 9 – до матеріальної, 7 – до дисциплінарної, звільнено із посади ‒ 2

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

23/07/2020

Антикорупційне спілкування з державними аудиторами

Прямі телефонні лінії державних аудиторів з громадянами  у серпні 2020:

03.08.2020, 14.00-15.00, на лінії - начальник відділу організаційної роботи Терещенко Вікторія Володимирівна, телефон для зв’язку - 0552 491058.

11.08.2020, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. З громадянами говорить заступник начальника Управління - начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Поліщук Олександр Кіндратович.

18.08.2020, 15.00-16.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

21.08.2020, 09.00-10.00, «пряма телефонна лінія» за телефоном 0552 492145. На зв’язку - начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

27.08.2020, 14.00-15.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 490337. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Риженко Лариса Григорівна.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть повідомити про конкретні порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

01/07/2020

Антикорупційне спілкування з державними аудиторами

Прямі телефонні лінії державних аудиторів з громадянами  у липні 2020:

01.07.2020, 09.00-10.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

01.07.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

07.07.2020, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. З громадянами говорить заступник начальника Управління - начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Поліщук Олександр Кіндратович.

10.07.2020, 15.00-16.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

15.07.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть повідомити про конкретні порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

24/06/2020

Херсонські аудитори протягом січня – травня 2020 року забезпечили відшкодування втрат майже на 7 млн грн

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонськiй області

Протягом січня – травня 2020 року фахівці Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечили відшкодування втрат на суму 6,7 млн грн.

Правоохоронним органами передано 12 матеріалів заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 4 досудові розслідування.

До суду пред’явлено 4 позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 1,1 млн грн.

Окрім того, завершено моніторинг 110 закупівель, за результатами якого попередженовитрачання коштів за процедурами закупівель, проведеними з порушеннями законодавства у сфері закупівель на загальну суму 287,4 млн грн, зокрема, шляхом відміни торгів очікуваною вартістю 262,3 млн грн та розірвання договорів на суму 25,1 млн грн.   

До підконтрольних установ, у яких виявлено порушення, застосовано 9 заходів впливу,передбачених вимогами Бюджетного кодексу України: у 3-х випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 6 – попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення на суму понад 5,6 млн грн.

За порушення фінансової дисципліни 30 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 9 – до матеріальної, 7 – до дисциплінарної, звільнено із займаної посади - 2.

10/06/2020

«Полювання» на бюджетних корупціонерів

Бюджетні корупціонери з криміналом «черпають» кошти і засоби для свого існування. Серед найбільш корумпованих сфер - розподіл коштів.  

Корупція, як економічна проблема, породжена: участю деяких горе-чиновників у прихованій комерційній діяльності. Їх мета - незаконно одержати особистий чи корпоративний прибуток; використати службове становище для «перекачування» коштів і матеріальних цінностей у комерційні структури; надати пільги для своєї групи людей з відтягненням державних ресурсів тощо.

Бюджетна корупція викликає неефективний розподіл і витрачання державних коштів і ресурсів; втрати часу через чинення перешкод, зниження ефективності роботи в цілому; зниження фінансування у виробництво, уповільнення економічного зростання; пониження якості суспільного сервісу; зростання соціальної нерівності; посилення організованої злочинності та ін.

Протидія корупціонерам  - надважлива справа влади і громади.

Шановні громадяни!

Звертайтеся, в робочий час, на «телефон довіри»

державних аудиторів у місті Херсоні 0552 263628

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

02/06/2020

Аудитори забезпечили відшкодування коштів на суму понад мільйон гривень в освітній галузі Херсонщини

Від початку 2020 року державні аудитори проконтролювали витрачання коштів державного (1%) і місцевого (99%) бюджетів в освітній сфері Херсонщини. За результатами ревізій, вжитими заходами, забезпечено відшкодування втрат на суму понад 1,4 млн грн.

На винних посадовців складено адміністративні протоколи (15) за порушення вимог ведення бухгалтерського обліку і чинного бюджетного законодавства.

Три установи попереджено про неналежне виконання окремих вимог бюджетного законодавства з подальшим усуненням порушень на суму 2,3 млн грн.

Приміром, херсонські фахівці виявили порушення в оплаті праці, факти витрачання коштів на комунальні послуги і енергоносії за рахунок інших джерел. Крім того, фахівцями виявлено факти витрачання коштів місцевого бюджету на надання низки освітніх послуг дітям з інших областей.

Державні аудитори зобов’язали усунути виявлені порушення законодавства в установленому законодавством порядку.

На розгляд правоохоронним органам передано три матеріали, після завершення заходів державного фінансового контролю, для прийняття рішень.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

02/06/2020

Херсонські аудитори протягом січня – квітня 2020 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 6 млн грн

Протягом січня – квітня 2020 року фахівці Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 11,4 млн грн та забезпечили відшкодування втрат на суму 6,2 млн грн.

Керівники місцевих органів влади, підприємств та організацій за результатами аудитів, ревізій, перевірок прийняли 35 управлінських рішень.

Матеріали 12 ревізій херсонські аудитори передали правоохоронним органам для відповідного реагування. 

До суду пред’явлено 4 позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 1,1 млн грн.

У 9 випадках до підконтрольних об’єктів, де виявлені порушення, застосовано заходи впливу. Зокрема, до трьох - у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, шість об’єктів попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень.

За порушення фінансової дисципліни 29 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 9 – до матеріальної, 7 – до дисциплінарної.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

28/05/2020

Херсонські аудитори протягом січня – квітня 2020 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 6 млн грн

Протягом січня – квітня 2020 року фахівці Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 11,4 млн грн та забезпечили відшкодування втрат на суму 6,2 млн грн.

Керівники місцевих органів влади, підприємств та організацій за результатами аудитів, ревізій, перевірок прийняли 35 управлінських рішень.

Матеріали 12 ревізій херсонські аудитори передали правоохоронним органам для відповідного реагування. 

До суду пред’явлено 4 позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 1,1 млн грн.

У 9 випадках до підконтрольних об’єктів, де виявлені порушення, застосовано заходи впливу. Зокрема, до трьох - у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, шість об’єктів попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень.

За порушення фінансової дисципліни 29 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 9 – до матеріальної, 7 – до дисциплінарної.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

26/05/2020

Антикорупційне спілкування з державними аудиторами

Прямі телефонні лінії державних аудиторів з громадянами  у червні 2020

01.06.2020, 10.00-11.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

03.06.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

12.06.2020, 15.00-16.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

17.06.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

19.06.2020, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. З громадянами говорить заступник начальника Управління - начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Поліщук Олександр Кіндратович.

23.06.2019, 10.00 -11.00, на запитання за номером 0552 263628 відповідає завідувач юридичного сектору Кальницька Марія Іванівна.

26.06.2020, 09.00-10.00, «пряма телефонна лінія» за телефоном 0552 492145. На зв’язку - начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть повідомити про конкретні порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

21/05/2020

Аудитори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 5 млн грн у І кварталі 2020 року

Протягом січня ‒ березня 2020 року за результатами проведених заходів державного фінансового контролю фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області виявили фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму  12,4 млн грн.

Завдяки діям херсонських аудиторів забезпечено відшкодування втрат на суму 5,4 млн грн.

Окрім того, завершено моніторинг 53 закупівель, за результатами якого попереджено витрачання коштів за процедурами закупівель, проведеними з порушеннями законодавства у сфері закупівель на загальну суму 276,2 млн грн, зокрема шляхом відміни торгів очікуваною вартістю 258 млн грн та розірвання договорів на суму 18,2 млн грн.  

За вчинені фінансові порушення 28 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 15 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, одну посадову особу звільнено.

До установ, у яких виявлено порушення, застосовано 9 заходів впливу, передбачених вимогами Бюджетного кодексу України: у 3 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 6 випадках попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень на суму понад 5,6 млн грн.

За результатами проведених заходів державного фінансового контролю керівники місцевих органів влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій прийняли 28 управлінських рішень та врахували 7 пропозицій за підсумками державних фінансових аудитів.

На розгляд правоохоронним органам передано 11 матеріалів заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 2 досудових розслідування.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

18/03/2020

Аудитори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат на суму 3,5 млн грн протягом січня-лютого

Протягом січня-лютого 2020 року за результатами проведених заходів державного фінансового контролю фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області виявили втрат матеріальних і фінансових ресурсів на загальну суму 4,6 млн грн.

Завдяки діям херсонських аудиторів забезпечено відшкодування втрат на суму 3,5 млн грн.

Окрім того, завершено моніторинг 37 процедур закупівель, за результатами яких попереджено порушень законодавства у сфері закупівель на загальну суму 271,2 млн грн, зокрема шляхом відміни торгів на суму 255,7 млн грн та шляхом розірвання договорів на суму 15,5 млн грн. За вчинені фінансові порушення 22 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 5 – до дисциплінарної та матеріальної відповідальності.

До установ, у яких виявлено порушення, застосовано 5 заходів впливу, передбачених вимогами Бюджетного кодексу України: у 2 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 3 – попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень на суму майже 2,1 млн грн.

За результатами проведених заходів державного фінансового контролю керівники місцевих органів влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій прийняли 13 управлінських рішень та врахували 5 пропозицій за підсумками державних фінансових аудитів.

На розгляд правоохоронним органам передано 6 матеріалів заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 2 досудові розслідування.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

04/03/2020

БЮДЖЕТНА СФЕРА ХЕРСОНЩИНИ

І ПУБЛІЧНА АНТИКОРУПЦІЙНА ВЗАЄМОДІЯ

«Мрія» корупціонера - отримати незаконний прибуток, пов’язаний з використанням владних повноважень. Корупція –  безконтрольне і приховане особисте збагачення деяких чиновників за рахунок бюджету, громади і держави. Корупція – ганебні «досягнення» горе-посадовцями особистих корисливих цілей, тобто, всупереч вимогам чинного законодавства.

Способи зловживання службовими повноваженнями: привласнення коштів за підробленими угодами або договорами; незаконне отримання премій або додаткових виплат до заробітної плати; привласнення навмисно утворених лишків продукції, сировини чи матеріалів; отримання хабара (неправомірної вигоди); привласнення бюджетних коштів…

З метою протидії проявам корупції, запобігання, виявлення та усунення фінансових і майнових порушень чинного бюджетного законодавства, громадяни можуть звернутися до державних аудиторів Херсонщини. Інформуйте, будь ласка, по суті, з конкретним на електронну адресу державних аудиторів Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

Жителі області кожного робочого дня, без пустих балачок і зайвих емоцій, можуть оперативно повідомити, органу державного фінансового контролю, про правдиві факти щодо вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень у бюджетній сфері.

Законодавством регламентовано участь громадськості в антикорупційних заходах (стаття 21 Закону України «Про запобігання корупції»). Наказом Державної аудиторської служби України від 04.10.2016  № 101 затверджений Порядок функціонування телефону довіри у Держаудитслужбі та  її міжрегіональних територіальних органах.

Телефон довіри (0552) 263628 працює щодня, крім вихідних і святкових днів, з 9 до 18 (у п'ятницю - до 16.45).

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

26/02/2020

Антикорупційні дії держаудиторів Херсонщини  

Залежно від змісту антикорупційних заходів виділяють напрями протидії бюджетній корупції. Приміром, запобігання проявам корупції; виявлення, розгляд фактів корупційних діянь потенційних корупціонерів, з притягненням їх до передбаченої Законом відповідальності; дотримання вимог антикорупційного законодавства у бюджетній сфері.

27.02.2020, 10.00-11.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

04.03.2020, 10.00-12.00 та 18.03.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

10.03.2020, 09.00-10.00, «пряма телефонна лінія» за телефоном 0552 492145. На зв’язку - начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

11.03.2020, 10.00-11.00 та 12.03.2020, 10.00-11.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

25.03.2020, 15.00-16.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

Запобігання корупції у міжбюджетних відносинах неможливе без підвищення фінансової спроможності місцевих бюджетів, ефективного використання бюджетних коштів. Зокрема, йдеться про прозоре формування й виконання місцевих бюджетів; удосконалення публічної роботи зі сторони розпорядників бюджетних ресурсів, аудиторські заходи навколо соціальних питань, передусім, через площину місцевого фінансування.

«Телефон довіри» 0552 263628 працює щодня, крім вихідних і святкових днів, з 9 до 18 (у п'ятницю - до 16.45). Отримана інформація буде використана як додаткове джерело для прийняття рішень.

Отже, громадяни Херсонщини можуть повідомити про конкретні порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери  або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Переконливо застерігаємо від корупційних зловживань у ланках виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, у бюджетній сфері, громадах.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

25/02/2020

Аудитори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат на суму майже 2,5 млн грн з початку 2020 року

Упродовж січня 2020 року за результатами проведених заходів державного фінансового контролю фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області виявили втрат матеріальних і фінансових ресурсів на загальну суму 3,4 млн грн.

Завдяки діям херсонських аудиторів забезпечено відшкодування втрат на суму майже 2,5 млн грн.

Окрім того, проведено моніторинг 14 процедур закупівель, за результатами яких попереджено порушень законодавства у сфері закупівель на суму 8,7 млн грн, зокрема шляхом відміни торгів за 4 процедурами на суму 6,7 млн грн, шляхом розірвання договору на суму 2,0 млн грн.

За вчинені фінансові порушення 14 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

До установ, у яких виявлено порушення, застосовано 5 заходів впливу, передбачених вимогами Бюджетного кодексу України: у 2 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 3 випадках попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень на суму понад 2,1 млн грн.

За результатами проведених заходів державного фінансового контролю керівники місцевих органів влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій прийняли 5 управлінських рішень.

До суду пред’явлено 2 позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 634,8 тис. грн.

На розгляд правоохоронним органам передано 3 матеріали заходів державного фінансового контролю.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

11/02/2020

До відома осіб, уповноважених на виконання функцій держави  або місцевого самоврядування та осіб, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність

Нагадуємо, що з  01.01.2020 розпочато черговий етап подання щорічних електронних декларацій за 2019 рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції». На сайті НАЗК ви знайдете  відповіді на поширені питання при роботі з Реєстром: 

Оновлено  рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні: https://nazk.gov.ua/uk/departament-perevirky-deklaratsij-ta-monitoryngu-sposobu-zhyttya/najchastishi-zapytannya/

Зазначені матеріали розміщені на  вебсайті у розділах «Декларування», а також «Роз’яснення для суб’єктів декларування».

Звертаємо Вашу увагу також на те, 2 жовтня 2019  року прийнято Закон України № 140-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», яким зокрема внесено зміни до статей 46 та 52 Закону України «Про запобігання корупції», чим розширено перелік відомостей, які декларант має подавати щодо себе та членів сім’ї, та змінено окремі аспекти процедури декларування в цілому. Закон № 140-IX набув чинності 18.10.2019, зміни до вказаних статей, набули  чинності 01 січня 2020 року.

Завчасно підготувавшись до чергового етапу електронного декларування Ви полегшите собі роботу з Реєстром.

У виданні Міністерства юстиції «Офіційний вісник України» опубліковано наказ Національного агентства від 12 грудня 2019 року, яким з 1 січня 2020 року вводиться нова форма декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Документ також  затверджує нову  форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

Зміни форми декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» №140-IX від 2 жовтня 2019 року.

Також, Національне агентство з питань запобігання корупції нагадало, що 01.01.2020 розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під час заповнення декларацій важливо враховувати зміни, пов’язані із застосуванням оновленого антикорупційного законодавства. Національне агентство на своєму вебсайті постійно доповнює та актуалізує інформацію, яка може стати корисною для заповнення та подання декларації.

Так, на сайті НАЗК розміщені:

роз’яснення щодо заповнення декларацій у 2020 році

інформаційна довідка щодо розширення кола суб’єктів декларування

щодо внесення в декларацію унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі

загальні рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

відповіді на поширені запитання

Суб’єктам декларування необхідно завчасно перевірити актуальність адреси своєї електронної поштової скриньки та чинність кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Перед початком роботи з Реєстром декларацій переконайтеся у наявності усієї необхідної інформації для заповнення декларації.

Технічна допомога щодо роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:

+38(044)200-06-94 або e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

Графік роботи технічної допомоги:

понеділок – четвер: з 9.00 до 18.00, обідня перерва з 13.00 до 13.45

п’ятниця: з 9.00 до 16.45, обідня перерва з 13.00 до 13.45

Крім цього, на вебсайті Національного агентства діє електронна форма для повідомлень про помилки під час роботи з декларацією “Технічна допомога"

05/02/2020

Прямі телефонні лінії державних аудиторів з громадянами, які відбудуться у лютому 2020

05.02.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

12.02.2020, 15.00-16.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

19.02.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

25.02.2020, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. З громадянами говорить заступник начальника Управління - начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Поліщук Олександр Кіндратович.

27.02.2020, 10.00-11.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про конкретні порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

03/02/2020

Херсонські аудитори обчислили мільйонні збитки від незаконної заготівлі очерету

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Збур’ївське лісомисливське господарство» (далі – Підприємство) за період з 01.01.2016 по 30.06.2019.

Як установили фахівці, через використання суб’єктами господарювання побічних лісових ресурсів за відсутності встановлених та затверджених органами виконавчої ради щорічних лімітів промислової їх заготівлі, відсутності встановлених та затверджених місць заготівлі, відсутності спеціального дозволу ‒ лісового квитка і меж відведених земельних ділянок та відсутності визначених термінів заготівлі побічних лісових ресурсів, лісовим фондом Підприємства завдано значні збитки.

У 2002 ‒ 2003 роках згідно з розпорядженнями Голопристанської районної державної адміністрації дві комерційні структури отримали на десятиліття в оренду ділянки лісового фонду площами 240 та 356 га для заготівлі очерету.

Проте запасів очерету для здійснення його промислової заготівлі та для потреб комерційної діяльності на території Підприємства взагалі не було визначено, а ліміти на викошування очерету на 2016 ‒ 2019 роки теж  не затверджено.

Лісові квитки не видавалися, позаяк матеріалами базового лісовпорядкування Підприємства не було встановлено щорічного можливого експлуатаційного ресурсу очерету.

Законодавством чітко передбачено, що реалізація технічної сировини дикорослих рослин особами, які не мають дозволу на спеціальне використання природних ресурсів, категорично забороняється. Під час аудиту встановлено, що відповідно до отриманих фітосанітарних сертифікатів, з Голопристанського району експортовано очерету до Данії, Великої Британії, Кіпру, Азербайджану та Німеччини в кількості  1,95 тис. тонн за вказаний період.

Під час контрольного заходу аудитори встановили розмір шкоди від незаконної заготівлі очерету на суму  понад 388,7 млн грн.

Відповідно до статті 107 Лісового кодексу України відшкодування шкоди, заподіяної лісу внаслідок порушення лісового законодавства, визначено, що підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Окрім того, рішенням сесії Херсонської обласної ради від 29.02.2012 № 420 затверджено ставку збору за заготівлю очерету на суму 1,90 грн за кілограм та додатково 10,0 грн за 1 га очеретяного викосу. Водночас за відсутності встановлених та затверджених щорічних лімітів на промислову заготівлю очерету бюджетом Геройської сільської ради недоотримано відповідних надходжень за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення на суму 3,7 млн грн.

За результатами проведеного аудиту надано рекомендації з поліпшення ефективності управління підприємством на рівні Державного агентства лісових ресурсів України, Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства та підконтрольного об’єкту.

Матеріали раніше проведеної ревізії передано правоохоронному органу.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській  області

03/02/2020

Херсонські аудитори: результати діяльності і заходи впливу

Державний фінансовий контроль, як відомо, ґрунтується на комплексному застосуванні, неухильному дотриманні вимог чинного законодавства.

Зокрема, херсонські аудитори забезпечили відшкодування втрат майже на 21 млн грн упродовж 12 місяців 2019 року.

До підприємств, установ та організацій, під час ревізій в яких виявлені порушення, в 15 випадках застосовано фінансові санкції. Серед інших заходів впливу - 12 попереджень про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень на суму понад 4,4 млн грн.

У бюджетній сфері Херсонщини 14 посадових осіб притягнуто до адміністративної та дисциплінарної відповідальності, 3 осіб звільнено з посад.

Правоохоронні органи, за результатами розгляду матеріалів ревізій, проведених спеціалістами Управління, розпочали 21 досудове розслідування. Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення вручено 2 службовим особам.

Водночас, на виконанні у Державній виконавчій службі України перебувають 10 рішень на суму 890,9 тис. грн, пред’явлених останніми роками.

Протягом 2019 року перед органами прокуратури ініційовано 15 позовів на суму понад 7 млн грн.

Державні аудитори звертають увагу підконтрольних установ, що законні вимоги службових осіб органу держфінконтролю є обов’язковими до виконання (ч.2 ст.15 Закону № 2939). На реалізацію такого права (п.10 ст.10 даного Закону) було пред’явлено до суду адміністративної юрисдикції 5 позовів в інтересах держави про стягнення збитків на загальну суму 854,8 тис. грн.

У 2019 році Управлінням представлено інтереси Південного офісу Держаудитслужби у 50-ти судових засіданнях.

Отже, фахівці з фінансового контролю працюють на зміцнення бюджетної дисципліни, недопущення корупційних проявів на підконтрольних об’єктах.

Варто звернути увагу на тому, що новини Держаудитслужби оперативно розповсюджуються офіційними каналами комунікації: 

Telegram-канал https://t.me/stateauditserviceofukraine

Youtube https://www.youtube.com/channel/UCQq2yFIDdXYKgdTcV948ovQ

Instagram https://www.instagram.com/dkrs.gov.ua/

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

03/02/2020

Херсонські аудитори провели державний фінансовий аудит бюджету Гладківської об’єднаної територіальної громади

          Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели державний фінансовий аудит бюджету Гладківської об’єднаної територіальної громади Голопристанського району за період з 01.01.2017 по 31.07.2019.

За результатами аудиту встановлено низку проблем і недоліків. Передусім, при управлінні наявними земельними ресурсами територіальної громади, що негативно вплинуло на формування доходів місцевого бюджету, виконання запланованих видатків та ефективність витрачання коштів.

Зокрема, через недостатній контроль за використанням земель державної та комунальної власності, у досліджуваному періоді, за розрахунками аудиторів, не надійшло до бюджету понад 238 тис. грн (через непереоформлення земельних часток «паїв» - 175,4 тис. грн, використання земельних ділянок без правоустановчих документів - 63,2 тис. грн).

Орган місцевого самоврядування не  вжив дієвих заходів щодо недопущення безоплатного використання земельних ділянок під приватними об’єктами нерухомості. Окрім цього, для орендарів не було встановлено, на рівних умовах, розміри ставок орендної плати. Щороку місцевим бюджетом втрачено додаткових надходжень загалом на 431,3 тис. грн (через значне коливання розмірів ставок встановленої орендної плати - 415,8 тис. грн і безоплатне використання земельних ділянок під приватними об’єктами -  15,5 тис. грн).

Через недостатный контроль  за справлянням збору з доходів від громадян, які отримали земельні паї та передали їх в оренду іншим суб’єктам господарювання, сільським бюджетом було недоотримано 261,7 тис. грн.

Якби у громаді всі об’єкти роздрібної торгівлі та були вчасно зареєстровані, тоді   щорічні надходження до сільського бюджету від податку на нерухоме майно збільшилися  б на 53,0 тис.грн.

Через прийняття несвоєчасного рішення громади щодо ефективного управління коштами субвенції на розвиток інфраструктури, сільським бюджетом було втрачено доходів на загальну суму 1,5 млн грн.

За результатами аудиту надано пропозиції для уникнення необґрунтованих витрат, врахування наявних резервів щодо наповнення казни територіальної громади та поліпшення рівня ефективного використання бюджетних коштів.

20/01/2020

Аудитори забезпечили відшкодування коштів на суму майже 7 млн грн в освітній галузі Херсонщини

У 2019 році державні аудитори проконтролювали витрачання коштів державного (21%) і місцевого (79%) бюджетів в освітній сфері Херсонщини. За результатами ревізій, вжитими заходами, забезпечено відшкодування втрат на суму понад 6,5 млн грн.

На винних посадовців складено адміністративні протоколи (18) за порушення вимог ведення бухгалтерського обліку і чинного бюджетного законодавства.

До установ, у яких виявлено порушення, застосовано 12 заходів впливу, передбачених вимогами Бюджетного кодексу України: у 5 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 1 – зменшено бюджетні асигнування, у 6 – попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень на суму 3,2 млн грн.

Приміром, херсонські аудитори виявили порушень в оплаті праці загалом на суму 971,4 тис. грн.

Фахівці також виявили факти витрачання коштів на комунальні послуги і енергоносії за рахунок інших джерел.

Державні аудитори зобов’язали усунути виявлені порушення законодавства в установленому законодавством порядку.

На розгляд правоохоронним органам передано 7 матеріалів заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 3 досудові розслідування.

Розглянуто 24 звернення громадян.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

09/01/2020

Антикорупційні лінії державних аудиторів

02.01.2020, 10.00-11.00,  запитання - начальнику відділу організаційної роботи Терещенко Вікторія Володимирівна, телефон для зв’язку - 0552 491058.

08.01.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

14.01.2020, 15.00-16.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

22.01.2020, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

27.01.2020, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. З громадянами говорить заступник начальника Управління - начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Поліщук Олександр Кіндратович.   

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про конкретні порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

08/01/2020

Херсонські аудитори розглянули звернення громадян

Аудитори проаналізували стан роботи з розгляду звернень (скарг) громадян на Херсонщині. Зокрема, у 2019 році до Управління звернулись 72 громадянина із 68 зверненнями. При цьому, поштою надійшло 30 звернень, на особистому прийомі – 4, через органи влади – 34.

Звернення стосувалися діяльності центральних (6) і місцевих органів (24) виконавчої влади; підприємств та установ (22); питань трудового законодавства і оплати праці (5), соціальних та інших питань.

За результатами 63 розглянутих по 35 зверненням надано обґрунтовані роз’яснення, чотири звернення направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» з повідомленням автора, 23 звернення вирішено позитивно.

Випадків безпідставної відмови в задоволенні законних вимог заявників, проявів упередженості, халатності та формалізму при розгляді звернень не встановлено.

Заради забезпечення відкритості і прозорості у діяльності Управління, у звітному періоді, для надання відповідей на запитання громадян, проведено 83 прямих телефонних ліній. Відповідні анонси розміщено на веб-ресурсах.

Номер «телефону довіри» Управління (0552) 26-36-28 доведено до громадськості через засоби масової інформації.

Заради підвищення ефективності зворотного зв’язку громадяни можуть повідомити про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни та надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

26/12/2019

Аудитори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 15 млн грн протягом січня – листопада 2019 року

Протягом січня - листопада 2019 року за результатами проведених заходів державного фінансового контролю фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області виявили втрат матеріальних і фінансових ресурсів на загальну суму 30,0 млн грн.

Завдяки діям херсонських аудиторів забезпечено відшкодування втрат на суму майже 15,1 млн грн, у тому числі відшкодовано і поновлено витрат, проведених з порушенням законодавства, - 12,9 млн грн, до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ, підприємств і організацій надійшло 2,2 млн грн.

Окрім того, завершено моніторинг 233 процедур закупівель, за результатами яких попереджено порушень законодавства у сфері закупівель на суму 425,7 млн грн,  у тому числі шляхом відміни торгів за 69 процедурами на суму 148,1 млн грн, шляхом розірвання договорів за 38 процедурами на суму 277,7 млн грн.  

За вчинені фінансові порушення 42 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної, 3 посадових осіб звільнено із займаної посади.

До установ, у яких виявлено порушення, застосовано 27 заходів впливу, передбачених вимогами Бюджетного кодексу України: у 10 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 2 випадках призупинено операції з бюджетними коштами, у 3 – зменшено бюджетні асигнування, у 12 – попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень на суму понад 4,4 млн грн.

За результатами проведених заходів державного фінансового контролю керівники місцевих органів влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій прийняли 40 управлінських рішень та врахували  46 пропозицій за підсумками державних фінансових аудитів.

На розгляд правоохоронним органам передано 35 матеріалів заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 21 досудове розслідування.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

18/12/19

Антикорупційне спілкування з громадянами Херсонщини

18.12.2019, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

Громадяни мають право на оперативне повідомлення, без пустих балачок і зайвих емоцій, органу державного фінансового контролю про правдиві факти щодо вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, конфлікт інтересів тощо.

Адже законодавством регламентовано участь громадськості в антикорупційних заходах (стаття 21 Закону України «Про запобігання корупції»).

Велика антикорупційна сила —  громада.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

 

 

12/12/19

Аудитори Херсонщини виявили фінансових порушень на суму майже 214,3 тис. грн у Чонгарській сільській раді

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели ревізію сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Чонгарської сільської ради Генічеського району за період з 01.01.2016 по 30.09.2019 і виявили фінансових порушень на загальну суму майже 214,3 тис. грн.

Зокрема, з бюджету покрито окремі витрати на придбання продуктів харчування дітей, які відвідували дошкільні та навчальні заклади, на загальну суму  111,3 тис. грн.

Окрім того, аудитори виявили завищення витрат після реконструкції харчоблоку біля будівлі дитячого садка Чонгарської сільської ради, що у селі  Миколаївка, на суму 38,5 тис. грн.

Аудитори встановили порушення вимог законодавства з оплати праці, перерахування єдиного соціального внеску, що призвело до зайвого використання бюджетних коштів на загальну суму 64,5 тис. грн.

Завдяки вжитим під час ревізії заходам забезпечено усунення виявлених порушень на загальну суму понад 111,3 тис. грн.

Сільському голові надіслано вимогу щодо усунення виявлених порушень та недопущення їх надалі.

Про результати ревізії поінформовано правоохоронні органи.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Нагадаємо, що аудитори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 14 млн грн протягом січня - жовтня 2019 рок

10/12/19

Держаудит: спілкування з громадянами Херсонщини

10.12.2019, 15.00-16.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

11.12.2019, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. З громадянами говорить заступник начальника Управління - начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Поліщук Олександр Кіндратович. 

18.12.2019, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

 

 

03/12/19

Результати роботи аудиторів в соціальній галузі та сфері культури Херсонщини

За 11 місяців 2019 року державні аудитори охопили контролем 1,03 млрд грн. фінансових та матеріальних ресурсів державного (80%) і місцевого (20%) бюджетів в соціальній галузі та сфері культури Херсонщини. За результатами контрольних заходів, вжитими заходами, забезпечено відшкодування втрат на суму понад 3,5 млн грн.

Левову частку виявлених порушень на об’єктах контролю є витрачання бюджетних коштів загального фонду на комунальні послуги і енергоносії замість коштів спеціального фонду, порушення чинного законодавства з питань заробітної плати.

Державні аудитори зобов’язали усунути виявлені порушення законодавства в установленому законодавством порядку.

9 посадовців, за порушення вимог ведення бухгалтерського обліку і чинного бюджетного законодавства, притягнуто до адміністративної відповідальності.

Крім того, фахівці застосували 8 фінансових санкцій за вчинення підконтрольними об’єктами правопорушень.

За матеріалами ревізій порушено 5 кримінальних справ, вручено 2 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за переданими матеріалами заходів державного фінансового контролю.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

02/12/19

Фінконтроль в антикорупційному аудіоформаті

Прямі телефонні лінії державних аудиторів з громадянами, які відбудуться у грудні 2019:

04.12.2019, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

10.12.2019, 15.00-16.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

11.12.2019, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. З громадянами говорить заступник начальника Управління - начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Поліщук Олександр Кіндратович. 

18.12.2019, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

20.12.2019, 10.00-11.00, на лінії - завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

24.12.2019, 09.00-10.00, «пряма телефонна лінія» за телефоном 0552 492145. На зв’язку - начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про конкретні порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

28/11/2019

Аудитори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 14 млн грн протягом січня - жовтня 2019 року

Працівники Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області упродовж січня – жовтня 2019 року виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 29 млн грн. Завдяки аудиторам об’єкти контролю відшкодували понад 14 млн грн втрат.

За результатами проведених заходів державного фінансового контролю керівники місцевих органів влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій прийняли 38 управлінських рішень. Об’єктами контролю виконано 46 пропозицій, наданих їм за результатами державних фінансових аудитів.

До правоохоронних органів передано матеріали 33 заходів державного фінансового контролю, за результатами їх розгляду розпочато 17 досудових розслідувань та вручено 2 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За результатами проведених заходів державного фінансового контролю пред’явлено 3 позови до суду щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 225,3 тис. грн.

До підприємств, установ та організацій, в яких під час ревізій виявлені порушення, у 10 випадках застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

За допущені порушення складено 45 протоколів про адміністративне правопорушення, 13 осіб притягнуто до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, звільнено 3 посадових осіб на об’єктах контролю.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

27/11/2019

Аудитори Херсонщини виявили фінансових порушень на суму майже 340 тис. грн у Новофедорівській сільській раді

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели ревізію сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Новофедорівської сільської ради за період з 01.01.2017 по 31.05.2019 року  і виявили фінансових порушень на загальну суму майже 340 тис. грн.

Зокрема, всупереч договірним умовам про пайову участь у створенні і розвитку інженерно–транспортної та соціальної інфраструктури сіл Залізний Порт та Новофедорівка замовником будівництва не було своєчасно сплачено 47,5 тис. грн до спеціального фонду сільського бюджету.

А через непроведення позовної роботи із замовниками будівництва, сільським бюджетом недоотримано доходів загалом на суму 89,2 тис. грн.

Виявлені порушення, в частині недоотримання сільським бюджетом понад 15 тис. грн, через неперерахування коштів, що надійшли від орендарів за спожиті ними комунальні послуги.

Розрахунок фактичної вартості виконаних робіт із благоустрою засвідчив, що вартість даних робіт було завищено комунальником на загальну суму 39,2 тис.грн.

Крім того, завищення чотирма підрядними організаціями вартості та обсягів підрядних робіт призвело до зайвого перерахування останнім майже 97 тис. грн.

Також аудитори встановили порушення вимог законодавства з оплати праці, перерахування єдиного соціального внеску, що призвело до зайвого використання бюджетних коштів, на загальну суму 33,5 тис. грн.

Фахівці виявили й інші фінансові порушення, загальна сума яких становить майже 19 тис. грн.

Завдяки вжитим під час ревізії заходам забезпечено усунення виявлених порушень на загальну суму понад 305 тис. грн.

Про результати ревізії поінформовано правоохоронні органи.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

12/11/2019

Антикорупційні аудиторські лінії

12.11.2019, 15.00-16.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

20.11.2019, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

26.11.2019, 10.00-11.00, на лінії - завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про конкретні порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

06/11/2019

Антикорупційне аудиторство на Херсонщині

Удосконалення державного фінансового контролю ґрунтується на комплексному застосуванні, неухильного дотримання вимог чинного законодавства у бюджетній сфері.

За результатами херсонських ревізій оформлюються адміністративні протоколи за порушення деякими посадовцями чинних нормативно-правових актів. Зокрема, 39 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної і матеріальної, 3 осіб звільнено з посад.

Правоохоронним органам передано матеріали 31 заходу державного фінансового контролю на Херсонщині. Зокрема, за результатами їх розгляду, розпочато 16 досудових розслідувань та вручено 2 письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Крім того, аудитори пред’явили 3 позови до суду щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 225,3 тис. грн.

Загалом, під час юридичного супроводу, фахівці Управління представили інтереси Південного офісу по 7 справам, брали участь у 20 судових засіданнях.

Водночас, на виконанні у Державній виконавчій службі України перебувають рішення на суму 749,3 тис. грн, пред’явлених херсонськими аудиторами упродовж останніх років.

Таким чином, дії херсонських  аудиторів спрямовано на зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни, упередження корупційних проявів на об’єктах.

Загалом працівники Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області упродовж січня – вересня 2019 року виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 27,4 млн грн.  

Аудитори забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 13,2 млн грн.  

Фахівці провели 9 державних фінансових аудитів. За результатами проведених державних фінансових аудитів виявлено фактів неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій, що призвели до упущених вигод або неотриманих доходів або непродуктивних (зайвих витрат) на загальну суму 269,9 млн грн.

Отримано додатковий економічний ефект від прийнятих об’єктами контролю рекомендацій аудиторів на суму 173,1 млн грн.

Надано 57 пропозицій для покращання їх фінансового стану, з яких виконано 46.

До підприємств, установ та організацій, під час ревізій в яких виявлені порушення, в 11 випадках застосовано фінансові санкції.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

31/10/2019

Аудитори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 13 млн грн протягом січня - вересня 2019 року

Працівники Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області упродовж січня – вересня 2019 року виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 27,4 млн грн.  

Аудитори забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 13,2 млн грн.  

Фахівці провели 9 державних фінансових аудитів. За результатами проведених державних фінансових аудитів виявлено фактів неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій, що призвели до упущених вигод або неотриманих доходів або непродуктивних (зайвих витрат) на загальну суму 269,9 млн грн.

Отримано додатковий економічний ефект від прийнятих об’єктами контролю рекомендацій аудиторів на суму 173,1 млн грн.

Надано 57 пропозицій для покращання їх фінансового стану, з яких виконано 46.

До підприємств, установ та організацій, під час ревізій в яких виявлені порушення, в 11 випадках застосовано фінансові санкції.

До правоохоронних органів херсонські аудитори передали матеріали 31 заходу державного фінансового контролю, за результатами їх розгляду розпочато 16 досудових розслідувань та вручено 2 письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

30/10/2019

Антикорупційний фінконтроль - аудитори Херсонщини

Удосконалення державного фінансового контролю ґрунтується на комплексному застосуванні, неухильного дотримання вимог чинного законодавства у бюджетній сфері.

Херсонські аудитори забезпечили відшкодування втрат майже суму 13,2 млн грн упродовж січня-вересня 2019 року.

За результатами ревізій оформлюються адміністративні протоколи за порушення деякими посадовцями чинних нормативно-правових актів. Зокрема, 39 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної і матеріальної, 3 осіб звільнено з посад.

Правоохоронним органам передано матеріали 31 заходу державного фінансового контролю. Зокрема, за результатами їх розгляду, розпочато 16 досудових розслідувань та вручено 2 письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Крім того, аудитори пред’явили 3 позови до суду щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 225,3 тис. грн.

Загалом, під час юридичного супроводу, фахівці Управління представили інтереси Південного офісу  за 7 справами, брали участь у 20 судових засіданнях.

Водночас, на виконанні у Державній виконавчій службі України перебувають рішення на суму 749,3 тис. грн, пред’явлених упродовж останніх років.

Таким чином, дії херсонських  аудиторів спрямовано на зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни, упередження корупційних проявів на об’єктах.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Херсонські аудитори дослідили питання розвитку міської дорожньої інфраструктури

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджетної програми щодо утримання і розвитку автомобільних доріг в Управлінні транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради (далі – Управління), за період за період з 01.01. 2018 по 31.03.2019.

Внаслідок недофінансування об’єктів дорожнього господарства у 2018 році, було зменшено вартість капітального ремонту 20-ти об’єктів, розташованих в усіх районах міста Херсона, на загальну суму 102,2 млн грн.

Через брак фінансування відповідної бюджетної Програми у минулі роки, зросла кошторисна вартість об’єктів будівництва міського дорожнього господарства, адже з року в рік збільшувалися ціни на будівельні матеріали та роботи. Якщо у 2019 році Програму профінансують на всю необхідну суму, відповідне призведе до додаткового витрачання 50,4 млн грн бюджетних коштів.

Через недостатнє і неритмічне фінансування, порівняно з реальними потребами, у Херсоні не вдалося виконати заходи Програми утримання і розвитку автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури міста Херсона в повному обсязі та у заздалегідь визначені терміни.

Крім того, в Управлінні відсутні технічні паспорти автодоріг, вулиць, дренажної мережі, а також дані про облік міських мостів, що знизило рівень якісного планування ремонтно-будівельних робіт.

Також аудитори виявили недоліки у діючій системи контролю при прийнятті підрядних робіт Управлінням, що привело до завищення їх вартості на суму 40,4 тис. грн.

З метою покращення стану виконання бюджетної програми «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури», аудитори надали управлінцям низку пропозицій.

24/09/2019

Антикорупційні перешкоди від херсонських аудиторів

Отримана інформація буде використана як додаткове джерело для прийняття рішень.

Інформуйте, будь ласка, по суті, з конкретним фактажем.  

На контролі – питання щодо розкрадання і відмивання державних бюджетних коштів. У полі зору - питання цільового використання коштів на заклади освіти, медицину, закупівлі обладнання, ліків, на капітальний ремонт об’єктів бюджетної сфери, на будівництво і реконструкцію інженерних споруд тощо.

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри» державних аудиторів у місті Херсоні 0552 263628 (щодня, крім вихідних і святкових днів, з 9.00 до 18.00, у п'ятницю - до 16.45). Електронна пошта -  Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Сторінка Управління https://www.facebook.com/pg/khersondasu/

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

02/09/2019

Прямі телефонні лінії державних аудиторів з громадянами, які відбудуться упродовж вересня 2019:

02.09.2019, 10.00-11.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

04.09.2019, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

09.09.2019, 10.00-11.00, на запитання за номером 0552 263628 відповідає начальник юридичного відділу Кальницька Марія Іванівна.

18.09.2019, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

23.09.2019, 10.00-11.00, на лінії - завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

20/08/2019

ОТГ – у центрі уваги та держфінконтролю

На цьому тижні, в стінах Херсонської ОДА, пройшла робоча нарада за участю Голови Держаудитслужби Лідії Гаврилової та Голови Херсонської ОДА Юрія Гусєва щодо проведення державного фінансового аудиту виконання бюджету Херсонської області, який  розпочала Держаудитслужба.

«Контроль за коштами місцевих бюджетів є дієвим інструментом для вишукування додаткових надходжень, ефективного використання наявних ресурсів та запорукою дотримання фінансової дисципліни на всіх етапах складання та використання місцевого бюджету» - зауважила Лідія Гаврилова.

Під час аудиту досліджуватимуть питання ефективного і цільового використання коштів медичної та освітньої субвенцій, на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та використання коштів державного фонду регіонального розвитку.

Згодом відбувся круглий стіл в Херсонській ОДА за участю Голови Держаудитслужби Лідії Гаврилової, Голови Херсонської ОДА Юрія Гусєва, керівників структурних підрозділів Служби, представників Херсонської ОДА та представників місцевих ОТГ. Зокрема, було обговорено концептуальні засади проведення державного фінансового аудиту місцевих бюджетів.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася Голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова наголосивши, що денний захід проводиться з метою допомогти представникам огранам місцевого самоврядувння у формуванні розуміння сутності аудиту місцевих бюджетів, принципів його проведення Держаудитслужбою. До речі, такі зустрічі з представниками місцевих громад спрямовані на побудову партнерських відносин.

Розглянуто питання, пов'язані із залученням додаткових надходжень до місцевих скарбниць, використання фінансових ресурсів, майна та земель ОТГ, застосування на практиці норм і вимог чинного законодавства.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

14/08/2019

Про антикорупційні повідомлення аудиторам Херсонщини

07.08.2019 і 21.08.2019, 10.00-12.00 на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть, у робочий час, інформувати за телефоном (0552) 263628 про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Аудитори нагадують жителям Херсона і Херсонщини про можливість отримати інформацію з питань здійснення державного фінансового контролю за номером «телефону довіри» (0552) 263628.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

 

14/08/2019

Відшкодування витрат на суму понад 10 млн грн забезпечили херсонські аудитори протягом січня – липня 2019 року

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області протягом січня - липня 2019 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів за результатами проведених ревізій на загальну суму 10,1 млн грн.

За результатами проведених заходів державного фінансового контролю керівники місцевих органів влади, підприємств, установ і організацій прийняли 26 управлінських рішень та 55 пропозицій за підсумками державних фінансових аудитів.

Правоохоронні органи за результатами розгляду матеріалів ревізій, проведених спеціалістами управління, розпочали 13 досудових розслідувань. Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення вручено 2 службовим особам.

До установ та організацій, які допустили порушення бюджетного законодавства, застосовано 9 фінансових санкцій.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано  інформацію про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 2,0 млн грн.

За допущені фінансові порушення 30 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 5 – до дисциплінарної, 3 посадових осіб звільнено із займаної посади.

Окрім того, аудитори Херсонщини ініціювали 8 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

01/08/2019

Прямі телефонні лінії державних аудиторів з громадянами, які відбудуться упродовж серпня 2019:

01.08.2019, 10.00-11.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

05.08.2019, 10.00-11.00, на лінії - завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

07.08.2019, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

08.08.2019, 10.00 -11.00, на запитання за номером 0552 263628 відповідає начальник юридичного відділу Кальницька Марія Іванівна.

15.08.2019, 15.00-16.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 490337. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Риженко Лариса Григорівна.

16.08.2019, 15.00-16.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 490520. На лінії - начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Нарченко Олена Віталіівна.

19.08.2019 року, 15.00-16.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 223874. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту, ЖКГ, інфраструктури, зв'язку та фінансових послуг Стрельченко Матвій Леонідович.

21.08.2019, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

23.08.2019, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. З громадянами говорить заступник начальника Управління - начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Поліщук Олександр Кіндратович. 

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

30/07/2019

Результати діяльності херсонських аудиторів за 6 місяців 2019

Державний фінансовий контроль неможливий без юридичного супроводу. Контрольні заходи аудиторів є багатоплановими, оскільки охоплюють підконтрольні об’єкти бюджетної сфери.

Зокрема, протягом січня-червня 2019 року Південним офісом Держаудитслужби  пред'явлено позови про стягнення збитків на загальну суму 225,26 тис грн, які розглянуті та одразу задоволені судом першої інстанції. Наприклад, щодо завищення вартості та обсягів виконаних ремонтних робіт, стягнення виплат, понесених на підготовку лікаря-інтерна, який не відпрацював три роки.

У першому півріччі 2019 року, фахівці Управління представили інтереси Південного офісу по 14-ти справам, брали участь у 20-ти судових засіданнях.

Правоохоронні органи за результатами розгляду матеріалів ревізій, проведених спеціалістами управління, розпочали 7 досудових розслідувань. Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення вручено 2 службовим особам.

Перед органами прокуратури ініційовано позовів 8 позовів  на суму 3,6 млн грн. 

Водночас, на виконанні у Державній виконавчій службі України перебувають виконавчі листи на  суму 733,71 тис грн.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано  інформацію про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 2,0 млн грн.

За недотримання законодавства 26 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 4 – до дисциплінарної, 3 осіб звільнено з посад.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

29/07/2019

КАЗНОКРАДАМ ХЕРСОНЩИНИ - АНТИКОРУПЦІЙНІ ЗАХОДИ

Телефон довіри державних аудиторів у Херсоні – 0552 26 36 28

Триває аудиторське інспектування щодо цільового використання коштів. Приміром, на підконтрольних об’єктах освітньої сфери, медицини, при закупівлі обладнання, ліків, на капітальні ремонти, реконструкцію окремих споруд, у будівництві тощо. На контролі - схеми розкрадання і відмивання державних коштів, зокрема, при закупівлі товарів, виконанні робіт і послуг, пільговому кредитуванні.

Низка злочинів, пов’язаних із посяганням на чималі бюджетні суми, є службовими. Деякі горе-чиновники не уявляють своїх дій поза корупційними схемами з бюджетними грошима. Як відомо, потенційні казнокради не полишають думок про привласнення державних коштів. Вони намагаються прикритися, наприклад, фіктивними документами, незаконно заволодіти часткою майна, конвертувати в готівку чималі бюджетні суми.

На часі - упередити привласнення матеріальних цінностей у бюджетній сфері, зловживанням з державним і комунальним ресурсом.

Фахівці, в межах наданих повноважень, протидіють розкраданню коштів від загальнодержавного до сільського бюджету.

Шановні громадяни! Звертайтеся по суті, з конкретним фактажем, на електронну адресу державних аудиторів у місті Херсоні Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. Повідомляйте про деяких горе-посадовців, котрі виконують службові обов’язки недобросовісно, з нехтуванням вимог діючого законодавства.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

18/07/2019

Херсонські аудитори з початку 2019 року відшкодували втрат на суму понад 9 млн грн

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області протягом січня – червня поточного року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 9,1 млн грн.

За результатами заходів керівниками місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийнято 16 управлінських рішень та враховано 51 пропозицію за результатами державних фінансових аудитів.

Правоохоронні органи за результатами розгляду матеріалів ревізій, проведених спеціалістами управління, розпочали 7 досудових розслідувань. Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення вручено 2 службовим особам.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 7 фінансових санкцій у вигляді зупинення і призупинення операцій з бюджетними коштами.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано  інформацію про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 2,0 млн грн.

За недотримання законодавства 26 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 4 – до дисциплінарної, 3 осіб звільнено з посад.

Окрім того, херсонські аудитори ініціювали 8 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

16/07/2019

Контрольні заходи херсонських аудиторів у третьому кварталі 2019

Упродовж ІІІ-го кварталу заплановано проведення наступних заходів:

- Державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм Управлінням з питань фізичної культури та спорту Херсонської обласної державної адміністрації за період з 01.01.2017 по 30.06.2019;

- Державний фінансовий аудит бюджету Гладківської об’єднаної територіальної громади Голопристанського району за період з 01.01.2017 по 31.07.2019;

- Державний фінансовий аудит діяльності ДП «Збур’ївське лісомисливське господарство» за період 01.01.2016 по 30.06.2019;

- Державний фінансовий аудит діяльності ДП «Олешківське лісомисливське господарство» за період 01.01.2016 по 30.06.2019;

- Ревізія фінансово-господарської діяльності Дитячо-юнацької спортивної школи з зимових видів спорту за період з 02.11.2015 по 30.06.2019;

- Ревізія фінансово-господарської діяльності КЗ «Централізована бухгалтерія по обслуговуванню закладів освіти Генічеської районної ради Херсонської області» за період з 01.07.2013 по 31.07.2019;

- Ревізія фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства «Херсонська міська клінічна лікарня імені О.С. Лучанського» Херсонської міської ради за період з 01.02.2016 по 31.07.2019;

- Ревізія фінансово-господарської діяльності Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради за період з 01.04. 2017 по 31.07.2019;

- Ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності Національного природного парку «Олешківські піски» за період з 01.02. 2015  по 31.08.2019;

- Ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності ДУ«Голопристанська виправна колонія (№7)» за період з 01.01.2018 по 31.05.2019;

- Ревізія сільського бюджету та окремих питань фінансово-господарської діяльності Виконавчого комітету Привільненської сільської ради за період з 01.01 2015 по 31 08. 2019;

Громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни, на вказаних об’єктах, за телефоном (0552) 26 36 28 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

08/07/2019

Аудитори забезпечили відшкодування коштів на суму понад 3 млн грн в освітній галузі Херсонщини

У першому півріччі 2019 року державні аудитори проконтролювали витрачання коштів державного (24%) і місцевого (76%) бюджетів в освітній сфері Херсонщини. За результатами ревізій, вжитими заходами, забезпечено відшкодування втрат на суму понад 3,1 млн грн.

На винних посадовців складено адміністративні протоколи (13) за порушення вимог ведення бухгалтерського обліку і чинного бюджетного законодавства.

Крім того, фахівці застосували 3 фінансові санкції за вчинення підконтрольними об’єктами правопорушень.

Приміром, херсонські аудитори виявили порушень в оплаті праці загалом на суму 451,2 тис. грн.

Інколи освітні установи витрачали на комунальні послуги і енергоносії бюджетні кошти загального фонду замість коштів спеціального фонду.

Державні аудитори зобов’язали усунути виявлені порушення законодавства в установленому законодавством порядку.

Розглянуто 15 звернень громадян.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

07/06/2019

Херсонські аудитори забезпечили відшкодування втрат на суму понад 6 млн грн з початку 2019 року

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Фахівці Управління Піденного офісу Держаудитслужби в Херсонській області протягом січня – травня 2019 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на  суму 6,5 млн грн.

За результатами заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 12 управлінських рішень. За результатами здійснених управлінням державних фінансових аудитів враховано 24 пропозиції.

Правоохоронні органи за результатами розгляду матеріалів ревізій, проведених спеціалістами управління, розпочали 5 досудових розслідувань. Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення вручено 2 службовим особам.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано  інформацію про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 2,0 млн грн.

Окрім того, херсонські аудитори ініціювали 7 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури.

За недотримання законодавства 10 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 3 – до дисциплінарної, 2 осіб звільнено з посад.

04/06/2019

Антикорупційний зв’язок на Херсонщині

Прямі телефонні лінії державних аудиторів з громадянами, які відбудуться упродовж червня 2019:

03.06.2019, 10.00-11.00, на запитання, за номером 0552 263628, відповідає начальник юридичного відділу Кальницька Марія Іванівна.

05.06.2019, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

07.06.2019, 09.00-10.00, «пряма телефонна лінія» за телефоном 0552 492145. На зв’язку - начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

11.06.2019, 10.00-11.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

14.06.2019, 10.00-11.00, на лінії - завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

19.06.2019, 10.00-12.00, на зв’язку - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

18.06.2019, 10.00-11.00, на лінії - начальник відділу організаційної роботи Терещенко Вікторія Володимирівна, телефон для зв’язку - 0552 491058.

25.06.2019, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. З громадянами говорить заступник начальника Управління - начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Поліщук Олександр Кіндратович. 

27.06.2019, 10.00-11.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

30/05/2019

Антикорупційний зв’язок на Херсонщині

Прямі телефонні лінії державних аудиторів з громадянами, які відбудуться упродовж червня 2019:

03.06.2019, 10.00-11.00, на запитання, за номером 0552 263628, відповідає начальник юридичного відділу Кальницька Марія Іванівна.

05.06.2019, 10.00-12.00, на лінії - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

07.06.2019, 09.00-10.00, «пряма телефонна лінія» за телефоном 0552 492145. На зв’язку - начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

11.06.2019, 10.00-11.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

14.06.2019, 10.00-11.00, на лінії - завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

19.06.2019, 10.00-12.00, на зв’язку - начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

18.06.2019, 10.00-11.00, на лінії - начальник відділу організаційної роботи Терещенко Вікторія Володимирівна, телефон для зв’язку - 0552 491058.

25.06.2019, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. З громадянами говорить заступник начальника Управління - начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Поліщук Олександр Кіндратович. 

27.06.2019, 10.00-11.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

28/05/2019

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ВПЛИВ НА НЕЗАКОННИКІВ

Шановні громадяни! Звертайтеся на телефон довіри

державних аудиторів Херсонщини

за номером у місті Херсоні 0552 263628

Заходи з профілактики корупції передбачають: недопущення незаконного витрачання бюджетних коштів і використання державного майна, їх перетікання в «кишеню» корупціонера; пряма протидія незаконному використанню матеріальних і фінансових ресурсів.

Шановні громадяни! Корупціонер завжди розраховує чималу неправомірну винагороду, виконуючи управлінські функції. Корупціонер ніколи  не терпить привселюдного осуду.

Напрями громадської протидії корупції: запобігання, виявлення, оприлюднення фактів корупційних діянь з подальшим притягненням горе-посадовців до передбаченої Законом суворої відповідальності.

З метою протидії проявам корупції, запобігання, виявлення та усунення фінансових і майнових порушень чинного бюджетного законодавства, громадяни можуть звернутися до державних аудиторів Херсонщини. Тому звертайтеся по суті, з конкретним фактажем, на електронну адресу державних аудиторів Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

16/05/2019

Про антикорупційні повідомлення аудиторам Херсонщини

15.05.2019, 10.00-12.00 відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть, у робочий час, інформувати за телефоном (0552) 263628 про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Аудитори нагадують жителям Херсона і Херсонщини про можливість отримати інформацію з питань здійснення державного фінансового контролю за номером «телефону довіри» (0552) 263628.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

 

15/05/2019

Антикорупційна протидія на Херсонщині

Протидія корупціонерам у бюджетній сфері можлива за умов ефективного застосування антикорупційного законодавства, постійної взаємодії органів державної влади і органів місцевого самоврядування на всіх рівнях, всебічної підтримки антикорупційних заходів.

Приміром, державні аудитори Херсонщини, під час прямих телефонних ліній, запланували телефонне спілкування з громадянами упродовж травня 2019:

15.05.2019, 10.00-12.00, відповідатиме на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

16.05.2019, 15.00-16.00, «пряма телефонна лінія» 0552 490337. На лінії - начальник відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Риженко Лариса Григорівна.

21.05.2019, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. Відповідатиме заступник начальника Управління - начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Поліщук Олександр Кіндратович. 

23.05.2019, 10.00-11.00, начальник відділу організаційної роботи Терещенко Вікторія Володимирівна, телефон для зв’язку - 0552 491058.

27.05.2019, 10.00-11.00, на лінії - завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

28.05.2019, 10.00-11.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідатиме головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

08/05/2019

Аудитори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 5 млн грн з початку року

Фахівці Управління Піденного офісу Держаудитслужби в Херсонській області у січні – квітні 2019 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 5,3 млн грн.

За результатами заходів державного фінансового контролю керівники підприємств, установ та організацій прийняли 11 управлінських рішень. За результатами здійснених управлінням державних фінансових аудитів враховано 21 пропозицію

Правоохоронні органи за результатами розгляду матеріалів ревізій, проведених фахівцями управління, розпочали 5 досудових розслідувань. Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення вручено 2 службовим особам.

За результатами завершених моніторингів закупівель попереджено порушень законодавства у сфері закупівель на загальну суму 222,5 млн грн, у тому числі шляхом відміни торгів на 51,2 млн грн та розірвання договорів на 171,3 млн грн.

Окрім того, херсонські аудитори ініціювали 7 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури.

За недотримання законодавства 8 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 3 – до дисциплінарної, 2 осіб звільнено з посад.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

07/05/2019

Антикорупційна і аудиторська взаємодія на Херсонщині

Державні аудитори Херсонщини, під час прямих телефонних ліній, запланували телефонне спілкування з громадянами упродовж травня 2019:

15.05.2019, 10.00-12.00, відповідатиме на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

08.05.2019, 09.00-10.00, «пряма телефонна лінія» за телефоном 0552 492145. На зв’язку - начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

16.05.2019, 15.00-16.00, «пряма телефонна лінія» 0552 490337. На лінії - начальник відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Риженко Лариса Григорівна.

21.05.2019, 10.00-11.00, «пряма телефонна лінія» 0552 493077. Відповідатиме заступник начальника Управління - начальник відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Поліщук Олександр Кіндратович. 

23.05.2019, 10.00-11.00,  запитання - начальнику відділу організаційної роботи Терещенко Вікторія Володимирівна, телефон для зв’язку - 0552 491058.

27.05.2019, 10.00-11.00, на лінії - завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

28.05.2019, 10.00-11.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідатиме головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

23/04/2019

Херсонські аудитори виявили порушень на суму майже 640 тис. грн у Скадовській міській раді

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області під час ревізії міського бюджету та фінансово-господарської діяльності Скадовської міської ради за період з 01.08.2014 по 01.06.2018 виявили порушень, що призвели до втрат, на суму 639,5 тис. грн.

Під час ревізії встановлено, що місцеві підприємства «Скадовський міський кінотеатр «Скадовськ», «Скадовська міська друкарня» та «Водне господарство» не проводили розподілу орендної плати за комунальне майно та не перерахували до міського бюджету належної частини орендної плати на загальну суму 208,67 тис. грн. 

Зокрема, під час контрольних заходів установлено непоодинокі факти щодо завищення обсягів ремонтно-будівельних робіт. Наприклад, з капітального ремонту системи зливної каналізації по вул. Пасічника-Радянська у м. Скадовську на суму 67,1 тис. грн. Інші сім підрядних організацій теж завищили вартість ремонтних робіт на загальну суму 156,9 тис. грн.

Контрольні обміри засвідчили, що одним із підрядників було безпідставно отримано бюджетних коштів через завищення виконаних робіт з обладнання місця післяопераційного перебування бродячих собак на загальну суму 15,6 тис. грн. Отже, було порушено державні будівельні норми.

Херсонський окружний адміністративний суд виніс рішення про стягнення збитків з підрядника, в дохід бюджету Скадовської міської ради на суму 15,6 тис. грн.

За результатами ревізії надіслано вимоги про відшкодування встановлених порушень. За порушення порядку організації і ведення бухгалтерського обліку 3 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали ревізії передано до Скадовського відділення Новокаховського відділу ГУНП в Херсонській області.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській облаcті

18/04/2019

Антикорупційні повідомлення - херсонським аудиторам

17.04.2019, 10.00-12.00 відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть, у робочий час, інформувати за телефоном (0552) 263628 про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Аудитори нагадують жителям Херсона і Херсонщини про можливість отримати інформацію з питань здійснення державного фінансового контролю за номером «телефону довіри» (0552) 263628.

Веб-сторінка Управління:  https://www.facebook.com/pg/khersondasu/

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

 

18/04/2019

Системні заходи херсонських аудиторів

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Державний фінансовий контроль злагоджено функціонує на правильне застосування, неухильне дотримання правових і нормативних актів у бюджетній сфері.

Упродовж січня-березня 2019 року херсонські аудитори забезпечили відшкодування втрат майже на 5 млн грн.

За результатами ревізій оформлюються адміністративні протоколи за порушення деякими посадовцями окремих вимог чинного законодавства. Зокрема, 7 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 2 – до дисциплінарної, 2 осіб звільнено з посад.

Загалом, під час юридичного супроводу, фахівці Управління представили інтереси Південного офісу по 5-ти справам, брали участь у 10-ти судових засіданнях.

Крім того, херсонські аудитори ініціювали 6 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури на суму понад 3 млн грн. До речі, відтепер, задоволений позов прокуратури про визнання недійсним рішення тендерного комітету, визнання недійсним договору на суму 477,5 тис грн.

Правоохоронні органи, за результатами розгляду матеріалів ревізій, проведених спеціалістами Управління, розпочали 5 досудових розслідувань. Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення вручено 2 службовим особам.

Водночас, на виконанні у Державній виконавчій службі України перебувають шість рішень на суму 722,3 тис. грн, пред’явлених протягом останніх років.

Протягом І-го кварталу 2019 позови проти органу державного фінконтролю про оскарження вимог щодо усунення порушень не пред'являлись.

Таким чином, системна робота державних аудиторів спрямована на зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни, упередження корупційних проявів на підконтрольних об’єктах.

12/04/2019

Херсонські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності ДП «Скадовський морський торговельний порт»

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели державний фінансовий аудит діяльності ДП «Скадовський морський торговельний порт» (далі – Порт) за період з 01.07.2016 по 30.09.2018. Це стратегічне підприємство входить до сфери уповноваженого органу управління - Міністерства інфраструктури України.

Зокрема, аудитори дослідили діяльність портовиків, виявили низку чинників, що впливають на ефективність управління підприємства.

При цьому наявні окремі порушення і недоліки, які послабили фінансовий стан Порту. Підприємству не вдалося досягти позитивних зрушень у діяльності на внутрішньому та міжнародних транспортних коридорах. Передусім через незадовільний технічний стан гідротехнічних споруд, відсутність проектних глибин.

Варто зазначити про неспроможність Порту ефективно використовувати наявні виробничі потужності, що призвело до скорочення замовників послуг. Наприклад, з перевалки та транспортування вантажів, бо діяльність управлінців не сприяла залученню до портових причалів усіляких вантажних потоків.

Поряд із цим через брак обігових коштів Порт несвоєчасно виконав взяті зобов’язання, що призвело до застосування до підприємства мільйонних штрафних санкцій. Водночас аудитори виявили унаслідок прийнятих управлінських рішень неефективних витрат на понад 2,2 млн грн.

Фахівці радять Мінінфраструктури здійснити організаційно-господарські, фінансово-економічні, правові, технічні заходи, а портовикам поліпшити ефективність виробничих процесів, збільшити обсяги реалізації конкурентоспроможних послуг, що сприятиме фінансовому оздоровленню підприємства.

Уповноваженому органу управління варто затвердити Стратегічний план діяльності Порту та визначити його спеціалізацію за основною номенклатурою вантажів, з огляду на кон’юнктуру ринку морських портів України.

Аудитори також запропонували портовикам посилити внутрішній контроль за посадовими особами, відповідальними за здійснення комплексу господарських операцій.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

09/04/2019

Протидіяти корупційним злочинам - аудитори

Корупціонери — особи, уповноважені на виконання функцій держави, діяльність яких спрямована на протиправне використання наданих їм повноважень для одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг.

Окремі потенційні корупціонери постійно чи тимчасово виконують функції представників влади. Вони також обіймають на підприємствах, в установах чи організаціях, посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків або виконують такі обов'язки за спеціальним повноваженнями.

Інколи деякі з них користуються своїм службовим становищем заради особистого збагачення. Зокрема, за рахунок привласнення бюджетних коштів, незаконного використання державного та комунального майна, стаючи іноді підкупними і продажними.

Відповідно до Кримінального кодексу України, до кола протиправних діянь входять: зловживання владою або службовим становищем; службове підроблення; службова недбалість; прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою;  пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі; провокація підкупу.

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри» державних аудиторів Херсонщини 0552 263628 у місті Херсоні. Інформуйте, будь ласка, по суті, з конкретним фактажем.

Способи зловживання службовими повноваженнями: привласнення коштів за підробленими угодами або договорами; незаконне отримання виплат, премій або додаткових виплат до заробітної плати; привласнення навмисно утворених лишків продукції, сировини чи матеріалів; отримання хабара (неправомірної вигоди); привласнення бюджетних коштів…

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

08/04/2019

Антикорупційний аудиторський діалог з громадянами

Державні аудитори Херсонщини, під час прямих телефонних ліній, запланували телефонне спілкування з громадянами загалом на понад півтисячі хвилин протягом квітня 2019:

03.04.2019, 10.00-12.00 Відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

05.04.2019, 10.00 -11.00, на запитання за номером 0552 263628 відповідає начальник юридичного відділу Кальницька Марія Іванівна.

08.04.2019, 10.00 до 11.00 На запитання відповідає начальник відділу організаційної роботи Терещенко Вікторія Володимирівна, телефон для зв’язку - 0552 491058.

12.04.2019, 10.00-11.00 На запитання відповідає завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

15.04.2019, 09.00-10.00 «Пряма телефонна лінія» за телефоном 0552 492145. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

17.04.2019, 10.00-12.00 Відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

23.04.2019, 11.00-12.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

25.04.2019, 15.00-16.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 490337. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Риженко Лариса Григорівна.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

08/04/2019

Аудитори розглянули 23 звернення громадян у І-ому кварталі 2019

Херсонські аудитори проаналізували стан роботи з розгляду звернень (скарг) громадян. Зокрема, з початку 2019 року до Управління звернулись 23 особи. При цьому, поштою надійшло 15 звернень, на особистому прийомі – 3, через органи влади – 5.

Звернення стосувалися переважно діяльності органів місцевого самоврядування і місцевих органів виконавчої влади (7).

На отримані звернення надано відповіді, а деякі залишаються на стадії розгляду (12).

Випадків безпідставної відмови в задоволенні законних вимог заявників, проявів упередженості, халатності та формалізму при розгляді звернень не встановлено.

Заради підвищення ефективності зворотного зв’язку кожен громадянин може поінформувати про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни та надсилати інформацію цілодобово на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

Номер «телефону довіри» Управління (0552)-26-36-28 доведено   повідомленням до громадськості через засоби масової інформації.

Протягом січня-березня 2019 херсонські аудитори провели 24 прямі телефонні лінії. Відповідні анонси розміщено на веб-сайтах.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

20/03/2019

Антикорупційні діалоги з херсонськими аудиторами

20.03.2019, 10.00-12.00 відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

26.03.2019, 11.00-12.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть, у робочий час, інформувати за телефоном (0552) 263628 про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Аудитори нагадують жителям Херсона і Херсонщини про можливість отримати інформацію з питань здійснення державного фінансового контролю за номером «телефону довіри» (0552) 263628.

Веб-сторінка Управління:  https://www.facebook.com/pg/khersondasu/

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

19/03/2019

Аудитори зацікавлені в обґрунтованій та прозорій підтримці аграріїв Херсонщини

У 2019 році, Урядом, за рахунок державного бюджету, передбачено фінансову підтримку на заходи агропромислового комплексу.

Зокрема, відповідно до середньорічного обсягу виробництва валової агропродукції, передбачено відповідну адресну допомогу аграріям Херсонщини. При цьому заплановано надання підтримки на рівні 5,3 млн грн згідно з наказом Мінагрополітики України від 01.03.2019 №98.

Варто зазначити, що надання адресної допомоги регламентовано Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженим постановою КМУ від 29 квітня 2015 року № 300 (із змінами).

Адресна фінансова допомога передбачена особистим селянським і фермерським господарствам Херсонщини, у тому числі дрібним підприємствам галузей агропромислового сектору.

Обласна конкурсна комісія, за результатами розгляду документів, що подаються, здійснює розподіл державної допомоги аграріям через механізм здешевлення кредитів. Такі заходи передбачені для того, щоб частково компенсувати суб’єктам господарювання АПК відсоткову ставку за залученими кредитами для розвитку агровиробництва.

          Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

15/03/2019

Премій для себе не пошкодували

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

«Рахунок» більш як на два мільйони гривень виставили фахівці управління Південного офісу Держаудитслужби в області посадовцям Олешківської міськради. Саме на таку суму, за даними ревізії, тут виявили порушень.

Зокрема, йдеться про завищення вартості робіт з реконструкції трибун стадіону «Старт», модернізації вуличного освітлення, оплату ремонтів комунального майна бюджетним коштом без проведення тендерів тощо.

Прес-служба управління повідомляє також про безпідставне призначення й отримання премій і матеріальної допомоги з муніципальної скарбнички чиновниками міськради загалом на 177,6 тис. грн.

Чотирьох управлінців притягли до адміністративної відповідальності, відкрито також низку кримінальних проваджень.

http://www.golos.com.ua/article/314645

 

 

«СЮРПРИЗИ» БЮДЖЕТНИМ КОРУПЦІОНЕРАМ

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»

державних аудиторів Херсонщини

за номером у місті Херсоні 0552 263628

Залежно від змісту антикорупційних заходів виділяють напрями протидії бюджетній корупції. Приміром, запобігання проявам корупції;  виявлення, розгляд фактів корупційних діянь потенційних корупціонерів, з притягненням їх до передбаченої законом відповідальності; дотримання вимог антикорупційного законодавства.

Запобігання корупції у міжбюджетних відносинах неможливе без підвищення фінансової спроможності місцевих бюджетів, ефективного використання бюджетних коштів. Зокрема, йдеться про прозоре формування й виконання місцевих бюджетів; удосконалення публічної роботи зі сторони розпорядників бюджетних ресурсів, аудиторські заходи навколо соціальних питань, передусім, через площину місцевого фінансування.

Переконливо застерігаємо від корупційних зловживань у ланках виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, у бюджетній сфері, громадах.

«Телефон довіри» працює щодня, крім вихідних і святкових днів, з 9 до 18 (у п'ятницю - до 16.45).

Отримана інформація буде використана як додаткове джерело для прийняття рішень.

Інформуйте, будь ласка, по суті, з конкретними і правдивими фактами.  

Електронна пошта - Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Сторінка Управління  https://www.facebook.com/pg/khersondasu/

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

11/03/2019

Херсонські аудитори виявили втрат у виконавчому комітеті Олешківської міської ради на суму понад 2 млн грн

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області 

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели ревізію міського бюджету та фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Олешківської міської ради. Ревізія охопила період 2016 -2018 роки.

Під час ревізії виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму понад 2,1 млн грн.

Через завищення підрядними організаціями обсягів виконаних ремонтних робіт Виконкомом було безпідставно витрачено бюджетних коштів загалом на суму 1,4 млн грн. Приміром, завищено вартість виконаних робіт з реконструкції трибун стадіону "Старт" (961,2 тис. грн), з реконструкції мереж вуличного освітлення (131,6 тис. грн), під час капітального ремонту Сагівського будинку культури (211,8 тис. грн) та інше.

Спеціалісти Управління встановили, що з 01.01.2017 по 01.07.2018 міський голова і секретар міської ради безпідставно отримали премії в завищених розмірах на загальну суму 142,9 тис. грн, що також призвело до зайвого нарахування їм матеріальної допомоги на суму 34,7 тис. грн.

Зокрема, протягом 2016-2017 років Виконкомом, без проведення процедур закупівлі, передбачених чинним законодавством України, було витрачено 912,6 тис. грн на придбання пасажирського ліфту (360,0 тис. грн), проведення поточних ремонтів електрообладнання та електромереж вуличного освітлення прилеглих територій будинків на вулицях Миру, Житлоселище (298,9 тис. грн) та отримано послуг з поточного ремонту вулиці Івана Мазепи (253,7 тис. грн).

Чотирьох посадових осіб Виконкому притягнуто до адміністративної відповідальності.

За результатами ревізії до Виконкому направлено вимоги по усуненню виявлених аудиторами порушень та притягненню винних осіб до відповідальності. Про результати ревізії поінформовано правоохоронні органи.

06/03/2019

Аудитори Херсонщини надали пропозиції для розвитку Херсонського академічного обласного театру ляльок та заощадження коштів

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

Херсонські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності КЗ «Херсонський академічний обласний театр ляльок» Херсонської обласної ради (далі – Театр) за період з 01.01.2010 по 01.10.2018.

Зокрема, встановлено, що без урахування встановленого нормативу проведено видатки на утримання понаднормативних посад в сумі 380,3 тис. грн.

Внаслідок не забезпечення власником Театру фінансуванням для завершення модернізації системи опалення та встановлення інверторних кондиціонерів, Театром здійснено зайвих витрат з послуг газопостачання майже на 350 тис. грн.

Основні глядачі - діти від 3 до 12 років, забезпечення яких комфортними температурними умовами є пріоритетним завданням Театру. Тому, за відсутності комфортних умов, Театром неможливо завантажити глядацькі місця хоча б на 80%. Середня завантаженість зали протягом аудиторського періоду не перевищувала 54%. Аудитори підрахували, що від недозавантаженості глядацької зали Закладом втрачено доходів на понад 6,6 млн грн.

Створення належних умов для задоволення потреб глядача, а також, економного використання послуг з теплопостачання, можливе при завершенні модернізації всієї системи опалення та встановленні інверторних кондиціонерів. Тому державні аудитори запропонували Власнику – Херсонській обласній раді - надати фінансову підтримку для завершення зазначених заходів.

Крім того, якби Театр мав повністю модернізовану систему опалення і кондиціонування всіх приміщень, тоді б у майбутньому періоді протягом 10-ти років можливо б заощадити 744,1 тис.грн (без урахування витрат на оплату електроенергії).

Театром розрахунково недоотримано 465,1 тис.грн, адже до калькуляцій вартості квитків та технічного обслуговування культурно-масових заходів не враховано статтю «капітальні витрати» у максимальному розмірі 10%. 

За результатами аудиту надано низку рекомендацій власнику і об’єкту аудиту. Про результати аудиторського дослідження поінформовано правоохоронний орган і Херсонську обласну раду.

06/03/2019

Антикорупційне спілкування з херсонськими аудиторами

Аудитори нагадують жителям Херсона і Херсонщини про можливість отримати інформацію з питань здійснення державного фінансового контролю за номером «телефону довіри» (0552) 263628.

06.03. 2019, з 10.00 до 12.00 - «пряма телефонна лінія» 0552 226485. На запитання  відповідатиме начальник Управління Південного офісу в Херсонській області Дмитро Валерійович Круковський.

Попередній запис на особистий прийом проводиться за телефоном (0552) 226485.

07.03.2019,  09.00-10.00 «Пряма телефонна лінія» за телефоном 0552 492145. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

14.03.2019, 15.00-16.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 490337. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Риженко Лариса Григорівна.

18.03.2019, 10.00-11.00 На запитання відповідає завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

20.03.2019, 10.00-12.00 Відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

26.03.2019, 11.00-12.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть, у робочий час, інформувати за телефоном (0552) 263628 про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Веб-сторінка Управління:  https://www.facebook.com/pg/khersondasu/

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

27/02/2019

ХЕРСОНЩИНА МАЄ БУТИ АНТИКОРУПЦІЙНОЮ

Органи Державної аудиторської служби, завдяки взаємодії з громадянами, запобігають проявам бюджетної корупції.

Невідкладне завдання - активно протидіяти бюджетним корупціонерам, забезпечити повернення державі завданої, винуватцями правопорушень, шкоди. У сфері уваги фахівців, передусім, земельні відносини, банківські операції, закупівля ряду товарів, робіт і послуг, використання субвенції з державного бюджету, підтримки агропромислового комплексу, фінансування будівництва.

Іноді розпорядники державних коштів діють на користь наближених до їх власних інтересів комерційних структур. Як наслідок, інтересам громади завдаються чималі збитки. Саме на цьому зосереджено увагу контролюючих і правоохоронних органів.

Аудитори виявляють на окремих підконтрольних об’єктах, серед деяких суб’єктів господарювання схеми відмивання коштів і розкрадання державних ресурсів, доцільності понесених витрат у бюджетній сфері.

На особливому контролі - дотримання антикорупційного законодавства, комплексне дослідження бюджетних потоків.

Інформуйте, будь ласка, по суті, з конкретним фактажем.

«Телефон довіри» 0552 263628 працює щодня, крім вихідних і святкових днів, з 9 до 18 (у п'ятницю - до 16.45).

Веб-сторінка Управління: https://www.facebook.com/pg/khersondasu/

Електронна пошта - Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Ось чому функціонує зворотній зв’язок. Незамінна і вкрай ефективна форма взаємодії з громадськістю дає змогу оперативно виявити та  упередити порушення фінансової дисципліни на місцях.

Отримана інформація використовується як додаткове джерело для прийняття рішень. Закликаємо неухильно дотримуватися норм антикорупційного законодавства.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

26/02/2019

Антикорупційна аудиторська робота з громадянами

Державні аудитори Херсонщини, під час прямих телефонних ліній, запланували телефонне спілкування з громадянами загалом на понад півтисячі хвилин протягом березня 2019:

01.03.2019, 10.00-11.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

06.03.2019, 10.00-12.00 Відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

07.03.2019,  09.00-10.00 «Пряма телефонна лінія» за телефоном 0552 492145. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

14.03.2019, 15.00-16.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 490337. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Риженко Лариса Григорівна.

18.03.2019, 10.00-11.00 На запитання відповідає завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

20.03.2019, 10.00-12.00 Відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

26.03.2019, 11.00-12.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

25/02/2019

Антикорупційна взаємодія з херсонськими аудиторами

Управління нагадує жителям Херсона і Херсонщини про можливість отримати інформацію з питань здійснення державного фінансового контролю за номером «телефону довіри» (0552) 263628.

20.02. 2019, з 10.00 до 12.00 - «пряма телефонна лінія» 0552 226485. На запитання  відповідатиме начальник Управління Південного офісу в Херсонській області Дмитро Валерійович Круковський.

Попередній запис на особистий прийом проводиться за телефоном (0552) 226485.

22.02.2019, з 15.00 до 16.00, за телефоном 0552 223874, на зв’язку начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту, ЖКГ, інфраструктури, зв'язку та фінансових послуг Стрельченко Матвій Леонідович.

25.02.2019, з 10.00 до 11.00 «пряма телефонна лінія»  0552 492145 з начальником відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

27.02.2019, 10.00 -11.00, на запитання за номером 0552 263628 відповідає начальник юридичного відділу Кальницька Марія Іванівна.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть, у робочий час, інформувати за телефоном (0552) 263628 про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Веб-сторінка Управління:  https://www.facebook.com/pg/khersondasu/

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

12/02/2019

Туристи загубилися у вибоїнах «Асканії-Нової»

Працівники заповідника «Асканія-Нова» неодноразово скаржилися, що через ущент розбиті дороги втрачають багато туристів.

Працівники заповідника «Асканія-Нова» неодноразово скаржилися, що через ущент розбиті дороги втрачають багато туристів — ті просто не ризикують їхати. Але тепер підраховувати збитки замість науковців узялися фахівці управління Південного офісу Держаудитслужби. І визначили, що лише з 2015 року заповідник недоотримав 1,3 мільйона гривень надходжень від проведення екскурсій. А ці гроші ще й як знадобилися б. Зокрема, на придбання нових, економічніших, систем енергозабезпечення та підйому води для потреб унікальних тварин та рослин. Адже держава на це бюджетних коштів не виділяє, констатують у прес-службі управління Південного офісу Держаудитслужби Херсонщини.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

 

31/01/2019

Херсонські аудитори дослідили стан фінансово-господарських справ на підприємстві, де займалися розмноженням рослин

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Херсонські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності ДП «Виробничий південний біотехнологічний центр» за період з 01.01.2015 по 01.10.2018.

Підприємство тимчасово не виробляє оздоровлений посадковий матеріал, виноград, плодові і інші культури, маючи у користуванні земельні ділянки площею 171 га, лабораторію мікроклонального розмноження садивного матеріалу плодових і ягідних культур, блок з прискореного їх розмноження.

Кредиторська заборгованість по заробітній платі, через незабезпеченість витрат Підприємства відповідними доходами, становила 343,0 тис. грн.

Внаслідок невідповідності окремих укладених договорів законодавчим вимогам, Підприємство і державний бюджет недоотримали доходів від оренди майна, за розрахунками, загалом на суму 57,6 тис. грн за період з 01.03.2018 по 01.10.2018.

Підприємством не стягнуто заборгованість з боржника в межах терміну позовної давності в сумі 200,3 тис. грн.

Аудитори засвідчили, що Підприємство функціонує за відсутності затверджених фінансових планів, перспективних планів з оздоровлення його фінансово-господарської діяльності і оптимального використання державних ресурсів. Таким чином, не забезпечено реалізації всіх виробничих можливостей.

Тому запропоновано вжити низку заходів задля виведення Підприємства з процедури банкрутства. Наприклад, рекомендовано Мінагрополітики розглянути питання про надання поворотної державної підтримки Підприємству. Передусім для повноцінної виробничої діяльності на земельних сільськогосподарських угіддях та необхідно поновити функціонування лабораторії мікроклонального розмноження садивного матеріалу.

Також фахівці запропонували розробити ефективну програму виходу Підприємства зі стану провадження у справі про банкрутство шляхом контролю за управлінням і розпорядженням державного майна.

29/01/2019

Херсонські аудитори забезпечили відшкодування втрат на суму майже 43 млн грн упродовж 2018 року

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області за січень – грудень 2018 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 42,9 млн грн.

За результатами ревізій керівники підприємств, установ та організацій прийняли 48 управлінських рішень. За підсумками державних фінансових аудитів взято до виконання 43 пропозиції.

Протягом 2018 року проведено 11 державних фінансових аудитів діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки, виконання бюджетних програм та виконання місцевого бюджету, під час яких виявлено неефективні управлінські рішення чи ризикові операції, що призвели до упущених вигод або зайвих витрат, на суму понад 65,2 млн грн.

Матеріали 42 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами розгляду переданих матеріалів розпочато 18 досудових розслідувань. Правоохоронним органам передано 9 інформацій про результати аудитів.

До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, у 12 випадках застосовано зупинення та призупинення операцій з бюджетними коштами.

За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 94 посадових осіб, 13 – до дисциплінарної та матеріальної. Чотирьох осіб звільнено з посад.

Крім того, херсонські аудитори ініціювали 11 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури. Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму майже 4,5  млн грн.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

28/01/2019

Бюджетна сфера, антикорупційні заходи і громадська увага  

Система антикорупційних заходів працює на випередження появи передумов посадових злочинів, їх послаблення, нейтралізацію, усунення.

Здійснення спільних заходів правоохоронними і контролюючими органами сприяє реалізації антикриміногенного потенціалу у бюджетному полі.  

Заходи з попередження посадових злочинів, приміром, включають обов’язкове декларування майна і доходів фізичних осіб і запровадження ефективного моніторингу за доходами та видатками багатих службовців.

Зокрема, чимало питань у небайдужих громадян до окремих горе-посадовців бюджетного рівня, котрі, приміром, чомусь мають нерухомість за кордоном, шикарно відпочивають навіть родинами кілька разів на рік, мають не одне дороге авто, будуються в кілька поверхів і не на одному місці, придбали земельні ділянки у рекреаційній зоні…

Якщо комусь стало відомо про отримання деякими посадовцями бюджетної сфери неправомірної вигоди, просимо також звертатись за телефонами в Києві – (044) 485-17-85, 425-80-30; в Одесі – (048) 728-36-86, або на електронну пошту Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Інформуйте по суті, з конкретними фактами, крім вихідних і святкових днів, з 9 до 18 (у п'ятницю - до 16.45). Отримана інформація слугуватиме додатковим джерелом для прийняття рішень.

До речі, участь громадськості в антикорупційних заходах, регламентованих статтею 21 Закону України «Про запобігання корупції».

Наказом Державної аудиторської служби України від 04.10.2016 № 101 затверджений Порядок функціонування телефону довіри у Держаудитслужбі та  її міжрегіональних територіальних органах.

Управління нагадує жителям Херсона і Херсонщини про можливість отримати інформацію з питань здійснення державного фінансового контролю за номером «телефону довіри» (0552) 26-36-28.

Сторінка Управління на Фейсбук: www.facebook.com/khersondasu

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

28/01/2019

Антикорупційні лінії з питань державного фінконтролю

Управління Південного офісу Держаудитслужби в  Херсонській області

на лютий 2019 року

Державні аудитори Херсонщини, під час прямих телефонних ліній, запланували телефонне спілкування з громадянами загалом на понад півтисячі хвилин протягом лютого 2019:

01.02.2019, 10.00 -11.00, на запитання за номером 0552 491058 відповідає головний спеціаліста сектору запобігання та виявлення корупції Південного офісу Держаудитслужби Козлов Олександр Олександрович.

06.02.2019, 10.00 - 12.00 Відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

08.02.2019, 10.00 - 11.00 На запитання відповідає завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

11.02.2019, 10.00 до 11.00 На запитання відповідає начальник відділу організаційної роботи Терещенко Вікторія Володимирівна, телефон для зв’язку - 0552 491058.

15.02.2019, 10.00 - 11.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

20.02.2019, 10.00 - 12.00 Відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

22.02.2019 року з 15.00 до 16.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 223874. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту, ЖКГ, інфраструктури, зв'язку та фінансових послуг Стрельченко Матвій Леонідович

25.02.2019, з 10.00 до 11.00 «Пряма телефонна лінія» за телефоном 0552 492145. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

27.02.2019, 10.00 -11.00, на запитання за номером 0552 263628 відповідає начальник юридичного відділу Кальницька Марія Іванівна.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати за телефоном (0552) 263628 про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни на об’єктах бюджетної сфери або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

25/01/2019

Унікальний біосферний заповідник «Асканія-Нова» потребує всілякої підтримки - аудитори

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Херсонські аудитори дослідили ефективність витрачання коштів природно-заповідного фонду у біосферному заповіднику «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна. Зокрема, під час проведення державного фінансового аудиту виконання бюджетних програм НААНУ за період з 01.01.2015 по 30.06.2018.

До речі, у структурі Заповідника - ділянки заповідного степу, акліматизаційний зоопарк і дендропарк, що утримуються у посушливих умовах. З 1984 року такий неповторний об’єкт включено до міжнародної мережі біосферних резерватів заради збереження природи і проведення наукових досліджень у найцінніших екосистемах планети. Заповідник - унікальний куточок незайманої природи південної України, з єдиною в Європі ділянкою типчаково-ковилового цілинного степу, яка має величезну наукову, культурну, пізнавальну і практичну цінність.

У 2015-2017 роках Заповідник, за розрахунками фахівців, недоотримав надходжень на 1,3 млн грн від недопроведених екскурсій, передусім, з причини неналежного розвитку місцевої інфраструктури та під’їзних автошляхів.  

Крім того, дендро- і зоопарк потребують переходу на новітні системи автономного енергозабезпечення та підйому води. Приміром, щоб поливати у спеку рідкісні багаторічні рослини, технічно комбінуючи сонячні батареї із новітніми водопідйомними насосами.

Варто зазначити, що природоохоронні заходи профінансовано лише на 53 відсотка від потреби. Не виділялися кошти загального фонду держбюджету на утримання тварин і рослин, протипожежні заходи. Також бракувало фінансів на капітальне будівництво, придбання техніки, обладнання, на розвиток заповідної справи.

Тому доцільно залучити кошти від місцевих скарбниць, позабюджетних і благодійних фондів, коштів підприємств, установ, організацій. Перш за все, для розвитку дорожньої інфраструктури, облаштування автостоянок, інформаційних щитів, етнографічних міні-готелів, наметових містечок із сервісною інфраструктурою.

Фахівці радять оптимізувати державні витрати та пропонують оперативно визначити додаткові джерела і обсяги фінансування територій та об'єктів природно-заповідного фонду. А заради цього доцільно розширити перелік платних послуг.

Було б доречним вдосконалити мережу рекламно-видавничої діяльності, пропонувати надання послуг з фото- та відеозйомки, організувати виробництво сувенірної продукції з чудовими краєвидами, символікою установи, а також ширше практикувати платні навчальні семінари.

Отже, фахівці обґрунтовано і офіційно рекомендують переглянути законодавчі норми і забезпечити належну фінансову підтримку Заповідника світового значення.

24/01/2019

Херсонські аудитори забезпечили відшкодування втрат на суму майже 43 млн грн упродовж 2018 року

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області за січень – грудень 2018 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 42,9 млн грн.

За результатами ревізій керівники підприємств, установ та організацій прийняли 48 управлінських рішень. За підсумками державних фінансових аудитів взято до виконання 43 пропозиції.

Протягом 2018 року проведено 11 державних фінансових аудитів діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки, виконання бюджетних програм та виконання місцевого бюджету, під час яких виявлено неефективні управлінські рішення чи ризикові операції, що призвели до упущених вигод або зайвих витрат, на суму понад 65,2 млн грн.

Матеріали 42 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами розгляду переданих матеріалів розпочато 18 досудових розслідувань. Правоохоронним органам передано 9 інформацій про результати аудитів.

До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, у 12 випадках застосовано зупинення та призупинення операцій з бюджетними коштами.

За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 94 посадових осіб, 13 – до дисциплінарної та матеріальної. Чотирьох осіб звільнено з посад.

Крім того, херсонські аудитори ініціювали 11 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури. Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму майже 4,5  млн грн.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

24/01/2019

Аудитори захищають державні інтереси у бюджетній сфері

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

У 2018 році юридичні заходи державних аудиторів реалізовано виключно у площині правильного застосування, неухильного дотримання вимог чинного законодавства, інших нормативних актів у бюджетній сфері.

За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 94 посадових осіб, 13 – до дисциплінарної та матеріальної. Чотирьох осіб звільнено з посад.

Державний фінансовий контроль неможливий без взаємодії з судовими і правоохоронними органами.

Зокрема, аудитори ініціювали 11 позовів перед органами прокуратури на суму понад 5,4 млн грн. Водночас на виконанні у Державній виконавчій службі України перебуває виконавчих листів на суму 645,7 тис. грн, пред’явлених протягом останніх років.

До речі, матеріали 42 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами розгляду переданих матеріалів розпочато 18 досудових розслідувань. Правоохоронним органам передано 9 інформацій про результати аудитів.

За порушення вимог бюджетного законодавства Управлінням застосовано адміністративні стягнення за результатами контрольних заходів. При цьому винними посадовцями сплачено добровільно штрафів загалом на десятки тисяч гривень.

Крім того, подано в інтересах держави позови до Окружного адміністративного та Господарського судів.  

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму майже 4,5  млн грн.

18/01/2019

Аудитори надали дієві пропозиції господарству, що розвиває виноградарство, садівництво і розсадництво на Херсонщині

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Херсонські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності коммунального підприємства–агрофірми радгосп «Білозерський» за період з 01.01.2015 по 01.11.2018.

Господарство вирощує виноградні саджанці, плоди і ягоди, виноград, виробляє виноматеріали, готові вина в асортименті, алкогольні напої з виноградної сировини. Як флагман виноградної галузі України, Підприємство забезпечує профільні господарства південних та інших регіонів держави в перспективних сортах сонячної ягоди.

Проте фахівці виявили чинники, які негативно вплинули на ефективність управління Підприємством, що в цілому не дозволило одержати доходів на понад 3 млн грн.

Зокрема, аграрії додатково не отримали 1,35 млн грн унаслідок того, що не скористалися правом застосування штрафних санкцій, у зв’язку з невчасною оплатою покупцем замовлення, за укладеними на реалізацію агропродукції договорами.

В іншому випадку, виставлена на продаж партія насіннєвого матеріалу не відповідала якісним характеристикам і визначеними договірними умовами. Саме від цього агровиробником понесено збитки, у вигляді сплати штрафних санкцій, на суму 80,6 тис. грн. 

Крім того, через укладання економічно невигідної додаткової угоди, з прив’язкою до доларового еквіваленту та фіксованою ціною за сортові виноградні саджанці, не було враховано істотного коливання офіційного курсу іноземної валюти. Таким чином, неотримано належних доходів на загальну суму 1,15 млн грн.

Також понесені витрати у сумі 275,2 тис. грн від того, що покупець, який знаходиться на тимчасово окупованій території, лише частково розрахувався за придбані ним щеплені саджанці винограду.

Крім того, Підприємством не отримано додаткових надходжень на загальну суму 697,5 тис. грн за відпущені товари. Причина - добровільна відмова продавця від нарахування штрафних санкцій (пеня, річні, інфляційні нарахування) шляхом підписання двох економічно невигідних мирових угод, під час судового розгляду справ про спори.

Тому херсонські аудитори рекомендували вжити невідкладних заходів із проведення претензійно-позовної роботи, застосовувати законні штрафні санкції. Фахівці також звертають увагу управлінців на належному виконанні договірних зобов'язань.

Заради ефективного функціонування Підприємства, збереження і раціонального використання майна, посилення фінансової дисципліни, державні аудитори запропонували посилити систему внутрішнього контролю за здійсненням господарських операцій за всіма напрямками роботи.

Нагадаємо, що херсонські аудитори за січень-листопад забезпечили відшкодування втрат майже на 43 млн грн.

16.01.2019

Аудитори контролюють Херсонщину

Триває спільна протидія зловживанням окремих чиновників бюджетної сфери, які виконують службові обов’язки недобросовісно, з нехтуванням вимог чинного бюджетного законодавства.

Громадяни Херсонщини можуть у різний спосіб інформувати про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни. Приміром, окремі жителі області оперативно повідомляють достовірні дані органу державного фінансового контролю, без пустих балачок і зайвих емоцій, про факти щодо вчинення корупційних або пов’язаних з бюджетною корупцією правопорушень, конфлікт інтересів тощо.

16 січня 2019 року, заради ефективного зворотного зв’язку, з 10.00 до 12.00 - «Пряма телефонна лінія» (0552) 226485. На запитання відповідає начальник Управління Південного офісу в Херсонській області Дмитро Валерійович Круковський.

Попередній запис на особистий прийом проводиться за телефоном (0552) 226485.

Якщо ж вам стало відомо про отримання посадовцями бюджетної сфери неправомірної вигоди, просимо також звертатись за телефонами в Києві – (044) 425-80-30, в Одесі – (048) 728-36-86, або на електронну пошту Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. Інформуйте по суті, з конкретними фактами, крім вихідних і святкових днів, з 9 до 18 (у п'ятницю - до 16.45). Отримана інформація слугуватиме додатковим джерелом для прийняття рішень.

Варто нагадати, участь громадськості в антикорупційних заходах що   регламентовано статтею 21 Закону України «Про запобігання корупції».

Наказом Державної аудиторської служби України від 04.10.2016  № 101 затверджений Порядок функціонування телефону довіри у Держаудитслужбі та  її міжрегіональних територіальних органах.

Управління нагадує жителям Херсона і Херсонщини про можливість отримати інформацію з питань здійснення державного фінансового контролю за номером «телефону довіри» (0552) 263628.

21 січня, 10.00 - 11.00 На запитання відповідає завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

25 січня, з 15.00 до 16.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 490520. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Нарченко Олена Віталіівна.

Сторінка Управління на Фейсбук: www.facebook.com/khersondasu

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

09.01.2019

Контрольні заходи херсонських аудиторів у І-ому кварталі 2019

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Упродовж І-го кварталу заплановано проведення наступних заходів:

- Ревізія фінансово-господарської діяльності Олешківського міжрайонного управління водного господарства, за період з 01.08. 2015 по 28.02.2019;   

- Ревізія селищного бюджету та фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Зеленівської селищної ради, за період з 01.01.2015 по 31.01.2019;

- Ревізія сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Дніпровської сільської ради Білозерського району, за період з 01.01. 2013 по 28.02.2019; 

- Ревізія фінансово-господарської діяльності філії "Каховська ГЕС імені П.С.Непорожнього" приватного акціонерного товариства "Укргідроенерго",  за період з 01.11. 2015 по 31.12. 2018;

- Ревізія фінансово-господарської діяльності відділу освіти Новокаховської міської ради,  за період з 01.02. 2016 по 31.12.2018;   

- Ревізія фінансово-господарської діяльності комунального закладу "Скадовська центральна районна лікарня",  за період з 01.08 2014  по 28.02.2019;

- Ревізія фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Херсонський комунальний транспортний сервіс» Херсонської міської ради,  за період з 01.01.2014  по 31.12. 2018;

- Ревізія фінансово-господарської діяльності Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації,  за період з 01.05.2016 по 28.02.2019;

- Державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм Службою автомобільних доріг у Херсонській області Державного агентства автомобільних доріг України,  за період з 01.01.2018 по 31.12.2018;  

- Державний фінансовий аудит діяльності Херсонської дирекції публічного акціонерного товариства "Укрпошта",  за період з 01.01.2016  по  31.12.2018.

Громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни на вказаних об’єктах за телефоном (0552) 26 36 28 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

08.01.2019

Аудитори розглянули звернення 134 громадян Херсонщини

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Херсонські аудитори проаналізували стан роботи з розгляду звернень (скарг) громадян. Зокрема, у 2018 року до Управління звернулись 134 громадянина з 84 зверненнями. При цьому, поштою надійшло 39 звернень, на особистому прийомі – 4, через органи влади – 41.

Звернення стосувалися діяльності органів місцевого самоврядування і місцевих органів виконавчої влади (35); підприємств та установ (27); соціальних питань (7), вимог трудового законодавства і оплати праці (4), сфери аграрної політики та земельних відносин та інших питань.

З отриманих звернень (84) надано відповіді (69), а деякі залишаються на стадії розгляду (15).

Звернення розглянуто відповідно до вимог чинного законодавства. На них своєчасно надані обґрунтовані відповіді. Шість звернень направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» з повідомленням автора, 31 звернення вирішено позитивно.

Також херсонські аудитори отримали колективні (2) і повторні (2) звернення, з одного і того ж питання, з приводу можливих порушень законодавства у відділах освіти та культури Каховської РДА, у Каховській КУ «Районний центр по обслуговуванню закладів освіти».

Випадків безпідставної відмови в задоволенні законних вимог заявників, проявів упередженості, халатності та формалізму при розгляді звернень не встановлено.

Номер «телефону довіри» Управління (0552)-26-36-28 доведено 301-им повідомленням до громадськості через засоби масової інформації.

З метою вдосконалення інформованості громадян Управлінням застосовано практику оприлюднення щоквартальних оголошень про проведення комплексних ревізійних дій. Заради забезпечення відкритості і прозорості у діяльності Управління, у звітному періоді, для надання відповідей на запитання громадян, проведено 91 прямих телефонних ліній, а відповідні анонси розміщено на веб-сайтах.

Заради підвищення ефективності зворотного зв’язку кожен громадянин може поінформувати про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни та надсилати інформацію цілодобово на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

03.01.2019

Антикорупційні лінії з питань державного фінконтролюУправління Південного офісу Держаудитслужби в  Херсонській області на cічень 2019 року

Державні аудитори Херсонщини, під час прямих телефонних ліній,  запланували телефонне спілкування з громадянами загалом на понад півтисячі хвилин протягом січня 2019:

02.01.2019, 10.00 -11.00, на запитання за номером 0552 263628 відповідає начальник юридичного відділу Кальницька Марія Іванівна.

08.01.2019, з 10.00 до 11.00 «Пряма телефонна лінія» за телефоном 0552 492145. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.

09.01.2019, 10.00 - 11.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

11.01.2019, 10.00 до 11.00 На запитання відповідає начальник відділу організаційної роботи Терещенко Вікторія Володимирівна, телефон для зв’язку - 0552 491058.

14.01.2019, 10.00 - 11.00, на запитання, за номером 0552 493077, відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органів та за місцевими бюджетами Поліщук Олександр Кіндратович.

16.01.2019, 10.00 - 12.00 Відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

21.01.2019, 10.00 - 11.00 На запитання відповідає завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

25.01.2019 року з 15.00 до 16.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 490520. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Нарченко Олена Віталіівна.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 26 36 28 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

 

18.12.2018

Про публічну взаємодію херсонських аудиторів з громадянами

Триває проведення «прямих телефонних ліній» заради підвищення ефективності зворотного зв’язку з громадськістю, забезпечення прозорості в діяльності Південного офісу Держаудитслужби.

Кожної І та ІІІ середи місяця, з 10.00 до 12.00, за номером (0552) 22-64-85 - «прямі телефонні лінії». 19 грудня, знову на зв’язку, начальник Управління Дмитро Валерійович Круковський.

Громадяни Херсонщини може інформувати про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни та надати інформацію, скаргу або запитання на електронну адресу державних аудиторів - Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

19 груд ня 2018 року, для підвищення ефективності зворотного зв’язку, з 10.00 до 12.00 - «Пряма телефонна лінія» 0552 226485. На запитання жителів області відповідатиме начальник Управління Південного офісу в Херсонській області Дмитро Валерійович Круковський.

Попередній запис на особистий прийом проводиться за телефоном (0552) 226485.

Управління нагадує жителям Херсона і Херсонщини про можливість отримати інформацію з питань здійснення державного фінансового контролю за «телефоном довіри» (0552) 263628.

Сторінка Управління на Фейсбук: https://www.facebook.com/pg/khersondasu

Поряд з цим, нагадуємо про електронну скриньку Офісу за адресою Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. з метою надання можливості громадськості інформувати керівництво Південного офісу Держаудитслужби про фінансові порушення на підконтрольних об’єктах бюджетної сфери.

Довідково:

- у І-ому півріччі 2018 висвітлено 107 матеріалів в електронних засобах інформації про проведення 48 телефонних ліній з херсонськими державними аудиторами;

- про діяльність державних аудиторів розміщено 197 текстів на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування і влади. Зокрема, на сайті ОДА- 49, сайтах РДА – 148;

-у 152-ох матеріалах вказаний номер «телефону довіри».

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

10.12.2018

Херсонські аудитори за січень – листопад забезпечили відшкодування втрат майже на 43 млн грн

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області за січень – листопад 2018 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 42,9 млн грн.

За результатами ревізій керівники підприємств, установ та організацій прийняли 46 управлінських рішень. За підсумками державних фінансових аудитів взято до виконання 40 пропозицій.

Матеріали 42 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами розгляду переданих матеріалів розпочато 18 досудових розслідувань.

До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, у 12 випадках застосовано зупинення та призупинення операцій з бюджетними коштами.

За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 94 посадових осіб, 13 – до дисциплінарної та матеріальної. Чотирьох осіб звільнено з посад.

Крім того, херсонські аудитори ініціювали 10 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму майже 4,5  млн грн.

07.12.2018

Пільги «для своїх» надто дорого коштують  

У курортному селищі Лазурне Скадовського району експерти Південного офісу Держаудитслужби Херсонщини виявили, що впродовж трьох останніх років тутешня громада недоотримала понад 4,2 мільйона гривень надходжень від використання землі.

Все через те, що селищна рада недбало поставилася до використання земельних ділянок під об’єктами приватної забудови. Частина з них використовувалася не те що безплатно, а навіть без жодних правовстановлюючих документів. Чомусь не скористався орган місцевого самоврядування і правом на впровадження збору  за паркувальні місця, хоча влітку біля узбережжя на цьому популярному курорті через машини та автобуси, що називається, яблуку ніде впасти.

Чимало в селищі й об’єктів зовнішньої реклами, які встановлюють без жодних договорів. Аудитори підрахували, що така «поблажливість» чиновників і депутатів коштувала скарбничці ще майже 169 тисяч гривень, доповнюють у Південному офісі Держаудитслужби. Можливо, це і не є злочином у прямому розумінні слова. Але так нехтувати можливостями «підняти гроші з землі» є справжнім злочином проти інтересів громади.

І тут уже самим мешканцям Лазурного треба думати, а чи потрібні їм такі «слуги народу»?

Сергій ЯНОВСЬКИЙ, «Голос України»

Херсонська область. http://www.golos.com.ua/article/310708

04.12.2018

Бюджетний «пиріг» - на антикорупційному контролі держаудиторів Херсонщини

Триває спільна протидія зловживанням окремих горе-посадовців, котрі виконують службові обов’язки недобросовісно, з нехтуванням вимог чинного бюджетного законодавства.

Громадяни Херсонщини можуть у різний спосіб інформувати про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни. Громадяни мають право на оперативне повідомлення, без пустих балачок і зайвих емоцій, органу державного фінансового контролю про правдиві факти щодо вчинення корупційних або пов’язаних з бюджетною корупцією правопорушень, конфлікт інтересів тощо.

05 та 19 грудня 2018 року, для підвищення ефективності зворотного зв’язку, з 10.00 до 12.00 - «Пряма телефонна лінія» (0552) 226485. На запитання  відповідає начальник Управління Південного офісу в Херсонській області Дмитро Валерійович Круковський.

Попередній запис на особистий прийом проводиться за телефоном (0552) 226485.

Якщо вам стало відомо про отримання посадовцями бюджетної сфери неправомірної вигоди, просимо також звертатись за телефонами в Києві – (044) 425-80-30, в Одесі – (048) 728-36-86, або на електронну пошту Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. Інформуйте по суті, з конкретними фактами, крім вихідних і святкових днів, з 9 до 18 (у п'ятницю - до 16.45). Отримана інформація слугуватиме додатковим джерелом для прийняття рішень.

Варто нагадати, що законодавством регламентовано участь громадськості в антикорупційних заходах (стаття 21 Закону України «Про запобігання корупції»).

Наказом Державної аудиторської служби України від 04.10.2016  № 101 затверджений Порядок функціонування телефону довіри у Держаудитслужбі та  її міжрегіональних територіальних органах.

Управління нагадує жителям Херсона і Херсонщини про можливість отримати інформацію з питань здійснення державного фінансового контролю за номером «телефону довіри» (0552) 263628.

Сторінка Управління на Фейсбук: www.facebook.com/khersondasu

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

30.11.2018

Антикорупційні лінії з питань державного фінконтролю

Управління Південного офісу Держаудитслужби в  Херсонській області

на грудень 2018 року

Державні аудитори Херсонщини, під час прямих телефонних ліній,  запланували телефонне спілкування з громадянами загалом на понад півтисячі хвилин протягом грудня 2018:

03.12.2018, 10.00 -11.00, на запитання за номером 0552 263628 відповідає начальник юридичного відділу Кальницька Марія Іванівна.

05.12.2018, 10.00 - 12.00. Відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович, за номером телефону  0552 226485.

11.12.2018, 10.00 - 11.00, на запитання відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович, за номером 0552 263672.

12.12.2018, 10.00 - 11.00, на запитання, за номером 0552 493077, відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органів та за місцевими бюджетами Поліщук Олександр Кіндратович. 

18.12.2018, 10.00 - 11.00 На запитання відповідає завідувач сектору роботи з персоналом Чікалова Вікторія Олексіївна. Телефонуйте - 0552 490424.

19.12.2018, 10.00 - 12.00 Відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович. Номер телефону - 0552 226485.

24.12.2018, 10.00 до 11.00 На запитання відповідає начальник відділу організаційної роботи Терещенко Вікторія Володимирівна, телефон для зв’язку - 0552 491058.

Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 26 36 28 або надсилати інформацію на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

30.11.2018

Херсонські аудитори дослідили шляхи та можливості для наповнення Лазурненського селищного бюджету на понад 8 млн грн

 Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели державний фінансовий аудит виконання Лазурненського селищного бюджету за період з 01.01.2015 по 01.07.2018.

За результатами аудиту виявлено факти неефективних управлінських дій, які призвели до недоотриманих доходів на суму майже 8,1 млн грн, до непродуктивних/зайвих витрат на суму 50,0 тис. грн, та розраховані резерви додаткових надходжень до бюджету на суму 385,8 тис. грн.

Зокрема, державні аудитори встановили, що бюджетом недоотримано майже 4,2 млн грн надходжень від використання земельних ресурсів через брак єдиного підходу до встановлення розмірів орендних ставок.

Використання земельних ділянок під приватними об’єктами нерухомості безоплатно та без правоустановчих документів завадило щорічному збільшенню доходів на суму 232,4 тис. грн.

Лазурненська селищна рада не скористалася правом справляння збору за місця для паркування транспортних засобів на території громади в межах населеного пункту, що не сприяло збільшенню надходжень до бюджету селища на суму 580,3 тис. грн.

Бездоговірне розміщення об’єктів зовнішньої реклами у Лазурному завадило збільшенню бюджетних надходжень селища на загальну суму 169,3 тис грн.

Не в повному обсязі здійснено роботу із залучення суб’єктів готельного господарства і подібних засобів тимчасового розміщення, що не дало змогу поповнити місцевий бюджет додатковими доходами від туристичного збору розрахунково на суму 194 тис. грн щорічно.

Ухилення замовників будівництва (реконструкції) об’єктів від повідомлення органу місцевого самоврядування про початок та завершення будівництва об’єктів не сприяло надходженню додаткових доходів на суму 882,8 тис. грн.

Через затверджені селищною радою занижені ставки пайових внесків у відповідному Положенні не вдалося додатково залучити до селищного бюджету коштів від забудовників загалом на 1,2 млн грн.

Про результати державного фінансового аудиту поінформовано Херсонську обласну державну адміністрацію.

Нагадаємо, що херсонські аудитори виявили порушень у Щасливцевській сільській раді майже на 430 тис. грн.

29.11.2018

Відшкодування втрат на майже 43 млн грн забезпечили державні аудитори Херсонщини протягом січня - жовтня 2018 року

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській о бласті

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області протягом січня - жовтня 2018 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 42,7 млн грн.

За результатами заходів, які вжили аудитори, керівники місцевих органів влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій прийняли 45 управлінських рішень. За підсумками державних фінансових аудитів до виконання взято 39 пропозицій.

Правоохоронним органам передано матеріали 36 контрольних заходів, за результатами яких розпочато 17 досудових розслідувань.

До підприємств, установ та організацій, під час ревізій, в яких виявлені порушення, у 11 випадках застосовано заходи впливу у вигляді зупинення  та призупинення операцій з бюджетними коштами.

За допущені порушення 91 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної. Чотирьох осіб звільнено з посад.

Крім того, херсонські аудитори ініціювали 7 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму майже 1,1 млн грн.

20.11.2018

Антикорупційні лінії державних аудиторів Херсонщини

Корупція - загроза правам людини і правопорядку, виклик чесності і соціальній справедливості. Корупціонери перешкоджають фінансово-економічним відносинам у бюджетній сфері, гальмують розвиток деяких територіальних громад.

Триває антикорупційна взаємодія з органами влади і самоврядування, між контролюючими і правоохоронними структурами. Мета такої співпраці - протистояння проявам бюджетної корупції серед розпорядників коштів, окремих горе-керівників бюджетних установ, підприємств і організацій.

Державні аудитори прискіпливо відстежують фінансові операції у бюджетній сфері в межах наданих повноважень. 

21.11.2018, 10.00-12.00, за номером 0552 226485 відповідає на запитання начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Круковський Дмитро Валерійович.

22.11.2018, 10.00 - 11.00 на запитання за номером 0552 263672 відповідає заступник начальника Управління - начальник відділу контролю у сфері закупівель Щербенок Владислав Вікторович.

26.11.2018, з 10.00 до 11.00 за номером 0552 491058 відповідає на запитання начальник відділу організаційної роботи Терещенко Вікторія Володимирівна.

Шановні громадяни! Звертайтеся у робочі дні на телефон довіри Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області у місті за номером Херсоні 0552 263628.

Шановні громадяни! Звертайтеся по суті, з конкретним фактажем, на електронну адресу державних аудиторів Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Веб-сторінкаУправління - https://www.facebook.com/pg/khersondasu

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби  в Херсонській області

19.11.2018

Бюджетна сфера в юридичному і антикорупційному вимірах - аудитори

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Сфера державного фінансового контролю неможлива без юридичного супроводу контрольних заходів. Юридична діяльність фахівців завжди ґрунтується на правильному застосуванні, неухильному дотриманні правових норм та нормативних актів у бюджетній сфері.

За результатами ревізій державні аудитори оформлюють адміністративні протоколи на посадовців. Звісно, за порушення ними окремих вимог чинного законодавства. Упродовж 9 місяців 2018, за допущені порушення 88 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної. Чотирьох осіб було звільнено з посад.

Правоохоронним органам передано матеріали 34 контрольних заходів, за результатами яких розпочато 14 досудових розслідувань.

Крім того, херсонські аудитори ініціювали 7 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури на суму понад 2 млн грн.

Отже, системна юридична робота державних аудиторів націлена на зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни.

Антикорупційні заходи неможливі без суспільної нетерпимості до бюджетних корупціонерів і громадського осуду горе-посадовців, які вчинили корупційні діяння або сприяли їм.

Шановні громадяни! Звертайтеся на телефон довіри державних аудиторів  у місті Херсоні 0552 263628.

14.11.2018

Про вдосконалення фахових і антикорупційних знань аудиторів

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Тривають заходи з комплексного підвищення рівня професійних знань серед службовців, які працюють у сфері державного фінансового контролю.

Зокрема, херсонські аудитори навчаються на загальних економічних заняттях та у структурних підрозділах. Крім того, фахівці навчаються дистанційно в рамках соціального інноваційного проекту Lingva Skills з вивчення англійської мови. Крім того, за допомогою аудитори одержали сертифікати котрі підтверджують їх професійну компетентність на відкритих онлайн-курсах платформи Prometheus.

Також, упродовж липня-вересня, представники Управління брали участь у семінарі (Херсон) та круглому столі (Одеса) з актуальних питань державної служби і реалізації державної політики у сфері управління персоналом, прослухали «Базовий курс навчання профактиву» у рамках спільного проекту «Розвиток державного сектору в Україні» у м. Кремінна (Луганська область).

Окремі групи державних службовців відвідують змістовні антикорупційні навчання на базі Херсонського національного технічного університету.

 

12.11.2018

Оголошено конкурс на заміщення вакантних посад у сфері державного фінансового контролю Херсонщини

Відповідно до Закону України «Про державну службу», Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 (зі змінами), Південним офісом Держаудитслужби оголошено конкурс на зайняття 15 вакантних посад державної служби категорії «В» Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області.

Конкурс відбудеться 28 листопада 2018 року за адресою: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, 9-ий поверх.

Документи на участь у конкурсі приймаються до 18 години 00 хвилин 19 листопада 2018 року.

Детальніше: http://www.odoblkru.gov.ua/vakanc/2018/0711/0711

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

 

05.11.2018

Фінансовий контроль і допомога аграріям Херсонщини - аудитори

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Аграрії, котрі раніше одержали чималі банківські кредити на закупівлю техніки та інші господарські потреби, мають змогу компенсувах контролювати розміщення зовнішньої реклами.

За результатами інспектування депутатам Ради запропоновано винести на сесію і розглянути пропозиції для підвищення розміру відсотка пайової участі забудовників.

Заслуговує на оперативне реагування депутатського корпусу також питання щодо професійної розробки і затвердження Плану заходів, приміром, з визначенням якісного рівня організаційного забезпечення паркування автотранспорту, конкретним виконавцем бюджетної місцевої програми (одного із комунальних підприємств), придбанням паркоматів. Якби завчасно була проведена відповідна робота, тоді б, за разрахунками державних аудиторів, громада отримала від автопаркування півмільйона гривень.

Варто зазначити, що комунальним підприємствам надано низку повноважень для проведення робіт із благоустрою, своєчасного вивезення побутового сміття та інших. При цьому місцевій владі поки що бракує ефективного контролю за діяльністю комунальних служб, передусім, з питань запобігання і усунення виявлених аудиторами фінансових порушень.

Аудитори виявили завищення вартості виконаних підрядниками ремонтних робіт на загальну суму 122,7 тис. грн. Також підрядником з 2010 року не повернуто авансів на будівництво фельдшерсько-акушерського пункту. Таким чином, через прострочену позовну давність, сільському бюджету завдано матеріальних втрат на суму 144,6 тис. грн.

Окрім того, фахівці встановили непоодинокі факти надмірного завищення комунальними установами чималих обсягів вивезеного на полігон сміття і вартості робіт з викошування трави на загальну суму 28,8 тис. грн. У зв’язку з цим потребує ретельного фінансового контролю діяльність комунальних підприємств.

На адресу сільради надіслано вимоги для усунення порушень та притягнення винних осіб до відповідальності за порушення порядку організації і ведення бухгалтерського обліку.

Матеріали ревізії передано до органів прокуратури.

02.10.2018

Антикорупційні повідомлення - херсонським держаудиторам

Державні аудитори активно протидіють порушенням фінансової дисципліни, системно працюють на упередження фінансових порушень, взаємодіють з правоохоронними і контролюючими органами.

Кожні I і III середу місяця з 10.00 до 12.00, на зв'язку - начальник Управління Дмитро Валерійович Круковський за номером телефону (0552) 22-64-85.

Електронна адреса державних аудиторів в Херсоні - Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Електронна пошта Офісу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Сторінка Управління на Фейсбук: www.facebook.com/khersondasu

Триває поширення результатів діяльності. Приміром, упродовж липня-вересня 2018:

- в друкованих виданнях розміщено 8 публікацій;

- в інтернет-мережі розміщений 271 матеріал;

- проведено 20 результатів  «прямих телефонних ліній».

Довідково: Корупція виникає тоді, коли окремі посадовці в особистих цілях, поза законом, отримують бюджетні кошти, беруть або дають хабарі, дарунки або послуги, зловживають своїм службовим становищем, користуються своїм %

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua