Новини

                                Тарас Шевченко єднає народи

 У  закладах загальної середньої освіти  Верхньорогачицького району проведено урочистості з нагоди відкриття Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Щорічний конкурс проводиться з метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, сприяння вихованню у його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, формування готовності творити добрі справи задля рідної Батьківщини, заможної, повноправної і невіддільної від світового розвитку країни, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання в молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

Вчителі української мови та літератури району акцентували увагу присутніх на тому, що кожен народ має свої традиції, свою культуру, свою історію і, звичайно ж, людей, які усе це створюють. Серед видатних особистостей, котрими пишаються українці, чільне місце належить Тарасу Шевченку – людині, чиє ім’я ототожнюється з Україною, чиє життя продовжується з буттям рідної держави, вбираючи в себе новий досвід народу, відгукуючись на його проблеми й живучи його долею.

Відкриття конкурсу, в кожному із закладів загальної середньої освіти району, супроводжувалося виступами читців – переможців Конкурсу минулого року та музичним супроводом. Учні  декламували поезію Шевченка, співали пісні на слова великого Кобзаря. Прозвучав навіть «Заповіт» англійською мовою.

Конкурс дає можливість учням 5-11 класів долучитися до поетичного спадку Великого Кобзаря, продемонструвати рівень своєї творчості, перевірити свої знання і сили, відчути власну причетність до великої когорти шанувальників творчості Кобзаря.

Тож бажаємо нашим сьогоднішнім учасникам нових перемог та продовження кращих традицій талановитої молоді Херсонщини!

 

 

ВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ  УКРАЇНИ

   З метою виховання почуття патріотизму,формування у підростаючого покоління вірності та відчуття гордості за свою Батьківщину і свій народ, пошану до його великих звершень і гідних сторінок минулого ,з нагоди відзначення Дня захисника України в закладах загальної середньої освіти  Верхньорогачицького району відбулися заходи:

-тижні  українського козацтва «У всі часи,у всі віки,славу Україні приносять козаки»;

-свята «Посвята в козачата»;

-конкурс патріотичної пісні  під гаслом «Ми роду козацького діти,землі української цвіт»;

-уроки мужності «В єдності  наша сила» ;                      

-виховні години «Наше славне  козацтво не вмре ,не загине», «Я- частинка України», «Україна-славний край козацький»,  «Сучасні герої-захисники України»;                                                                           

- спортивні змагання «Козацька сила та відвага»,«Козацькі забави»;

-конкурс малюнків «Ми славного козацького роду»,конкурс поетичного рядка «Ми козацького роду діти»;        

-квест «Знайди булаву»5-8 класи ;

-вікторини  «Чи знаєш ти історію козацтва»;

-тематичні виставки літератури у шкільних бібліотеках «Героїв країна- моя Україна»,»»Козацькими стежками»;

-участь у проведенні онлайн-уроку мужності з Героєм України,начальником  Київського військового ліцею імені Івана  Богуна генерал-майором Ігорем Гордійчуком.

РАЙОННИЙ ТУРНІР З ШАХІВ ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

12 жовтня 2019 року у районному будинку культури відбувся районний турнір з шахів, присвячений Дню захисника України.

В цей день за перемогу боролись любителі шахів з селища, жителі сіл                                 Первомаївки, Ушкалки. За результатами турніру призові місця розподілились наступним чином: ІІІ місце - Щербак Анатолій, ІІ місце - представник Ушкальської сільської ради Політанський Володимир, переможцем турніру став - Балута Олександр з Верхнього Рогачика, який посів І місце.

 Приємно зауважити, що під час проведення турнірів долучається не тільки молодь селища, а й району в цілому, це Зюлєєв Костянтин, Ковбаса Вадим, Шегеда Геннадій,  Лісничий Віталій.

Учасники змагань отримали гарний  настрій від спілкування, позитивні емоції, які дали можливість продемонструвати яскраві комбінації та яскраві ходи.

Призери турніру були нагороджені грамотами, медалями та подарунками від відділу освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації.

ЯК УКРАЇНІ СТАТИ ДЕРЖАВОЮ ЕКОНОМІЧНОЇ ДЕМОКРАТІЇ?

Рада голів державних адміністрацій інформує, що 20-22 вересня 2019 року в Іспанії, м. Торрев’єха, відбулася Міжнародна конференція «Добродійний солідаризм – соціально-економічна парадигма ХХІ сторіччя».

Програмою Конференції було передбачено окрему тему: «Економіка України – шлях до демократизацій: солідарні підходи».
Результатом плідної роботи є Звернення учасників Міжнародної конференції «Добродійний солідаризм – соціально-економічна парадигма ХХІ сторіччя» до Народу України, Президента України В.О. Зеленського, Депутатів Верховної Ради України та Членів Кабінету Міністрів України (Додаток 1).

У разі вашої зацікавленості в економічному розвитку адміністративної території за принципами народної економіки, пропонується залучатися до обговорення і напрацювання спільних пропозицій, а також питань, що потребують вирішення, за гіперпосиланням: https://www.facebook.com/102400504486810/posts/135617991165061?sfns=mo

З питань співпраці або за додатковою інформацією звертатися електронними лисами до контактної особи – Панцир Сергій Іванович, віце-президент МАС, координатор українського проектного офісу, Email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Запрошуємо залучитися до дискусії, фахова точка зору з середини дуже важлива для досягнення кращого результату.

Чергова селекторна нарада.

Сьогодні 15 жовтня 2019 року, у малому залі засідань відбулася он-лайн селекторна нарада під керівництвом голови Юрія Гусєва та представниками структурних підрозділів Херсонської ОДА.

Участь у даному заході взяли і керівники Верхньорогачицького району – голова районної державної адміністрації Наталія Тарасова, голова районної ради Геннадій Нестеренко, заступники голови райдержадміністрації, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації та керівники районних організацій, установ.

На селекторній нараді до обговорення було висуното низку таких питань:
- забезпечення співфінансування органами місцевого самоврядування об’єктів будівництва, реконструкції та ремонтів об’єктів інфраструктури;
- виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30 вересня 2019 року № 660 «Про затвердження плану заходів із забезпечення реформування системи надання адміністративних послуг у Херсонській області»;
- план дій Херсонської обласної державної адміністрації з питань цифрової трансформації;
- інформація стосовно навчання щодо залучення ОСББ до участі у міжнародних грантах.

Окрім того учасники наради підвели підсумки по виконанню раніше поставлених завдань.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua