КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

- Сторінка (блог) відділу освіти Верхньорогачицької районної державної адміністрації: http://vrosvita.blogspot.com/

- веб-сайт Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації: http://uon.gov.ua/

- веб-сайт Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації: https://visitkherson.gov.ua/

06.03.2019

УВАГА!  Триває  реєстрація на ЗНО – 2019!

Цього року процес реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання триватиме до 25 березня 2019 року, а саме до 25 березня можна внести  зміни до реєстраційних даних. Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі  повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 21 травня по 13 червня 2019 року (основна сесія).

Охочі взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні зможуть сформувати та роздрукувати реєстраційну картку, що є одним із обов’язкових документів для здійснення реєстрації. Це можна зробити самостійно або звернутися до пункту реєстрації. Для випускників поточного року пункти реєстрації знаходяться за місцем їх навчання. Після створення реєстраційної картки майбутній учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів, який випускники поточного року подають до закладу, у якому навчаються, а випускники минулих років та учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають (бажано рекомендованим листом) на адресу регіонального центру, указану в контрольно-інформаційному листі. Перелік документів, необхідних для реєстрації:

- копія паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Увага! У паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишається порожнім;

- дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);

 - копію документа про повну загальну середню освіту (для осіб, які здобули повну загальну середню освіту) або довідку з місця навчання (для учнів (слухачів) закладів професійної (професійної-технічної) освіти та студентів закладів вищої освіти, які здобувають повну загальну середню освіту в 2019 році та не проходять ДПА у формі ЗНО). Таку ж довідку, перекладену українською мовою та нотаріально завірену, мають подати і випускники, які здобудуть в 2019 році повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти;

- реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальною програмою, розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до відділу освіти районної державної адміністрації.

Увага! На копіях документів повинен бути напис Згідно з оригіналом (без лапок), а також особистий підпис особи, яка реєструється, її ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.

Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень та реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані випускникам поточного року до закладу, у якому вони навчаються. Випускникам минулих років та учням (слухачам, студентам) професійно-технічних, вищих навчальних закладів – за адресою, указаною під час реєстрації.

             Ю.Батракова, координатор з питань ЗНО в районі

12.02.2019

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ на ЗНО-2019

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2019 року триває з 05 лютого до 25 березня. Комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО керівники закладів освіти надсилають до 18 березня 2019 року.

Щоб успішно зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до регіонального центру.

Реєстраційну картку необхідно сформувати за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися». Зауважте, що одним з перших кроків є обрання категорії особи.

Якщо ви в 2019 році завершуєте навчання в закладі загальної середньої освіти (школа, гімназія, ліцей тощо) – ваша категорія «Випускник закладів загальної середньої освіти 2019 року».

Для того, щоб зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – зовнішнє оцінювання), потрібно виконати низку послідовних дій.

Ознайомтесь із правилами прийому до вибраних вами закладів вищої освіти. Радимо уважно вивчити пропозиції закладів, заздалегідь визначитися зі спеціальностями, на які вступатимете, і з’ясувати перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього оцінювання. Такий порядок дій допоможе вам усвідомлено вибрати навчальні предмети для проходження зовнішнього оцінювання та державної підсумкової атестації.

Також обов’язковим для ознайомлення документом є Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі – Порядок). У документі, зокрема, визначено коло осіб, які можуть брати участь у зовнішньому оцінюванні, їхні права й обов’язки, унормовано основні засади проведення зовнішнього оцінювання, порядок реєстрації осіб тощо.

Виберіть навчальні предмети, із яких ви бажаєте пройти зовнішнє оцінювання та державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання

Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох. У 2019 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:

• української мови і літератури – 23 травня
• історії України - 04 червня
• математики – 21 травня
• біології – 06 червня
• географії – 11 червня
• фізики – 30 травня

• хімії – 13 червня
• англійської мови – 28 травня
• іспанської мови – 27 травня
• німецької мови – 27 травня
• французької мови – 27 травня

Звертаємо увагу, що з усіх навчальних предметів, які ви виберете, буде встановлено результат за шкалою 100–200 балів, а з предметів, із яких ви проходитимете державну підсумкову атестацію, також отримаєте оцінку за шкалою 1–12 балів.

Якщо ви учень (слухач) закладу професійної (професійно-технічної) освіти або студент закладу вищої освіти, то вам результати зовнішнього оцінювання із української мови і літератури (українська мова), математики або історії України будуть зараховані як оцінка за державну підсумкову атестацію.

Якщо ви випускник закладу загальної середньої освіти, то вам результати зовнішнього незалежного оцінювання із трьох навчальних предметів, вибраних під час реєстрації, буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію.

Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика або історія України (за вибором). Третій предмет ви обираєте самостійно із запропонованого вище переліку. Пам’ятайте, що для зарахування оцінок за державну підсумкову атестацію можна вибрати й математику, й історію України та пройти зовнішнє оцінювання з цих предметів.

Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали, зокрема:

копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що в паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишайте порожнім. Якщо виникли проблеми з отриманням паспорта громадянина України, радимо для вирішення питань щодо реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні звернутися до адміністрації закладу освіти. Нагадуємо, що інформацію про механізм реєстрації учнів, які не мають паспорта, для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Керівникам закладів освіти», доступ до якого – за допомогою логіна та пароля, наданих закладу освіти регіональним центром оцінювання якості освіти.

дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);

реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти, де ви навчаєтеся.

Увага! На копіях документів випускник має написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

Сформуйте комплект реєстраційних документів та подайте його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, у якому ви навчаєтеся.

Після отримання від випускників реєстраційних документів заклад освіти формує список осіб, які проходитимуть державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти у формі зовнішнього оцінювання. Засвідчений підписом керівника та печаткою закладу освіти (у разі її наявності) список учнів і комплекти реєстраційних документів треба надіслати рекомендованим листом не пізніше ніж 18 березня 2019 року до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Дату подання визначатимуть за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього оцінювання та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2019 рік» до закладу освіти, де ви навчаєтеся. Вручення індивідуальних конвертів забезпечують заклади освіти.

16.01.2019

УВАГА!     

 ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання – 2019!

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне ЗНО) – добровільне тестування осіб, що проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 12 жовтня 2018 року № 154 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році» кожен зареєстрований учасник може взяти участь в одному із запропонованих у той чи інший день предметів за вибором згідно з графіком.

                                        Графік проведення ПЗНО-2019

     Дата

                                               Предмет

16 березня

українська мова і література

24 березня

історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова


Реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триває з 08 до 31 січня 2019 року. Вартість одного тестування для одного учасника складає 134 грн.

УВАГА!  Учасником пробного ЗНО зможе стати особа, яка зареєструється для його проходження та здійснить оплату. Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Пробні тести з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами (з урахуванням реєстраційних даних учасників пробного ЗНО).

На сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти здійснюватиметься реєстрація учасників пробного ЗНО, що проживають: Херсонська, Миколаївська області, Автономна Республіка Крим,                        м. Севастополь. Особи, які проживають на території інших областей України, можуть зареєструватися через сайт відповідного регіонального центру.

 Для реєстрації необхідно:

зайти на сторінку реєстрації на пробне тестування;

заповнити реєстраційну форму; створити свою персональну сторінку "особистий кабінет"; вибрати предмети пробного ЗНО;

з персональної сторінки ("особистий кабінет") роздрукувати квитанцію на сплату вартості послуг для проведення пробного ЗНО;

на основі цієї квитанції здійснити оплату в банківських установах України або в установах інших учасників фінансових послуг;

роздрукувати запрошення-перепустку, де вказано час і місце проведення пробного ЗНО (інформацію буде розміщено в "особистому кабінеті" учасника пробного ЗНО до 25.02.2019 року).

У день проходження ПРОБНОГО зовнішнього незалежного оцінювання у зазначений у запрошенні-перепустці день та час потрібно з’явитися на пункт пробного ЗНО.

Перед початком пробного ЗНО учасник повинен пред’явити такі документи:

запрошення-перепустку;

паспорт (свідоцтво про народження).

Результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів.

                                                                             Батракова Ю.,                                                                                

                                                                             координатор з питань ЗНО в районі

05.08.2018

Свято миру, свободи, весни у Верхньорогачицькій дитячій музичній школі

«9 Травня – незабутнє свято.

Воно не відійде у забуття.

Якою б далі не була дорога,

Спасибі вам, солдати, за життя!»

Цими віршованими рядками розпочався урок Мужності для учнів Верхньорогачицької дитячої музичної школи.

Під час виховного заходу відбулася бесіда під назвою: «Як я розумію слово «ПЕРЕМОГА» у ході якої діти ділилися історіями про своїх предків зі спогадів своїх батьків, дідусів та бабусь.

Окрім того, традиційний урок мужності був наповнений хвилюючими патріотичними піснями та фортепіанними композиціями. Юні художники допомогли своїми творчими роботами в оформленні заходу. На завершення уроку викладачі та вихованці дитячої музичної школи вшанували пам'ять загиблих воїнів та поклали квіти до Монументу Слави.

 

08.05.2018

Делегація від Верхньорогачицького району взяла участь у презентації книги «Талановиті діти Херсонщини – майбутнє України»

«Кожна дитина талановита, головне – допомогти їй знайти себе!» - так стверджують фахівці видавничого центру «Перлина», які започаткували Всеукраїнський проект «Майбутнє України – талановиті діти».

06 травня 2018 року в Херсонському обласному палаці молоді зібралась педагогічна еліта та кращі учні закладів загальної середньої освіти області на презентацію книги «Майбутнє України – талановиті діти Херсонщини».

У другому виданні книги гідно представлена гордість і надія Верхньорогачицького району.

Творчим педагогам-новаторам Коротун В.О., Літовкіній О.П., Черепановій Т.М., Барнаш А.І., Зембі Л.М., Ситник Г.П., Чуприні Л.В., а також високообдарованим та перспективним дітям Балуті Олександру, Нечипас Тетяні, Левадному Олександру, Гончаренко Дарині, Зеленському Євгену, Стукановському Іллі та Федоришиій Діані вручено від видавничого центру «Перлина» книги, пам’ятні статуетки та Дипломи учасника проекту.

Від організаторів свята всі учасники отримали настанову нести в життя нетлінний дух творчості, яким пронизано шлях кожної сміливої та незалежної людини.

 

05.04.2018

У Верхньому Рогачику відбувся районний етап обласного фестивалю дружин юних пожежних

03 квітня 2018 року відділом освіти районної державної адміністрації спільно з Верхньорогачицьким районним сектором Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Херсонській області організовано та проведено районний етап обласного фестивалю дружин юних пожежних.

Метою зазначеного заходу є виховання в учнівської молоді почуття відповідальності за збереження життя та здоров’я людей в умовах виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, задоволення потреб учнів у професійному самовизначенні, пропаганда професії рятувальника.

У заході взяло участь 4 команди: «Пожежний експрес» Верхньорогачицької опорної ЗОШ І – ІІІ ступенів, «Агент 101» Верхньорогачицької ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2, «ДАНКО» Ушкальської ЗОШ І – ІІІ ступенів, «Фенікс» Михайлівської ЗОШ І – ІІІ ступенів, які презентували домашнє завдання з теми: «Про безпеку пам’ятай, цінуй життя – в біду не потрапляй!», дали відповіді на питання вікторини з дотримання правил пожежної безпеки та продемонстрували практичні навички надання першої домедичної допомоги постраждалим від нещасних випадків.

У запеклій боротьбі перемогу здобула команда «Пожежний експрес» Верхньорогачицької опорної ЗОШ, яка буде представляти район на зональних змаганнях .

02.04.2018

У Верхньому Рогачику відбувся районний турнір з шашок

29 березня 2018 року у Верхньорогачицькому районному будинку культури відбувся районний турнір з шашок серед чоловіків та жінок, у якому взяли участь представники організацій та установ району, ветерани та любителі спорту.

У турнірі серед чоловіків за результатами колового турніру перемогу здобув Щербак Анатолій – заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення району КЗ «Верхньорогачицька центральна районна лікарня. Друге місце зайняв учень Верхньорогачицької ЗОШ №1 Жук Едуард, третє місце за рішенням суддівської колегії розділили Сіденко Дмитро та Балута Олександр.

 У змаганнях жінок перше місце посіла прибиральниця Верхньорогачицького районного будинку культури Дубина Наталя, друге – головний спеціаліст-бухгалтер відділу освіти Верхньорогачицької райдержадміністрації Пилипенко Ольга, третє – представниця КЗ «Верхньорогачицька центральна районна лікарня» Ничик Наталя.

Переможці та призери турніру були нагороджені грамотами та подарунками відділу культури райдержадміністрації.

28.03.2018

Верхньорогачицькі козаки на обласному турнірі гри «Джура»

24-25 березня 2018 року на базі Новокаховської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 пройшов обласний турнір з військово-прикладних видів спорту серед 14 команд вихованців гуртків «Джура» закладів освіти Херсонської області.

Цього року у обласному турнірі взяли участь вихованці гуртків «Джура» Будинку дитячої та юнацької творчості Верхньорогачицької районної ради (керівник Бабенко В.М.) та Центру туристсько-краєзнавчої творчості Херсонської обласної ради (керівник Сурган С.П.).

До програми турніру було включено: конкурс «Впоряд», змагання «Влучний стрілець», комплексна силова вправа, смуга перешкод, перетягування линви.

Результати участі у змаганнях та конкурсах турніру свідчать про хороший рівень підготовки команд Верхньорогачицького району. У змаганнях «Смуга перешкод», «Перетягування линви» вихованці гуртка «Джура» Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Бабенко В.М.) посіли перші місця. У змаганнях «Смуга перешкод» вихованці гуртка «Джура» Центру туристсько-краєзнавчої творчості Херсонської обласної ради (керівник Сурган С.П.) посіли третє місце.

За підсумками суддівської колегії в загальному заліку команда Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Бабенко В.М.) посіла VІІ місце, команда Центру туристсько-краєзнавчої творчості (керівник Сурган С.П.) – VІІІ місце.

Переможці конкурсів та змагань обласного турніру нагороджені дипломами Центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді Херсонської обласної ради. А взагалі від участі в турнірі діти одержали масу цікавих вражень, здобули нові знання, уміння та з чудовим настроєм повернулися додому.

08.02.2018

Семінар- практикум на базі Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Згідно з планом роботи відділу освіти районної державної адміністрації та районного методичного кабінету комунальної установи «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» 06 лютого 2018 року на базі Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся семінар-практикум учителів початкових класів.

Семінар було розпочато тренінгом практичного психолога школи Нікіфоровою І.В. «Бути справжнім учителем», що мав на меті допомогти вчителям усвідомити наявність проблемних зон в особистісній і професійних сферах, сприяти підвищенню мотивації вчителів до саморозвитку й самореалізації, формувати навички групового співробітництва.

У рамках практичної частини  семінару учасники відвідали урок фізичної культури в третьому класі «Подорож до країни «Баскетболія» (учитель Собко І.О., спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії) та бінарний урок з літературного читання та інформатики в четвертому класі «Стан природи і настрій людини в поезії Лесі Українки» (учитель Зуй Т.І., спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії та учитель інформатики Мітько В.В.,  спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії.).

У ході обговорення теми семінару «Ефективне використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі як одна з важливих умов на шляху до Нової української школи» з доповіддю та презентацією «Сучасні інформаційно-комунікаційні технології в початковій школі» виступила вчитель початкових класів Застава С.Ю. Голова районного  методичного об’єднання вчителів молодших класів Ситник Г.П. звернулася до педагогів з методичними порадами по впровадженню ІКТ в освітньому процесі та звернула увагу на лист МОН України від 01 лютого 2018 року №1/9-73 «Щодо деяких організаційних питань з підготовки педагогічних працівників на сайті студії онлайн-освіти EdEra» стосовно навчання на дистанційному курсі – одному з обов’язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів, які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року. Т.в.о. начальника відділу освіти районної державної адміністрації Пахомова А.М. наголосила на організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які допомагатимуть учителям застосовувати в роботі принципи Нової української школи відповідно до плану організаційних заходів.

З усіх заслуханих питань було прийнято відповідні рішення та розроблено методичні рекомендації.

08.02.2018

«Книжковий фуршет» у шкільній бібліотеці

У рамках обласної бібліотечної акції «Мрій! Читай! Досягай!» 30 січня в Самійлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів 2-5-х класів підготовлено й проведено виставку-огляд «Книжковий фуршет».

Під час заходу до дітей завітала озвучена книжкова виставка, яка ознайомила присутніх із великою родиною книг сучасних українських письменників, які «живуть» у шкільній бібліотеці.

На цей захід були запрошені й учні-волонтери, які разом із бібліотекарем провели огляд літератури, розповіли дітям про цікаві книги, що знаходилися на «Книжковому фуршеті». Це книги про Україну, тваринний і рослинний світ рідного краю, енциклопедичні дитячі видання, сучасні українські казки, дитяча поезія та пригодницькі книги сучасних українських письменників.

Кожній книжковій «страві» відповідало звернення до молодших школярів, із задоволенням озвучене учнями-волонтерами: «Маєш вільний час – не втрачай його даремно, візьми цю книгу в руки, прочитай її. Дізнайся про щось нове, цікаве, запам’ятай, навчись», «Ці книги зацікавлять тебе! Раджу прочитати їх. Покажи і розкажи друзям про них», «Ці книги відповідають на сотні наших ′′чому?′′», «Пам’ятайте і про мене. Поезія» і т.д.

Бібліотекар розповіла дітлахам про історію виникнення книжкових виставок, а учні-волонтери наголосили, що книжкові виставки в бібліотеці необхідні для того, щоб привернути увагу читачів до книг різної тематики, до нової літератури.

Книжкові виставки… Вони завжди гарні, привабливі, ніби кличуть до себе в гості та промовляють: «Подивіться на нас, прочитайте наші книжечки, перегляньте барвисті ілюстрації». На таких виставках завжди стоять найкращі книги бібліотеки. А коли читач звернув увагу на книгу, він обов’язково візьме її прочитати. Отже, книжкові виставки потрібні, щоб підштовхнути, залучити дітей до читання, пізнання чогось нового.

Під час виставки-огляду волонтери провели для учнів вікторини «Чи уважний ти читач?», «Історія рідного краю» та переглянули дитячі малюнки до творів сучасних українських письменників. Ось так цікаво й змістовно пройшов огляд літератури на «Книжковому фуршеті».

Бібліотекар

Самійлівської ЗОШ І - ІІІ ступенів

Яковлєва Лідія Михайлівна

07.02.2018

Розпочалася реєстрація на ЗНО-2018!

06 лютого розпочалася реєстрація абітурієнтів та випускників шкіл для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Цього року процес реєстрації триватиме до 19 березня 2018 року. Зміни до реєстраційних даних можна вносити до 02 квітня.

Для реєстрації в зовнішньому незалежному оцінюванні необхідно:

1. Ознайомитись із Правилами прийому до обраного Вами вищого навчального закладу, де вказано перелік конкурсних предметів, із яких необхідно подати сертифікат ЗНО, Порядком проведення зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти, Порядком реєстрації осіб для участі в ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

2. Здійсніть вибір навчальних предметів, із яких Ви бажаєте пройти зовнішнє оцінювання (українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мови) та державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання.

Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати  чотирьох.

3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали:

- копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що в паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишайте порожнім.
- дві однакові фотокартки для документів розміром 3х4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);

- копію документа про повну загальну середню освіту (випускники минулих років) або довідку з місця навчання, що підтверджує здобуття в січні-серпні  2018 року повної загальної середньої освіти (учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів;

- реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти, де ви навчаєтеся.

Увага! На копіях документів повинен бути напис «Згідно з оригіналом» (без лапок), а також особистий підпис особи, яка реєструється, її ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.

4. Сформуйте комплект реєстраційних документів та подайте його до навчального закладу, у якому навчаєтесь (випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного навчального року), або надішліть до 19 березня 2018 року на адресу Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти, зазначену в контрольно-інформаційному листі (випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів).

Випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів із числа осіб з неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та реєстраційних документів на електронну адресу, зазначену в контрольно-інформаційному листі.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який Вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2018 рік».

Більш детальну інформацію щодо Порядку реєстрації на основну сесію ЗНО-2018 можна дізнатися в комунальній установі «ВРРЦОЗО» (2 поверх, кабінет РМК) або за телефоном 5-11-67.

Ю.С.Єлісєєва,

координатор з питань ЗНО в районі

07.02.2018

Згадали воєнні події 74-річної давнини

Морозного ранку, 06 лютого 2018 року,  біля пам’ятника П.Ю. Корбута зібралися учні 5-8 класів Верхньорогачицької опорної школи №1, вчителі, представники районної бібліотеки та районної музичної школи.

Дорослі та діти зібралися для того щоб віддати данину пам’яті визволителям Верхнього Рогачика, та згадати події 74-річної давнини.

Учні декламували вірші про героїзм земляків-солдатів, їх самопожертву в ім’я миру та процвітання рідної землі.

Учитель історії Юрій Олексійович Маніленко розповів дітям про бойові операції, які здійснювались військами 4-го Українського фронту по визволенню Верхнього Рогачика.

Директор центральної районної бібліотеки Людмила Петрівна Ничик розповіла про подвиг командира 37- ї гвардійської танкової бригади Петра Юліановича Корбута, який героїчно загинув у боях під селом Василівка. Його подвиг було відзначено зіркою Героя Радянського Союзу. 

05.02.2018

Районний турнір з волейболу до Дня визволення селища та Верхньорогачицького району від німецько-фашистсьских загарбників

Традиційно на початку лютого спортивний сезон відкривається районним турніром з волейболу до Дня визволення селища та Верхньорогачицького району від німецько-фашистсьских загарбників.

Цього року турнір відбувся 03 лютого у спортивному залі Верхньорогачицької опорної школи  І-ІІІ ст. і отримав статус відкритого, тому що в ньому взяли участь дві команди з смт. Велика Лепетиха.

Верхньорогачицький район представляли 4 команди з районного цетру: "Живчик" відділу культури, Верхньорогачицька опорна ЗОШ, Верхньорогачицька ДЮСШ та "Перемога" та сільські команди Чистопілля і Первомаївки.

З привітальними словами до учасників звернулася начальник відділу культури райдержадміністрації Ліна Ліснича. Визволителів було вшановано хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятника Герою Радянського Союзу П.Ю. Корбуту.

За рішенням суддівської колегії турнір проводився за олімпійською системою (на вибування). У підсумку в матчі за третє місце команда "Живчик" відділу культури поступилась команді смт. Велика Лепетиха 1. У напруженому фінальному двобої між командами "Перемога" та смт. Велика Лепетиха 2 з перевагою у кілька очок перемогу у турнірі виборола команда сусіднього районного центру.  Кращим гравцем серед чоловіків було визнано верхньорогачанина Маловічка Віталія, серед жінок представницю Великої Лепетихи Карпачову Тетяну. Призери турніру та кращі гравці були нагороджені грамотами та призами відділу культури районної державної адміністрації.

31.01.2018

Героїка КРУТ і мужність кіборгів

Щороку 29 січня український народ вшановує героїв Крут, а у  2018 році ще й столітній ювілей важливої історичної події.

З цієї нагоди у Верхньорогачицькій районній бібліотеці для дітей організовано книжкову виставку « Героїка КРУТ і мужність кіборгів». Протягом 29 січня – 02 лютого всі бажаючі юні верхньорогачицькі читачі можуть стати учасниками інформаційних годин, які проводять бібліотекарі, розповідаючи  учням про славних синів України, які віддали своє життя за її незалежність. 

 

 

 

12.01.2018

У Верхньорогачицькьому районі відбувся турнір із настільного тенісу

11 січння 2017 року з нагоди новорічних та різдвяних свят у Верхньорогачицькій ЗОШ №1 відбувся районний турнір з настільного тенісу, в якому взяли участь представники організацій та установ району, ветерани та любителі спорту.

За результатами колового турніру перемогу здобув Сіденко Дмитро. Друге місце зайняв Маловічко Віталій, третім призером став Балута Євген.

Призери турніру були нагороджені грамотами та подарунками від відділу культури районної державної адміністрації. 

 

 

10.01.2018

Як у Верхньорогачицькій бібліотеці маленькі читачі Різдво зустрічали 

На передодні свята Різдва Христового у Верхньорогачицькій районній бібліотеці для дітей відбулися Різдвяні зустрічі з активом бібліотеки, під назвою «Хай Різдво у вашу хату принесе добра багато». Діти з цікавістю переглянули на мультимедійному обладнанні історію народження Ісуса Христа, та поринули в різдвяні традиції нашого народу.

Не менш цікавою виявилася вікторина «Різдвяна круговерть», у ході якої працівники бібліотеки запропонували відгадати загадки на різдвяну тематику.

Ігрова частина заходу відбулася у вигляді цікавої розважальної програми, використовуючи ігрові засоби, юні читачі цікаво провели час, пізнали багато нового про святкування Різдва у інших країнах.

Спілкування читачів продовжувалося за чашечкою гарячого чаю з цукерками . Кожен хто приготував цікаву щедрівку, колядку або різдвяну оповідку отримав солодкий подарунок від організаторів свята.

Закінчилося свято веселими іграми, жартами та різдвяною піснею.

 

10.01.2018

Школярі Верхньорогачицького району відвідали обласну акцію «Різдвяні подорожі для тебе»

Організація змістовного дозвілля школярів під час зимових канікул є важливим напрямком діяльності органів виконавчої влади районів та області.

Так, згідно доручення голови Херсонської обласної державної адміністрації група учнів закладів загальної середньої освіти Верхньорогачицького району 05 січня 2018 року відвідала обласну культурно-мистецьку акцію для дітей сільської місцевості «Різдвяні подорожі для тебе», яка проходила у місті Херсон.

До складу делегації від Верхньорогачицького району були включені діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, діти учасників антитерористичної операції на сході країни.

Школярі із превеликим задоволенням переглянули у Херсонському обласному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша новорічну музичну казку «Фея у царстві тролів». Взяли участь у відкритті «Різдвяної шопки» на головній площі Херсонської області, де мали змогу долучитися до історії та традицій святкування українського Різдва, а також отримали солодкі подарунки від голови обласної державної адміністрації.

09.01.2018

УВАГА!!! ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання-2018!

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне ЗНО) – добровільне тестування осіб, що проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Тести пробного ЗНО відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання, укладаються Українським центром оцінювання якості освіти і є максимально наближеними до тих, що будуть надані під час основної сесії ЗНО.

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 13 жовтня 2017 року №150 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році» кожен зареєстрований учасник може взяти участь в одному із запропонованих у той чи інший день предметів за вибором, згідно з графіком:

24 березня – українська мова і література;

31 березня – історія України, математика,  біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Пробні тести з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами (з урахуванням реєстраційних даних учасників пробного ЗНО).

ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання дає можливість:

ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року;

виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;

дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;

отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);

психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

навчитись ефективно розподіляти час;

оцінити свій рівень навчальних досягнень

Пробне ЗНО є платним для учасників і неприбутковим для організаторів і проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб.

Вартість одного тестування для одного учасника складає 132 грн. 00 коп.

Реєстрація осіб для участі в пробному ЗНО проводитиметься з 09 до 31 січня 2018 року.

На сайті http://khersontest.org.ua Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти здійснюватиметься реєстрація учасників пробного ЗНО, що проживають: Херсонська, Миколаївська області, Автономна Республіка Крим, м. Севастополь. Особи, які проживають на території інших областей України, можуть зареєструватися через сайт відповідного регіонального центру.

Для реєстрації необхідно:

зайти на сторінку реєстрації на пробне тестування;

заповнити реєстраційну форму; створити свою персональну сторінку "особистий кабінет"; вибрати предмети пробного ЗНО;

з персональної сторінки ("особистий кабінет") роздрукувати квитанцію на сплату вартості послуг для проведення пробного ЗНО;

на основі цієї квитанції здійснити оплату в банківських установах України або в установах інших учасників фінансових послуг;

роздрукувати запрошення-перепустку, де вказано час і місце проведення пробного ЗНО (інформацію буде розміщено в "особистому кабінеті" учасника пробного ЗНО до 01.03.2018 року).

УВАГА!  Учасником пробного ЗНО зможе стати особа, яка зареєструється для його проходження та здійснить оплату.

Звертаємо увагу на те, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

У зазначений у запрошенні-перепустці день та час потрібно з’явитися на пункт пробного ЗНО.

Перед початком пробного ЗНО учасник повинен пред’явити такі документи:

запрошення-перепустку;

паспорт (свідоцтво про народження).

Результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів.

                                                                                        Юлія Єлісєєва, координатор

                                                                                        з питань ЗНО в районі, 5-12-58

05.01.2018

Прикарпатські канікули або відпочинок верхньорогачицьких школярів у Івано-Франківську

Зимові канікули для кожного школяра – це пора захоплюючих пригод, змістовного дозвілля, купи вражень, позитивних емоцій та заряду енергії на цілий рік.

Саме з таким настроєм п’ятеро дітей пільгових категорій Верхньорогачицького району (2 дітей учасників АТО та 3 обдарованих) відпочиватимуть у Івано-Франківській області з 4 по 14 січня 2018 року.

Школярів чекає цікава та насичена програма: знайомство з народними звичаями, різдвяними традиціями Прикарпаття, мандрівки визначними місцями краю та подорожі Карпатами.

 

 

03.01.2018

У закладах освіти Верхньорогачицького району тривають роботи із забезпечення енергоефективності

За інформацією відділу освіти районної державної адміністрації у закладах загальної середньої освіти Верхньорогачицького району тривають роботи по заміні дерев’яних віконних блоків на енергозберігаючі, а саме: в Первомаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів із запланованих до заміни 26 віконних блоків – замінено вже 14. Роботи виконуються за рахунок кошів Первомаївської сільської ради на загальну суму 85,7 тис.грн.; у Зеленівській філії І ступеня Верхньорогачицької опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на фасадній частині приміщення закладу та харчоблоку встановлено 22 енергозберігаючих віконних блоки, що становить 100%. Роботи виконані за рахунок кошів районного бюджету на загальну суму 150,0 тис.грн.

 

03.01.2018

Результати конкурсного відборуна посаду директора

Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2

29 грудня 2017 року в приміщенні малого залу комунальної установи «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» відбувся конкурсний відбір на посаду директора Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Для участі в конкурсі надійшли документи від одного претендента – Денщик Наталі Вікторівни, вчителя української мови та літератури Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Верхньорогачицької районної ради Херсонської області.

Претендентом публічно презентовано конкурсній комісії перспективний план розвитку навчального закладу.

Конкурсна комісія на підставі відкритого голосування вирішила: визнати кандидатуру Денщик Наталю Вікторівну, як таку, що пройшла за конкурсом на посаду директора Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Верхньорогачицької районної ради Херсонської області.

28.12.2017

Відбулася ялинка голови Верхньорогачицької районної державної адміністрації

Передноворічні дні багаті для дітлахів на сюрпризи та подарунки. Жоден з обдарованих, талановитих та дітей пільгових категорій Верхньорогачицького району не залишилися поза увагою керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району.

28 грудня 2017 року в комунальному закладі «Верхньорогачицький районний будинок культури» проведено ялинку голови районної державної адміністрації.

На свято були запрошені талановиті та обдаровані діти, діти учасників антитерористичної операції на сході країни, діти із сімей, які вимушені були переселитися з районів проведення АТО, діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, діти воїнів-інтернаціоналістів.

До запрошених звернувся перший заступник голови районної державної адміністрації Віталій Биков, який привітав дітей з прийдешніми новорічними святами, побажав веселих та цікавих канікул і вручив стипендії голови районної державної адміністрації п’яти лауреатам стипендії голови обласної державної адміністрації «Учень року» (Воропай І., Борщаговській С., Печеній А., Дурицькій А., Слоневському Б.), чотирьом відмінникам навчання – претендентам на отримання золотої медалі за високі досягнення у навчанні у 2017/18 навчальному році (Павлишина Л., Медвідь О., Желізняченко Т., Кучеренко А.), 14 учням переможцям районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, олімпіад, змагань та 14 учасницям баскетбольної команди «Таврійська зірка» – чемпіонам Херсонської області з баскетболу серед дівчат 2005-2006 року народження.

Т.в.о.начальника відділу освіти районної державної адміністрації Аліна Пахомова у вітальному слові відзначила: «Саме ви, обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість і честь України, її світовий авторитет…». 

А далі на учасників чекала весела розважальна програма з Дідом Морозом, Снігуркою та їх маленькими помічниками. Наприкінці всі учасники ялинки отримали солодкі подарунки.

27.12.2017

ВЮБЛ(дівчата-2006р.н., дивізіон Б):Дівчата з Верхнього Рогачика увійдуть у Новий рік не зазнавши жодної поразки!

У Голій Пристані, цьому мальовничому місті таврійської України, відбувся перший тур другого етапу чемпіонату ВЮБЛ дивізіон «Б» серед дівочих команд 2006 року народження.

Упродовж двох днів 23-24 грудня баскетбольна Херсонщина затамувавши подих слідкувала за тим, як вправно і пристрасно дівчата грають у помаранчевий м’яч.

Справжнє свято панувало на майданчику, де змагалися команди групи «Таврія». А це – «Таврійська Зірка» Верхній Рогачик, «Чемпіон» Гола Пристань та «Імпульс» з Нової Каховки. Суперники грали 1 тур між собою у м. Гола Пристань.

Команди проявили міцність характеру та здобули необхідний досвід для вдосконалення майстерності в майбутньому. Усе це стало можливим завдяки зусиллям тренерів, що доклали багато старань до початку процесу становлення гравця та формування командного духу всередині колективу. На кожному куточку майданчика дівчата віддавали всі сили для того, щоб довести свою перевагу. Дуже приємно, що ігри зібрали дуже багато вболівальників у міському Палаці Спорту, які палко підтримували свої команди!

Результати матчів:

«Чемпіон» (Гола Пристань) – «Імпульс» ( Нова Каховка) - 24:17;

«Таврійська Зірка» (В.Рогачик) - «Імпульс» ( Нова Каховка) - 92:34;

«Чемпіон» (Гола Пристань) - «Таврійська Зірка» (В.Рогачик) 8:80.

За результатами матчів 1 туру «Таврійська Зірка» (В.Рогачик) набрала 4 очки, «Чемпіон» (Гола Пристань) – 3 очки, «Імпульс» ( Нова Каховка) – 2 очки.

26.12.2017

У Чистопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Верхньорогачицького району замінюють вікна та двері на енергоефективні

Як повідомляє відділ освіти Верхньорогачицької районної державної адміністрації у Чистопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів майже завершуються ремонтні роботи по заміні дерев’яних вікон на металопластикові.

Протягом грудня поточного року в загальноосвітньому навчальному закладі здійснюється демонтаж 54 дерев’яних віконних конструкцій та 6 дерев’яних дверних блоків.

На ці цілі спрямували 858,9 тис. грн із них: кошти з державної казни у сумі – 830,0 тис.грн та решта кошти Чистопільської сільської ради.

Як зауважує т.в.о. начльника відділу освіти райдержадміністрації Аліна Пахомова: «Станом на 26 грудня вже встановлено 38 енергозберігаючих вікон та 6 дверних блоків. І завдяки заміні у даній школі дверей та вікон на металопластикові можемо говорити про успішну реалізацію заходів, спрямованих на енергоефективність. Відповідно це дасть можливість суттєво зекономити видатки на енергоносії».

26.12.2017

Навчальна поїздка «Інклюзивний простір. Практичні кроки»

Головною метою соціального розвитку сучасного європейського суспільства є повага до людського розмаїття, встановлення принципів солідарності та безпеки, що забезпечує захист та повну інтеграцію у соціум усіх верств населення, у тому числі й осіб з особливими освітніми потребами.

Однією з таких форм навчання є інклюзивне навчання, якгнучка, індивідуалізована система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу за місцем проживання спільно з їх здоровими однолітками.

З метою формування практичних навичок організації інклюзивного навчання в закладах загальноосвітньої середньої освіти Верхньорогачицького району 21 грудня поточного року делегація педагогів району в складі 11 осіб на чолі з т.в.о. начальника відділу освіти районної державної адміністрації Аліною Пахомовою взяла участь у семінарі-практикумі «Організація інклюзивного середовища в загальноосвітньому навчальному закладі» на базі комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів».

Під час поїздки освітяни району познайомилися з досвідом роботи колективу опорного закладу, відвідали кімнати фізичної реабілітації, логопеда-дефектолога, переглянули три уроки в 5- В класі з інклюзивним навчанням: урок зарубіжної літератури Шарль Перро «Попелюшка або Соболевий черевичок», образотворчого мистецтва «Ужиткова графіка», історії «Місця, де зберігають речові історичні джерела».

Учасники семінару з особливим інтересом сприйняли досвід вчителів-предметників та асистента вчителя, були вражені досягненнями дітей з особливими освітніми потребами, роботою на уроці за допомогою інтерактивної дошки на рівні звичайних учнів класу.

Окрім того, у ході теоретичної роботи семінару-практикуму обговорено питання щодо нормативно-правового забезпечення інклюзивного навчання в Україні; планування діяльності навчального закладу щодо впровадження інклюзивного навчання; організації та змісту корекційно-розвиткового супроводу дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються за інклюзивною формою; особливостей оцінювання учнів з особливими освітніми потребами в умовах  закладу загальної середньої освіти тощо.

22.12.2017

Молитва до Миколая

19 грудня 2017 року Верхньорогачицька районна бібліотека разом із дитячою музичною школою провели літературно-мистецьке свято "Молитва до Миколая" в якому взяли участь близько 200 учасників, у тому числі учні 1-5 класів Верхньорогачицької опорної школи І-ІІІ ст. та Верхньорогачицької ЗОШ №2.

У казковій формі та з допомогою засобів мистецтва діти розповіли глядачам про відзначення в Україні Дня Святого Миколая. В піснях та віршах юні артисти просили свого героя прийти до них на свято. Проте, на заваді їм стояли злі казкові сили: Баба Яга,чародійка Солоха з Вибриками.

Та здолавши всі перепони Святий Миколай прийшов у гості до дітей і почалося святкування з танцями та піснями.

Наприкінці заходу Святий Миколай подякував усім дітям за святковий вечір та побажав їм рости на користь рідному народу, на щастя України. Всім учасникам свята Миколай приніс солодкі подарунки.

22.12.2017

Змагалися юні верхньорогачицькі науковці

Сьогодні Мала академія наук України – цілісна, багаторівнева система виявлення та відбору обдарованих дітей, забезпечення духовного, інтелектуального, творчого розвитку підростаючого покоління, створення умов для соціального та професійного самовизначення особистості, виховання майбутньої творчої та наукової еліти України. А юні науковці – найкращі представники нового покоління.

20 грудня 2017 року на базі Верхньорогачицької опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся І ( районний) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів районного наукового товариства «Ерудит». На І (районний) етап представлено 12 робіт учнів 8-11 класів із 5 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Конкурс-захист проводився в 9 секціях: географія (3 учасники), ботаніка (1 учасник), ветеринарія (1 учасник), фольклористика (2 учасники), французька мова (1 учасник), всесвітня історія (1 учасник), історичне краєзнавство (2 учасники), історія України (1 учасник).

Виступи учасників конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт оцінювало компетентне журі, яке об’єктивно аналізувало представлені презентації та ставило актуальні питання юним дослідникам. Роботи учнів вирізнялися актуальністю, авторським підходом до викладання матеріалу та самостійним характером виконання.

Учнів та їх керівників привітала т.в.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації Аліна Пахомова та висловила сподівання, що всіх учасників конкурсу чекають великі перспективи: «Працюючи з обдарованими дітьми, педагоги Верхньорогачицького району ставлять перед собою завдання: допомогти їм реалізувати свої індивідуальні якості, не боятися висловлювати свою власну думку, мати свій погляд, свою позицію», - підкреслила Аліна Миколаївна.

Після перевірки контрольних робіт будуть відомі результати конкурсу, після чого переможці матимуть можливість представляти Верхньорогачицький район на обласному рівні.

22.12.2017

Верхньорогачицькі школярі взяли участь у обласній бібліотечній акції «Мрій! Читай! Досягай!»

У рамках обласної бібліотечної Акції «Мрій! Читай! Досягай!» 19 грудня  2017 року у Верхньорогачицькій опорній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся захід «Історія створення книги».

Учні із задоволенням подивилися презентацію про історію створення сучасної книги, яку підготувала бібліотекар школи Черниш Тетяна Олександрівна. Вона ознайомила учнів 2- А та 2- Б класів із сучасними дитячими письменниками та провела роботу з популяризації сучасної української дитячої літератури. А допомогли їй у цьому бібліотечні волонтери - учениці 9- А класу Желізняченко Даша і Нечипас Тетяна. Вони розповіли про книгу сучасної української письменниці Лесі Ворониної            «Хлюсь та інші». Захоплюючими пригодами в цій книзі волонтери зацікавили другокласників. Та й про правила користування книгою не забули.

У кінці заходу учні познайомилися з виставкою літератури «Різнобарв’я книжкового моря» та переглянули відеоролик «Нова книга».

19.12.2017

У закладах освіти Верхньорогачицького району відзначили День Святого Миколая

День Святого Миколая – одне з найулюбленіших свят дітлахів, щедре на усмішки та подарунки.

Саме з цієї нагоди, 19 грудня 2017 року, в загальноосвітніх навчальних закладах Верхньорогачицького району проведено ряд святкових заходів.

Святий Миколай завітав до школярів із іграми, конкурсами, вікторинами, легендами та бадьорим веселим настроєм. Діти із задоволенням брали участь у розвагах та цікавих театралізованих програмах із художніми номерами.

А представники шефських організацій над закладами освіти району, почастували всіх учнів 1-4 класів солодкими подарунками та побажали дітлахам веселих зимових свят і канікул.

 

18.12.2017

У Верхньому Рогачику відбувся міжрайонний турнір з шашок та шахів

17 грудня 2017 року у районному будинку культури відбувся передноворічний командний товариський турнір з шашок та шахів між командами смт Велика Лепетиха та смт Верхній Рогачик.

У змаганнях з шашок команду Верхнього Рогачика представляли Сіденко Дмитро, Вертегел Валерій, Жук Валерій, Жук Едуард та Худенко Олег.

У результаті турніру команда гравців із шашок принесла в загальний залік 39 очок. Трійка кращих – Вертегел Валерій, Сіденко Дмитро та Жук Валерій.

У змаганнях з шахів за команду Верхнього Рогачика виступали Щербак Анатолій, Балута Олександр, Лісничий Віталій, Потоза Володимир та Тарасов Олексій. Шахісти до загального заліку додали 26 очок. Трійка кращих шахістів – Балута Олександр, Лісничий Віталій, Щербак Анатолій.

Загальний рахунок командного товариського турніру 65:37 на користь команди Верхнього Рогачика. 

 

11.12.2017

Верхньорогачицькі джури взяли участь у обласному заході

«СЬОГОДНІ ДЖУРЯТА - ЗАВТРА СОЛДАТИ»

05 грудня 2017 року в  місті Херсоні з нагоди Дня Збройних Сил України  проведено урочисті заходи «Сьогодні джурята - завтра солдати» для вихованців гуртків «Джура» області.

Вихованці гуртків «Джура» Будинку дитячої та юнацької творчості Верхньорогачицької районної ради Херсонської області на чолі з керівниками гуртків Сергієм Сурганом та Валентиною Бабенко взяли участь в обласних заходах, присвячених Дню Збройних Сил України.

Під час урочистостей діти відвідали військову частину А1604, яка знаходиться в селі Чорнобаївка Херсонської області, музей при військовій частині, казарми, тир. Побачили стрілецьку зброю, яка зараз знаходиться на озброєнні збройних сил України, відвідали військовий аеродром, побували біля бойових військових гелікоптерів. Для дітей військові продемонстрували парашутні стрибки з гелікоптера. Вихованці мали можливість побачити парашути, човни, плоти для висадки десанту на воду. Наприкінці екскурсії всіх учасників заходів почастували смачним солдатським обідом та зробили світлини напам’ять.

Після екскурсії діти взяли участь в урочистому мітингу в місті Херсоні на Алеї Слави, поклали квіти до монументу загиблим, побували на концерті, присвяченому Дню Збройних Сил України.

Діти повернулися додому з новими враженнями, бадьорим настроєм, бажанням відвідувати гуртки «Джура», щоб стати гідними патріотами України.

08.12.2017

Зліт шкільних волонтерських загонів Верхньорогачицького району – «ВОЛОНТЕР -2017»

Волонтерська діяльність – це добровільна діяльність людей, яка спрямована на надання допомоги особам, котрі перебувають у складних життєвих обставинах. Саме молодь є найбільшим потенціалом суспільства, який призводить до позитивних зрушень. Найбільш соціально активною частиною молодіжного середовища є волонтери, зокрема, як носії добрих справ і позитивної інформації.

Волонтерські загони є одним з головних напрямків діяльності Шкільних парламентських республік ,які керуються спільністю інтересів, бажань, цілей, надій, ідей учнів й передбачають реалізацію поставлених цілей та самореалізацію учнів.

З метою сприяння поширення волонтерського руху в населених пунктах району, пробудження інтересу до волонтерської роботи, виховання у підростаючого покоління доброти і милосердя, толерантності, ввічливості, любові, взаємодопомоги, працелюбності, прагнення до взаємодопомоги, активізація процесу згуртованості учнівських колективів та з нагоди Дня Волонтера, 6 грудня 2017 року на базі Верхньорогачицької загальноосвітньої школи №1 пройшов Зліт волонтерських загонів району «Волонтер 2017».

У роботі зльоту прийняли участь: Пахомова Аліна Миколаївна – т.в.о. начальника відділу освіти районної державної адміністрації, Грицаєнко Людмила Аліковна – директор районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Курін Володимир Сафіулович – завідувач відділення денного перебування Верхньорогачицького територіального центру соціального обслуговування, Левадна Наталія Вікторівна – методист районного методичного кабінету.

У своїх звітах волонтерські загони використовуючи мультимедійне обладнання підвели підсумки роботи за 2017 рік та розкрили основні напрямки своєї діяльності:

- збирання інформації про кризові категорії учнів та їх сімей у межах свого населеного пункту;

- проведення благодійних акцій;

- профілактика наркоманії, СНІДУ та венеричних захворювань;

- розповсюдження знань про права дитини;

- виявлення та розвиток організаторських, творчих, професійних здібностей молоді, здатної до взаємодопомоги, милосердя;

- розповсюдження інформаційних матеріалів профілактичного змісту;

- надання окремих послуг людям похилого віку, інвалідам, пенсіонерам;

- прийняття участі у районних масових заходах присвячених волонтерському руху.

На прикладі конкретних справ довели право називатися волонтерами: приймали участь у конкурсах малюнків, проводили ігротеки, акції милосердя «Ветеран», «Дім без самотності», «Твоя життєва позиція» тощо.

Переглянувши звіти присутні ще раз впевнилися – чужої біди не буває. За підсумками роботи волонтерських загонів загальноосвітніх закладів району, кращими визнані загони Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (директор Коротун В.О.), Первомаївської загальносвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор Лиференко Н.Д.),Самійлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор Позняков В.Л.), Ушкальської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор Морозов В.С.). Вони нагороджені грамотами районного Центру соціальних служб для сім`ї , дітей та молоді.

06.12.2017

Верхньорогачицькі бібліотеки – інформаційні центри громади

05 грудня 2017 року у Верхньорогачицькій центральній районній бібілотеці відбувся семінар-нарада з бібліотечними працівниками району за участі першого заступника голови районної державної адміністрації Віталія Бикова, заступника голови районної державної адміністрації Світлани Нестеренко та начальника відділу культури райдержадміністрації Ліни Лісничої.

Учасниками засідання детально опрацьовано питання щодо: планування роботи бібліотек-філій на 2018 рік; формування звітності про роботу за 2017 рік; впровадження інноваційних форм роботи бібліотек-філій; застосування масової роботи бібліотек-філій згідно календаря пам’ятних і знаменних дат на 2018 рік; участі бібліотечних закладів у районних та обласних заходах та щодо розвитку бібліотечної справи у Верхньорогачицькому районі.

Окрім того, опрацьовано питання щодо становлення бібліотек інформаційно-культурними центрами населених пунктів району.

04.12.2017

У Верхньому Рогачику відбувся районний турнір з шашок

01 грудня 2017 року з нагоди святкування у районі Дня Збройних сил України у районному будинку культури відбувся районний турнір з шашок серед чоловіків та жінок, в якому взяли участь представники організацій та установ району, ветерани та любителі спорту.

У  турнірі серед чоловіків за результатами колового турніру перемогу здобув Щербак Анатолій – заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення району КЗ «Верхньорогачицька центральна районна лікарня». Друге місце зайняв учень Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Жук Едуард, третім призером став Лісничий Віталій – вчитель фізичної культури Верхньорогачицької ЗОШ №1.

У змаганнях жінок перше місце зайняла головний спеціаліст-бухгалтер відділу освіти Верхньорогачицької районної державної адміністрації Пилипенко Ольга, друге – прибиральниця Верхньорогачицького районного будинку культури Дубина Наталя , третє – учениця Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Рибка Анастасія.

Переможці та призери турніру нагороджені грамотами та подарунками відділу культури районної державної адміністрації.

01.12.2017

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» у Верхньорогачицькому районі

Щорічна акція «16 днів проти насильства» (25 листопада — 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. 

Саме тому, з метою профілактики насильства серед учнівської молоді, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» спеціалістами Верхньорогачицького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служби у справах дітей районної державної адміністрації 29 листопада 2017 року було проведено групові заходи на тему " Шкільне насилля" з учнями 10 – 11 класів Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Під час профілактичного заходу з учнями обговорено проблему насильства, агресії у сім’ї та серед однолітків та переглянуто чотири відеоролики. Кожен учень отримав пам'ятку відповідної тематики з зазначенням номерів телефонів національної дитячої «гарячої» лінії, «гарячої» лінії з питань попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, органів та установ, які працюють в цьому напрямку.

30 листопада 2017 року проведено круглий стіл на тему «Шляхи взаємодії суб’єктів соціальної роботи щодо попередження насильства в сім’ї» у приміщенні Верхньорогачицького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Представники відділу освіти, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Верхньорогачицького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служби у справах дітей районної державної адміністрації обговорили питання щодо дотримання основних прав та свобод людини та шляхи ефективної співпраці згідно “Інструкції щодо порядку взаємодії структурних підрозділів, відповідальних за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім’ї”, яка забезпечує механізм взаємодії державних органів і установ з питань попередження насильства в сім’ї, шляхом їх оперативного реагування та узгодження спільних дій у випадках вчинення насильства в сім’ї або реальної його загрози.

30.11.2017

Верхньорогачицькі педагоги продемонстрували достойний старт Всеукраїнського конкурсу „Вчитель року-2017”

Всеукраїнський фаховий конкурс „Вчитель року” це захід, покликаний виявити  педагогічну майстерність учителів, їх професійне становлення та самоутвердження.

І (районний) етап всеукраїнського конкурсу „Вчитель року – 2017” проводиться у номінаціях: „Фізична культура” та „Фізика”. До оргкомітету надійшли заявки на участь  від Лісничого В.В., учителя фізичної культури Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1; Колєснікової Т.В., учителя фізики Первомаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів; Кучеренка В.В., учителя фізики Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Для визначення кращих педагогів створено оргкомітет та журі конкурсу з числа працівників відділу освіти, районного методичного кабінету та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.

За підсумками заочного етапу всі учасники отримали право взяти участь у наступному етапі – проведенні відкритих уроків. 24 листопада на базі Чистопільської загальноосвітньої школи  відкриті уроки підготували та провели Лісничий В.В., Кучеренко В.В. та Колєснікова Т.В., вони продемонстрували свою педагогічну компетентність, ерудицію, інноваційні форми, методи роботи та принципи, якими керуються на практиці. За підсумками І туру всі учасники ввійшли до фінальної частини конкурсу, яка відбудеться 08 грудня на базі Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, де учасники презентуватимуть своє педагогічне кредо, принципи, мету діяльності, творчі та професійні здібності. 

24.11.2017

РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ

НА ПОСАДУ ГОЛОВНОГО СПЕЦІАЛІСТА-БУХГАЛТЕРА ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ РДА

Верхньорогачиций відділ культури районної державної адміністрації повідомляє результати проходження конкурсу на заміщення вакантної посади державної служби:

Посада головного спеціаліста- бухгалтера відділу культури Верхньорогачицької районної державної адміністрації, порядковий номер вакансії - 52023. Переможець, він же єдиний кандидат, який успішно пройшов тестування (долучено до матеріалів конкурсу результати тестування на вакантну посаду бухгалтера-спеціаліста відділу культури Верхньорогачицької районної державної адміністрації від 22 листопада 2017 року) та співбесіду – Передерій Оксана Олександрівна 1975 року народження, громадянка України, освіта вища, в 2008 році закінчила Одеський державний аграрний університет за напрямом підготовки «Облік і аудит» та здобула кваліфікацію спеціаліста обліку і аудиту. Наказ начальника відділу культури районної державної адміністрації від 03 листопада 2017 року № 105 «Про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади державної служби». Підсумковий результат – 06 балів.

23.11.2017

Кращий лідер учнівського колективу району 2017 року

Система учнівського самоврядування у навчальних закладах  сприяє реалізації інтересів, можливостей, бажань дитини вирішувати можливі протиріччя, прагнути узгодженості і балансу інтересів для кожної особистості. Дитяче самоврядування сприяє розвитку творчого самоврядування, залучає учнівську молодь до процесу прийняття рішень. Спонукає  членів дитячого колективу до участі у громадському житті. Діти навчаються захищати свої права та інтереси. Основними завданнями учнівського самоврядування є:

- створення дійового механізму учнівського самоврядування;

- здійснення заходів , спрямованих на захист та реалізацію законних прав та інтересів учнів школи;

- налагодження взаємодії між учнівської громадою, педагогічним колективом  та адміністрацією школи, між виборними органами учнівського співуправління заходів школи та класів.

Самоврядування створює оптимальні умови для розвитку, саморозвитку й самореалізації гуманної, духовної та вільної, соціально мобільної , необхідної  у сучасному суспільстві людини.

З метою демократизації навчально-виховного процесу, забезпечення впливу учнівської громади на діяльність загальноосвітнього навчального закладу,  21 листопада цього року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості Верхньорогачицької районної ради проведено традиційне районне інтелект- шоу «Кращий лідер учнівського колективу  району 2017 року». В заході прийняли участь лідери учнівських колективів загальноосвітніх закладів району.

Згідно умов проведення інтелект-шоу учасники продемонстрували свої якості в таких конкурсах: «Візитна картка», «Привітання-суперникам», «Турнір знавців», «Весела перерва», «Фантазери», «Наші таланти», «Моє хобі», які оцінювались за десятибальною системою за критеріями: рівень виконавської майстерності, розкриття творчого задуму, сценічна культура, оригінальність ідеї, сучасність. Всі учасники продемонстрували  активність, обізнаність у реаліях сьогодення,  рівень виконавської майстерності, сценічну культуру.

Із контингенту цих учасників журі відзначило найерудованіших, найрозумніших,  найсучасніших лідерів дитячих колективів року нашого району.

І місце –  розділили Балута Олександр та Зеленський Євген Верхньорогачицька ЗОШ №1,  Ушкальська ЗОШ ;

ІІ місце – Дмитрієва Юлія Верхньорогачицька ЗОШ №2;

ІІІ місце – Галушка Анастасія  Первомаївська  ЗОШ .

Переможці інтелект-шоу «Кращий лідер учнівського колективу району 2017 року» нагороджені грамотами  відділу освіти районної державної адміністрації.

Учасники  конкурсу здобули масу цікавих вражень, позитивні емоції та просто хороший настрій.

21.11.2017

«Безпека на дорозі – безпека життя» 

Минулого тижня, а саме 13-20 листопада 2017 року, в закладах освіти Верхньорогачицького району проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.

На основі планів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти проведено ряд заходів: години спілкування «Вивчай та виконуй правила дорожнього руху», «Будь уважним на дорозі», «Подорож до країни дорожніх знаків», «Азбука безпеки», «Вчимося безпечно переходити дорогу», «Щоб не сталося ДПТ», «Неуважність ціною життя»; гра – змагання «Про що розповість дорожній знак?»; загальношкільні тематичні лінійки «Дорожній рух – мій друг», «Знай та вивчай правила дорожнього руху», «Руху правила єдині – поважати їх повинні». Перевірити правила дорожнього руху допомогли вікторини «Абетка дорожнього руху», «Вивчи правила і знай та завжди їх пам’ятай», «Азбука дорожнього руху»; квест «Знання правил дорожнього руху»; урок – гра «Безпека на дорозі залежить від кожного», «Мій друг – дорожній рух». Взято участь у практичному занятті «Ситуація на дорозі»; засідання круглого столу «Діти на дорогах». Організовано виставки дитячих малюнків «Твій друг – безпечний рух»; книжкові виставки «Моя безпека на дорозі».

17 листопада 2017 року проведено єдиний національний урок «Безпека на дорозі – безпека життя».

Для попередження дорожньо-транспортного травматизму органами учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти розповсюджено листівки «Молоде покоління – за безпеку дорожнього руху».

20.11.2017

Семінар- практикум на базі Михайлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів 

Згідно плану роботи районного методичного кабінету комунальної установи „Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти” 15 листопада 2017 року на базі Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися семінари-практикуми учителів фізичної культури та предмету «Захист Вітчизни», учителів початкових класів.

У рамках практичної частини  семінарів учасники відвідали уроки: фізичної культури у восьмому класі на тему: „Баскетбол. Способи передачі м’яча. Ведення м’яча без зорового контролю ” (учитель Василенко І.І.), літературного читання в другому класі на тему: „Зірка Мезантюк «Український прапор». Мар’яна Савка «Україна»” (учитель Кольченко Л.В.) .

У ході  обговорення теми семінару вчителів молодших класів «Сучасні автори в програмі літературного читання початкової школи» з презентацією досвіду вчителя Зеленівської ЗОШ І ступеня виступила Ткаченко Н.Г. та голова районного  методичного об’єднання вчителів молодших класів Ситник Г.П.  з доповіддю «Формування читацької компетентності на уроках літературного читання в початковій школі згідно оновлених програм та «Орієнтовних вимог до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи» . Бібліотекар Михайлівської ЗОШ презентувала матеріали для роботи з Хрестоматією сучасної української дитячої прози. Відкритий  інтегрований урок  щодо  формування у дітей навиків літературного читання дала вчитель молодших класів  Михайлівської ЗОШ Кольченко Л.В. у програмі уроку були використані інноваційні методи та прийоми роботи.

Учитель фізичної культури Михайлівської ЗОШ  Василенко І.І. презентував урок фізичної культури «Баскетбол. Способи передачі м’яча. Ведення м’яча без зорового контролю». Під час обговорення уроку , вчителі фізичної культури озвучили свої побажання щодо удосконалення  методики проведення та відзначили що урок проведений на високому рівні.

Під час теоретичної частини  в рамках семінару з доповіддю «Індивідуально-особистісний підхід та всебічне стимулювання здібностей кожного учня , опора на особисту динаміку та індивідуальні особливості на уроках фізичної культури» виступив вчитель фізичної  культури Верхньорогачицької ЗОШ №1 Лісничий В.В. , та вчитель Верхньорогачицької ЗОШ №2 Бабенко В.М. розповіла «Про запровадження Державного стандарту на уроках фізичного виховання».

З усіх заслуханих питань були прийняті відповідні рішення та розроблені методичні рекомендації.

17.11.2017

Підсумки Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек ”Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя”

Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Сьогодні як ніколи потрібні нові підходи й шляхи до усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення здоров’я, розвитку культури здоров’я.

До пошуку ефективних шляхів розв’язання проблеми соціального здоров’я молоді долучаються й шкільні бібліотеки. Бібліотеку завжди називали аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою, тому важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала центром збереження здоров’я учнів.

З 01 по 31 жовтня 2017 року в загальноосвітніх закладах Верхньорогачицького району відбувся  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя», який мав сприяти формуванню в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомленню ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, бажанню дотримуватися здорового способу життя. За цей час у школах району було проведено чимало цікавих та змістовних заходів, спрямованих на популяризацію дитячого читання, розвиток творчого та інтелектуального потенціалу дітей, профілактику шкідливих звичок учнівської молоді, попередження вживання наркотичних засобів та формування навичок здорового способу життя.

Відкриття Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у навчальних закладах району розпочалося з тематичних загальношкільних лінійок, циклу тематичних виставок, присвячених профілактиці наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, тютюнопалінню, зокрема: «Шкідливі звички: міраж і дійсність», «Здоров'я або цигарка?», «Наркоманія - це плаха», «Вороги юності та краси», «Велике зло та біда роду людського», «Спортивні перемоги - перемоги здоров'я», «Азбука краси та бадьорості», «Як вода джерельна будьте ви здорові», «Добрі рецепти для вашого здоров'я» та оформлення тематичних полиць: «Здоровий спосіб життя – хворобам нема вороття», «Мандрівка на планету Здоров’я».

Для учнів початкових класів були проведені виховні години: «Дороги в храм здоров’я », «Здоров’я сьогодні і на все життя» з використанням і демонстрацією бібліотечної літератури даної тематики. Безмежне задоволення отримали молодші школярі від перегляду мультфільмів «Азбука здоров’я», «Добрий доктор стоматолог» та веселої перерви у шкільній бібліотеці «Смійтеся на здоров’я». Надзвичайно цікаво й захоплююче пройшли бібліотечні уроки у формі конкурсу-вікторини «Що я знаю про здоровий спосіб життя», «У країні Здоров’я», «Українські приказки та прислів’я про здоров’я» та літературної гри «Упізнай літературного героя». Як підсумок проведеної роботи було організовано виставку дитячих малюнків «Я обираю здоров’я», яка яскраво продемонструвала наскільки свідомо діти сприйняли все почуте й побачене.

Для учнів середньої ланки та старшокласників відбулося  проведення бесід, дискусій, диспутів, зустрічей із спеціалістами-медиками на теми: «Здоровий спосіб життя - це модно!», «Вічні цінності життя», «Нікотин –своєрідний наркотик», «Алкоголь і підліток», «СНІД – небезпечна хвороба», «Дорога в безодню», «Обираємо здорову їжу». Під девізом «Здоров’я за гроші не купиш» проведено конкурс міні-творів серед учнів 5-9 класів та конкурс плакатів, емблем, конкурс віршів. Організовували шкільні бібліотекарі й засідання круглих столів «Здоров’я – вічна мрія людства», «Щоб вижити, світ повинен встановити здоровий спосіб життя!», «Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу», «Модель здорової людини»; флешмоби «Здоровий спосіб життя: Модно! Престижно! Корисно!», «Здоровим бути модно, стильно і красиво», « Ми - за здоровий спосіб життя».

Бібліотечний захід «Знайди в рослинах порятунок», який підготувала й провела бібліотекар Самійлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, мав на меті розширити знання дітей про лікарські рослини нашої місцевості, їхні цілющі властивості, навчити розпізнавати лікарські рослини за їх ознаками.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки  щодо розвитку зростаючої особистості, здорового способу життя. Так, у рамках проведення Місячника, хоч і не запланованою, але дуже приємною і змістовною була зустріч учнівського та педагогічного колективів Чистопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів з автором книг «Береги  Рогачицької долини» та «Від «Сокола» до «Олкома» В.М.Діденком. Учням  було цікаво слухати про історію рідного краю, розвиток спорту на  території району та с.Чистопілля та його значення в житті кожної людини. А ще учні 1-5 класів даної школи здійснили бібліоподорож-екскурсію до районної  центральної бібліотеки «Мандрівка книжковим містом». Діти із захопленням та цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про казковий дім, де живуть різноманітні книжки. Учні переглянули відеоролик про здоровий  спосіб життя та взяли участь у вікторині. Наприкінці зустрічі до фонду шкільної бібліліотеки було подаровано набір художньої літератури для юнацтва.

«Вороги юності та краси» - так називалася цікава подорож сторінками усного журналу, який провела з учнями Чистопільської школи сільський бібліотекар Т.І.Горнова. Ця зустріч була запланована в рамках співпраці шкільної та сільської бібліотек. Також до відома школярів була представлена вікторина та літературна гра. У фінальній частині зустрічі було  визначено переможців та відбулося  нагородження найактивніших учасників.

Кращих читачів шкільних бібліотек, які долучилися до організації та проведення Місячника, відзначено на фінальних загальношкільних лінійках.

Отже, використовуючи різноманітні форми роботи, шкільний бібліотекар робить усе, що від нього залежить, для того, щоб усі читачі – учні, учителі, адміністрація школи, батьки були переконані в тому, що шкільна бібліотека є орієнтиром у світі знань.

Проведення комплексу заходів з формування здорового способу життя в тісній співпраці бібліотек з учасниками навчально-виховного процесу ефективно впливатиме на ціннісні пріоритети підлітків та молоді. 

17.11.2017

             Про дотримання температурного режиму в навчальних закладах

Великолепетиське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області  нагадує, що в зв’язку з похолоданням, несприятливими погодними умовами та початком опалювального сезону у багатьох регіонах країни недотримання визначеного Державними санітарними правилами і нормами температурного режиму в загальноосвітніх навчальних закладах може негативно вплинути на здоров’я дітей і підлітків та поставити під загрозу навчальний процес. 

Умови перебування і навчання супроводжуються значною кількістю негативних факторів, які мають вплив на стан здоров’я дітей і, як наслідок – на їх розвиток. Питання дотримання санітарно-гігієнічних показників мікроклімату в навчальних закладах є одним з ключових у збереженні та зміцненні стану здоров’я.

Недотримання норм температури повітря в приміщенні в поєднанні з підвищеною вологістю та швидкістю повітря впливає на посилення процесів тепловіддачі, що призводить до охолодження організму дитини і як наслідок – розвиток захворювань.

Відповідно до Санітарного регламенту, у приміщеннях шкіл відносна вологість повітря має бути 40-60%; температура повітря в класах і кабінетах 17°-20°C, в майстернях по обробці металу і дерева 16°-18°C, в спортивному залі 15°-17° C, в роздягальнях при спортивному залі 19°-23°C, в актовому залі 17°-20° C, в бібліотеці 16°-18°C, в медичних кабінетах 21°-23°C, в рекреаціях 16°-18°C, в спальних приміщеннях 18°-20°C; в умивальних 20°-23°C; у вестибюлі, гардеробі 16°-19°C; в туалетах 17°-21°C; в душових не нижче 25 ° C. Слід зазначити, що температура нижче зазначених нормативів неприпустима. 

Рішення про тимчасове призупинення навчання учнів приймають органи місцевої виконавчої влади при зниженні температури повітря до - 20°C при швидкості руху повітря більше 5 м/с і при підвищенні вологості вище 80% (для учнів початкових класів) та при температурі - 24°C (для учнів 5-12 класів), а також при надзвичайних ситуаціях.

Звертаємо увагу, що для забезпечення оптимальних умов перебування дітей у приміщеннях необхідно проводити заходи для профілактики забруднення повітря:  приведення  кількості дітей  у відповідності до гігієнічних вимог наповнюваності класів (груп), використання приміщень лише за призначенням, використання обладнання, полімерних матеріалів, дезінфекційних засобів лише тих, що дозволені законодавством до застосування,  регулярно і правильно провітрювати приміщення, щоденне вологе прибирання приміщень, за необхідності з використанням дезінфекційних засобів. 

16.11.2017

У Верхньорогачицькому районі відбувся конкурс майстрів художнього читання «Наша Земля –Україна»

14 листопада 2017 року в районному Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний конкурс майстрів художнього читання «Наша Земля – Україна», в якому взяли участь 37 учнів із семи загальноосвітніх шкіл району віком від 6 до 16 років.

Переможці І етапу конкурсу, який напередодні проходив на базі загальноосвітніх шкіл району представили на конкурс вірші та прозу українських авторів, класиків світової літератури та сучасних поетів. Всі учасники продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, власне бачення та подачу художніх творів.

Переможці визначалися у трьох вікових категоріях. Серед наймолодших учасників, віком від 6 до 9 років перше місце посів Гордієнко Денис (учень 4 класу Первомаївської ЗОШ), друге місце – Гончаренко Даша (учениця 3 класу Ушкальської ЗОШ), третє місце поділили Бедюх Кіра (учениця 4-А класу Верхньорогачицька ЗОШ №1) та Солодовник Дмитро (учень 4 класу, Зеленівської ЗОШ).

У середній віковій категорії (10 – 13 років) всі призові місця дісталися учням Верхньорогачицької ЗОШ №1 : перше місце – Губарєва Діана (7-А клас), друге місце – Чумак Альбіна (8-А клас), третє місце – Балута Олександр (8-Б клас).

Серед найстарших учасників найкращою визнана Борщаговська Софія (учениця 11 класу Первомаївської ЗОШ), друге місце посіла Надточа Катерина (учениця 11 класу Верхньорогачицької ЗОШ №2), третє місце – Рудика Олена (учениця 10 класу Верхньорогачицької ЗОШ №1).

Учениця 10 класу Ушкальської ЗОШ Печена Аліна та учениця 11 класу Верхньорогачицької ЗОШ №2 Дурицька Альона отримали від журі відзнаку за кращі авторські твори.

13.11.2017

У Верхньорогачицькій райдержадміністрації відбулася нарада з питання організації підвозу школярів

Заступник голови райдержадміністрації Світлана Нестеренко, 13 листопада 2017 року, провела нараду з питання забезпечення безперебійного підвозу учнів до загальноосвітніх навчальних закладів району

У розгляді актуальних питань по дотриманню чинного законодавства щодо забезпечення перевезення учнів до місця навчання та додому взяли участь начальник відділу освіти райдержадміністрації Валентина Богатиренко, директор КУ «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» Ірина Черненко, спеціаліст та економіст комунальної установи Ольга Яровчик та Валентина Валієва.

На завершення робочого засідання Світлана Нестеренко підвела підсумок роботи та наголосила на необхідності дотримання законодавства, здійснення постійного контролю за використанням коштів та ефективним використанням шкільних автобусів. А також надала доручення відділу освіти райдержадміністрації у визначені терміни вирішити питання щодо співпраці з селищною та сільськими радами в частині придбання паливно-мастильних матеріалів для забезпечення щоденного регулярного підвізу учнів до навчальних закладів району і додому, які проживають за межею пішохідної доступності.

13.11.2017

Оголошено конкурси для дітей!

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку "НАМАЛЮЙ СВОЮ МРІЮ"
Всеукраїнський конкурс "РЕАЛІЗУЙ НАМАЛЬОВАНУ МРІЮ!"
Всеукраїнський конкурс «ПОСАДИ ДЕРЕВО ДОБРА» 

 

 

 

 

 

13.11.2017

Верхньорогачицька баскетбольна команда «Таврійська Зірка» – чемпіони області

Верхньорогачани не втомлюються поздоровляти своїх любих баскетболісток с черговими досягненнями. І знову випала слушна нагода. У ході проведення другого фінального турніру обласного етапу ВЮБЛ на кубок імені А. П. Давидченко, 11 та 12 листопада поточного року відбулися ігри серед команд 2005/06 років народження.

І вкотре команда «Таврійська зірка» показала гарну гру та майстерність. Так, Верхньорогачицької ДЮСШ блискуче перемогла дівчат з Білозерки, Нововоронцівки та Нової Каховки. Завдяки цьому, верхньорогачицькі баскетболістки стали абсолютними чемпіонами області і скоро вирушать на боротьбу за міжрегіональне лідерство. Окремо було відзначено Валерію Куценко, яка стала найкращим гравцем турніру.

Невпинні тренування та неймовірна націленість на результат – ось головні секрети перемог «Таврійської зірки». Не можна забувати і про безцінний внесок тренерів – Сергія Земби та Віталія Лісничого.

Щиро вітаємо всю команду з перемогою і бажаємо подальших успішних ігор.

09.11.2017

Вітання з нагоди професійного свята звучали на адресу працівників культури та аматорів народного мистецтва Верхньорогачицького району

Сьогодні, 09 листопада 2017 року, у веселій та затишній атмосфері свята приймали поздоровлення працівники культури та аматори народного мистецтва Верхньорогачицького району.

Зі словами вдячності та найгарнішими побажаннями до працівників відділу культури районної державної адміністрації, централізованої бібліотечної системи, викладачів дитячої музичної школи, працівників районного, селищних та сільських будинків культури та клубів, аматорів району звернулися голова райдержадміністрації Наталія Тарасова та голова районної ради Геннадій Нестеренко. По завершенню своїх виступів керівники району відзначили одних із кращих працівників культури району.

Так, за сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість справі, вагомий особистий внесок та активну участь у культурно-мистецьких заходах району, з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва грамотами голови районної державної адміністрації та голови районної ради нагороджені:

- Ірина Крошнякова, бібліотекар Самійлівської сільської бібліотеки-філії;

- Ганна Турків, директор Зеленівського сільського будинку культури;

- Маргарита Зюлєва, методист по вокальному жанру КЗ «Верхньорогачицький районний будинок культури».

Подяки голови районної державної адміністрації та голови районної ради отримали:

- Анна Савронь, директор КЗ «Централізована бухгалтерія по обслуговуванню закладів культури»;

- Інна Желєзняк, бібліотекар відділу обслуговування КЗ «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система».

Висловила своє особисте шанобливе ставлення до працівників галузі культури, до їх професійної діяльності і начальник відділу культури райдержадміністрації Ліна Ліснича. Очільниця культури також відзначила працівників підвідомчих установ грамотами. Серед нагороджених:

- Ігор Лозицький, художник КЗ «Верхньорогачицький районний будинок культури»;

- Тетяна Ляновська, прибиральниця комунального закладу «Верхньорогачицький районний будинок культури»;

- Тетяна Кувшинова, завідувач селищним будинком культури №3;

- Антоніна Бедюх, бібліотекар відділу обслуговування учнів 1-4 класів районної бібліотеки для дітей КЗ «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система»;

- Валентина Мульська, бібліотекар Верхньорогачицької селищної бібліотеки-філії №1 КЗ «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система».

Загалом захід був насичений нагородами, подяками та побажаннями. Не обішлося у святковий день і без запальних пісень у виконанні вихованців працівників культури та і самих артистів будинків культури району.

08.11.2017

Працівників культури Верхньорогачицького району з нагоди професійного свята відзначили на обласному рівні

Вчора, 07 листопада 2017 року у ККЗ «Ювілейний» відбувся обласний захід, присвячений Всеукраїнському дню працівників культури та аматорів народного мистецтва. На святковий захід були запрошені кращі працівники  культури з усіх районів Херсонської області, актори драматичного театру, викладачі та студенти Херсонського училища культури, управління культури, працівників ОЦНТ, філармонії, обласної бібліотеки.

Зі святом усіх присутніх вітали керівник апарату Херсонської обласної державної адміністрації Володимир Клюцевський та начальник управління культури обласної державної адміністрації Світлана Думинська.

На адресу працівників культури лунало багато гарних слів, було вручено грамоти, нагороди та подяки від керівників області.

Верхньорогачицький район не став винятком. Адже артисти районного будинку культури за вагомий внесок у розвиток культури на Херсонщині отримали дві грамоти від начальника управління культури обласної державної адміністрації Світлани Думинської. Це – мішане вокальне тріо «Теревені» Верхньорогачицький районний будинок культури, керівник – директор Верхньорогачицького районного будинку культури Олександр Анцибор та народний театр місцевого факту «Культраби», керівник – організатор культурно-дозвілєвої діяльності Верхньорогачицького районного будинку культури Наталія Худенко.

Супроводжувалося свято гарними концертними номерами у виконанні професіоналів та аматорів сцени. 

07.11.2017

Турнір з міні-футболу

Минулого тижня, а саме 28 жовтня поточного року, з нагоди святкування 225-ї річниці села Ушкалка Верхньорогачицького району на майданчику Ушкальської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний турнір з міні-футболу в якому взяли участь чотири команди –сіл Ушкалка, Первомаївка та Бережанка, а також команда «Старт» із смт Верхній Рогачик.

За результатами колового турніру переможцем стала команда «Старт» Верхній Рогачик. Друге місце зайняла команда із села Бережанка, третє – села Ушкалка.

За сприяння голови Ушкальської сільської ради Алли Кучинської призери турніру отримали грошові винагороди. 

 

03.11.2017

Відділ культури районної державної адміністрації з 03 листопада 2017 року оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста-бухгалтера відділу культури Верхньорогачицької районної державної адміністрації.

Кваліфікаційні вимоги до претендентів: громадянство України, повна вища  освіта відповідно професійного спрямування, стаж державної служби не менше 1 року, загальний стаж роботи не менше 3 років, навики роботи з комп’ютерною технікою, вільне володіння державною мовою.

Термін прийняття документів протягом 15 календарних днів з дня оголошення конкурсу.

За довідками звертатися до відділу культури Верхньорогачицької районної державної адміністрації за адресою: смт. Верхній Рогачик, вул. Ювілейна 40б, тел. 5-13-90

25.10.2017

Зустріч із письменником – земляком 

У теплі жовтневі дні до селища Верхній Рогачик завітав автор книги «Береги Рогачицької долини» земляк верхньорогачан – Володимир Михайлович Діденко, який провів зустрічі з педагогічними та учнівськими колективами шкіл селища.

Під час заходів автор провів екскурсії розділами своєї книги, цікаво розповів про історичне минуле, про події які відбувалися на території району в минулому і до сьогодення. Учні з неабиякою цікавістю слухали про заселення Верхньорогачицької долини німцями-менонітами, про події громадянської війни та Другої світової тощо.

На згадку про зустріч Володимир Михайлович Діденко подарував навчальним закладам картини, що відображують знайомий всім верхньорогачанам краєвид Рогачицької долини та запевнив про організацію найближчим часом нової зустрічі під час якої всі бажаючі матимуть змогу дізнатися про маловідомі факти з життя людей степової долини.

23.10.2017

Дівчата із верхньорогачицької БК «Таврійська Зірка» здобули чергову перемогу

Готуючись до чемпіонату України з баскетболу серед команд дівчат 2005/2006 років народження юні верхньорогачанки 21 жовтня 2017 року прийняли участь у товариському турнірі у м. Нова Каховка, де зіграли з командами Новокаховської та Нововоронцовської ДЮСШ.

В обох матчах верхньорогачицька команда «Таврійська Зірка» була сильнішою і тому здобула дві переконливі перемоги.

У складі верхньорогачанок грали Діана Буфан, Євгенія Лінича, Кіра Бедюх,Тетяна Горінова, Єва Ничик, Анна Кірієнко, Ілона Чумаченко, Юлія Передерій, Валерія Куценко, Юлія Тимошенко, Дар’я Оприш та Вероніка Агапшук. Так тримати!

 

12.10.2017

Результати конкурсного відбору на посаду директора опорного навчального закладу

Відповідно до Порядку призначення керівника опорного навчального закладу Верхньорогачицької районної ради Херсонської області, затверджений рішенням XХII сесії районної ради сьомого скликання від 18.08.2017 року за №292, наказу відділу освіти Верхньорогачицької районної державної адміністрації від  30 серпня 2017 року  №209 «Про оголошення конкурсу  на посаду директора Верхньорогачицької опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів» в приміщенні малої зали комунальної установи «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» 09 жовтня 2017 року відбувся конкурсний відбір на посаду директора опорного навчального закладу.

Для участі в конкурсі надійшли документи від одного претендента – Коротун Валентини Олександрівни, директора Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Верхньорогачицької районної ради Херсонської області.

Претендентом публічно презентовано конкурсній комісії перспективний план розвитку опорного навчального закладу.  

Конкурсна комісія на підставі відкритого голосування вирішила:

Вважати Коротун Валентину Олександрівну обраною за конкурсним  відбором на посаду директора Верхньорогачицької опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Верхньорогачицької районної ради Херсонської області. 

11.10.2017

Козацькому роду - нема переводу

11 жовтня поточного року, на передодні державного свята Дня захисника України, в актовому залі районного будинку культури відбулося літературно-музичне свято "Козацькому роду - нема переводу", яке підготували працівники районної бібліотеки та дитячої музичної школи.

Глядачами були учні молодших класів Верхньорогачицької озагальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Під час свята учні пригадали козацькі приказки та прислівя , відтворили козацькі звичаї та традиції.

Оплесками глядачі зустрічали юних артистів Рекун Н, Мандик О, Бедюх К, Стасів Д, ансамбль лошкарів ДМШ та танцювальний колектив РБК.

Волонтерська бригада районної бібліотеки для дітей у складі: Бездольних Анлгеліни та Ксенії, Янька Радіона, Лісничого Владислава, Бабича Олександра, Давиденка Тимура, Пищенка Ярослава, розповідали одноліткам про покровительку і заспутницю козаків – Покрову Пресвятої Богородиці та про сучасних українських воїнів – захисників України.

Наприкінці свята діти розважались і змагались в козацьких іграх. По закінченню свята діти отримали солодкі подарунки від депутата обласної ради Рудика Василя Анатолійовича, який є постійним меценатом дитячих свят.

06.10.2017

Викладачі та вихованці Верхньорогачицької дитячої музичної школи відзначали 42-гу річницю гарного музичного свята

Розпочав захід замріяною мелодією «Арією» Баха викладач класу фортепіано Владислав Валерійович Давиденко. Учениця класу вокалу Тетяна Нечипас продовжила святковою піснею «Музика». Далі директор Світлана Володимирівна Родіонова привітала новачків: Альбіну Давидову, Єгора Романія, Діану Парасочку, Ельвіру Кубанкіну, Дарю Стасіву, Веніаміна Турила. Вони хоч і навчаються всього місяць, але вже й дебютували на святі. Директор побажала всім учням та викладачам блискучих виступів, натхнення, творчого запалу, нових відкриттів. А батькам терпіння та підтримки своїх юних дарувань.

У виконанні піаністів в залі звучала різна музика: весела і серйозна, класична і сучасна. Маленькі співаки подарували гарні пісні: Настя Рекун - «Донька України», Даша Стасіва – «Україна моя», Кіра Бедюх – «Наша родина», Саша Мандик – «Музика живе», Тетяна Нечипас – «Це  свято щасливе». Родзинкою свята, як сюрпризне поздоровлення для викладачів, був виступ дуету гітаристів у складі Владислава Валерійовича Давиденка та колишнього учня-вокаліста школи Миколи Приходька. Віночок живих кольорових мелодій, скарби почуттів та думи різних народів гостям подарував колектив ложкарів.

Завершальним акордом свята за сценарієм, який підготувала викладач вокалу Валентина Петрівна Величко, звучала пісня «Музика живе» у виконанні Олександри Мандик у супроводі фортепіанного дуету викладачів класу фортепіано С.В.Родіонової та В.В.Давиденка.

Глядачі не шкодували оплесків. А зустріч із прекрасним відізвалась теплом в серцях слухачів. Адже, музика – душі людської безслівна казка. Вона саме життя, що всім велить жити!  

22.09.2017

Пам’ятаємо неоціненний внесок партизанів у велику Перемогу над фашизмом

З метою вшанування подвигу партизанів та підпільників в період Другої світової війни 1939 – 1945 років  Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року №1020 в Україні 22 вересня відзначається День партизанської слави.

Для ознайомлення учнів з партизанським рухом на Україні, області та у рідному Верхньорогачицькомц районі бібліотекарі центральної районної бібліотеки Бойко Ю. В. та Сурган А.В. провели урок мужності з школярами Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 «Партизанськими стежками».

На мультимедійному обладнанні були показані юні герої – партизани та їх дії в тилу ворога. Окремою сторінкою був виділений бойовий шлях партизанів –верхньорогачан.

Діти згадували спомини своїх рідних про далекі часи воєнної окупації та супротив населення загарбникам.

Урок мужності «Партизанськими стежками» нагадав молодому поколінню школярів ціну, яка була сплачена добровольцями – партизанами за їх життя і свободу.

22.09.2017

«Мир для нас понад усе»

Саме такий вислів став лейтмотивом навчального тижня 18-22 вересня 2017 року у всіх навчальних закладах Верхньорогачицького району.

Адже, з нагоди відзначення Міжнародного дня миру учнівськими та педагогічними колективами проведено ряд тематичних заходів. Так, одним із найпопулярніших стала акція «Голуб миру» – учні виготовляли паперові фігури голуба – одного з найбільш відомих символів цього дня.

Окрім того, відбулися лінійки, на яких діти ознайомилися з історією виникнення свята, читали вірші, присвячені темі миру, а 21 вересня о 14.00 в унісон дзвінку, який пролунав в штаб-квартирі ООН, у рамках Всеукраїнського флеш-мобу «Дзвін Миру», у всіх закладах освіти продзвеніли шкільні дзвоники, які сповістили про підтримку учнівськими та педагогічними колективами ідеї мирного співіснування всіх народів світу.

Також, у загальноосвітніх школах району проведено конкурси та виставки малюнків «Мир очима дітей», виховні години «21 вересня - Міжнародний день миру», «Мир для нас понад усе», «Зупинись, людино, опусти ти зброю», конкурси малюнків на асфальті для 1-4 класів «Хай Мир панує в рідній Україні» тощо.

Тож, відзначаючи Міжнародний день миру, верхньорогачицькі школярі та педагоги висловили своє бажання аби запанували злагода та взаємопорозуміння в суспільстві та на рідній Україні.

21.09.2017

УВАГА! Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек – 2017

З 1 по 31 жовтня 2017 року відбуватиметься Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який проходитиме під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

Метою цьогорічного Всеукраїнського місячника є сприяння пошуку ефективних шляхів розв’язання проблеми соціального здоров’я молоді засобами бібліотечної роботи та реалізації основних пріоритетів Нової української школи, а саме: раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлювати роль навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, дотримуватися здорового способу життя.

Загальний науково-методичний супровід щодо організації та проведення Місячника здійснюватимуть Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України – Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О.Сухомлинського НАПН України.

Дивитися документи:

1.    Щодо наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 : лист ІМЗО від 18.07.2017 № 211/10-1500

2.    Рекомендації щодо проведення в 2017 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек : додаток до листа ІМЗО від 18.07.2017 № 211/10-1500

21.09.2017

День відкритих дверей Будинку дитячої та юнацької творчості Верхньорогачицької районної ради

Традиційно в середині вересня своїх вихованців зустрічає позашкільний навчальний заклад району – Будинок дитячої та юнацької творчості Верхньорогачицької районної ради. Так сталося і цього річ, саме 15 вересня 2017 року у закладі відбулося свято «Світ дитячих захоплень», на яке завітали всі бажаючі займатися в гуртках.

Ведуча привітала дітей з початком нового навчального року і запросила до закладу любителів техніки і туризму, пісень та танців, майбутніх скульпторів та художників. Та наголосила для того, щоб відвідувати гуртки закладу потрібно багато натхнення і бажання терпіння і наполегливості. Розкрила напрямки діяльності закладу на 2017/18 навчальний рік. Директор закладу Федоришина С.Г. побажала всім учасникам успіхів у навчанні та перемог у конкурсах та змаганнях.

На свято до гуртківців завітала Міс Майстерність, вона запросила до закладу тих хто талановитий, вмілий, допитливий і побажала їм впевнено йти до своєї мети та розвивати свої здібності.

Керівники гуртків у цікавій формі разом з Міс Майстерністю повели дітей по ігрових станціях закладу, щоб діти змогли перевірити свої знання та вміння в тій сфері, яка їм до вподоби. Станція «Туристська» (туристсько-краєзнавчий напрямок керівник Сурган С.П.), станція «Технічна» (гуртки технічного напрямку керівник Шлапак С.М.),станція «Юні умільці» (гуртки декоративно – прикладного мистецтва, керівники гуртків Донік Т.І., Барнаш Т.В.. Станція «Екологічна» (гурток екологічного напрямку  керівник гуртка Барнаш А.І.), станція «Пісня, музика та сміх» (гуртки художньо–естетичного напрямку керівники гуртків Зюлева М.В., Сацевич О.А., Худенко Н.М.). Станція «Літературна» (гурток «Літературна творчість» керівник Назаренко А.І.), станція «Джура» (національно-духовний напрямок керівники гуртків Сурган С.П.,Бабенко В.М.).

Наприкінці свята для всіх бажаючих керівники гуртків всіх напрямків провели перші заняття.      

20.09.2017

У Верхньорогачицькій опорній школі відбулася патріотична зустріч з військовими ЗСУ

В Україні тривають командно-штабні навчання «Непохитна стійкість-2017», у ході яких підрозділи з бойовим досвідом продовжують відточувати свою майстерність на військових полігонах. Один з таких підрозділів тимчасово розквартирований у Верхньому Рогачику. Військовики не лише підвищують свою професійну майстерність, а й знаходять час для спілкування з верхньорогачанами, особливо з підростаючим поколінням.

Днями начальник штабу полковник В.О. Лесков, заступник командира, підполковник І.В. Неминський та командир роти, старший лейтенант В.В. Логуш завітали у Верхньорогачицьку опорну школу. Метою візиту було спілкування з педагогами та учнями школи, виховання у підростаючого покоління патріотичних почуттів та любові до України.

Зустріч відбувалася в актовому залі школи. Вчителі школи і старшокласники уважно слухали виступи гостей. І Валерій Олександрович Лесков, і Ігор Вікторович Неминський наголошували, що і народ, і українська армія єдині у своєму прагненні до миру. Наша мета – говорили вони – оберігати мир і безпеку в України, наше завдання – не допустити ворога на мирну територію. Щоб, як і раніше, діти могли навчатися у школах, їх батьки спокійно працювати, пенсіонери отримувати пенсії. Для цього і проводяться військові навчання. А ще – наголошували гості – ми повинні берегти і поважати свою культуру, символи України. У нас сильна нація, ми маємо козацький гарт, тож повинні вміти обороняти свою країну.

Військовики із задоволенням відповідали на запитання школярів, агітували їх у майбутньому обрати військову професію, щоб з гідністю захищати свою країну. А коли старший лейтенант Володимир Логуш запропонував школярам приміряти бронежилет та захисний шолом, жоден хлопець не залишився байдужим. Навіть дівчатка із задоволенням приміряли справжню армійську амуніцію, роздивлялися індивідуальну аптечку та медикаменти, які до неї входять. А ще гості привезли і подарували школярам справжній армійський сухий пайок.

На закінчення зустрічі і гості, і школярі вже були добрими знайомими та із задоволенням фотографувались на згадку як разом, так і окремими групами. А ще домовилися, що тепер уже школярі відвідають військовиків на території їх тимчасового розташування.

Директор школи В.О. Коротун від імені присутніх подякувала гостям за змістовне спілкування і запевнила, що педагогічний колектив робить все для того, аби виховувати справжніх патріотів України. Валентина Олександрівна запросила гостей у шкільний музей, де зібраний багатющий матеріал. Військовики були приємно вражені відвідинами музею, оглянули експозиції, де розташовані фото земляків, які воювали в роки Другої світової війни і які захищають Україну нині, беручи безпосередню участь в антитерористичній операції.

Проведена зустріч і спілкування були корисними як для педагогів та вихованців школи, так і для їх гостей – військових.

19.09.2017

Профілактичні уроки з верхньорогачицькими поліцейськими

У школах Верхньорогачицького району, як і по всій Херсонщині, відбулися Всеукраїнські профілактичні заходи «Урок з поліцейським».

Такі нестандартні уроки розпочалися з початку нового 2017/18 навчального року та проводилися з метою забезпечення соціального і правового захисту дітей, виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять, вжиття заходів до повернення їх до навчання, притягнення батьків (опікунів) до відповідальності за неналежне виконання обов’язків по догляду за дітьми.

Під час спілкування правоохоронці Верхньорогачицького віділення Каховського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області нагадали дітям правила поведінки у школі та в побуті, з безпеки дорожнього руху, як себе поводити у разі знахідки вибухонебезпечних предметів. Окрім того, поліцейські розповіли школярам якою є відповідальність за злочини, скоєні неповнолітніми.

Також поліцейські поспілкувалися з педагогічними колективами шкіл щодо взаємного інформування про факти правопорушень серед дітей та вирішили, що подібні «Уроки з поліцейськими» стануть системними у взаємодії школи та поліції задля максимального зниження підліткової злочинності і якомога більшого інформування дітей щодо їх прав та обов’язків, наслідків вживання спиртних напоїв або тютюнопаління і відповідальності за вчинені правопорушення.

14.09.2017

Осінні дари від підростаючих верхньорогачан - захисникам України

Щедра дарами осіння пора. Як відомо, саме в цей період організм насичується вітамінним запасом для підтримки бадьорості та фізичної активності.

Органами учнівського самоврядування Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 на загальношкільній лінійці було оголошено про акцію «Осінні дари захиснику України», що мала на меті збір осінньо-вітамінного набору для військовослужбовців, а саме: винограду, груш, яблук, слив, помідорів та ін..

Учні школи, їх батьки взяли активну участь у благодійному заході, зібравши велику кількість овочево-фруктових гостинців для українських захисників.

А вже 13 вересня 2017 року представники учнівського самоврядування разом із заступником директора з виховної роботи Діаною Васильєвою та педагогом-організатором Іриною Нікіфоровою відвідали військових і передали їм гостинці від усього колективу Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.

У свою чергу вдячні військовослужбовці організували для школярів міні-екскурсію територією тимчасового розташування військової частини. А на прощання командир частини висловив слова подяки за увагу та підтримку, яку виявили діти наголосивши: «Дякуємо вам за те, що ви своїм візитом розфарбували в яскраві кольори будні військовослужбовця».

14.09.2017

У Верхньому Рогачику відбулися змагання з пляжного волейболу

Із нагоди святкування Дня фізичної культури та спорту України у Верхньорогачицькому районі продовжується низка заходів для любителів різних видів спорту.

Так, вчора 13 вересня 2017 року, на базі Верхньорогачицької опорної школи І-ІІІ ступенів відбувся районний турнір з пляжного волейболу.

Цього разу в турнірі взяли участь 4 команди – «Лідер» збірна команда районної державної адміністрації та районної ради (капітан Биков Віталій), «Живчик» команда відділу культури районної державної адміністрації (капітан Анцибор Олександр), «Освіта» команда відділу освіти районної державної адміністрації (капітан Черниш Олексндра) та команда «Олімпік» від Верхньорогачицької опорної школи І-ІІІ ступенів (капітан Лісничий Віталій).

За результатами розіграшу турніру перше місце зайняла команда «Лідер», друге – «Живчик», третє – «Освіта», четверте – «Олімпік».

По завершенню турніру з привітальними словами до учасників звернулись перший заступник голови районної державної адміністрації Биков Віталій Сергійович та начальник відділу культури Ліснича Ліна Вікторівна, які подякували присутнім за гарну гру та вручили грамоти і призи.

13.09.2017

Верхньорогачани змагалися в турнірі з шашок

Минулого тижня, а саме 6 вересня 2017 року, з нагоди святкування у районі Дня фізичної культури та спорту України у районному будинку культури відбувся районний турнір з шашок серед чоловіків та жінок, в якому взяли участь представники організацій та установ району, ветерани та любителі спорту.

У турнірі серед чоловіків за результатами колового турніру перемогу здобув Щербак Анатолій – заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення району КЗ «Верхньорогачицька центральна районна лікарня». Друге місце зайняв учень Верхньорогачицької опорної школи І-ІІІ ступенів Жук Едуард, третім призером став Желєзняк Сергій – головний спеціаліст відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Верхньорогачицької районної державної адміністрації.

У змаганнях серед жінок перше місце зайняла представниця КЗ «Верхньорогачицька центральна районна лікарн»" Ничик Наталя, друге - учениця Верхньорогачицької опорної школи І-ІІІ ступенів Загрунна Тамара, третє – головний спеціаліст-бухгалтер відділу освіти Верхньорогачицької райдержадміністрації Пилипенко Ольга.

Переможці та призери турніру були нагороджені грамотами та подарунками.

11.09.2017

Спартакіада освітян Херсонщини: спорт, здоров’я та гарний настрій

Формула нормального життя не обходиться без спорту. Зняття стресу, нові враження, знайомства, добрі і щирі емоції це все те найкраще, що можна отримати від дружньої атмосфери змагань.

Доброю традицією стало для освітян району брати участь у спартакіаді серед збірних команд членів Профспілки працівників освіти і науки України Херсонської області.

Так, із 07 по 09 вересня 2017 року на базі ДС «Чайка» смт Лазурне Садовського району відбулися відповідні змагання. Під час урочистого відкриття Спартакіади з вітальним словом до учасників звернулися: начальник управління освіти, науки та молоді Херсонської облдержадміністрації Є.А.Криницький, голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Л.В.Кучерява, начальник Херсонського обласного відділення КФВС МОН України Ю.Б.Кан.

Програма змагань була насиченою: міні-футбол, пляжний волейбол, змагання з загальнофізичної підготовки, шашки, настільний теніс, перетягування канату.

Серед 25 команд учасників Спартакіади педагоги Верхньорогачицького району посіли 15 місце. Вчитель Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Вертегел В.М. виборов призове ІІІ місце в змаганнях з шашок.

Спартакіада педагогічних працівників – чудовий приклад того, що жити яскравим насиченим життям, наповненим новими подіями й звершеннями, перемогами гідний кожен! Педагоги району вкотре довели свою активну життєву позицію та впевненість у необхідності підтримки здорового способу життя.

01.09.2017

Голова райдержадміністрації Наталія Тарасовавзяла участь в урочистостях з нагоди Дня знань

У школах Верхньорогачицького району пройшли урочисті лінійки з нагоди Дня знань та початку нового 2017/18 навчального року.

На святі у Верхньорогачицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 побувала голова районної державної адміністрації Наталія Тарасова.

Це найбільший навчальний заклад у районі. І першокласників найбільше. Цього дня тут за парти сіли 47 першачків. Всього у цьому навчальному закладі сядуть за парти і помандрують Країною знань 393 учня.

Вітаючи учасників урочистої лінійки, Наталія Олександрівна побажала усім учням цілеспрямованості і наполегливості в оволодінні знаннями, вчителям – натхнення, а батькам – терпіння. А також наголосила щоб цьогорічний першовересень приніс добрий настрій та мир у кожну школу, у кожну родину та на рідну Україну.

Продовжуючи свій виступ голова райдержадміністрації Наталія Тарасова висловила найщиріші слова подяки вчителям, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх громадян нашої держави та підкреслила: «На доказ цьому сьогодні ми з впевненістю можемо пишатися нашими дітьми, які своїми талантами у мистецтві та музиці прославляють наш рідний Верхньорогачицький край, підтримують культуру та духовність району».

Далі Наталія Олександрівна виконала приємну місію і відзначила грошовою винагородою голови районної державної адміністрації найактивніших у культурному житті району 20 учнів навчального закладу, серед яких: Приходько Микола, Нечипась Тетяна, Губарєва Діана, Ніколащенко Катерина, Лісничий Владислав, Бедюх Кіра, Бабич Олександр, Балута Олександр, Мандик Олександра, Кірієнко Анна, Яворницька Дарина, Рекун Анастасія, Парасочка Андрій, Іванченко Олександра, Куценко Вікторія, Мотонок Ангеліна, Мендела Надія, Лащенко Владислав, Каптюх Андрій та Денщик Костянтин.

До привітань також приєдналися Верхньорогачицький селищний голова Світлана Коротун та депутат обласної ради Михайло Романій.

Урочистості в школі завершили під звуки першого дзвоника та виконанням Гімну України.

01.09.2017

У школах Верхньорогачицького району пролунав перший дзвоник

Перше вересня – це, напевне, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень.

Урочисте відзначення цього свята стало уже доброю традицією. Адже, саме сьогодні 1 вересня 2017 року у всіх 8 навчальних закладах району відбулись святкові лінійки та пролунав перший дзвоник, який закликав учнів до школи: кого вперше, кого вчергове, а для кого цей рік стане останнім роком перебування у школі.

У 2017/18 навчальному році за парти шкіл Верхньорогачицького району сядуть 1019 учнів, із них першокласників – 110, одинадцятикласників – 61.

На святкових лінійках, присвячених Дню знань, крім учителів, учнів, батьків побували й керівники району: голова райдержадміністрації Наталія Тарасова – у Верхньорогачицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, її заступник Світлана Нестеренко – у Первомаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів, голова районної ради Геннадій Нестеренко – у Верхньорогачицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, керівник апарату райдержадміністрації Сергій Приходько – у Зеленівській ЗОШ І ступеню. Загалом, у кожній школі, радо вітали учнівські та педагогічні колективи з початком нового навчального року шефи закладів освіти, представники відділу освіти районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.

Багато гарних слів та побажань у цей святковий день пролунали на адресу учнів, вчителів та батьків. Не обійшлося і без подарунків від шефських організацій та установ району, депутатів, меценатів та районної влади.

29.08.2017

Свято в кожен дім

Напередодні 26-ї річниці дня незалежності України,  працівники районного будинку культури та аматори народного мистецтва організували  та провели три виїзних концерти у села району: селищні будинки культури №2,  № 3  та у сільський будинок культури Самійлівської сільської ради. Концертна програма була приурочена  до Дня Незалежності України,  яка супроводжувалася патріотичними, веселими та жартівливими піснями. Неймовірніший  виступ жіночого вокального ансамблю «Калинонька»,  який став вже дуже популярним не тільки у нашому районі та селищі, а й далеко  за його межами. Жартівливі українські пісні перепліталися  із сцени та репризами про життя на селі. Дівчата із жіночого вокального ансамблю  -  артистичні, голосисті та веселі, своїм запалом і талантом полонили серця глядачів.

Виступи  артистів сприймали тепло  у кожному сільському будинку культури. Тож у нових сценічних костюмах жіночий вокальний ансамбль «Калинонька», натхненні гарним прийомом, окрилені на майбутні виступи для жителів сіл району.

29.08.2017

Серпнева конференція освітян

29 серпня 2017 року в залі районного будинку культури відбулася педагогічна конференція працівників освіти Верхньорогачицького району.

У роботі конференції взяли участь  голова районної державної адміністрації Наталія  Олександрівна Тарасова, заступник голови районної державної адміністрації Світлана Михайлівна Нестеренко, голова районної ради Геннадій Іванович Нестеренко, начальник відділу освіти РДА Валентина Григорівна Богатиренко, а також голови селищної та сільських рад, керівники та працівники структурних підрозділів районної  державної адміністрації, інших установ та організацій району, понад 140 педагогічних працівників закладів освіти району.

Пленарну частину розпочато доповіддю начальника відділу освіти РДА Валентини Григорівни Богатиренко, яка проаналізувала результати діяльності навчальних закладів району щодо надання якісних освітніх послуг, увагу присутніх зосередила на аналізі виконання заходів, спрямованих на реалізацію діючих нормативних документів освітньої галузі, привітала педагогів із початком нового 2017/18 навчального року.

Створення опорної школи – це вимога сучасності. І про те, що саме опорна школа, дійсно, може дозволити значно покращити рівень освіти, наголосила у своїй доповіді директор Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Коротун Валентина Олександрівна.

Приємним для освіти  району є оцінка діяльності наших педагогів на обласному рівні. Почесною грамотою управління освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації за сумлінну працю, педагогічну майстерність, досягнуті успіхи у справі навчання й виховання підростаючого покоління нагороджено вчителя початкових класів Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Ситник Галину Петрівну.

Дипломом Херсонського державного будинку художньої творчості за професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у художньо-естетичне виховання підростаючого покоління в номінації  «Кращий керівник гуртка системи позашкільної освіти»  щорічної обласної акції «Лідер позашкілля Херсонщини» нагороджено керівника гуртка будинку дитячої та юнацької творчості Барнаш Антоніну Іванівну.

З привітальним словом до всіх присутніх освітян звернулися представники влади району, подякували за плідну працю.

Грамоту голови районної державної адміністрації вручено:

-Ткаченко Наталії Георгіївні, учителю Зеленівської ЗОШ І ступеня;

-Літовкіній Ользі Павлівні, заступнику директора з навчально-виховної роботи Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.

Подяку голови районної ради вручено:

-Мовчан Наталії Андріївні, учителю Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1;

-Кравчук Ользі Петрівні, учителю Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Грамоту відділу освіти районної державної адміністрації вручено:

-Головко Вікторії Анатоліївні, учителю Первомаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

-Дорошенку Тимофію Васильовичу, учителю Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.

Педагогів району привітали представники дитячого та педагогічного колективів Верхньорогачицьких ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та № 2, працівники районного будинку культури.

28.08.2017

Україна – держава європейська

Саме під такою назвою минулого тижня, з нагоди 26-ї річниці незалежності України працівники Верхньорогачицької центральної районної бібліотеки провели усний журнал для своїх читачів.

До подорожі, сторінками усного журналу, про звичаї, традиції та кулінарні вподобання українців присутніх запросила директор комунального закладу «Верхньорогачицька центральна районна бібліотека» Ничик Людмила Петрівна.

Актив дитячої бібліотеки – Катерина Бондарь, Влад Лісничий, Наталія Тарасова, Ярослав Пищенко, Даша Желєзняченко, Олександр Бабич, Кіра Сурган із запалом ділилися із іншими читачами віршами про Україну, а авторським віршем про своє село всіх присутніх привітала Діана Губарєва.

Всі сторінки журналу були умовно розбавлені чудовим співом вихованців Дитячої музичної школи. Діти співали гарні пісні про Україну, про український народ, звичаї та традиції, гарні пісні звучали з вуст Олександри Мандик, Тетяни Нечипась, Насті Рекун.

А вихованці методиста районного будинку культури Зюлєвой Маргарити Мечиславівни подарували глядачам свій яскравий, ретмічний танок.

Зі словами привітань до підростаючого покоління звернулась голова районної державної адміністрації Тарасова Наталія Олександрівна, яка побажала всім присутнім благополуччя, миру, злагоди та успіхів у новому навчальному році.

По завершенню останньої сторінки усного журналу, яка була присвячена кулінарним вподобанням українського народу, всі присутні мали змогу скуштувати традиційні українські вареники.

20.07.2017

РАЙОННИЙ ТУРНІР З ШАХІВ

20 липня 2017 року у районному будинку культури з нагоди відзначення Дня шахів в Україні відбувся районний турнір з шахів, в якому взяли участь представники організацій та установ району, ветерани та любителі спорту.

За результатами колового турніру перемогу виборов Щербак А.В., друге місце зайняв Балута О.І., третє - Потоза В.В. До речі, Щербак Анатолій Володимирович вже 35 рік поспіль стає кращим в районі в усіх змаганнях з шахів. Переможці та призери турніру були нагороджені грамотами та подарунками.

18.07.2017

Оголошення про конкурс на заміщення вакантної посади директора

Дитячо – юнацької спортивної школи

Верхньорогачицької районної ради Херсонської області

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2015 року №827, рішення XVII сесії районної ради сьомого скликання від 28 лютого 2017 року №235 “Про порядок призначення керівників загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів та КУ «Верхньорогачицький районний центр по обслугованою закладів освіти», що перебувають у спільній власності територіальних громад Верхньорогачицького району»  з метою публічного і прозорого призначення на посаду керівника позашкільного навчального закладу комунальної форми власності відділ освіти Верхньорогачицької районний державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Дитячо – юнацької спортивної школи Верхньорогачицької районної ради Херсонської області.

Вимоги до претендентів на вакантну посаду директора Дитячо – юнацької спортивної школи:

громадянство України;

вільне володіння державною (українською) мовою;

повна вища педагогічна освіта на рівні спеціаліста або магістра;

стаж роботи на менше 3 років.

Перелік документів, які необхідно подати для участі в конкурсному відборі: заява на ім’я голови конкурсної комісії щодо участі в конкурсі на посаду; ксерокопія трудової книжки; копія документів про освіту; мотиваційний лист і перспективний план розвитку навчального закладу (додаток у формі презентації Miсrosoft Power Point є перевагою) - подаються до відділу освіти районної державної адміністрації за адресою: вул. Центральна (Леніна), 64, смт Верхній Рогачик, Верхньорогачицький район, Херсонська область, 74402.

Строк подання документів для участі в конкурсному відборі – до 16 серпня  2017 року включно.

Умови оплати праці - посадовий оклад директора школи станом на липень місяць 2017 року становить 2912 грн.

Засідання конкурсної комісії відбудеться 22 серпня 2017 року в приміщенні актової зали районного методичного кабінету комунальної установи «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти», що знаходиться за адресою: вул. Центральна (Леніна), 64, смт Верхній Рогачик, Верхньорогачицький район, Херсонська область, 74402.

Конкурсний відбір проходить у два етапи:

18.07.2017 – 16.08.2017 р. (включно) подання претендентом на посаду директора школи документів, мотиваційного листа та перспективного плану розвитку школи;

17.08.2017 – 22.08.2017 р.   вивчення конкурсною комісією поданих документів, мотиваційного листа та перспективного плану розвитку школи;                                                                                                                                                                                                                                                     Проведення претендентом на посаду директора школи відкритої публічної презентації перспективного плану розвитку школи.

Додаткову інформацію про проведення конкурсного відбору можна отримати у головного спеціаліста відділу освіти районної державної адміністрації Пахомової Аліни Миколаївни, тел. 5-12-57, e-mail: vrogachikosvita@ukr.net

07.07.2017

«Таврійська зірка» на «Купальських зорях-2017»

1-2 липня 2017 року в м. Гола Пристань проведено ювілейний ХV Всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості «Купальські зорі».  Цей масштабний захід охоплює собою різні напрямки, а саме: вокал, хореографія, боді-арт, творче мистецтво, спорт та різноманітні конкурси.

Цього року учасниками фестивалю стали і верхньорогачицькі баскетболістки з команди «Таврійська Зірка» та їх головний тренер Сергій Земба.

«Всім нам добре відомо, що людина, яка займається своєю професійною чи творчою діяльністю, навіть при припиненні занять на нетривалий час втрачає деякі свої навики. Таке відбувається скрізь, а в спорті особливо, чого не скажеш про наших дівчат. Не важливо, зима надворі чи літо, з канікулами та відпочинком на морі, їх завжди можна зустріти у спортзалі.  У проміжку часу між чемпіонатами з баскетболу команда «Таврійська зірка» бере участь у товариських зустрічах в різних містах  України», - наголошує в.о. директора Верхньорогачицької дитячо-юнацької спортивної школи Євген Балута.

«Гра в баскетбол повільно охоплює всю країну, - продовжує Євген Олександрович, але зрозуміло, що вона  ще не набула такого формату як футбол чи волейбол, проте перелік міст, які готові прийняти команди навіть для товариських зустрічей, постійно зростає. Неодноразово верхньорогачицьку команду «Таврійська зірка» приймали спортшколи міст Каховки, Нової Каховки та Мелітополя. Цього року до цих міст долучилася  Гола Пристань. Тренер Голопристанської баскетбольної команди «Чемпіон» А.М. Настасієнко запросив верхньорогачицьку баскетбольну команду до участі у благодійному фестивалі «Купальські зорі-2017».

Спортивна тематика благодійного фестивалю складалась не тільки з баскетболу, а ще й з шахів, міні-футболу, карате, боксу, греблі на байдарках та каное.

Для вдосконалення ігрової практики верхньорогачицька команда «Таврійська зірка» з радістю прийняла виклик та побувала на фестивалі. Серед команд-однолітків дівчата зайняли друге місце, за що були відзначені кубком, медалями, дипломами, пам’ятними подарунками, баскетбольним м’ячем та добрими побажаннями від організаторів заходу.

21.06.2017

                    Прощання з пришкільним табором -2017

16  червня 2017 року у пришкільному таборі відпочинку «Злагода» Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбулося закриття табірної зміни.

До проведення урочистої лінійки готувалися всі загони. Напередодні закриття табірної зміни вихованцям  було оголошено про святкове вбрання, про оформлення місця проведення лінійки, про підготовку урочистих виступів загонів. На закритті табірної зміни підсумовано  конкурс стіннівок, плакатів на тему «Залишаємо пам'ять про себе». Таким чином, лінійка, дійсно, була святкова, різнокольорова, майоріла кульками та плакатами. Кожен загін рапортував девізом, загоновою піснею, завершили  перекличку табірною піснею.

Під час проведення заходу до дітей звернулася директор школи Коротун В.О., яка подякувала всім педагогічним працівникам за сумлінну роботу, учням - за активний відпочинок.

Мала слово й начальник табору Горькова В.І., яка висловила вдячність усім за активну участь у житті табору: вихователям за організацію змістовного дозвілля та креативність, дітям – за активність, ініціативність, творчість. Найкращих вихованців табірної зміни було відзначено за участь у конкурсах, вікторинах, фестивалях, спортивних змаганнях грамотами.  

По закінченню урочистої лінійки вихователі кожного загону  провели інструктаж із безпеки життєдіяльності на літні канікули.

21.06.2017

Табір прощавай -  нас такими запам’ятай!

16 червня  в таборі  «Романтик» пройшов  радісний і водночас сумний день: відбулося прощання з пришкільним табором відпочинку – 2017. Розпочався день  із підняття прапору України й виконання державного Гімну. На  ранковій лінійці оголошено план проведення останнього табірного дня. До цієї події вихованці завершили випуск стіннівок «Як нам у таборі жилося», для дівчаток проведено конкурс «Зачіска – дівоча чарівність», а для хлопчиків - конкурс «Мужність», а також відбувся прощальний гала - концерт «Табір прощавай -  нас такими запам’ятай!» .   

Вихованці табору на згадку про цей день із задоволенням  малювали, ліпили колажі, викладали на папері  свої враження від табірної зміни. Із красивими зачісками прийшли на свято дівчатка, але саме Голофастова Каріна здобула перемогу в конкурсі «Зачіска – дівоча чарівність». Хлопці  змагалися в конкурсі «Хто найсильніший» (з віджимання), титул найсильнішого виборов Антюшин Микола.

Молодші вихованці нашої школи (учні 3-4-х класів) взяли участь у конкурсі «Стежина туриста» і в запеклій боротьбі посіли ІІ місце.

Відбулася зустріч дітей пільгової категорії (діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, багатодітні, малозабезпечені в кількості 20 осіб) із Заслуженим артистом України  Павленко Віталієм Миколайовичем, який розповів про великий теніс та запропонував записатися до секції з 1 вересня.

По закінченню гала - концерту директор школи  О.О. Рудика та начальник пришкільного табору відпочинку «Романтик» Н.Ф. Скрипниченко нагородили переможців  конкурсів грамотами та подяками за участь, побажали дітям  гарного відпочинку на канікулах. Завдяки сприянню приватних підприємців  Желєзняченко О.М. та Іванченко О.С діти отримали солодощі та морозиво.

20.06.2017

«Нехай знає рідна мати – вільна Україна:

Козаки хоч ще маленькі – зате гідна зміна» 

Минулого тижня на території Козацького дозору відбулися товариські змагання «Козацький гарт» між вихованцями пришкільних таборів «Романтик»  (Верхньорогачицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2) та «Маяк» (Самійлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), присвячені Дню Конституції України.

Мета зустрічі – зацікавлення дітей до вивчення минулого України, культурних цінностей, обрядів та традицій українського народу, виховання почуття патріотизму.

Вихованців таборів було розподілено на три рої: І рій – «Патріоти» та ІІ рій – «Нащадки козаків» представники Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ІІІ рій – «Козацька шабля» представники Самійлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів).

Розпочали свято ведучі Валерій Вертегел та Ірина Нікіфорова, які привітали всіх з наступаючим державним святом, ознайомили команди та глядачів із програмою змагань.

Рої змагалися в конкурсах: «Представлення рою», «Хто швидше одягнеться», «Втеча з полону», «Наш козак розумом багатий», «Ловись рибка для доброї юшки», «Перетягування линви», «У моєї милої коса найгарніша», «Спритний кінь», «Перенести картоплю на шаблі», «Наша країна талантами багата», «Стройовий», «Таборування».

За підсумками суддів (Васильченко Т.Г., Железняк Н.О., Середа Н.П., Нечіпась Н.М.) І місце посів рій «Патріоти», ІІ місце - рій «Нащадки козаків», ІІІ місце - рій «Козацька шабля».

По закінченню змагань діти та педагоги поласували смачним козацьким кулішем та узваром.

Завершилося свято побажанням учасникам змагань міцного козацького здоров’я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, що допоможе здолати будь – які перешкоди.

15.06.2017

Змістовна екскурсія до Верхнього Рогачика

Діти – наш найдорожчий скарб, надія, гордість. Розвивати, підтримувати й заохочувати їх – святий обов`язок сім`ї, школи, влади.

Добре, коли є люди, які це розуміють. Ушкальська ЗОШ І-ІІІ ступенів вже другий рік поспіль  співпрацює з головою Ушкальської сільської ради Кучинською А.Є та  депутатом обласної ради  Рудиком В.А.

13 травня 2017 року за сприянням сільського голови та за підтримки обласного депутата вихованці табору «Дружба» у кількості 24 дитини мали змогу відвідати районний центр.

З метою ознайомлення з історією рідного краю побували в районному краєзнавчому музеї. Також під час екскурсії діти відвідали дитячу районну бібліотеку, покуштували смачного морозива в дитячому кафе та  погралися в парку «Ювілейний».

Вихованці отримали масу позитивних емоцій та заряд бадьорості.

14.06.2017

Літній відпочинок за козацькими традиціями

Літо для кожного школяра – це пора канікул. А ще пора захоплюючих пригод, змістовного дозвілля, купи вражень, позитивних емоцій та заряду енергії на весь рік.

Саме такою є програма відпочинку у пришкільних таборах Верхньорогачицького району де кожен день особливий та не схожий на інший.

Так, 13 червня 2017 року, відповідно до плану роботи пришкільного табору відпочинку «Злагода» та з метою вивчення історії рідного краю, ознайомлення з історичною спадщиною запорізьких козаків школярі Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 здійснили екскурсію на «Козацький дозор», що знаходиться у смт Верхній Рогачик.

На місці проведення заходу відбулася святкова лінійка, де діти мали можливість ще раз познайомитися з традиціями, звичаями українського народу та козацтва. Крім того, учасники заходу попередньо готувалися до участі в конкурсах на краще оздоблення намету, сервіровки столу, приготування української страви та козацької каші, виконання української пісні. І, звичайно, перебуваючи на природі, із задоволенням представляли букети із польових квітів.

Усі загони із захопленням включилися в конкурсну програму. Молодші загони продемонстрували свою майстерність під час виконання козацьких танців і розваг.

На завершення заходу всі загони було відзначено грамотами, а педагоги та діти побували у вирі справжнього козацького життя сповненого українськими традиціями.

14.06.2017

Юні верхньорогачани – гідні нащадки козацького роду

З 07 по 12 червня 2017 року на базі дитячого санаторію «Ювілейний», що знаходиться в с. Красне, Скадовського району відбувся обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Цьогоріч у змаганнях узяли участь двадцять два райони Херсонської області. Верхньорогачицький район представляла команда «Козаки» у складі 6 хлопців та 2 дівчат: Скакун Роман, Нечипась Артем, Буфак Олександр, Лещенко Андрій, Бондаренко Віктор, Надточа Катерина, Крамаренко Вікторія (учні Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2) та Костенко Олександр (учень Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1). Супроводжували команду два керівники: Ковеза Віктор Іванович – учитель Захисту Вітчизни Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та Васильєва Діана Анатоліївна – методист з виховної роботи та навчальних дисциплін КУ «Верхньорогачицький центр по обслуговуванню закладів освіти».

Учасники гри показали свої вміння та навички на етапах: влучний стрілець, воєнізована смуга перешкод, штурм, інтелектуальна гра з історії українського козацтва «Відун», таборування, впоряд (стройова підготовка), рятівник, перетягування линви, «чумацький шлях» (орієнтування на місцевості), добре діло (звіт волонтерської роботи), «у колі друзів» (демонстрація талантів учасників).

Кращі результати Верхньорогачицька команда показала в наступних номінаціях: ІІІ місце – конкурс «Штурм» (демонстрація навиків туризму), ІУ місце – конкурс «Рятівник» (надання першої долікарської допомоги), І місце – конкурс «Таборування» (краще наметове містечко).

За підсумками суддівської колегії команда «Козаки» Верхньорогачицького району посіла почесне 11 місце в загальнокомандному заліку гри «Сокіл» («Джура»).

Учасники Гри нагороджені грамотами та медалями КУ «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

Вітаємо гідних нащадків козацького роду – команду «Козаки» з достойним виступом на обласному рівні.

14.06.2017

Спортивні успіхи верхньорогачицьких працівників культури

Доброю традицією на початку червня кожного року є участь культпрацівників Верхньорогачицького району у Спартакіаді працівників культури Херсонської області. Цього року в смт. Лазурне на базі пансіонату «Корабел» відбулась вже ХІІІ за ліком Спартакіада.

Програма Спартакіади складалась із змагань у наступних видах спорту: волейбол, міні-футбол, шашки, шахи, настільний теніс та дартс. Приємно відзначити, що команда Верхньорогачицького району показала гарні результати у всіх видах програми. Волейболісти зайняли 2 місце, міні-футболісти - 4 місце. В індивідуальних змаганнях з шашок серед чоловіків - 3 місце, серед жінок - 3 місце, відповідно в загальному заліку серед шашок наш район зайняв 3 місце. В змаганнях з дартсу серед чоловіків - 4 місце, серед жінок - 3 місце, в загальному заліку - 3 місце. В загальному заліку з настільного тенісу наші спортсмени зайняли 6 місце, з шахів - 7 місце. В результаті культпрацівники Верхньорогачицького району зайняли почесне 3 місце у ХІІІ обласній Спартакіаді працівників культури.

По завершенню змагань з привітальними словами до учасників звернулись начальник управління культури Херсонської обласної державної адміністрації Світлана Думинська, голова Херсонської обласної організації профспілки працівників культури Володимир Величко, голова Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» Олександр Маломуж, учасникам та призерам змагань були вручені медалі, кубки та грамоти.

13.06.2017

Шановні випускники 9-11 класів! Херсонське училище культури запрошує Вас на навчання

Спеціальності:

1. "Хореографія", Спеціалізація: "Народна хореографія";

2.  "Бібліотечна справа", Спеціалізація: "Бібліотечна справа";

3. "Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво", Спеціалізація : "Декоративно-прикладне мистецтво";

4.  "Народна художня творчість", Спеціалізація: "Видовищно-театралізовані заходи", Спеціалізація: "Народне пісенне мистецтво" (народний спів), Спеціалізація: "Народне пісенне мистецтво" (академічний спів), Спеціалізація: "Народне інструментальне мистецтво" (духові інструменти), Спеціалізація: "Народне інструментальне мистецтво" (народні інструменти).

Приймальна комісія: 26-43-62, 26-16-39

Телефон для довідок: (0552) 26-43-62, 26-41-68, 26-46-78

Адреса: - 73000, м. Херсон, вул. Декабристів, 20.

12.06.2017

Цікавинки звідусіль

Літо – найяскравіша, кольорова й багатозвучна пора року. Головне: „…щоб сонечко світило та веселка раділа“.

Кожен день у таборі відпочинку з денним перебуванням „Сонечко" при Зеленівській загальноосвітній школі, насичений новими подіями, враженнями, почуттями. Особливим  був день захисту дітей - прекрасне свято радості й одвічної надії. Цього  дня дітлахи нашого табору стали учасниками веселого дійства - талант-шоу, яке символізувало початок літа та святкування Дня захисту дітей. Святковий захід розпочався  з урочистого відкриття, дітки розташувалися у великій залі сільського будинку культури,  де їх привітав голова села Кожем’якін М.К.  До присутніх він звернувся зі словами привітань з нагоди свята, побажав їм злагоди, миру, любові, добра, теплих і щирих посмішок, вірних друзів та якомога більше радісних та щасливих подій у їхньому житті.

Надалі ведучі  запросили дітей і гостей переглянути святковий концерт, підготовлений більшістю учасників табору та дітками дитячого садка. До уваги глядачів були представлені різножанрові пісні, танці, вірші, гумористичні мініатюри.

Наприкінці свята завідувач будинку культури Турків А.М., голова села Кожем’якін М.К. вручили грамоти, подяки, подарунки найактивнішим діткам, усім іншим учасникам свята – морозиво.

Потім для дітей організували невеличку святкову дискотеку, яку урізноманітнили рухливими іграми.

Надзвичайно захоплюючою для вихованців табору виявилась естафета «Правила пожежної безпеки», яку провела Хайленко Н.Б.

Команди  змагалися у швидкості й силі: біг, підтягання на перекладці, транспортування потерпілого при пожежі, вікторина. Командам задавалися питання, відповідати на які треба було швидко, адже у реальній небезпеці часу теж може не бути. Так що швидкість відповіді, як і, безумовно, правильність — головні критерії, які враховувало журі при оцінці. Традиційно конкурс капітанів включав питання, на які потрібно було дати відповідь з коментарем, тестування, яке пропонувало питання про порядок дій людини, яка опинилася у небезпечній ситуації і три варіанта відповіді.  Щоб визначити, наскільки глибоко команди засвоїли правила пожежної безпеки, було запропоновано картки з малюнками, на кожному з яких було зображено небезпечну ситуацію і містилася фраза з пожежної безпеки, яку слід закінчити.

Команди були рівносильними на усіх етапах естафети і тому отримали однакову кількість балів, що викликало хвилю позитивних емоцій.

 Попереду в дітей ще багато дивовижних заочних подорожей, веселих стартів, занять за інтересами, ігор, які, сподіваємось, подарують їм ще більше радості,  захоплення, щастя. 

09.06.2017

Коротенько про «Дружбу»

Кожного вересня ми святкуємо Всесвітній День туризму, але вихованці пришкільного табору «Дружба» (Ушкальська ЗОШ І-ІІІ ступенів) вирішили не чекати так довго і влаштували туристичні змагання під час роботи пришкільного табору. Поруч зі школою є чудовий майданчик, який і став місцем туристичних змагань, що почалися з тематичної вікторини. Потім усі загони пішли на смугу перешкод, де молодший І загін «Патріот» лише пару балів поступився ІІІ загону «Камікадзе». Як у будь-якому змаганні так і в нашому є переможець. І найкращим виявився ІІ мовний загін.

Але апогеєм змагань, звичайно, стало куштування каші. Дітям так сподобалося власноруч куховарити, що під час проведення  Дня Європи вирішили презентувати власні європейські страви, ураховуючи те, що досвід роботи з тістом вони отримали під час ліплення вареників до Дня України.

До того ж усі вкотре зрозуміли, що справжній турист це той, хто дбає про природу. Тим паче напередодні, під час проведення Дня дизайнера, діти презентували вироби із вторинного матеріалу, подивились відео, з якого дізналися, як можна, навіть, зробити бізнес на переробці сміття.

08.06.2017

Цікаве й насичене життя пришкільних таборів

Літо – час, коли школярі мають можливість відпочити від шкільних клопотів, зміцнити своє здоров’я.

Пріоритетними напрямами роботи пришкільних таборів Верхньорогачицького району є оздоровлення, загартування, виховання й розвиток дітей.

Кожен день у таборах починається з прийому дітей у загони, організованого проведення ранкової зарядки. На ранковій лінійці лунають девізи табору й загонів, табірна пісня.

Здорова нація – здорові діти. Слідуючи цьому мудрому постулату, медичними сестрами, практичними психологами, вихователями загонів проводиться профілактична робота з безпеки життєдіяльності: правил дорожнього руху, протипожежної безпеки, санітарії та гігієни, здорового харчування, попередження випадків травматизму під час ігор, екскурсій, відвідування підприємств. Перед екскурсіями та масовими заходами проводяться інструктажі з техніки безпеки.

Кожен день роботи таборів має своє направлення: День дитинств , День здоров′я та спорту, День духовності і ввічливості, День народних звичаїв і традицій тощо.

Саме тому кожен день табірного життя не подібний на попередній, насичений, цікавий та наповнений:

- різноманітними іграми на свіжому повітрі, перебуванням на природі;

- спортивними змаганнями «Веселі старти», «Малі олімпійські ігри», турнірами з шашок;

- вікторинами «З якої казки уривок», «Упізнай героя»;

- екологічними вікторинами «Дерева нашого краю», «Екологічна стежина»;

- конкурсами малюнків «Україна –це ми», «Подорож країною казок»;

- музичними конкурсами «Карооке в таборі», «Табір має таланти», «Хіба на зірок ми не схожі?»;

- екскурсіями «Приватбанк», кафе «Сніжинка», центр зайнятості, аптека, Укрпошта, до шкільного, краєзнавчого музеїв, до кургану «Солоха», до районної дитячої бібліотеки екскурс «Літературними стежками» (п/т «Злагода»);

- походами, заочно-туристичними подорожами «Мандруємо Україною»;

- зустрічами з представниками різних професій;

У «День екології та навколишнього середовища» проведено рейд-операцію «Рослини-символи України». Із нагоди  святкування Трійці діти плели віночки, водили хороводи, співали пісні.

А вихованцям пришкільного табору «Юність» найбільше сподобалася зустріч із поетом-земляком Василем Шаройко, який подарував Чистопільській шкільній бібліотеці свою домашню бібліотеку.

День народознавства запам’ятався табірчанам п/т «Барвінок» (Первомаївська ЗОШ) грою-подорожжю «Хустинкове містечко», під час якої дітлахи розучували танці з хустинками, співали українські народні пісні, дізнавалися про зелені дива Херсонщини; розважальною програмою «Ой, земле, радісно умийся – прийшла до нас Зелена Трійця», але найбільше сподобався розважальний захід «День народження Борщу», під час якого діти малювали на обличчях овочі й стрибали до уявної каструлі. У день шукачів скарбів, який проходить у таборі щорічно і на який діти з нетерпінням чекають, відбулися цікаві квести «Полювання за піратськими скарбами», «Піратська карта», турнір «Найвлучніший мисливець», змагання «Мисливці за скарбами». Після чого вихованці, мандруючи картами, усе ж віднайшли скарби піратів (цукерки), якими із задоволенням посмакували.

День вивчення Японської культури проходить дуже насичено. Діти побували на святі «Хінамацурі», переглянули японське аніме, навчилися складати оригамі. Під час квесту «Мовний лабіринт» діти подорожували по станціях, виконували завдання з мови й відправляли пляшку з посланням для нащадків.

За сприянням відділу освіти райдержадміністрації та адміністрації школи була організована та здійснена екскурсія до Миколаївського зоопарку для 22 вихованців табору «Романтик» (Верхньорогачицька ЗОШ № 2). 

02.06.2017

Чарівний світ дитинства маленьких верхньорогачан

Щороку, в перший літній день, вся Україна відзначає радісне свято –День захисту дітей. Із цієї нагоди у Верьорогачицькомух районі було проведено цілу низку заходів під гаслом «Чарівний світ дитинства».

Із самого ранку, першого червня, дитячий майданчик парку «Ювілейний» зібрав чимало дітлахів із пришкільних таборів району, дитячого садочка та тих хто просто прийшов зі своїми батьками.

Основне дійство проходило на літній сцені, що поруч із дитячим майданчиком. Зі словами вітань до присутніх звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Биков. Він подякував усім, хто своєю турботою, любов’ю та працею сприяє становленню підростаючого покоління, побажав дітям світлої долі та злагоди в родинах.

Далі на дітей чекала розважально-пізнавально-ігрова програма під час якої вони мали змогу проявити свої творчі та художні здібності, взяти участь у конкурсі малюнку на асфальті та мольберті, продемонструвати свою спритність у спортивних змаганнях та під час літературної вікторини.

По завершенню кожного із видів змагань розважальної програми організатори конкурсів із числа викладачів дитячо-юнацької спортивної школи, будинку дитячої та юнацької творчості, дитячої музичної школи, бібліотекарів центральної районної бібліотеки відзначали переможців грамотами та солодкими подарунками. До речі, цього дня морозивом ласували діти 1-8 класів усіх загальноосвітніх закладів району. Такий солоденький подарунок дітлахам надала районна влада.

Після розважальної частини свята всіх дітей та дорослих запросили завітати до районного будинку культури, де на глядачів у фойє чекала виставка дитячої творчості, а на сцені концертної зали справжнє шоу талантів.

02.06.2017

Відзначили юні верхньорогачицькі таланти

З нагоди відзначення Дня захисту дітей у Верхньорогачицькому районному будинку культури відбулося справжнє талант-шоу, в якому взяли участь діти із загальноосвітніх навчальних закладів району.

Свої творчі таланти юні верхньорогачани демонстрували у різноманітних напрямках – це і декоративно-прикладне мистецтво, і художнє мистецтво, вокал і хореографія, гра на музичних інструментах та інше.

Виставка робіт, розміщена у фойє, зібрала чимало захоплених поглядів та компліментів, а концертна програма, що гармонійно поєднала в собі хорові, вокальні виступи, народну і сучасну музику, хореографічні постановки викликала не лише захоплення в аудиторії, а й подарувала незабутні враження і емоції.

По завершенню талановитих верхньорогачан привітала начальник відділу освіти Валентина Богатиренко та вручила переможцям грамоти.

За підготовлену концертну програму І місце серед шкіл району посіли таланти із Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

ІІ місце розділили між собою колективи Первомаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Зеленівської ЗОШ І ступеню.

ІІІ місце – таланти із Ушкальської та Самійлівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

За підготовлені виставки умільців декоративно-прикладного мистецтва – перше місце за колективом Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, друге – колективами Первомаївської та Чистопільської шкіл, ІІІ місце – Самійлівської та Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

02.06.2017

У День захисту дітей сироти отримали подарунки

1 червня Україна разом з усім світом відзначає Міжнародний день захисту дітей. Це не дивно, адже до дітей в будь-якій країні відношення однакове — як до майбутнього людей і держави.

Верхньорогачицький районний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді взяв участь у святкуванні цього дня на дитячому майданчику в парку «Ювілейний». Там відбулися святкові заходи спрямовані не тільки на веселощі а й на те, щоб нагадати: дитина — слабкіше дорослого і залежить від його дій.

До заходів долучилися всі заклади які працюють з дітьми: служба у справах дітей, відділи культури та освіти районної державної адміністрації, позашкільні навчальні заклади, дитяча музична школа, центральна районна бібліотека та звичайно представники органів влади району.

За активну участь у культурно-масових заходах Верхньорогачицького району та з нагоди Міжнародного дня захисту дітей директор РЦСССДМ Людмила Грицаєнко вручила подяки та подарунки дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування, що виховуються в прийомних сім'ях району – Дурицькій Альоні, Дурицькій Анастасії, Прокопчук Катерині, Прокопчук Дарії.

По завершенню свята усі діти поласували солодощами та морозивом.

01.06.2017

Випускний бал у «Берізці»

Традиційно, в останні дні травня, урочисто проводжають майбутніх першокласників до школи. Не став винятком і дошкільний заклад «Берізка», що знаходиться у смт Верхній Рогачик. Цього року зі стін садочку випустили 37 дітлахів.

На урочистостях в дошкільному закладі були присутні почесні гості: голова Верхньорогачицької районної ради Геннадій Нестеренко, Верхньорогачицький селищний голова Світлана Коротун, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Валентина Богатиренко. У своїх виступах кожен із гостей привітав випускників зі святом, побажав їм цікавого навчання, вміння та старання.

Дітлахи, у свою чергу, під ніжну мелодію кружляли у чарівному вальсі, читали вірші про те, як їм жилося у садочку, виконували пісні, танцювали і заприсяглись ніколи не забути про безтурботні дитячі роки.

Вихователі затамувавши подих дивились на своїх вихованців із гордістю і сумом. Кожний випуск – це відрізок життя, кожна група – це частина душі. Усі ці роки вони намагалися стати для дітей друзями, помічниками, однодумцями, набути в їх очах поваги і авторитету.

Від імені всіх батьків і дітей були сказані слова подяки вихователям і всім працівникам дитячого садка. Яскравим і незабутнім став хвилюючий момент де в пам'ять про дошкільне дитинство  діти загадавши свої найзаповітніші мрії в небо відпустили повітряні кульки.

 

 

 

31.05.2017

Літня відпочинкова кампанія-2017 стартувала

29 травня 2017 року у Верхньорогачицькому районі стартувала літня відпочинкова кампанія, яка триватиме до 16 червня 2017 року включно.

З метою організації якісного відпочинку та оздоровлення дітей у літній період 2017 року в районі функціонуватиме 8 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням: «Злагода» (Верхньорогачицька ЗОШ №1), «Романтик» (Верхньорогачицька ЗОШ №2), «Маяк» (Самійлівська ЗОШ), «Барвінок» (Первомаївська ЗОШ), «Криниченька» (Михайлівська ЗОШ), «Юність» (Чистопільска ЗОШ), «Дружба» (Ушкальська ЗОШ), «Сонечко» (Зеленівська ЗОШ). Послугами відпочинку охоплено 507 дітей пільгових категорій віком від 8 до 14 років, що становить 51% від контингенту дітей навчальних закладів району, а саме:

-діти - сироти та діти, позбавлені батьківського піклування -19;

-діти з багатодітних та малозабезпечених сімей -154;

-діти інваліди -3;

-діти, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС- 3;

-діти, що перебувають на диспансерному обліку- 27;

-талановиті та обдаровані -17;

-діти працівників АПК та соціальної сфери- 70;

-діти учасників АТО - 9;

-діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені -4.

-інші категорії- 201 дитина.

На проведення літньої відпочинкової кампанії та повноцінного функціонування пришкільних таборів із місцевого бюджету виділено 150 тис. грн., 60 тис. грн. - для взаємообміну групами дітей пільгових категорій з інших регіонів України та їх перевезення до місця відпочинку та у зворотному напрямку.

З метою організації змістовного дозвілля та з урахуванням вікових особливостей  вихованців в закладах відпочинку дітей складено плани виховної роботи, що включили в себе заходи з національно-патріотичного виховання, також передбачено функціонування загонів із вивчення іноземної мови та японської культури.

23.05.2017

Великому терору – 80 років

На виконання Указу Президента України, з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району проведено ряд інформаційних, тематично-виховних, культурно-мистецьких заходів до 80-роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років.

Під час виховних годин та тематичних уроків «21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій», «Суспільно-політична обстановка в Україні у 1937-1938 роках. Масові репресії», «Репресії 30-х років на Україні», «Реабілітовані історією», «Масові політичні репресії 1937-1938 років», «Вони стали жертвами політичних репресій», «Сталінізм та його провідники в Україні», «Історія розповідає. Політичні репресії 1937-1938 років» школярі ширше дізналися про роки гігантських масштабних репресій, запланованих арештів і розстрілів, фальсифікації обвинувачень заарештованим, тортури і катування під час допитів та закритий характер судочинства.

Протягом 2016/17 навчального року учнівська молодь була також залучена до збору матеріалів про односельчан, які постраждали від політичних репресій. А саме, учнями Чистопільської ЗОШ І-ІІІ ст. зібрано матеріал про родину Чайків, яка постраждала від репресій 1937-1938 років та була борцями з комуністичною владою; учні Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 зібрали матеріал про односельців жертв голодоморів та політичних репресій.

Пам’ять про терор — це спільна пам’ять народу незалежно від віку чи статті. Саме тому, сьогодні кожному українцю, треба пам’ятати про ці похмурі сторінки історії минулого і зробити все, щоб в майбутньому не повторилося подібної трагедії.

22.05.2017

Вітаємо!


Учень Первомаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Шаболдов О.В.) переможець
конкурсу оголошеного БО «ККСЦ «Куреш»: «На кращі учнівські твори, присвячені історії національно-визвольної боротьби українського та кримськотатарського народу з тоталітарним режимом СРСР, та відлуння історичних паралелей до сьогодення у боротьбі за державний суверенітет та територіальну цілісність України».
Конкурсна комісія визначила переможців:

Перше місце: Артамонов Сергій Сергійович учень 11 класу. Первомайська ЗОШ І-ІІІ ст. Верхньорогачинської райради

Друге місце: Павленко Кирило Анрійович студент 1 курсу. Вище професійне училище №17 м.Генічеська

Третє місце: Кадирова Ельзара Різаївна, учениця 11 класу. Партизанська загальноосвітня школа І-ІІІ ст, Генічеського району 
Переможці нагороджені цінними подарунками та грамотами.
http://www.kuresh.info/viznacheni-peremozhtsi-konkursu.htm

18.05.2017

У вишиванці генетичний код минулого, теперішнього і майбутнього України! 

Вишиванка є не тільки своєрідним оберегом у житті людини, а й своєрідним генетичним кодом минулого, теперішнього та майбутнього України.

І саме сьогодні, 18 травня, у День вишиванки різнобарвні вишиті сорочки найбільш яскраво замайоріли у закладах освіти Верхньорогачицького району.

У рамках святкового дня в закладах освіти пройшов парад української вишиванки, години спілкування «Історія української вишиванки», «Вишиті обереги та їх значення», «Які вишиванки носять в різних регіонах України?» тощо.

А вчителями трудового навчання проведено майстер класи з вишивання традиційного орнаменту, що найчастіше зустрічається на вишиванках, рушниках та інших виробах місцевості Верхньорогачицького району та півдня України. 

 

17.05.2017

Заключне засідання навчально-методичної ради РМК

17 травня 2017 року відбулося засідання навчально-методичної ради районного методичного кабінету комунальної установи „Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти”, у роботі якої взяли участь представники кожного навчального закладу.

У ході навчально-методичної ради  опрацьовано такі питання:

- Про ефективність діяльності психологічної служби у Верхньорогачицьких загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів №1 та №2;

- Стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів на уроках хімії та біології у Чистопільській ЗОШ І-ІІІ ступенів;

- Про розвиток компетентності школяра на уроках зарубіжної літератури у Верхньорогачицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1;

 - Про узагальнення досвіду:

 учителя історії Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Марценюк С.В. з теми „Практичні аспекти організації ігрової діяльності на уроках історії ”;

 шкільного бібліотекаря Самійлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яковлєвої Л.М. з теми „Роль книги у вихованні підростаючого покоління”.

Крім того заступники директорів з навчально-виховної роботи отримали рекомендації про особливості завершення навчального року.

13.05.2017

Районна програма

«Розвиток людського капіталу Верхньорогачицького району»

на 2017-2021 роки

Відповідно до Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», Закону України «Про вищу освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2016 року №1236 «Про умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році» розвиток людського капіталу стає стратегічною ціллю.

За останні роки відбулося поступове зменшення вступу студентів до вищих навчальних закладів (далі – ВНЗ), що пов’язано зі скороченням чисельності випускників шкіл та виїздом абітурієнтів в інші регіони.

На скорочення числа студентів першого курсу Херсонщини, крім демографічного чинника, який є першопричиною втрат людського інтелектуального капіталу, також впливає зменшення питомої ваги тих, хто вступає до ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації після закінчення загальноосвітніх шкіл ІІІ ступеня. Моніторингове дослідження показує, що протягом 2012-2016 років кількість випускників ІІІ ступеня зменшилось на 50 осіб (2016 рік - 67 осіб проти 2012 року - 117 осіб). Вступили до вищих навчальних закладів ІІІ – ІУ рівнів акредитації: 2012 рік – 34 випускника, що становить 29% від загальної кількості випускників 2012 року; 2013 рік – 37 випускників, що становить 33%; 2014 рік – 37 випускників, що становить 44%; 2015 рік – 28 випускників, що становить 42%; 2016 рік – 22 випускників, що становить 33%. Серед 158 випускників  2012-2016 років, які вступили до вищих навчальних закладів ІІІ – ІУ рівнів акредитації   Херсонської області - 29 осіб, що становить 18% від загальної кількості, в інші областя України -123 особи, що становить 78% та зараховані до ВНЗ рівнів акредитації інших країн світу – 6, що становить 4%. Питома вага випускників 2012-2016 років вступили до ВНЗ Запорізької області – 72 особи, що становить 59% від контингенту випускників, які вступили до ВНЗ інших областей України.

При формуванні людського капіталу не менш важливою проблемою є старіння кадрів та їх нестача, зокрема педагогічних, медичних, фізкультурно-спортивних працівників. Все це призвело до гострої потреби у кваліфікованих кадрах. Так у 2017 році потреба у педагогічних працівниках становить 6 осіб  - по одному вчителю фізики, математики, фізичного виховання та Захисту Вітчизни, англійської мови  та двох фахівців початкових класів.  

Окремою проблемою є низький рівень життя населення та, як наслідок, неспроможність випускників шкіл, особливо сільської місцевості, сплачувати за здобуття вищої освіти. 

Саме тому впровадження регіонального замовлення на підготовку фахівців з гостродефіцитних спеціальностей, зокрема в галузі освіти, культури, медицини, фізичної культури та спорту, є найважливішою складовою у формуванні людського капіталу регіону.

З метою створення необхідних умов для розвитку, накопичення людського капіталу району та забезпечення потреб регіонального  ринку праці у фахівцях з гостродефіцитних спеціальностей (підготовка педагогічних працівників очікується щорічний обсяг регіонального замовлення на рівні 9 осіб (з урахуванням кількості наявних вакансій та коефіцієнта старіння педагогічних кадрів), у сфері медичних фахівців – 10, з підготовки тренерсько-викладацького складу – 2 особи, для закладів культури – 0 осіб.  Це дасть можливість сформувати регіональне замовлення на підготовку фахівців щороку в кількості не менше 21 особи. Такий прогнозний показник виконання регіонального замовлення сприятиме зменшенню наявної кількості вакансій в районі, підвищенню якості надання освітніх послуг у загальноосвітніх навчальних закладах, а також  розвитку регіонального ринку вищої освіти. При такому підході протягом  п’яти років у Верхньорогачицькому районі буде сформовано кадровий потенціал працівників з гостродефіцитних спеціальностей, що у свою чергу допоможе зменшити дефіцит кадрів) схвалено та затверджено районну  програму «Розвиток людського капіталу  Верхньорогачицького району» на 2017-2021 роки (далі Програма). Програма реалізовуватиметься в один етап – з 2017 по 2021 роки.

Досягнення мети Програми можливе шляхом:

- фінансування підготовки здобувачів вищої освіти за рахунок обласного та місцевих бюджетів для абітурієнтів із сільської місцевості;

- впровадження регіонального замовлення на гостродефіцитні спеціальності;

- проведення профорієнтаційних заходів серед сільської молоді;

- сприяння формуванню висококваліфікованих фахівців;

- збільшення частки населення з вищою освітою;

- надання у вищих навчальних закладах області якісної освіти випускникам шкіл з 140 - 160 балами за результатами ЗНО за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів з подальшим працевлаштуванням їх за місцем проживання;

- надання соціально незахищеним верствам населення якісних освітніх послуг у вищих навчальних закладах області за кошти обласного та місцевих бюджетів.

Основними результатами показників Програми є

- підвищення добробуту громадян району;

- зменшення  міграції молоді до інших областей України;

- зменшення в найближчому майбутньому дефіциту кадрів на селі;

- зменшення значних міграційних втрат населення продуктивного віку та високого професійно-кваліфікаційного рівня.

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок обласного та місцевих бюджетів. При цьому формульний розрахунок внесків сторін є збалансованим, у тому числі за рахунок обласного бюджету – 25%, районних бюджетів – 50%, сільських – 25%.

Фінансування та підготовка фахівців в обраних ВНЗ буде здійснюватися на підставі укладання 5-сторонньої угоди цивільно-правого характеру між:

- обласною державною адміністрацією;

- районною державною адміністрацією (містом обласного значення) або об’єднаною територіальною громадою;

- селищною, сільською радами;

- навчальним закладом;

- абітурієнтом або уповноваженою ним особою.

Однією з умов укладання угоди на навчання є обов’язковість відпрацювання випускником, фінансування здобуття вищої освіти якого було здійснено в рамках Програми, не менше 3 років на рівні сільської місцевості.

Пріоритет при відборі місця роботи буде надано сільській раді, де мешкає абітурієнт та від якої направлявся на навчання.

У рамках угоди на навчання кожна зі сторін бере на себе солідарну участь та відповідальність щодо формування людського капіталу.

Шановні  абітурієнти 2017 року та демобілізовані військовослужбовці, які проходили службу в зоні АТО, які бажають навчатися за цільовими кредитами з гостродефіцитних спеціальностей, зокрема в галузі освіти, культури, медицини, фізичної культури та спорту, із подальшим працевлаштуванням у сільській місцевості,

до 15 червня 2017 року триває  регіональне замовлення.

Додаткову  інформацію про навчання за цільовими пільговими кредитами можна отримати у відділі освіти районної державної адміністрації за тел. 5-12-57, e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

12.05.2017

У Верхньорогачицькому районі відбувся турнір з міні-футболу

З нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Верхньорогачицькою районною федерацією футболу спільно з відділом культури районної державної адміністрації проведено районний турнір з міні-футболу, який пройшов на спортивних майданчиках Верхньорогачицької ЗОШ №1.

Участь у змаганнях взяли три команди з районного центру ("Ветеран", "М.Е.Б.", "Реал") та команда з с. Первомаївка.

Турнір проходив за коловою системою. В результаті перемогу виборола команда "Ветеран". Друге місце за командою "М.Е.Б.", третє місце зайняла команда "Реал".

По закінченню турніру перший заступник голови районної державної адміністрації, голова Верхньорогачицької районної федерації футболу Віталій Биков подякував усім учасникам за чудову гру та вручив грамоти, призи. 

 

11.05.2017

Визначено найспортивнішу сім'ю верхньорогачан

Минулого тижня у спортивному залі  Верхньорогачицької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів пройшло родинне спортивне свято "Тато, мама, я - спортивна сім'я".

За звання найспортивнішої сімї змагалися дві сім'ї: сім'я Ничик – представники Верхньорогачицької ЗОШ №2 та сім'я Дубини з Верхньорогачицької ЗОШ №1.

Учасники змагались у 6 естафетах ("Флорбол", "Перенеси сім'ю", "Дартс", "Стрибки з м'ячем", "Розкидай та збери", "Гусениця") та Інтелектуальній вікторині. Змагання проходили у веселій атмосфері та чесній боротьбі, глядачі-вболівальники гаряче підтримували учасників.

По завершенню спортивної програми судді визначили переможців. Перше місце за результатами змагань зайняла сім'я Ничик: тато Дмитро, мама Ірина, донька Єва. Друге місце зайняла сім'я Дубини: тато Руслан, мама Наталя та син Євген. Учасникам вручено грамоти відділу культури районної державної адміністрації та заохочувальні призи.

04.05.2017

"ШКІРЯНИЙ М'ЯЧ"

27.04.2017 року відділами культури і освіти районної державної адміністрації та Верхньорогачицькою районною федерацією футболу було проведено ІІ етап обласних змагань з футболу "Шкіряний м'яч" 2017 року. У змаганнях, які проходили на базі Верхньорогачицької ЗОШ  №1 І-ІІІ ст. взяли участь 9 команд. У молодшій віковій групі (2005-2006 р.н.) за перемогу боролися команди Верхньорогачицької ЗОШ №1, Верхньорогачицької ЗОШ №2, Первомаївської та Ушкальської ЗОШ, у старшій (2003-2004 р.н.) змагалися команди Верхньорогачицької ЗОШ №1, Верхньорогачицької ЗОШ №2, Первомаївської, Ушкальської та Самійлівської ЗОШ. У підсумку найсильнішими футболістами виявились гравці Верхньорогачицької ЗОШ №2, які перемогли в обох вікових категоріях. У молодшій віковій групі друге місце зайняла Первомаївська ЗОШ, третє - Верхньорогачицька ЗОШ №1. У старшій віковій групі друге місце за  Самійлівською ЗОШ, третє - за Верхньорогачицькою ЗОШ №1.

По закінченню змагань голова Верхньорогачицької районної федерації футболу Віталій Биков разом з запрошеним гостем - заступником голови Нижньосірогозької районнної федерації футболу Ігорем Гладуном привітали переможців та учасників змагань, та вручили кожній школі футбольні м'ячі.  

25.04.2017

До уваги випускників шкіл та батьків!

Відкрито новий набір на навчання!

Верхньорогачицький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді запрошує на навчання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, які є випускниками 9 – 11 класів у 2017 році до Новокаховського професійного електротехнічного ліцею

На 2017- 2018 навчальний рік буде проводитись набір за наступними спеціальностями:

На базі 9 класів

(з отриманням повної загальної середньої освіти)

Термін навчання 3 роки

Рихтувальник кузовів. Електрогазозварник

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

Електрогазозварник. Коваль ручного кування

Токар. Фрезерувальник після закінчення навчання випускники отримують посвідчення водія категорії «А», «В», «С» за рахунок  ліцею.

Тістороб. Пекар.

На базі 11 класів термін навчання 1,5 роки

Рихтувальник кузовів. Електрогазозварник

Офіціант. Бармен

Агент з організації туризму. Екскурсовод.

Шановні батьки та абітурієнти!

Новокаховський професійний електротехнічний ліцей є державним професійно-технічним навчальним закладом другого атестаційного рівня, підпорядкований Херсонському обласному відділу народної освіти Міністерства освіти і науки України. Ліцей забезпечує формування у громадян професійних знань, умінь, навичок, технічного, технологічного і екологічного мислення з метою створення умов для їх професійної діяльності. Головним завданням ліцею є забезпечення права громадян України на професійне навчання з рівнем професійних знань, умінь і навичок в обсязі державних вимог, з метою задоволення потреб економіки країни у кваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці робітниках.

Зміст навчального процесу і тривалість навчання у ліцеї визначається навчальними планами і програмами, які розроблені на основі держстандартів профтехосвіти, погоджені з підприємствами замовниками кадрів. У процесі виробничого навчання виготовляється продукція, надаються послуги населенню, що реалізуються в установленому порядку. Навчально-виховний процес здійснюється з урахуванням вимог нормативних і методичних документів з професійної освіти, встановлених Міністерством освіти і науки України. У зв’язку з реконструкцією та модернізацією матеріально-технічної бази ліцею та оновленню програмного забезпечення педагогічний колектив нашого ліцею розпочав роботу над новою науково-методичною проблемою: “Впровадження інноваційних технологій при формуванні висококваліфікованого робітника для сучасного ринку праці”.

Основним напрямом діяльності НКПЕТЛ є надання освітніх послуг з робітничих кваліфікацій за державним замовленням Міністерства освіти і науки України. Ліцей надає освітні послуги з професійного навчання за шістьма ліцензованими професіями за денною формою. Відповідно до кожної професії розроблені навчальні плани і програми, які відповідають вимогам кваліфікаційних характеристик, адаптовані до конкретних умов виробництва та передбачають до 43% годин виробничого навчання, яке складається з двох етапів. Перший етап учні проходять у виробничих майстернях навчального закладу, а другий етап – на виробництві. Для цього ліцей укладає угоди про надання робочих місць з різними організаціями, установами, підприємствами, які мають сучасне технологічне оснащення та можуть забезпечити виконання навчальної програми. Такі угоди можуть бути укладені й за місцем проживання учнів.

Учням, які завершили курс професійного навчання й успішно пройшли комплексні кваліфікаційні завдання та захистили дипломні роботи, за рішенням державної кваліфікаційної комісії видається документ встановленого зразка “Диплом про присвоєння кваліфікаційного рівня з робітничих професій”. Стратегічною метою Новокаховського професійного електротехнічного ліцею є забезпечення якісної професійної підготовки учнів з робітничих професій, з метою підвищення їх конкурентоспроможності на регіональному ринку праці, працевлаштування за фахом та подальшого закріплення випускників на робочих місцях підприємств, організацій, установ або започаткування ними власної справи.

Спеціальності:

на базі 9 класів за професіями:

–«Продавець продовольчих на непродовольчих товарів

–«Рихтувальник кузовів; Електрогазозварник»

–«Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

–«Електрогазозварник; Коваль ручного кування»

–«Токар;Фрезерувальник»

–«Тістороб. Пекар».

на базі 11класів за професіями:

–«Рихтувальник кузовів; Електрогазозварник»

–«Офіціант; Бармен»

–«Агент з організації туризму. Екскурсовод»

Переваги:

–Безкоштовне навчання.

–Сучасна та потужна матеріально-технічна база.

–Комфортабельний гуртожиток, який визнано найкращим на Херсонщині за підсумками двох поспіль обласних конкурсів. Створені всі умови для комфортного проживання: затишні кімнати, сучасні душові, обладнана спортивним знаряддям ігротека, комп’ютери з Інтернет мережею, сучасна бібліотека з читальним залом, фельдшерський пункт з необхідним медичним обладнанням.

–На базі ліцею діють спортивні секції, гуртки художньої самодіяльності.

По закінченню ліцею учні отримують диплом, робітничий розряд та трудову книжку.

адреса: Херсонська область, місто Нова Каховка, вул. Першотравнева,28. http://www.nkpetl.org.ua e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. Телефони: Директор: (05549) 7-21-62, Заст. директора: (05549)7-92-85

20.04.2017

«Херсонщино мила, ти в світі – найкраща»

Згідно районного плану заходів з підготовки та відзначення 73-ї річниці створення Херсонської області у закладах освіти Верхньорогачицького району під гаслом «Херсонщино мила, ти в світі – найкраща» пройшли виховні заходи, під час яких учні ознайомилися з основними віхами в історії створення Херсонської області, природничо-економічними особливостями краю та його найвидатнішими земляками і найвідомішими пам’ятками природи та історії.

У рамках тематичних заходів проведено: єдиний урок, присвячений заснуванню Херсонської області «Херсонщині -73» за участю представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування населених пунктів району; виховні години «Херсонщина уславлена моя», «Херсонщина – перлина України», «Херсонщині - 73», «Історія створення Херсонщини», «Природні багатства Херсонщини»; бліц-вікторина «Національні заповідники на території Херсонщини: рідкісні рослини та тварини Червоної книги»; засідання за «круглим столом» «Сьогоднішній день Херсонської області», «Літературна Херсонщина», «Будуємо нову Херсонщину»; конкурс малюнків «Подарунок рідному краю»;  віртуальні краєзнавчі подорожі «Стежками Херсонщини», «Цікаві факти про Херсонщину» тощо.

13.04.2017

Огляд-конкурс художньої творчості  «Таврійський барвограй- 2017» у Верхньорогачицькому будинку дитячої та юнацької творчості

З метою виявлення й підтримки обдарованих дітей та створення умов для їх творчої самореалізації, розвитку духовно-моральних цінностей особистості засобами мистецтва, сприяння розвитку та популяризації творчих здобутків художніх колективів та окремих вихованців 10 квітня на базі районного будинку культури відбувся конкурс-огляд художньої творчості «Таврійський барвограй». вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості Верхньорогачицької ради Херсонської області.

Конкурс став підсумком роботи гуртків художньо-естетичного та декоративно-прикладного напрямів, сприяв удосконаленню методів та пошуку нових форм роботи, вихованню творчих здібностей дітей.

У конкурсі згідно положення огляду-конкурсу взяли участь вихованці в п’яти номінаціях: «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», «Художнє слово», «Вокал», «Хореографічне мистецтво», «Драма». Вихованці гуртків декоративно-прикладного мистецтва порадували журі художньою галереєю різноманітних барв та відтінків робіт з  різної техніки діяльності, усього представлено 150 робіт.

У номінаціях було задіяно 120 вихованців, які показали художній рівень, виконавську майстерність, сценічну культуру. При підборі репертуару висвітлили сьогодення країни.

Діти та глядачі отримали масу задоволення та бадьорого настрою.

13.04.2017

За чисте довкілля

У рамках Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», з метою забезпечення екологічного благополуччя жителів селища, збереження та збільшення зон зелених насаджень, підтримки чистоти й порядку в населених пунктах, забезпечення заходів з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, очищення від сухостою узбіччя доріг,  колективи відділу освіти, КУ «Районний центр по обслуговуванню закладів освіти», Будинку дитячо – юнацької творчості, Дитячо – юнацької спортивної школи, Міжшкільного навчально – виробничого комбінату 11 квітня 2017 року долучилися до участі в проведенні «Дня довкілля» на території Верхньорогачицького району.

 

 

11.04.2017

Відбувся турнір з міні-футболу

08 квітня 2017 року Верхньорогачицькою районною федерацією футболу та відділом культури проведено міжрайонний турнір з міні-футболу, який пройшов на спортивних майданчиках Верхньорогачицької ЗОШ №1.

У змаганнях взяли участь 3 команди з районного центру, 2 команди з с. Первомаївка, команда с. Ушкалки та команда смт. Великої Лепетихи.

Команди були розподілені на 2 групи, переможці яких розігрували 1 місце, а команди, зайняли 2-і місця, змагалися за 3 місце. У першій групі (В.Лепетиха, "Реал", В.Рогачик, Первомаївка №1, Ушкалка) перемогу виборола В.Лепетиха, 2 місце - Первомаївка №1.

У другій групі (ФК "M.E.Б." В.Рогачик, "Ветеран" В.Рогачик, Первомаївка №2) переможцем став ФК "М.Е.Б.", 2 місце - "Ветеран". В матчі за 3 місце "Ветеран" з рахунком 1:0 переміг Первомаївку №1. Основний час запеклого фінального поєдинку між командами "М.Е.Б." та В. Лепетиха завершився внічию - 1:1. Для визначення переможця довелося проводити серію післяматчевих пенальті, в якій з рахунком 3:1 перемогли футболісти ФК "М.Е.Б.".

По закінченню турніру перший заступник голови райдержадміністрації, голова Верхньорогачицької районної федерації футболу Віталій Биков подякував всім учасникам за гарну гру та побажав не зупинятись у розвитку для майбутніх перемог. Призерам було вручено грамоти та призи.

 

10.04.2017

У закладах освіти району стартував «Таврійський барвограй»

Минулого тижня стартував районний етап щорічного конкурсу- огляду художньої творчості «Таврійський барвограй» серед учнів, вихованців, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів.

Першими показ талантів розпочали учні Зеленівської ЗОШ І ступеня. У програмі було представлено патріотичний та український танок, гра на музичному інструменті, інсценізацію «Тарас-пастух», вокальне виконання веснянки «Ой минула вже зима» та пісні «Молитва за Україну», художнє читання вірша «Україна-мати».

Наступним естафету огляду-конкурсу прийняла Самійлівська ЗОШ І – ІІІ ступенів. Програму розпочав ансамбль «Веселка» виконанням пісні «Україна-краю», дану номінацію продовжено піснями «Розкажу про Україну», «Маленька українка». Проникливе художнє читання вірша Ліни Костенко «Старенька іде по тій дорозі…» продемонструвала Галдіна Веніаміна. Привернув увагу запальний український жартівливий танок «Ой, мамо, люблю Гриця» (танцювальний колектив «Юність») та зацікавили увагу глядачів учасники драматичного гуртка «Джерельце» виконанням уривку з водевілю М.Кропивницького «Дійшов до розуму».

Цього тижня гідне продовження конкурсу- огляду демонструватимуть інші школи району згідно графіку, що затверджений відповідним наказом відділу освіти райдержадміністрації.

 

05.04.2017

Мінна безпека – актуальність сьогодення

З метою проведення інформаційно – просвітницької роботи, спрямованої на інформування учнів загальноосвітніх навчальних закладів району про небезпеку, яку несуть вибухонебезпечні предмети, правила поведінки при їх виявленні, в загальноосвітні закладах району 03 квітня 2017 року проведено інформаційний день присвячений «Збереженню життєдіяльності», з теми «Вибухонебезпечні предмети та привила поводження з ними.

У Верхньорогачицькій ЗОШ І-ІІІ  ступенів №1 проведено єдиний урок «Мінна безпека» та виховні години для учнів 1 – 4 класів «Обережно вибухонебезпечні предмети», учні 5 – 11 класі провели екскурсію до шкільного музею та прослухали лекцію на тему «Види боєприпасів, методи їх розпізнання».

Для учнів Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 проведено виховні бесіди на тему «Обережно вибухонебезпечні предмети», «Правила поведінки при виявленні підозрілих предметів» та єдиний урок «Мінна безпека – актуальність сьогодення».

У Самійлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів організовано перегляд документального фільму «Небезпечна професія – сапер» та проведено виховні бесіди «Як розпізнати саморобні вибухові предмети», « Що робити при виявленні підозрілого предмету».

У Первомаївській, Ушкальській, Чистопільській, Михайлівській загальноосвітніх школах проведено єдиний урок « Мінна безпека» та ряд виховних бесід з метою просвітницької роботи щодо інформування учнів про небезпеку, яку несуть вибухонебезпечні предмети, правила поведінки при їх виявленні.

Враховуючи актуальність даного питання сьогодні – коли проводиться антитерористична операція на Сході нашої країни, робота з даного питання в навчальних закладах району продовжується.

 

 04.04.2017

Засідання «круглого столу» в Берізці 

Днями на базі Верхньорогачицького я/с «Берізка» №1 відбулося засідання «круглого столу» у рамках довготривалого проекту «Народознавство як складова частина педагогічного процесу в дошкільному навчальному закладі».

Методисти районного методичного кабінету та вихователі закладу мали змогу відвідати колективний перегляд заняття в середній групі «Орнаменти українських вишиванок» (вихователь Наталія Нікітченко).

Після перегляду заняття методист-вихователь Світлана Застава презентувала роботу закладу відповідно до проекту та визначила завдання щодо перспективи його розвитку.

 

 

31.03.2017

Колегія відділу освіти

30 березня 2017 року на базі РМК відбулася колегія відділу освіти Верхньорогачицької районної державної адміністрації. Чергою денною порушено такі питання:

-про організацію національно-патріотичного виховання в загальноосвітніх і позашкільних закладах Верхньорогачицького району;

-про роботу шкільних бібліотек закладів освіти району у 2016/17 навчальному році;

-про стан забезпечення умов для здобуття повної загальної середньої освіти в індивідуальній та екстернатних формах навчання в районі;

-про виконання плану модернізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів у 2016 році та завдання на 2017 рік.

Із вищезазначених питань питань виступили методисти РМК відділу освіти районної державної адміністрації Васильєва Д.А. та Єлісєєва Ю.С., головний спеціаліст відділу освіти районної державної адміністрації Пахомова А.М.

Заключне слово отримала начальник відділу освіти Богатиренко В.Г., яка акцентувала увагу керівників ЗНЗ району щодо доцільності створення освітнього округу та важливості відбору підручників для учнів 9 класу через репозитарій ІМЗО.

31.03.2017

                          Панорама методичних знахідок

30 березня 2017 року  працівниками районного методичного кабінету організовано і проведено „Панораму методичних знахідок,” до роботи якої залучено педагогічних працівників, керівників навчальних і дошкільних  закладів та членів атестаційної комісії.

Презентацію власного досвіду презентували вчителі, які претендують на:

- встановлення вищої кваліфікаційної категорії ( Шенкевич С.О.- учитель інформатики МНВК, Головко Є.Ю – учитель математики та інформатики Первомаївської ЗОШ I-III ступенів , Мельник Т.В. – учитель української мови та літератури Михайлівської ЗОШ I-III ступенів);

- присвоєння педагогічного звання „Старший учитель”       (Шершень О.П. – учитель історії Чистопільської ЗОШ I-III ступенів,    Давиденко В.М. – вчитель музичного мистецтва та художньої культури Верхньорогачицької ЗОШ I-III ступенів №1);

- присвоєння педагогічного звання „Учитель-методист”      (Чуприна Л.В. – вчитель початкових класів Ушкальської ЗОШ I-III ступенів );

- ряд вчителів, які підтверджують раніше встановлені кваліфікаційні категорії, вихователі і вчителі, які встановлюють першу та другу кваліфікаційні категорії, керівники закладів на відповідність займаній посаді.

Усього в заході взяло участь 16 педагогів, які розкрили свої професійні якості, методи роботи , провівши паралель з  успіхами учнів, вихованців  та досягненнями у між атестаційний період. Захід пройшов у діловій атмосфері   з дотриманням регламенту роботи.

27.03.2017

ВІДКРИТТЯ ФУТБОЛЬНОГО СЕЗОНУ

25.03.2017 в смт. Велика Лепетиха пройшов відкритий районний турнір з міні-футболу. В змаганнях взяли участь 5 команд. Верхньорогачицький район представляла команда ФК M.E.Б. з смт. Верхній Рогачик (Єдер Максим(К), Акопян Віктор, Скакун Андрій, Нагорний Олександр, Нестеренко Дмитро, Лещенко Олександр, Варданян Артем). Розіграш турніру проходив за коловою системою. Результати ігор за участі наших гравців: ФК M.E.Б.- "Селищна рада" В.Лепетиха - 1:1; ФК M.E.Б. - ФК Рубанівка -  8:0; ФК M.E.Б. - ФК "Велика Лепетиха" - 5:3; ФК M.E.Б.- "Ветеран" В.Лепетиха -  2:1. В підсумку команда наших футболістів виборола звання чемпіону Великолепетиського відкритого районного турніру! Вітаємо наших земляків з перемогою! Бажаємо успіху та подальших перемог!

21.03.2017

21 березня 2017 року на базах Верхньорогачицької ЗОШ № 1 та  Верхньорогачицької ЗОШ № 2 відбулися районні змагання по волейболу серед дівчат та юнаків загальноосвітніх навчальних закладів району. В змаганнях прийняло участь 6  команд хлопців з Верхньорогачицьких ЗОШ № 1 та №2, Самійлівської, Чистопільської, Первомаївської та Ушкальської шкіл.

В змаганнях серед дівчат прийняли участь чотири команди з шкіл району. Дівчата  грали по коловій системі, тобто кожний з кожним. Абсолютним переможцем стала команда з Верхньорогачицької ЗОШ № 1, вигравши у всіх команд-суперниць, ІІ місце, поступившись лише ЗОШ № 1, зайняла команда Чистопільської ЗОШ, ІІІ місце здобула команда дівчат Ушкальської ЗОШ, 4 місце дісталось команді ЗОШ № 2.

В змаганнях серед юнаків команди розподілилися на дві підгрупи, де грали по коловій системі, а потім переможці груп розіграли призові місця.  Здобувши 3 перемоги над Чистопільською та Самійлівською ЗОШ,  команда ЗОШ № 2 зайняла перше місце у І підгрупі. На другому місці юнаки з Чистопільської школи, на третьому Самійлівська ЗОШ. У ІІ підгрупі І місце здобула команда ЗОШ№ 1 , ІІ – Первомаївська ЗОШ, ІІІ – Ушкальська ЗОШ.

В стиковій грі за 5 місце – Самійлівську школу перемогла Ушкальська ЗОШ, за ІІІ місце – Чистопільська ЗОШ перемогла Первомаївську, та ЗОШ № 1 перемогла ЗОШ № 2, зайнявши І місце. Виходячи з вищезазначеного, місця розподілились таким чином:

- серед дівчат:      І місце -  Верхньорогачицька гімназія;

ІІ місце – Чистопільська  ЗОШ;

ІІІ місце –Ушкальська ЗОШ;

ІУ місце –  ЗОШ № 2.

- серед юнаків:    І місце -  Верхньорогачицька ЗОШ № 1;

ІІ місце – Верхньорогачицька ЗОШ № 2;

ІІІ місце –   Чистопільська  ЗОШ;

ІУ місце –  Первомаївська ЗОШ;

У місце – Ушкальська ЗОШ;

УІ місце –Самійлівська ЗОШ.

    Команди-переможниці змагань були нагороджені грамотами відділу освіти.

15.03.2017

Методичні заходи в Первомаївській ЗОШ

Згідно плану роботи районного методичного кабінету комунальної установи „Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти” 15 березня 2017 року на базі Первомаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися семінари-практикуми заступників директорів із навчально-виховної роботи, учителів початкових класів, учителів екології  та навчально-методична рада РМК.

У рамках практичної частини  семінарів учасники відвідали уроки: екології в 11 класі на тему „Біорізноманіття. Причини й наслідки деградації біорізноманіттям” (учитель Бикова О.О.), літературного читання в 4 класі на тему „Народні символи України” (учитель Король Н.О.) .

Теоретичною частиною заступників директорів опрацьовано питання „Форми і методи методичного супроводу педагогічних працівників у між атестаційний період” ; увагу вчителів екології прикуто до актуального питання „Екологізація сучасної шкільної освіти - досвід, перспективи”; класоводи 4-х  класів загальноосвітніх навчальних закладів свою увагу зосередили на „Формуванні свідомості молодшого школяра засобами літературного читання”.

На черзі денній навчально-методичної ради розглянуто такі питання: „Формування життєвої компетенції учнів та професіонал педагогів через гармонізацію міжособистісних стосунків між учасниками навчально-виховного процесу”, „Формування економічної компетенції учнів на уроках економіки в Ушкальській ЗОШ”, „Управлінська діяльність дирекції Ушкальської ЗОШ за станом викладання історії та права” та винесено пропозиції по узагальненню і затвердженню досвіду вчителів:

- хімії Верхньорогачицької ЗОШ№1 Горькової В.І. з теми „Формування пізнавальних інтересів учнів на уроках хімії шляхом використання інформаційно-комп’ютерних технологій” ;

- музичного мистецтва Верхньорогачицької ЗОШ№1 Давиденка В.М. з теми „Духовне виховання на уроках художньо-естетичного циклу”;

- англійської мови Чистопільської ЗОШ Зубач С.Є. з теми „Використання проектних технологій на уроках англійської мови як одна із форм реалізації творчого потенціалу особистості”. Після презентації даних методичних надбань пропозиція щодо затвердження досвіду педагогів схвалена членами методичної ради. За підсумками роботи навчально-методичної ради прийнято рішення, які доведено до загальноосвітніх навчальних закладів району для практичного застосування.

Незважаючи на технічні перешкоди, що виникли несподівано, методичні заходи пройшли успішно та завершилася на ноті співпраці й діалогу.

14.03.2017

Ігри вчителів

З метою визначення ролі педагога як особистості-людини та особистості-педагога у вихованні підростаючого покоління 14 березня 2017 року на базі Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулася ділова гра „Особистість педагога як інструмент виховання”, яку підготували й провели заступники директора з навчально-виховної роботи Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (директор Коротун В.О.) Літовкіна Ольга Павлівна, Черепанова Тамара Миколаївна та шкільний психолог Приходько Вікторія Вікторівна. До роботи  в даному заході запрошено завідувача районним методичним кабінетом комунальної установи „Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти” Ткач Наталю Володимирівну, яка відмітила, що така діяльність стимулює вчителя до аналізу своєї діяльності,  змушує самокритично подивитися на проблеми навчання й виховання. У результаті ігрових форм роботи вчителі  склали портрет особистості сучасного вчителя, модель успішного педагога та дійшли висновку, що вирішальною ознакою професіоналізму педагога є його готовність до творчого вирішення педагогічних завдань. Захід проведено в діловому, конструктивному стилі,  атмосфері співпраці та взаємодопомоги.  

Відбулися педчитання

До 120 річниці від дня народження Л.С. Виготського на базі Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбулися педагогічні читання на тему „Наукові концепції Лева Семеновича Виготського та їх втілення у  сучасній педагогіці”. Знайомство з життям і становленням ученого здійснила завідувач районним методичним кабінетом комунальної установи „Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти” Ткач Наталя Володимирівна. Учитель інформатики  Калюжна Ірина Олександрівна  розкрила дидактичні погляди вченого на освіту: „зону найближчого розвитку”; системність і змістовність будови свідомості дитини; ідею розвивального навчання та соціального виховання, які є актуальними в сучасному навчально-виховному процесі. Учитель початкових класів Калюжна Альона Петрівна у своєму виступі акцентувала провідну ідею вченого, що дитину потрібно навчати не тому, що вона здатна освоїти сама, а тому, чого поки ще не вміє , але в змозі засвоїти з допомогою вчителя. Крук Лариса Петрівна (учитель математики) зосередила увагу присутніх на публікаціях ученого та їх значенні у вітчизняній педагогіці. Погляди вченого на педагогічну діяльність, його моральні та особистісні якості презентувала вчитель початкових класів Рудика Ольга Анатоліївна.

Коротка, але змістовна співпраця педагогічного колективу Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 розкрила  уяву про активну життєву позицію вченого та його роль у сучасній педагогіці.

14.03.2017

Шкільна Футзальна Ліга України сезону 2016-2017

     9 березня в Каховській «ДЮСШ» відбувся зональний етап Всеукраїнських змагань з футзалу «Шкільна Футзальна Ліга України сезону 2016-2017»в якій приймала участь команда від Верхньорогачицького району. Суперниками були команди Великолепетиського району та м. Каховки.

За результатами жеребкування склалася таблиця ігор:

I гра- Каховка та Верхній Рогачик відбулася з рахунком 14:0, на користь Каховки. II гра- Велика Лепетиха – Верхній Рогачик була зіграна з рахунком 16:0, на користь Великої Лепетихи. III гра- Каховка – Велика Лепетиха відбулася з рахунком 3:5, на користь Великої Лепетихи. На жаль, наша команда не змогла перевершити суперників своїми спортивними навичками, але як відомо, навіть найгірша гра є найкращим тренуванням. Тож побажаємо нашим футболістам в майбутньому тільки перемог.

Результати змагань:

I місце -  смт. Велика Лепетиха

II місце - м. Каховка

III місце - Верхній Рогачик

14.03.2017

ЧЕМПІОНИ - 2017

     11-12 березня у Новій Каховці у спортивних залах "Будівельник" та "Гарт" відбулися фінальні змагання з баскетболу серед дівчат 1999 року народження і молодших за програмою ІХ літніх юнацьких спортивних ігор Херсонщини 2017 року.

       У турнірі взяли участь п'ять найсильніших команд Херсонщини з Голої Пристані, Нової Каховки, Білозерського, Генічеського, Верхньорогачицького районів.

       Наш район представляла збірна команда дівчат у складі: Ніка Ліснича, Олена Жук, Дар'я Жук, Тетяна Павлюк, Лілія Павлишина, Анастасія Пилипенко, Ілона Чумаченко, Вікторія Плюйко, Вікторія Хорольська, Валерія Куценко, Діана Буфан.

         Учасники були розподілені на дві групи, переможці яких зустрічалися у фіналі, а команди, які посіли другі місця розігрували третє місце. Дівчата Верхньорогачицького району зустрічались у групі з командами Нової Каховки,  Білозерського району. В обох матчах групи наші баскетболістки впевнено перемогли своїх суперниць і здобули путівку до фіналу. Результат гри з Новою Каховкою-47:16, з Білозерським районом-42:28.

         У фіналі наша команда зустрічалась зі своїми головними суперниками з Херсонщини, які завжди претендують на найвищі місця - командою з Голої Пристані.

Результатом запеклої гри, де ніхто не хотів поступатись стала перемога команди Верхньорогачицького району з рахунком 41:31.

         Під час урочистої церемонії закриття турніру  переможців привітала начальник відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міськдержадміністрації Наталія Таран. Вона  разом з головою Херсонської  обласної федерації баскетболу  Андрієм Євстратовим вручила  гравцям грамоти, медалі та кубки від  управління фізичної культури та спорту Херсонської ОДА. 

         Вітаємо наших юних баскетболісток, які другий рік поспіль стають переможцями літніх юнацьких спортивних ігор Херсонщини! 

14.03.2017

 День українського добровольця

     З нагоди цієї дати в районній бібліотеці для дітей було організовано тематичну полицю «Портрет добровольця - захисника». Методист комунального закладу «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система» Бойко Ю.В. провела з учнями 6-го класу Верхньорогачицької ЗОШ № 1 бесіду по книзі Марко Рудневич «Я із Небесної сотні». Великою популярністю  серед юнацтва користується  також книга «Наш захисник: ми хочемо жити в мирі». Темою проведеної бесіди був мир, якого прагнуть наші діти. І це прагнення хочуть донести до усіх наших співвітчизників з різних куточків України - східних та західних , північних та південних, вільних та окупованих. Наші діти хочуть бачити нашу рідну неньку Україну миролюбною, гостинною та європейською – не лише за розташуванням , але й за покликанням.

     Усі ми своїми спільними зусиллями спроможні змінити національний біль на радість національної надії. Кожного дня це втілюють в життя українські солдати, добровольці, волонтери, які є втіленням жертовної служби на користь свого народу, своєї землі. Тож плекаймо та підтримуємо наших добровольців. Допомагаємо один одному.

       І не хай панує мир!

14.03.2017

Звітували аматори культурно - мистецької ниви

 

«Барвистий Рогачицький край - це не земля, а просто рай,

поля безкраї, пшениці, як я люблю простори ці»

      10 березня 2017року у районному будинку культури відбувся обласний огляд аматорів народного мистецтва «Барви Таврійського краю». Свою творчість представили селищні та сільські аматорські колективи Верхньорогачицького району та колективи, що працюють на базі районного будинку культури.

     На розсуд глядачів та оглядової комісії свою творчість представили колективи із селищного будинку культури №1 – сімейний дует Валентини Мульської та Галини Величко (керівник В.Вовк), жіночий вокальний гурт « Райдуга» Первомаївського будинку культури ( керівник Тамара Чабан), два колективи Зеленівського будинку культури дівочий вокальний ансамбль «Сонячні краплини» та жіночий ансамбль народної пісні. «Вербиченька» (керівник Анна Турків), дует «Кумоньки» селищного будинку культури № 3 (керівник Тетяна Кувшинова), жіночий вокальний ансамбль «Любисток» Чистопільського будинку культури (керівник Ірина Живодар). Дуже цікавими та професійними були виступи аматорських колективів районного будинку культури – хореографічний колектив «Непосиди» (керівник Анжеліка Сацевич), старша група дитячого театру «Мікс» (Керівник Наталія Худенко), жіночого вокального ансамблю «Калинонька» (керівник Олександр Анцибор).

     Під час проведення огляду художньої самодіяльності гості та жителі району мали можливість ознайомитися з виставкою декоративно-прикладного мистецтва, яка була організована у залі другого поверху районного будинку культури. На виставці були представлені картини викладача та учнів дитячої музичної школи Кубанкіної О.В. та персональні виставки верхньорогачан: Дорошенко А.Ю., Бутурлим Н. Ф., жителів сіл Первомаївка - Аліпова Г.М., с.Зелене - Барановська І.В, Ушкалка- директор сільського будинку культури - Гайдукова Л.В. Цікаві експозиції, вироби плетіння з газет, квілінгу, бісеру, різноманітні орігамі, різнокольорових ниток, вироби з дерева, гіпсу, сувенірна продукція, вишивка-ось далеко не весь перелік представлених робіт, які зібрали прихильників та майстринь району.

 10.03.2017

Триває реєстрація на ЗНО – 2017!

Цього року процес реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання триватиме до 17 березня 2017 року. Зміни до реєстраційних даних можна вносити до 31 березня.

Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 23 травня по 16 червня (основна сесія).

Охочі взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні зможуть сформувати та роздрукувати реєстраційну картку, що є одним із обов’язкових документів для здійснення реєстрації. Це можна зробити самостійно або звернутися до пункту реєстрації. Для випускників поточного року пункти реєстрації створено за місцем їх навчання.

Після створення реєстраційної картки майбутній учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів, який випускники поточного року подають до закладу, у якому навчаються, а випускники минулих років та учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають (бажано рекомендованим листом) на адресу регіонального центру, указану в контрольно-інформаційному листі. Перелік документів, необхідних для реєстрації:

- копія паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові).  

- дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на фотопапері);

 - копію документа про повну загальну середню освіту (випускники минулих років) або довідку з місця навчання, що підтверджує здобуття в січні-серпні  2017 року повної загальної середньої освіти (учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів;

 - реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальною програмою, розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до відділу освіти районної державної адміністрації.

Увага! На копіях документів повинен бути напис «Згідно з оригіналом» (без лапок), а також особистий підпис особи, яка реєструється, її ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.

Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень та реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані випускникам поточного року до закладу, у якому вони навчаються. Випускникам минулих років та учням (слухачам, студентам) професійно-технічних, вищих навчальних закладів – за адресою, указаною під час реєстрації.

Більш детальну інформацію щодо Порядку реєстрації на основну сесію ЗНО-2017 можна дізнатися у відділі освіти районної державної адміністрації (2 поверх кабінет РМК) або за телефоном 5-11-67.

10.03.2017

Юні верхньорогачани долучилися до Міжнародної акції

«Global Shevchenko»

У четвер, 9 березня, о 16.00 в парку «Ювілейний» біля погруддя Тараса Григоровича Шевченка у смт Верхній Рогачик молодь селища долучилися до Міжнародної акції «Global Shevchenko», у рамках флешмобу, присвяченого Дню народження Великого Кобзаря.

Учасники акції, разом із жителями України та діаспорами українців у світі, зачитали вірш «В казематі» (Мені однаково, чи буду…).

Після завершення найбільшого в історії одночасного читання вірша Тараса Шевченка молодь зробила фото на добру згадку.

 

09.03.2017

Україна, як і великий Кобзар, – вічні!

Які слова! Який паралелізм! Немає України без Шевченка, немає України без Дніпра, немає України без народу… А в багатомільйонній українській сім’ї є великий син, Тарас Григорович Шевченко, геніальна творчість якого вічна!

Щороку Україна вшановує пам'ять свого видатного сина, геніального поета, художника, полум’яного борця за свободу і щастя народу – Тараса Григоровича Шевченка.

По всій нашій милій Україні проходять Шевченкові дні з нагоди дня його народження.

З нагоди відзначення 203-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря працівники комунального закладу «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система» разом з викладачами дитячої музичної школи провели уВерхньорогачицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 літературно – мистецьке свято «Слався, Тарасе, великий». Учасники заходу подорожували Шевченковими дорогами, прислухалися до Шевченківської думки, слова.  

Діти та дорослі вкотре звернулися до поета, який став для України заповітною думою, її безсмертною піснею. Натомість вогонь Шевченкової душі знову запалив у серцях українців іскру віри, надії, любові до рідної землі, свого народу!

06.03.2017

Провели профілактичні бесіди у Верхньорогачицькій ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 2

Вибір способу поведінки у молодої людини існував завжди, але сьогодні в умовах поширення бездоглядності та безпритульності, пов’язаних із соціальним сирітством, кризою сімейних взаємин, збільшенням числа неблагополучних сімей, послабленням виховної функції сім’ї, вільної пропаганди алкоголю, тютюну, поширення ВІЛ/СНІД та наркоманії, діти складніше піддаються реабілітаційним заходам, часто не прагнуть змінити вироблений стиль життя, а іноді цей вибір зробити непросто і часто він робиться не на користь дитини. У зв'язку з цим та з метою протидії поширенню злочинності серед неповнолітніх, вдосконалення виховної роботи Верхньорогачицьким районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей, Верхньорогачицьким відділенням Каховського відділу Поліції  Головного управління національної Поліції в Херсонській області сплановано виїзні лекції, зустрічі, бесіди по загальноосвітнім закладам району.

Так, 03 березня 2017 року на базі Верхньоргачицької ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів директором центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Л. Грицаєнко, головним спеціалістом служби у справах дітей Ж. Воропай та інспектором дорожнього нагляду Є. Кондратенко проведено профілактичну, право - виховну роботу, спрямовану на зниження рівня злочинності та негативної поведінки серед дітей і молоді району. З дітьми та їх батьками було обговорено права та обов’язки, причини виникнення негативної поведінки в учнівському середовищі, вплив та наслідки даної проблеми на майбутнє та способи подолання негативного явища. Кожен школяр пройшов анкетування з визначення причин насильства в молодіжному середовищі, в сім'ї та протиправної поведінки молоді. Також директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді поширила інформаційні пам’ятки, буклети та листівки серед учнівської молоді та вчителів.

03.03.2017

Профілактична робота із молодими особами

Верхньорогачицький районний центр соціальних служб для сім'ї дітей та молоді вже не один рік поспіль плідно співпрацює з відділенням кримінально-виконавчої інспекції Верхньорогачицького району у сфері профілактики правопорушень серед молоді від 18 до 35 років, які вже перейшли межу закону та відбувають покарання, не пов'язані з позбавленням волі. Основною метою такої співпраці є недопущення скоєння повторних правопорушень молоддю. 

Зазвичай із кожною особою спеціалісти центру працюють індивідуально. Для цього вони виходять за місцем проживання, ознайомлюються із родиною, вивчають обставини, що спонукали молодих людей до скоєння злочину. Систематично спільно з представниками кримінально-виконавчої інспекції працівники Центру проводять «Дні КВІ у соціальних службах», де разом визначають основні заходи, спрямовані на не допущення скоєння нових  протиправних дій.

Так, 02 березня 2017 року, Центр за участю представників районного відділення кримінально-виконавчої інспекції в Верхньорогачицькому районі, провів профілактичну роботу із молодими особами, які засуджені до покарання не пов'язане з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням та підстав, передбачених законом. Робота спрямовувалася на виявлення причин скоєних злочинів, з'ясування життєвих умов в сім'ях, де вони проживають, роз'яснення їх законних прав. Засуджених осіб навчали як тренувати волю та контролювати емоції, розвивати позитивні комунікаційні зв'язки, усувати конфліктні стосунки, організовувати вільний час, особлива увага під час бесіди з правопорушниками приділялась важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення відповідно до їх реальних можливостей, але без несправедливого ущемлення їх прав і законних інтересів.

01.03.2017

Результати конкурсного добору на посаду директора комунального закладу «Верхньорогачицька районна центральна бібліотечна система»

01 березня 2017 року відбулося друге засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду директора комунального закладу «Верхньорогачицька центральна бібліотечна система».

У читальній залі районної дитячої бібліотеки зібралися члени конкурсної комісії та конкурсанти, які представили зібранню свої презентації програм розвитку Верхньорогачицької районної централізованої бібліотечної системи на один і п’ять років.

Окрім представлення цілої низки заходів щодо поліпшення якості бібліотечного обслуговування району, оновлення матеріально-технічної бази читальних залів конкурсанти Людмила Ничик та Альона Сурган дали коротку характеристику роботи бібліотек району сьогодні, повідомили про творче та різнопланове життя районних бібліотек, їх співпрацю із закладами освіти та культури.

Члени конкурсної комісії обговорили презентовані програми та взяли участь у голосуванні за підтримку кандидатів на посаду директора комунального закладу «Верхньорогачицька центральна бібліотечна система».

Всі голоси членів конкурсної комісії віддано за кандидатуру Людмили Ничик на посаду директора комунального закладу «Верхньорогачицька центральна бібліотечна система».

Відповідно до Порядку призначення на посаду керівників закладів культури, що перебувають в комунальній формі власності територіальних громад Верхньорогачицького району Верхньорогачицька районна рада за поданням начальника відділу культури, має на черговій сесії призначити директора закладу та укласти з ним контракт.

22.02.2017

Відбулося засідання конкурсної комісії

21 лютого поточного року відбулося перше засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду директора комунального закладу «Верхньорогачицька районна центральна бібліотечна система».

На початку засідання головою конкурсної комісії обрано Артура Давидова, депутата Верхньорогачицької районної ради.

Під час роботи члени комісії переглянули пакети документів, які подали на конкурс два кандидата:

Ничик Людмила Петрівна, в.о. директора комунального закладу «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система», освіта повна вища за фахом бібліотекар-бібліограф. Стаж роботи в бібліотечній справі понад 20 років;

Сурган Альона Володимирівна, заступник директора комунального закладу «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система», освіта неповна вища, за фахом бібліотекар-бібліограф. Стаж роботи в бібліотечній справі 8 років.

За результатами роботи засідання визначено, що кандидати подали повний пакет документів і, відповідно, проходять до ІІ етапу конкурсу під час якого будуть заслухані презентації програм розвитку Верхньорогачицької районної централізованої бібліотечної системи на один і п’ять років.

21.02.2017

Районний турнір з шашок

17 лютого 2017 року у районному будинку культури відбувся районний турнір з шашок серед чоловіків та жінок, в якому взяли участь представники організацій та установ району, ветерани та любителі спорту.

Переможець чоловічого турніру визначався з 12 учасників. За результатами колового турніру не вдалося визначити переможця, так як троє учасників здобули рівну кількість очок. Довелося розігрувати додатковий міні-турнір, в якому зійшлись Щербак Анатолій, Желєзняк Сергій та Жук Валерій. Перемогу виборов Щербак Анатолій - заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення району КЗ "Верхньорогачицька ЦРЛ". Друге місце зайняв Желєзняк Сергій – головний спеціаліст фінансово-господарського забезпечення апарату Верхньорогачицької РДА. Відповідно третім призером став Жук Валерій - ветеран аматорського спорту району.

У змаганнях жінок, в яких брали участь 10 учасниць, перше місце зайняла учениця Верхньорогачицької ЗОШ №1 Рибка Тетяна, друге - прибиральниця Верхньорогачицького РБК Дубина Наталя, третє - головний спеціаліст-бухгалтер відділу освіти Верхньорогачицької РДА Пилипенко Ольга. Переможці та призери турніру були нагороджені грамотами та подарунками.

20.02.2017

Шлях до науки – крок у майбутнє!

Життя щоденно ставить людину перед необхідністю вибору – прийняттям відповідальних рішень. Життєвий шлях особистості багато в чому залежить  від того, наскільки вона здатна пізнати світ і себе, свідомо визначити мету і підпорядкувати їй свою діяльність, - адже кожен бажає здобутків у житті, щоб мати можливість пишатися собою.

Саме таку можливість – продемонструвати свої вміння, переконливість і доказовість мали учні Чистопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Слоневський Борис та Терзієв В'ячеслав, які вибороли право представляти Верхньорогачицький район на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в місті Херсоні.

У секції «Історичне краєзнавство» десятикласник Борис Слоневський представляв роботу «Менонітське підприємництво Півдня України в контексті діяльності родини Нібурів», а учень дев’ятого класу В’ячеслав Терзієв у секції «Історія України» на суд журі виніс роботу «Учасники націоналістичного антитоталітарного руху 30-40-х рр. ХХ ст. Петро та Галина Чуйки».

Конкурс-захист складався з трьох етапів. На першому, який відбувся 29 січня, учні мали написати контрольні роботи з базової дисципліни. На цьому етапі конкурсанти повинні були набрати не менше третини від загальної кількості балів, аби в подальшому претендувати на призові місця. Наші хлопці, попри далеку дорогу та хвилювання, впоралися з цим завданням, тож з нетерпінням чекали на заочне оцінювання робіт. І ось результати відомі. Приємно було дізнатися, що робота Слоневського Бориса посіла друге місце в області серед 31 роботи, що були подані на конкурс. Погодьтеся, дуже вагомий результат!

Ну а заключний, найважливіший та найвідповідальніший етап конкурсу, відбувся 15 лютого на базі Херсонського державного педагогічного університету. Того дня сотні учасників з усіх районів області прибули до обласного центру, щоб продемонструвати свої знання та вміння на захисті робіт. Секції, в яких виступали наші учасники, були одними з найчисельніших, тож, відповідно, і конкуренція була найбільш гострою. Та вони не підвели. В’ячеслав Терзієв отримав 43.33 бала з 45 можливих, а виступ Бориса Слоневського журі оцінило у 44 бали. Такі високі оцінки дали можливість одному з наших учасників – Слоневському Борису, посісти чисте третє місце у секції. В’ячеславу Терзієву до призового місця не вистачило зовсім трохи. На підведенні загальних підсумків конкурсу голова журі секції «Історія України» професор В. Андрєєв відзначив надзвичайно високий рівень захисту робіт цьогорічних учасників, а кандидат історичних наук Л. Савенок особливо виокремила нашого Терзієва В’ячеслава, як найбільш активного, здібного та перспективного. Тож треба сказати, що учні Чистопільської ЗОШ, попри те, що вперше приймали участь у змаганнях такого рівня, не загубилися серед його учасників, навпаки, ввійшли в число кращих.         

Підтримка творчих і обдарованих дітей здавна є візиткою школи у Чистопіллі, а вчитель історії  цієї школи Шершень Олександр Павлович плідно працює на педагогічній ниві, відкриваючи нові сторінки в історії рідного краю, та даючи можливість обдарованим дітям сільської школи заявити про себе, представляючи на розсуд журі конкурсу-захисту науково-дослідницькі роботи.

Вихованці Олександра Павловича є особистостями, що вирізняються з –поміж сотень інших школярів рівнем знань, креативністю, допитливістю, мають свій погляд, сміливі ідеї. Дивлячись на них, можна констатувати: в Україні росте інтелектуальна та наукова зміна!

16.02.2017

Легкого шляху не шукала….

Провести урок у чужому класі незнайомої школи - завдання одне з нелегких, із яким повинен впоратися  фіналіст ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу„Учитель року – 2017”.09-10  лютого 2017 року на базі комунального закладу „Херсонська академія неперервної освіти” відбувся заключний його етап.

Фіналістом від нашого району в номінації „Початкова освіта” стала учитель початкових класів Ушкальської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чуприна Лариса Вікторівна. Вона підготувала й провела на високому рівні узагальнюючий урок природознавства в 3 класі (найбільшому класі школи, де навчається 34 учні) Херсонської загальноосвітнтьої школи №41 на тему „Рослини”. Крім того Лариса Вікторівна продемонструвала блискавичні вміння у складанні  навчального проекту на задану тематику, а саме: „Видатні люди мистецтва,спорту, музики, культури” та успішно  здійснила  експертизу підручника без усіляких підготовок, що є  вищим пілотажем педагогічної майстерності.

Завершальним акордом конкурсу була презентація проекту та власної візитівки, де вчитель проявила всі свої творчі здібності: володіння аудиторією, вокалом,  музичним інструментом,  що сприяло піднесенню доброзичливої атмосфери та емоційності.

За підсумками випробувань Лариса Вікторівна гідно набрала 77, 5 балів, що відповідає другому місцю та званню лауреата конкурсу.

14.02.2017

Проаналізовано роботу селищних та сільських закладів культури

13 лютого 2017 року у відділі культури районної державної адміністрації була проведена нарада працівників бібліотечних та клубних закладів району.

На нараді були присутні начальник відділу культури Ліна Ліснича, директор комунального закладу «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система» Людмила Ничик, директор комунального закладу «Верхньорогачицький районний будинок культури» Олександр Анцибор, директор комунального закладу «Верхньорогачицька дитяча музична школа» Світлана Родіонова, бібліотекарі, директори та завідуючі селищних та сільських клубних закладів.

У ході наради обговорено чимало питань серед яких: про підсумки роботи за 2016 рік бібліотечних закладів району та перспективні плани на 2017 рік; виконання заходів згідно плану роботи за 2016 рік по клубних закладах району; про підсумки професійної діяльності клубних закладів та бібліотек району за 2016 рік; про підготовку до проведення обласного огляду аматорського мистецтва серед селищних та сільських закладів культури району та подальше планування роботи на 2017 рік; перспективні плани роботи на поточний рік щодо участі у обласних заходах вихованців дитячої музичної школи та інше.

 07.02.2017

Конкурсній комісії на розгляд подано документи двох кандидатів на посаду директора комунального закладу «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система»:

Ничик Людмила Петрівна, в.о. директоракомунального закладу «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система», освіта повна вища у 1986 році закінчила Київський державний інститут культури ім. О.Корнійчука, за фахом бібліотекар-бібліограф. Стаж роботи в бібліотечній справі понад 20 років.

Сурган Альона Володимирівна, заступник директора комунального закладу «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система»,освіта неповна вища, у 2009 році закінчила Херсонське училище культури за фахом бібліотекар-бібліограф. Стаж роботи в бібліотечній справі 8 років.

06.02.2017

Районний турнір з волейболу до Дня визволення селища Верхній Рогачик та Верхньорогачицького району від німецько-фашистсьских загарбників 

Традиційно на початку лютого спортивний сезон відкривається районним турніром з волейболу до Дня визволення селища Верхній Рогачик та Верхньорогачицького району від німецько-фашистсьских загарбників.

Цьогоріч турнір відбувся 04 лютого у спортивному залі Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

Визначити сильнішого зібралися 7 команд: «Лідер» (смт В.Рогачик, капітан Биков Віталій, перший заступник голови райдержадміністрації), «Живчик» (відділ культури райдержадміністрації, капітан Анцибор Олександр, директор районного будинку культури), «Рятівник» (Верхньорогачицький районний сектор Головного управління ДСНС України у Херсонській області, капітан Величко Роман), «Юністар» (збірна команда вчителів та молоді ЗОШ №1, капітан Дорошенко Тимофій), «Перемога» (збірна команда молоді смт Верхній Рогачик (колишній к-з «Перемога», капітан Мусієнко Віталій), «Чистопілля» (збірна команда молоді с.Чистопілля, капітан Слоневський Борис) та «Первомаївка» (збірна команда молоді с. Первомаївка, капітан Борщаговський Юрій).

Перед початком заходу з привітальним словом до учасників змагань звернулася начальник відділу культури райдержадміністрації Ліна Ліснича, яка запропонувала визволителів рідного краю вшанувати хвилиною мовчання та покласти квіти до пам'ятника Герою-визволителю П.Ю. Корбуту.

Після урочистої частини заходу розпочалися змагання. За рішенням суддівської колегії учасників було розбито на 2 групи, переможці яких розігрували 1 місце. Команди, які зайняли 2 місця у групах, змагались за 3 місце.

Фаворитами вважались команди «Лідер» та «Перемога», що вони і довели, зайнявши в своїх групах 1 місця. Найзапеклішим матчем усього турніру напевно була гра між «Юністаром» та «Чистопіллям», в якій визначалось хто з цих команд зіграє у поєдинку за 3 місце.

Команда «Чистопілля» впевнено виграла першу партію і була попереду у другій, але команда «Юністар» знайшла в собі сили переломити хід зустрічі і перемогла у партії. У вирішальній третій партії гра йшла на рівних, і все ж перемогу здобула команда «Юністар». У 2 групі команда «Первомаївка» в протистоянні з «Рятівником» виборола право зіграти у матчі за 3 місце. У поєдинку за 3 місце команда «Юністар» впевнено перемогла «Первомаївку». Завершився турнір матчем за 1 місце між командами «Лідер» та «Перемога».

Це був поєдинок гідних одне одного суперників, але сильнішими виявились гравці «Лідеру». За переможців виступали Биков Віталій, Давидов Артур, Щербак Віталій, Сєдін Валерій, Нестеренко Олег, Гапоненко Тетяна, Ведмідьов Сергій. Кращим гравцем серед чоловіків було визнано Сєдіна Валерія, серед жінок - Гапоненко Тетяну. Завдяки підтримці голів районної державної адміністрації та районної ради призерів-команд турніру було нагороджено грамотами та грошовими призами, а кращим гравцям вручено подарунки.

Турнір пройшов у доброзичливій атмосфері, на якому були присутні ветерани спорту та прихильники активного відпочинку, які залишилися задоволені змаганнями.

03.02.2017

Героїв імена – у пам’яті народній 

З метою виховання в дітей та молоді національно – патріотичних почуттів, поваги до історії свого народу, гордості за його героїчне минуле в навчальних закладах Верхньорогачицького району 27 січня 2017 року проведено інформаційно-просвітницькі заходи, присвячені вшануванню пам’яті героїв бою під Крутами.

Учителями історії підготовлено та проведено інформаційні хвилинки на уроках історії, присвячені Героям боротьби за незалежність України: «Пам'ять Героїв Крут», «Патріотизм української молоді – історія і сьогодення», «Пам’ятай про Героїв Крут», класними керівниками відповідно до вікових особливостей учнів проведено виховні години «Понад Крутами вічність у сурми сурмить», «Героїв імена – у пам’яті народній», «Бій під Крутами. Історія берхні та зради», «Крути: і сум, і біль, і вічна слава», «Бій під Крутами – славетна сторінка історії України», «Бій під Крутами. Герої не вмирають», «Крути – трагедія української революції», засідання круглих столів на тему « Мужність молодих героїв Крут – приклад для захисників України сьогодні», «Немеркнучий подвиг українського юнацтва», тематичні лінійки на тему «Їм було лише сімнадцять», «Легенда про студентське військо», організовано перегляд відеофільмів про невмирущий подвиг молодих українських героїв «Бій під Крутами чи: Українці не здаються», «Історія битви під Крутами», « Україна. Забута історія: Крути».

У шкільних бібліотеках організовано постійно діючу виставку присвячену історії боротьби українського народу за незалежність та державотворення: «Крути – героїзм молодих», «Соборність України – від ідеї до життя».

01.02.2017

У колі директорів

31 січня 2017 року на базі Верхньорогачицької ЗОШ №2 відбулася колегія відділу освіти районної державної адміністрації та семінар директорів загальноосвітніх навчальних закладів.

На порядку денному колегії відділу освіти розглянуто питання:

- Про підсумки розвитку освітньої галузі району у 2016 році та завдання на 2017 рік;

- Про роботу адміністрацій закладів освіти району, спрямовану на соціально-педагогічний супровід та захист прав дітей, які переміщені з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, дітей військовослужбовців та демобілізованих із зони  АТО;

-        Про стан організації харчування учнів пільгової категорії в загальноосвітніх навчальних закладах району;

-         Про підсумки проведення державної атестації закладів освіти району у 2016 році;

-         Про стан виконання районної цільової програми „Розвиток освіти Верхньорогачицького району  - інвестиції в майбутнє регіону” на 2015-2018 роки.

За підсумками колегії прийнято  рішення із зауваженнями щодо постачання продовольчих продуктів до шкільних їдалень, яку здійснює до загальноосвітніх навчальних закладів ФОП Коваль А.А. (м.Каховка).

У ході семінару директорів загальноосвітніх навчальних закладів на тему „Управління навчальним закладом від функціонування до розвитку” реалізовано практичну та теоретичну його частину.

Під час практичної частини учасники семінару відвідали уроки: літературного читання у 2 класі на тему „Сергій Носань „Ялинка” (учитель вищої кваліфікаційної категорії Собко І.О.), англійської мови у 4 класі на тему „Бережіть природу” (учитель ІІ кваліфікаційної категорії Березок Т.Є). Про способи подолання конфлікту в педагогічному середовищі через тренінгові форми роботи повідомила шкільний психолог Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Нікіфорова І.В.

У ході теоретичної частини семінару директором  Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Рудикою О.О. висвітлено питання „Управління навчальним закладом: проблеми, досвід, перспективи”. Завідувач районним методичним кабінетом Ткач Н.В. розкрила питання „Компетентісний підхід до освітнього процесу як вимога часу”.

У цілому заходи пройшли в доброзичливій атмосфері та конструктивному діалозі.

30.01.2017

  Творчість – учням 

24 січня 2017 року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний семінар учителів образотворчого мистецтва, на який запрошено всіх учителів, які бажають збагатити свою методику новими техніками та прийомами роботи.

Розвиток творчих здібностей школярів засобами образотворчого мистецтва – провідна тема семінару, яку реалізовано через опрацювання таких теоретичних питань: „Сюжетно-декоративна композиція – спосіб виявлення творчих здібностей школярів”, „Шляхи формування вмінь і навичок в образотворчій діяльності та їх прикладне значення”. Логічним продовженням семінару став майстер-клас педагогів  „Методика зображувальної діяльності на моїх уроках”.  Кожен із присутніх на семінарі поділився з колегами досвідом щодо використання тих чи інших методик на своєму уроці, а саме: монотипія, плямографія, граттографія, ліногравюра, графіка, живопис, вишивка, ліплення та інші.Учителі обговорили проблеми викладання предмету, охоче обмінялися рецептами приготування пластичної та доступної маси для ліплення. Керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості Доннік Тамара Іванівна захопила присутніх ліпленням із солоного тіста, кожен із учасників створив власну фольклорну композицію, опануваши секрети успіху через практичну діяльність. Педагоги попрацювали плідно, цікаво та прийшли до  висновку, що лише творчий учитель здатний пробути в учнів потяг до прекрасного, а значить пробудити творчість.

19.01.2017

Шанування народних традицій

Новий рік і Різдво завжди пов’язані з мріями про краще майбутнє. У народних обрядових величальних піснях - колядках і щедрівках - утілився одвічний потяг людей до статків, щастя, добра, краси, високої моралі.

З вітальними піснями та колядками до відділу освіти районної державної адміністрації завітали  маленькі щедрувальники, вихованці д/с «Берізка». Також своїм чарівним  співом щедрівок та колядок порадували учні Верхньорогачицьких ЗОШ № 1 та ЗОШ № 2 I-III ступенів. Гості подарували працівникам хороший настрій і позитивні емоції. За свій святковий концерт діти отримали солодкі подарунки  та щиру подяку.

06.01.2017

Верхньорогачицький відділ культури районної державної адміністрації оголошує конкурс на посаду директора комунального закладу «Верхньорогачицька районна централізована бібліотечна система» Верхньорогачицької районної ради Херсонської області.

Кваліфікаційні вимоги до претендентів

Громадянство України, повна вища бібліотечна освіта, стаж роботи за фахом не менше 3-х років, вільне володіння державною мовою.

Термін прийняття документів  - протягом місяця з дня оголошення конкурсу.

Прийом документів здійснюється протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення за адресою смт. Верхній Рогачик вулиця Ювілейна 40,б.

Довідки за телефоном: 5-13-90

06.01.2017

Щорічна  акція «Різдвяні подорожі для тебе»

      05 січня 2017 року відбулася поїздка до м. Херсон з метою відвідування дітьми культурно-мистецької акції «Різдвяні подорожі для тебе», згідно наданих списків направлено до театру ім.М. Куліша 23 дитини із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із багатодітних, малозабезпечених сімей, дітей учасників антитерористичної операції на сході країни, а також переселених з окупованих територій і зони АТО та 2 супроводжуючих педагоги. У цей день учасники культурно-мистецької акції «Різдвяні подорожі для тебе» узяли участь у відкритті, на головній площі      м. Херсона, «Різдвяної шопки», де мали змогу долучитися до історії та традицій святкування Різдва.

23.12.2016

УВАГА!!! Пробне ЗНО-2017!!!

У квітні 2017 року відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання, відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 11 жовтня 2016 р. № 170 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році».

Тести пробного ЗНО відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання (далі - ЗНО), укладено Українським центром оцінювання якості освіти і є максимально наближеними до тих, що будуть надані під час основної сесії ЗНО.

Кожен зареєстрований учасник може взяти участь в одному із запропонованих у той чи інший день предметів за вибором, згідно з графіком:

- 01 квітня 2017 року українська мова і література;

- 08 квітня 2017 року історія України, математика, біологія, географія,  фізика, хімія, англійська мова,  іспанська мова, німецька мова, російська мова,  французька мова.

ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання дає можливість:

- ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання;

 - підготуватися психологічно до проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

-  ознайомитися з форматами зошитів зовнішнього незалежного оцінювання;

- орієнтуватися в різних формах завдань;

- розрахувати час на виконання завдань;

-потренуватися в заповненні бланків відповідей;

- отримати результат за виконання завдань пробного ЗНО.

- використовувати завдання пробного ЗНО, перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами (крім завдань з української мови і літератури, російської та іноземних мов).

Пробне ЗНО є платним для учасників і неприбутковим для організаторів і проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб.

Вартість одного тестування для одного учасника складає 120 грн. 00 коп*.

* У разі затвердження у Законі України «Про державний бюджет 2017 року» змін соціальних стандартів - ціну за участь у пробному ЗНО-2017 може бути змінено.

 Оплату потрібно здійснювати за кожний предмет окремим платежем. 

Реєстрація осіб для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні проводитиметься з 10 по 31 січня 2017 року на сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти http://khersontest.org.ua/

Для реєстрації необхідно:

  • зайти на сторінку реєстрації на пробне тестування;
  • заповнити реєстраційну форму; створити свою персональну сторінку "особистий кабінет"; вибрати предмети пробного ЗНО;
  • з персональної сторінки ("особистий кабінет") роздрукувати квитанцію на сплату вартості послуг для проведення пробного ЗНО;
  • на основі цієї квитанції здійснити оплату в банківських установах України або в установах інших учасників фінансових послуг;
  • роздрукувати запрошення-перепустку, де вказано час і місце проведення пробного ЗНО.

 Учасником пробного ЗНО зможе стати особа, яка зареєструється для його проходження та здійснить оплату.

Звертаємо увагу на те, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання та невикористовуються для участі в конкурсі під час вступу до вищих навчальних закладів.

Більш детальну інформацію можна дізнатися на сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти http://khersontest.org.ua/ або в координатора з питань ЗНО в районі Єлісєєвої Юлії (комунальна установа «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти», вул. Леніна, 64, тел. 5-11- 67).

22.12.2016

За крок до перемоги

19-20  грудня 2016 року на базі КВНЗ „Херсонська академія неперервної освіти” відбувся відбірковий етап ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2017”, честь району в якому захищала переможець районного туру в номінації „Початкова освіта” учитель початкових класів Ушкальської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чуприна Лариса Вікторівна.

Учитель уміє вирішувати педагогічні проблеми, установлювати контакт з учнями, батьками, учителями. Широкий професійний кругозір, активні пошуки нового, неординарний підхід до процесу навчання та виховання засвідчують: Лариса Вікторівна  - педагог, який іде в ногу з часом, докладає багато зусиль, щоб побачити щасливе майбутнє своїх вихованців.

 Серед 11 учасників відбіркового етапу Лариса Вікторівна показала високі результати: практична робота - І місце, „майстер-клас” – ІІ місце, фахова майстерність - 4 місце,  у загальному заліку -  ІІІ місце. Упевненість, рішучість і наполегливість учителя  дають змогу на участь у фінальній частин, яка відбудеться 7-12 лютого 2017 року. 

22.12.2016

Змагалися юні науковці

З метою виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді, формування творчого покоління молодих науковців і практиків для різних галузей суспільного життя, підвищення інтересу до поглибленого вивчення навчальних предметів 20 грудня 2016 року на базі Чистопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, у якому взяли участь 6 юних науковців із 4 навчальних закладів району.

На районний етап конкурсу-захисту було представлено 6 робіт за науковими відділеннями «Історичне краєзнавство», «Географія», «Історія України», «Біологія людини», «Екологія», «Українська література».

У роботі конкурсу-захисту взяли участь т.в.о. начальника відділу освіти районної державної адміністрації Аліна Пахомова, представники районного методичного кабінету КЗ «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» та педагоги району.

Під час захисту проводилися дебати із обговорення проблемних аспектів робіт за певною тематикою досліджень. Учасники Конкурсу довели аргументованість вибору теми дослідження та її розкриття з урахуванням власного вкладу дослідника; виявили чіткість, логічність, послідовність, лаконічність викладення матеріалу; компетентність, вичерпність відповідей; етикет та культуру спілкування; брали активну кваліфіковану участь у веденні дискусії.

За результатами проведення та підсумками журі  І етапу кращі роботи будуть направлені до м. Херсон для подальшої участі конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

21.12.2016

Вдосконалення роботи в освітньому процесі

20 грудня 2016 року на базі Чистопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулася навчально-методична рада районного методичного кабінету КУ „Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти”, у ході якої опрацьовано питання щодо організації розвивального середовища учнів початкової школи в Чистопільській ЗОШ І-ІІІ ступенів; рівню контролю адміністрації Первомаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів за ефективністю викладання української мови та  літератури; контролю дирекції Первомаївської та Ушкальської загальноосвітніх навчальних закладів за станом викладання музичного мистецтва; розвитку компетентності школяра на уроках зарубіжної літератури в Первомаївській та Михайлівській загальноосвітніх школах  І-ІІІ ступенів.

У роботі навчально-методичної ради взяли участь заступники директорів з навчально-виховної роботи та члени методичної ради.

У результаті обговорення учасники заходу виокремили проблемні питання, які варто вдосконалювати у навчально-виховному процесі початкової школи, а саме: учити учнів міркувати шляхом пояснення виконуваних ними дій, операцій; учити робити висновки; розвивати читацькі навички та формувати потребу до читання; постійно розвивати мовленнєву складову молодшого школяра.

За результатами перевірки стану викладання предметів у Первомаївській, Михайлівській та Ушкальській загальноосвітніх школах прийнято відповідні рішення, які доведено до адміністрації даних закладів.

20.12.2016

Святий Миколай у дитячій музичній школі

19 грудня поточного року, як і до всіх малят, в районну музичну школу завітав Святий Миколай Чудотворець.

Цього року на юних талантів чекали не лише солодощі, а й великий подарунок – така необхідна для занять та довгоочікувана звукопідсилююча апаратура, які придбані за підтримки голови райдержадміністрації Наталії Тарасової, голови районної ради Геннадія Нестеренка та всього депутатського корпусу Верхньорогачицької районної ради.

Звертаючись до викладачів та вихованців дитячої музичної школи очільник району наголосила: «Діти – це наші інвестиції в майбутнє. Сьогодні для кожного з нас є святим обов’язком дбати про те, щоб кожна дитина мала можливість розвивати свої здібності, та отримувати достойну освіту. Викладачі дитячої музичної школи вкладають в дітей свій професіоналізм, душу, любов, а ми маємо матеріально підтримувати юні верхньорогачицькі таланти».

На завершення своєї промови Наталія Олександрівна привітала всіх зі святом Миколая Чудотворця та побажала їм здоров’я, радісних новорічних свят, успіхів й натхнення у творчості.

У свою чергу вихованці музичної школи привітали гостей зі святом музичними дарунками у власному виконанні.

19.12.2016

Святий Миколай завітав до маленьких читайликів 

районної дитячої бібліотеки

День Святого Миколая – одне з найулюбленіших дитячих свят.

Саме тому, на передодні свята, працівники районної бібліотеки для дітей не могли бути осторонь цієї події.

16 грудня поточного року стіни бібліотеки об'єднали всіх діток, які тим чи іншим чином мають відношення до спільноти маленьких читайликів.

За підсумками конкурсу дитячих малюнків «Дитяча фантазія», «Малюнок з книгою» та «Казкові герої» були обрані переможці та нагородженні грамотами й солодощами.

Діти, які протягом року брали участь у масових заходах бібліотеки теж отримали солодощі та подяки.

Не залишилися без солодких подарунків постійні читачі та й просто дітлахи, які завітали на гостини до бібліотеки.

Змагання, ігри, вікторини, танці та пісні для дітей закінчилися солодким столом з приємним чаюванням.

Ніби у сімейному колі школярі весело та завзято провели свій час..

16.12.2016

«Закон і право для всіх єдині» 

    З метою виховання громадянської свідомості, соціально-активної життєвої позиції та задоволення інформаційних запитів населення району щодо прав людини головою районної державної адміністрації Наталією Тарасовою було затверджено план заходів із проведення у Верхньорогачицькому районі в 2016 році Всеукраїнського тижня права.

   Згідно основних заході якого на території Верхньорогачицького району за участі представників органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, педагогів та працівників відділу «Верхньорогачицького бюро правової допомоги» у період першої декади грудня 2016 року проведено ряд тематичних заходів. Серед яких і участь у Всеукраїнському уроці «Права людини», бесіди, години спілкування та виховні години «Права людини», «Пізнаймо право», «Знай свої права», «Закон. Права і обов’язки», «Дитину захищають її права», «З дитинства права свої знай, їх шануй і захищай», «Що таке права людини?», «Конвенція про права дитини – очима дітей», «Як я знаю свої права та обов’язки», «З дітьми про серйозне», «Конституційні права та свободи людини і громадянина», «Правопорушення серед підлітків», «Великі права маленької дитини», «Права дитини. Сучасна ситуація в Україні», правові вікторина, бліц – турніри: «Буква закону»,« Я – людина, а отже, маю право», «Ти і закон», «Чи знаєте ви…», «Захист прав дитини» тощо.

   Активними учасниками Всеукраїнського тижня права стали працівники відділу «Верхньорогачицького бюро правової допомоги», які в рамках районного Плану заходів, на базі Верхньорогачицького бюро правової допомоги провели «День відкритих дверей» для учнів та педагогів Первомаївської та Чистопільської загальноосвітніх шкіл, робочу зустріч із військовослужбовцями та учасниками АТО на тему «Правові алгоритми вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням прав учасників АТО та членів їх сімей».

     Завершальним заходом, в рамках всеукраїнського тижня права, став захід у Верхньорогачицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, проведений, для учнів 9-го класу, 13 грудня поточного року.

   Година спілкування під назвою «Закон і право для всіх єдині» об’єднала спільною думкою працівників Верхньорогачицького бюро правової допомоги, центральної районної бібліотеки для дітей, педагогів та учнів навчального закладу, які в ході заходу детально обговорили права та обов'язки людей, види юридичної відповідальності тощо.

    Активне обговорення, відповіді дітей, та завзята участь в спілкуванні всіх учасників заходу довели, що підростає гідне покоління, яке цікавиться не лише своїми правами, але й впевнено знає свої обов’язки перед державою.

     Отже, як показує практика організації даних районних міжвідомчих заходів, можна впевнено сказати, що формування ціннісної моральної та правової практики для найкращого забезпечення дітей – одне з найважливіших завдань, що стоять перед органами влади, навчальними закладами, батьками та суспільством.

16.12.2016

Районна акція «Замість ялинки – зимовий букет» 

     Ми рідко замислюємося над тим, що наше бажання прикрасити до Нового року живим деревцем свою оселю завдає природі чималої шкоди. І як гірко бачити, що вже на початку січня стрункі зелені ялинки викинуто на вулицю, як непотріб.

З метою запобігання незаконному вирубуванню хвойних насаджень у лісових масивах області та району головою районної державної адміністрації Наталією Тарасовою видано розпорядження «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2017 року». Згідно даного розпорядчого документу території району утворено та працюють рейдові групи по виявленню фактів незаконного вирубування лісового фонду району, проводиться широка інформаційна кампанія щодо вимог природоохоронного законодавства та порядку купівлі новорічних ялинок.

      Не стали осторонь даного питання і освітяни району, вихованці шкіл та дитячих садочків, батьки.

     Згідно наказу відділу освіти районної державної адміністрації упродовж грудня поточного року в школах Верхньорогачицького району триває щорічна обласна екологічна акція «Букет замість ялинки» спрямована на попередження незаконного вирубування хвойних дерев, на формування громадської думки про «ялинкову» проблему.

      «Заміна натуральних дерев: ялин, сосен та інших хвойних порід – на вироби із штучних матеріалів та шляхом аранжування з гілок хвойних дерев повинна значно скоротити вирубування зелених красунь, які не один рік вироблятимуть нам кисень і милуватимуть око», - діляться своїми міркуваннями вихованці та викладачі екологічних гуртків будинку дитячої та юнацької творчості.

     Тож, сподіваємося, що дані заходи матимуть глибоке моральне значення та навчать і дорослих, і малих бути уважними до світу, що оточує їх; побачити в ньому те, що вимагає любові та захисту; пробудить в їхніх душах співчуття та розуміння проблем навколишнього середовища в усіх його проявах.

15.12.2016

«Бібліомиколайчики» в дитячому садку «Берізка»

     Віра дітей в казку починається ще задовго до школи – в дитячому садочку. Тут діти не лише весело проводять час, але й вперше знайомляться з казковими персонажами,  пізнають світ через гру.

     Місяць грудень багатий на чарівні свята, він замикає тепло, а як утворюється на землі груда, погукує Миколаю: - «Брате, пусти Зиму». І розпочинаються зимові розваги. Тож і працівники районної бібліотеки  розпочали зимовий цикл свят завітавши до вихованців я/с «Берізка».

     Розпочалася зустріч із ознайомлення дітей із зимовими загадками, а потім діти вчилися складати сніговика з окремих частинок. Та найбільший емоційний накал діти отримали, граючись в імпровізовані сніжки, наввипередки ходили на лижах та збирали сніжки в дитячі відерця.

  Найбільшу цікавість дітей привернув чарівний сундучок. Бібліомиколайчики віддали ключик від нього дітям за активну участь у святі. Спільними зусиллями відкривши його, учасники свята знайшли подарунки від Святого Миколая.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua