Новини

Плануємо рекордний обсяг фінансування дорожньої галузі у 2020 році – 74,4 млрд гривень, – Владислав Криклій

Проект Державного бюджету на 2020 рік, вчасно підготовлений та внесений Урядом до Верховної Ради, передбачає рекордний обсяг фінансування дорожньої галузі в обсязі 74,4 млрд гривень. Про це 16 вересня 2019 року, заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Дорожній фонд у 2020 році заплановано у розмірі 69,7 млрд гривень. Джерелами формування Державного дорожнього фонду визначено, зокрема, 100 % акцизного податку з пального і транспортних засобів та ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них. Курсова різниця вносить свої корегування у грошовий вимір цих 100%. Показники надходжень до Державного дорожнього фонду, закладені у проекті Державного бюджету на 2020 рік, ґрунтуються на прогнозі макроекономічних показників від травня 2019 року, який враховує курс 28,2 грн за долар США. 

Подробнее...

Доступна медицина – в кожне село

До кінця року у 12 населених пунктах області мають запрацювати лікарські амбулаторії. Наразі їх будується 21, згідно з графіками, що надали майже всі підрядні організації.
Заступник директора Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури Анатолій Галамага повідомив, що на п'ятьох об’єктах роботи виконані на 65%.
Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв закликав голів селищних рад тримати на контролі стан будівництва амбулаторій: «Це питання стосується життя і здоров’я жителів нашої області. І ті місцеві органи влади, які відмовляються погоджувати графіки – відмовляються будувати необхідну інфраструктуру для медичного забезпечення населення».

Подробнее...

Вимагати кошти у батьків і ставити дітей в нерівні умови є неприпустимим - Юрій Гусєв

Якщо у школі вимагають гроші, дзвони! Безкоштовно на Херсонщині з 10 вересня запрацювала «гаряча» лінія, куди батьки можуть звернутися щодо незаконних зборів коштів на потреби навчальних закладів.

За перші 3 дні на «гарячу» лінію надійшло 18 звернень.

Крім того, стали надходити не лише скарги про вимагання коштів, а й повідомлення щодо неякісного харчування дітей в навчальних закладах.

Світлана Чепіга, заступник голови облдержадміністрації зазначила, що робота «гарячої» лінії буде вдосконалюватися, та зауважила, що батьки не зобов’язані платити шкільні внески або здавати кошти на шкільне приладдя:

Подробнее...

Уряд розглянув проект Держбюджету-2020 і вніс його до Верховної Ради

Сьогодні, 15 вересня, Уряд розглянув і затвердив проект Державного Бюджету на 2020 рік, який буде переданий до Парламенту вчасно відповідно до вимог законодавства.

“У нас було тільки два тижні, щоб опрацювати цей документ, тому це - перший варіант. Він грунтується на макропоказниках, які були затверджені ще весною. За два тижні ми подамо до Парламенту Програму дій Уряду, поділимося своїми думками про те, як ми бачимо інструменти економічного зростання. За потреби, Мінекономіки перегляне макропоказники і ми зробимо відповідні зміни”, - коментує документ Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Водночас, як відзначає Прем'єр-міністр України, найважливіше - закласти в проект Держбюджету-2020 цілком інший, ефективний, підхід до принципів фінансування видатків.

Подробнее...

Перемагає щирість, а не війна

Мабуть, немає в Херсоні людини, яка б не знала дядю Гришу. У свої 72 роки, маючи обмежені фізичні можливості, з 2014 року він разом з командою однодумців здійснив 130 виїздів до бійців на передову, і зібрав 3 мільйони гривень пожертв.

За такий значний час виснажливих поїздок на схід у чоловіка не опустилися руки. Дядя Гриша завжди пам'ятає про наших хлопців та дівчат там, на передовій, і переживає за них, як за власних дітей.
«Поки бійці стоятимуть там і захищатимуть нас, я буду їздити до них, якщо дозволятиме здоров'я», - запевняє Григорій Янченко.

Подробнее...

На Херсонщині готові оголосити бій з «тінню»

Майже 5000 працівників в області офіційно оформили трудові відносини з роботодавцями у 2019 році. Задля подолання нелегальної тіньової зайнятості в області проводиться активна робота інспекторів праці, зокрема, по інформуванню про негативні наслідки незадекларованої праці, реальну загрозу для прав, здоров’я та життя.

Це є одним зі шляхів збільшення кількості офіційних робочих місць на Херсонщині, які обговорювали в облдержадміністрації під час наради під головуванням очільника області Юрія Гусєва.
«Наша основна задача – сформувати план заходів на легалізацію і підтримку бізнесу. Створити всі умови для того, щоб роботодавці виходили з тіні, платили податки і збільшували кількість робочих місць в нашій області», – відзначив голова облдержадміністрації.

Подробнее...

Об’єднаній громаді – бути

В області здійснюється підготовка нової редакції проекту перспективного плану формування територій громад Херсонської області. Як зазначає очільник Херсонської ОДА Юрій Гусєв, він мав зустріч з керівництвом Офісу Президента з приводу реформи децентралізації та добровільного об’єднання територіальних громад області. «Ми маємо прискорити і всіляко підтримувати добровільне об’єднання громад» - наголосив голова ОДА.

Очільник області разом з першим заступником голови облдержадміністрації та експертами з децентралізації напрацювали нову редакцію перспективного плану створення об’єднаних територіальних громад і направили в райони для обговорення та представлення своїх конструктивних пропозицій для розгляду.

Подробнее...

Завдяки діджиталізації процедура отримання адмінпослуг у будівництві стане публічною і прозорішою

Впровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва за європейськими стандартами дозволить 24 години на добу і 7 днів на тиждень подавати документи і отримувати послугу в електронній формі. Така інновація впроваджується з метою мінімізації впливу чиновника та корупційної складової. Завдяки діджиталізації процедура отримання послуг стане публічною і прозорішою. Про це сказала Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак, коментуючи прийняття Парламентом у першому читанні за основу законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва».

Подробнее...

Для батьків маленьких дітей та школярів запрацює «гаряча» телефонна лінія

З завтрашнього дня запрацює «гаряча» телефонна лінія для батьків, чиї діти виховуються у дитсадках, навчаються у школах, професійно-технічних училищах та вищих навчальних закладах.

Нагадаємо, що 29 серпня, під час засідання колегії облдержадміністрації, голова ОДА Юрій Гусєв доручив створити таку телефонну лінію з метою уникнення випадків незаконних зборів грошей з батьків на потреби навчальних і виховних закладів.

Відповідальним за ефективність роботи телефонної лінії було визначено Департамент освіти, науки та молоді облдержадміністрації.

Очільник області вважає, що сьогодні освітні заклади отримують чималі кошти державної субвенції на розвиток та утримання. Тож залучення додаткової батьківської фінансової допомоги означає лише неефективне використання коштів самими чиновниками.

Подробнее...

У Верхньорогачицькій РДА розпочався новий робочий тиждень

Сьогодні, 09 вересня 2019 року, перший заступник голови Верхньорогачицької райдержадміністрації Віталій Биков, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники організацій та установ району взяли участь у щотижневій селекторній нараді щодо обговорення шляхів вирішення актуальних питань розвитку області.

Під час наради під керівництвом очільника області Юрія Гусєва були опрацьовані питання: про проект зведеного плану робіт з будівництва, ремонту, реконструкції автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, а також вулиць і доріг комунальної власності на 2020 рік; про забезпечення підключення шкіл області до мережі Інтернет; про невідкладні заходи з підготовки області до опалювального сезону 2019/20 року; про передбачення коштів для співфінансування відшкодування вартості препаратів інсуліну аптечним закладам та інші.

Подробнее...

Вартість препаратів інсуліну відшкодовуватимуть з місцевих бюджетів

Наразі через значне зростання цін на препарати інсуліну в Херсонській області аптечні заклади обмежили їх безкоштовну видачу. Про це 9 вересня під час селекторної наради повідомила заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Ліна Бондарева.

Актрапід, Генсулін, Фармасулін, Хумодар та інші препарати, які є життєвонеобхідними для більш ніж 6 тисяч хворих в області, закуповуються за тендерною процедурою вдвічі дорожче, порівняно з минулими роками.
На закупівлю інсуліну для хворих у 2019 році область отримала лише 25 млн грн  із держбюджету, що становить 61% від загальної потреби. Аби до кінця року безкоштовно забезпечувати хворих необхідними ліками, іншу частину грошей мають виділити місцеві бюджети.

Подробнее...

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua