Новини

Обмін досвідом – запорука успіху верхньорогачицьких педагогів

19 березня 2019 року на базі Ушкальської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулися семінари учителів біології, математики, художньо-естетичного циклу закладів загальної середньої освіти Верхньорогачицького району.

На освітянській ниві вже стало доброю традицією обмінюватися  досвідом роботи творчо працюючих вчителів. Учителі біології працювали над темою «Творчий підхід учителя до реалізації змісту оновленої програми з біології». Учитель біології Муха В.І. провела урок у 8 класі «Сенсорна система смаку і нюху». Діти продемонстрували вміння роботи в групах, уміло виконували  дослідження, робили висновки, будували логічні ланцюжки, що сприяло розвитку  творчого мислення та доброзичливій атмосфері. Школярі опанували та поглибили свої знання  щодо  значення сенсорної системи для людини. На засіданні методоб’єднання вчителі ділилися досвідом використання нових технологій до реалізації змісту оновленої програми з біології.

Подробнее...

На Херсонщині вже є 3 рішення суду за статтею «булінг»

Сьогодні, 20 березня, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Балоня відбулося друге засідання першого в Україні штабу протидії булінгу (цькуванню).

З цього питання поінформував присутніх начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтин Хутковський, зазначивши, шо 19 січня 2019 року набрав чинності Закон України щодо протидії булінгу.

«З цей час співробітники юстиції міста та області провели 108 тематичних уроків і лекцій, у тому числі і для педагогів, у яких взяли участь більше 2000 школярів і студентів», - зазначив Костянтин Хутковський та додав, що під час проведення інформаційної кампанії «Зупинимо булінг разом!» розповсюджено майже 2 тисячі буклетів та листівок.

Подробнее...

На селекторній нараді обговорено пенсійні питання та процес монетизації субсидій

19 березня заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан взяв участь у Всеукраїнській селекторній нараді з актуальних питань монетизації субсидій та індексації пенсій, яку провів Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

У ході селекторної наради Павло Розенко розповів, що субсидії готівкою отримають близько 3,5 млн домогосподарств, а середній її розмір  становитиме 1676 гривень. Аналогічні суми люди отримають у квітні та травні 2019 року. «Це означає, що людина отримає на руки реальний ресурс і після сплати всіх житлово-комунальних послуг у неї залишаться реальні суми економії», - резюмував Віце-прем’єр-міністр України.

Також він нагадав, що у частині третій статті 11 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» чітко визначено, що пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг з 1 січня 2019 року виплачуються споживачам у грошовій формі.

Подробнее...

«Розвиток інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами – це частина мого життя» – Марина Порошенко

Підсумовуючи сьогоднішній візит до Херсонщини, дружина Президента України поспілкувалася із представниками ЗМІ.

Під час прес-брифінгу Марина Порошенко повідомила, що метою поїздки в Херсонську область стало бажання побачити результати інклюзивної реформи в дії та отримати інформацію для її подальшого розвитку.

«Після того, як 22-го листопада 2017 року, було підписано Меморандум про співпрацюю із фондом Порошенка, почала втілюватись інклюзивна реформа в Херсонській області. На сьогоднішній день кількість шкіл в області зросла до 101. Навчається в них 444 дитини з особливими освітніми потребами,  які не змогли потрапити до звичайної школи і отримувати знання зі своїми однолітками. Це дійсно вражаючий результат», – резюмувала Перша леді України.

Подробнее...

Марина Порошенко привітала сонячних дітей Херсонщини з 5-річним ювілеєм

19 березня, у рамках робочої поїздки на Херсонщину, перша леді України Марина Порошенко разом з міністром культури України Євгеном Нищуком, головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим і народним депутатом України Олександром Співаковським завітала до Херсонського обласного театру ляльок на святкування 5-річного ювілею ГО «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини»

Вона створена за ініціативи батьків, які виховують дітей з синдромом Дауна. Її основна місія - створення сприятливих умов для повноцінного життя людей з синдромом Дауна та їх сімей через здійснення просвітницької та адвокаційної роботи. Організація має величезний досвід у реалізації таких проектів, як благодійний турнір з футзалу, фотовиставки, всеукраїнський квест-фестиваль, велопробіг, благодійні акції та інше.

Подробнее...

Перша леді відкрила ресурсну кімнату у Новокаховській школі

Під час робочої поїздки на Херсонщину Перша леді України Марина Порошенко завітала до загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Новокаховської міської ради.  

На базі цього закладу сьогодні, 19 березня, відбулося урочисте відкриття ресурсної кімнати  - окремого спеціально облаштованого класу для дітей з особливими освітніми потребами, де вони навчаються за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога. Тут дитина отримуватиме корекційні послуги, які дадуть їй можливість у майбутньому відчувати себе більш адаптованою до самостійного дорослого життя.

Згідно з проектом, кімната містить: навчальну,  соціально-побутову,  ігрову  та зону відпочинку.

Подробнее...

На Херсонщині відкрили багатофункціональний спортивний майданчик для дітей з вадами слуху

Сьогодні, 19 березня, з робочою поїздкою до Херсонської області завітала Перша леді України Марина Порошенко.

Свій візит вона розпочала з церемонії відкриття сучасного спортивного майданчика для дітей з порушенням слуху на базі Херсонської спеціальної загальноосвітньої школи - інтернату І-ІІІ ступенів Херсонської обласної ради.

Разом із вихованцями цього навчального закладу  новий спортивний об’єкт відкрив голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв, народний депутат України Олександр Співаковський, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій, директор Департаменту освіти, науки та молоді ОДА Євген Криницький, директор Херсонської спеціальної загальноосвітньої школи - інтернату І-ІІІ ступенів Херсонської обласної ради Віктор Меренков.

Подробнее...

Про початок роботи конкурсної комісії

Доводимо до Вашого відома, з 18 березня 2019 року розпочала роботу обласна конкурсна комісія з питань надання державної підтримки, яка спрямовується суб’єктам господарювання агропромислового комплексу на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами.

Оголошення про порядок та умови проведення конкурсу опубліковано у газеті «АгроПартнер» за 18.03.2019 № 10. Крім того, умови проведення конкурсу розміщено на офіційному веб-порталі обласної державної адміністрації у розділі «Новини» - «ОДА інформує» - «Департамент агропромислового розвитку» та надсилаємо додатком до даного листа.

Зазначена підтримка надається відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 300 (із змінами) (далі - Порядок).

Подробнее...

Урядова програма підтримки

утримання корів

(за кожну наявну на 1 січня та  на 1 липня корову

в розмірі 900 гривень за одну голову (двічі на рік)

Дотація надається суб’єктам господарювання, які є  юридичними особами та власниками корів, за кожну наявну станом на 1 січня та на 1 липня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку корову молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності.

Крок 1. Заповнити заявку та підготувати мінімальну кількість документів:

 довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

 копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на
1 січня поточного року та відповідно на 1 липня поточного року;

Подробнее...

До уваги сільськогосподарських підприємств !

У зв’язку з наближенням сезону обробки полів та садів хімічними засобами захисту рослин, Великолепетиське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області нагадує сільськогосподарським виробникам основні правила застосування пестицидів і агрохімікатів у сільському господарстві, яких необхідно дотримуватись:

- роботи з пестицидами проводити в ранніранкові (до 10) і вечірні години при мінімальнихвисхіднихповітряних потоках (3- 4 м/с);

- завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення хімічної обробки, сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів;

- до початку проведенняробіт у радіусі 200 м від меж ділянок, щообробляються, встановитипопереджувальнінаписи;

Подробнее...

Започатковане, з ініціативи голови Верхньорогачицького району, проведення загальних зборів жителів територіальних громад продовжується

У зібрані, яке відбулось 18 березня 2019 року в селі Первомаївка Верхньорогачицького району, взяли участь начальники окремих управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники закладів соціальної сфери району та голова районної ради Геннадій Нестеренко.

На початку зібрання виступила голова Верхньорогачицької райдержадміністрації Наталія Тарасова, яка прозвітувала перед громадою щодо проведеної роботи у 2018 році, акцентувала увагу на пріоритетних завданнях на 2019 рік.

Жителі Первомаївської сільської ради активно висловлювали свої думки та зауваження щодо подальшого розвитку села.

Подробнее...

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua