Новини

Обласні онкологи провели профілактичні огляди у Верхньорогачицькому районі

Минулого тижня, а саме із 14 по 18 травня 2018 року включно, у поліклініці Верхньорогачицької центральної районної лікарні здійснювався прийом пацієнтів спеціалістами Херсонського обласного онкологічного диспансеру.

В рамках оглядів проведено:

- забір крові на онкомаркер ПСА (чоловіки старші за 40 років – з метою ранньої діагностики раку простати) – у 66 чоловік;

- забір крові на онкомаркер СА-125 (для діагностики раку яєчників) –90 осіб;

- прийом онкогінекологом – оглянуто 125 жінок;

Подробнее...

Відновлено щоденні річкові перевезення Нова Каховка-Херсон

 

ТОВ СП "Нібулон" з 15 травня розпочала щоденні річкові перевезення за маршрутом м.Нова Каховка - м.Херсон, судном на підводних крилах "Нібулон Експресс-4" за наступним графіком: 

Подробнее...

На первинній ланці медицини важливо впровадити програму E-konsalt, - Геннадій Зубко

Медична послуга є базовою в кожній громаді. Програма Президента України Петра Порошенка з реформування сільської медицини полягає не тільки у формуванні спроможної мережі і обов’язковій наявності лікарів в амбулаторіях, а й у впровадженні нових підходів, які сьогодні працюють у багатьох країнах світу. Це досвід Канади, Хорватії, Німеччини, інших європейських країн, які, використовуючи телемедицину, можуть надавати вчасну і якісну медичну послугу своїм громадянам. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Подробнее...

Маємо 1375 перспективних центрів спроможних ОТГ, - Геннадій Зубко

В Україні згідно перспективних планів маємо 1375 проектних центрів спроможних ОТГ. Малі міста, які мають свої особливості, сьогодні мають рухатись у напрямку об’єднання у громади, адже саме це відкриває їм можливості для їхнього розвитку. Це питання повноважень, фінансів, ресурсів, а головне – перспектив. Про це на 13 Конференції малих міст України наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Він зазначив, що маршрутна карта завдань щодо подальшого просування реформи децентралізації на місцевому рівні включає два блоки завдань. «По-перше, подальше об’єднання громад. Вже є 731 ОТГ, але залишається 130 районів без жодної громади. Завдання – заповнити цю «білу пляму», активізувавши процес об’єднання, приєднання до вже створених ОТГ та приєднання до міст обласного значення. Друге завдання - реалізація пріоритетних проектів, які спрямовані на єдину мету – підвищення якості послуг і розвиток людського потенціалу. Це створення сучасних ЦНАПів, Нового освітнього простору, Центрів

Подробнее...

Керченський міст знадобиться окупантам, коли вони будуть терміново покидати український Крим – Президент України

«Незаконне будівництво Керченського мосту є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля. Особливо цинічним є той факт, що його відкриття відбувається напередодні чергової річниці депортації кримськотатарського народу сталінським режимом», - зазначив Президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

«Однак, попри марні спроби Москви легітимізувати тимчасову окупацію Кримського півострова, послідовні рішення цілої низки міжнародних судових інстанцій підтверджують – тягар вчиненого міжнародного злочину для Росії лише зростатиме», - додав Глава держави.

За його словами, Україна і надалі послідовно захищатиме свої позиції. «Нагадаю, на моє доручення, до арбітражного арибуналу (зігідно - ред.) Конвенції ООН з морського права було подано клопотання про захист суверенних інтересів України, зокрема у зв’язку із протиправним зведенням Керченського мосту», - зазначив Петро Порошенко.

Подробнее...

У 2018 році Україна вшановує 80-роковини Великого терору-масових політичних репресій 1937-1938 років

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

За період «Великого терору» на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1 %, звільнено було тільки 0,3 %).

Подробнее...

Економічні реформи дають можливість акумулювати ресурс зростання, а не запозичень, – Володимир Гройсман

Економічні та соціальні реформи, які наразі проводить Уряд, дозволяють акумулювати ресурс економічного зростання, можливостей економіки, а не ресурс запозичень, які формують боргове навантаження на бюджет. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час виїзного засідання колегії Міністерства соціальної політики України, яке сьогодні проходить у Харкові за участі представників регіональних органів Мінсоцполітики, обласних та районних адміністрацій об’єднаних громад.

«Головний пріоритет роботи Уряду – економіка, яка має абсолютно якісні можливості для зростання. А зростання – це можливість забезпечення людей роботою, зарплатою, це змінюватиме життя в країні в багатьох сферах», - сказав Володимир Гройсман.

Подробнее...

В областях обговорили питання дотримання контролю якості продуктів тваринного походження

17 травня, в обласній державній адміністрації відбулась експертна зустріч у форматі відеоконференції з усіма облдержадміністраціями України на тему «Новації у державному контролі за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», організована Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

У дискусії взяли участь директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль, заступник начальника управління державного контролю - начальник відділу державної інспекції Держпродспоживслужби Юрій Перегінець та голова Громадської ради при Держпродспоживслужбі Віталій Башинський.

Подробнее...

Херсонщина є однією з найбільш привабливих територій для відпочинку в Україні, - Є.Рищук

Для об’єднаних громад, що володіють належними територіальними та природними ресурсами, одним із напрямів забезпечення зайнятості та підвищення рівня добробуту населення є розвиток туризму. Спільний діалог сьогодні між громадами стане дієвим інструментом для налагодження партнерства та напрацювання практичних рекомендацій для подальшого розвитку туризму в країні, адже кожне її місто та область, кожний куточок, має унікальний природний комплекс та багату історико-культурну спадщину і вносить свій вагомий внесок у розвиток туристичної індустрії України в цілому.

Сьогодні про це зазначив Євген Рищук, заступник голови ОДА під час вступної дискусії у ході проведення Туристичного хабу на Херсонщині.

Подробнее...

Розвиток зеленого туризму має стати пріоритетним напрямком для ОТГ, - заступник міністра екології України

Такий висновок зробив у своїй доповіді Василь Полуйко, заступник міністра екології та природних ресурсів України під час дискусії на Туристичному хабі, який проходить сьогодні на Херсонщині.

Він зазначив, що за нещодавніми дослідженнями науковців, якщо не змінити ставлення до екологічних викликів у 2100 році південь країни перетвориться на пустелю. Щоб цього не сталося Херсонська область має використовувати потенціал своїх 2-х біосферних природних заповідників та 2-х національних парків.

«Зі свої сторони одна з комісій Міністерства займається впровадженням екологічної освіти серед молоді для збереження природних ресурсів у майбутньому. В першу чергу туризм має розвиватись так, щоб не нашкодити природі, тому розвиток зеленого туризму має стати пріорітетним напрямком для ОТГ», - підкреслив Василь Полуйко.

Подробнее...

Туризм – драйвер розвитку територій, - І. Ліптуга

«Туризм в Україні с часів незалежності пережив 13 реформ і минулого року ми все ж таки довели, що це сектор саме економічного розвитку, бо він у собі поєднує більше 50 галузей це і трансферні компанії, заклади харчування, готелі та інше. Тому зараз можна впевнено вважать, що туризм – драйвер розвитку територій і що саме на цю галузь необхідно в першу чергу звернути увагу об’єднаним громадам нашої країни», - виказав своє переконання Іван Ліптуга, радник першого Віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України, президент Національної туристичної організації України. Це відбулось в рамках проведення Туристичного хабу на Херсонщині «Розвиток туризму в умовах нових громад».

Також він привів статистичні данні, що минулого року відбулось у світі 1 млрд іноземних подорожей з метою туризму і лише 2% з них відбулись в Україну і тому усі від кого залежить розвиток туризму мають зробити все щоб цей потік туристів пере направити до нашої країни.

Щодо туризму в Україні, то у 2017 році 14,5 млн іноземців відвідали нашу країну з метою туризму і 90% з них це європейці.

«Громадам необхідно прислухатись до державних тенденцій та працювати з нами спільно аби напрацювати загальне розуміння напрямків розвитку. Синергія і співпраця – шлях до розвитку», - Іван Ліптуга.

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua