Новини

Зміна виборчої адреси: хто має право, куди звертатися, які документи подавати.

 

Центральна виборча комісія прийняла новий порядок зміни виборчої адреси, який дає можливість виборцям, у тому числі внутрішньо переміщеним особам, голосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання.

З такою заявою можна звертатися з 1 липня цього року, вона стосуватиметься трьох великих категорій громадян.

Перша категорія – внутрішньо переміщені особи. Вони можуть надати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, і орган ведення реєстру їм визначає нову виборчу адресу. Після здійснення такої процедури громадянин може постійно на місцевих і національних виборах голосувати там, де він фактично проживає.

Друга група – «трудові мігранти». В них теж буде можливість звернутися до органу ведення державного реєстру, підтвердити документально проживання у громаді, і на основі постійної виборчої адреси брати участь у всіх виборах за місцем життєдіяльності.

Третя група – громадяни без «прописки». Вони теж можуть на підставі обґрунтованого звернення визначити собі виборчу адресу і голосувати там, де вони постійно проживають.

Для реалізації цієї процедури громадянами залишилося мало часу – з 1 липня по 9 вересня 2020 року.

Центральна виборча комісія запустила е-сервіс, щоб українці змогли змінити виборчу адресу онлайн. Відеоінструкцію можна подивитись за посиланням : https://www.youtube.com/watch?v=jdlTatDknJg&feature=youtu.be

Для того, щоб змінити виборчу адресу, потрібно подати заяву через особистий кабінет виборця та підвантажити один з наступних документів:

  • довідку ВПО
  • договір оренди житла
  • документ про право власності на житло
  • документ, який засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за певною адресою
  • документ, що засвідчує перебування у шлюбі або у родинних відносинах із особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою
  • документ, який засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою.

Ідентифікація та підпис заяви здійснюються за допомогою електронного підпису. Заяву можна надіслати через сайт drv.gov.ua

Зазначена виборча адреса буде визначена як постійна та не підлягає повторній зміні протягом наступних 6 місяців.

Зазначимо, що місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня 2020 року. 

Просимо виборців району вчасно визначитися із своєю виборчою адресою та звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Верхньорогачицької райдержадміністрації за адресою: смт Верхній Рогачик, вул.Центральна, 48 каб.18, тел.: 5-24-47

 

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців

апарату Верхньорогачицької райдержадміністрації                           І.В.Вакульчик

Робоча нарада

 

23 та 24 серпня Україна відзначатиме головні державні свята — День Державного Прапора України та День Незалежності України. Так, сьогодні 11 серпня, заступник голови райдержадміністрації Світлана Нестеренко провела робочу нараду із керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації щодо підготовки та відзначення в районі Дня Державного Прапора та 29-ої річниці Незалежності України.

Учасники наради обговорили формат та місце проведення державних заходів з урахуванням карантинних вимог. Акцентували увагу на наведенні належного благоустрою населених пунктів району, прилеглих територій, забезпеченні упорядкування об’єктів культурної спадщини, святковому та патріотичному оформленні будівель, важливості державних символів і атрибутів, які неодмінно повинні супроводжувати святкування 29-ї річниці Незалежності України у Верхньорогачицькому районі. Також обговорили організацію офіційної церемонії урочистого підняття Державного Прапора України.

Формат культурно-мистецьких заходів з нагоди відзначення державних свят залежатиме від епідемічної ситуації в районі.

Станом на ранок 11 серпня в області зареєстровано 271 лабораторно підтверджених методом ПЛР випадків COVID-19.

По Верхньорогачицькому району:

- хворих на COVID-19 – не зареєстровано;

- на самоізоляції та обсервації не перебуває жоден мешканець району, з числа осіб, які повернулися з-за кордону;

- за минулу добу не зареєстровано жодного випадку ГРВІ;

- всього відібрано 211 зразків матеріалів для ПЛР-діагностики, які направлено до обласного лабораторного центру, 211 – відібраних зразки показали негативний результат;

- всього відібрано 293 зразків матеріалів для проведення діагностики імунно-ферментного аналізу (ІФА-тести) на СOVID-19. 250 відібраних зразки – результат негативний, 43 – результат очікуємо найближчим часом.

- Зроблено 2експрес-тести - результат негативний.

Бережіть себе та своїх близьких!

Нове районування: чого очікувати від реформи?

17 липня Верховна Рада України прийняла постанову «Про утворення та ліквідацію районів». Таке рішення стало важливим кроком в реалізації адміністративно-територіальної реформи, у межах якої українців очікує цілий комплекс перетворень, покликаних підвищити ефективність управління та наблизити послуги до людей. Разом з тим, додаткових роз’яснень потребують основні питання, пов’язані з новим районуванням.

Що передбачає новий поділ районів?

В Україні замість 490 районів відтепер утворено 136. На Херсонщині їх було 18, а за новим поділом передбачається 5: Бериславський (з цетром у м.Берислав), Генічеський (з цетром у м.Генічеськ), Каховський (з цетром у м.НоваКахова), Скадовський (з цетром у м.Скадовськ), Херсонський (з цетром у м.Херсон)райони.

Для чого потрібне нове районування?

Аби правильно організувати систему управління територіями. Це важливо, бо Україна є значною за площею державою. Завдяки новому розподілу, максимально наближеному до європейських стандартів, у нових районах проживатиме приблизно однакова кількість людей.Для громадян практично нічого не зміниться, адже необхідні їм послуги надаватимуться в об’єднаній громаді.

Коли відбудуться зміни?

На виконаннязаходів, передбачених постановою, відведено три місяці. Наразі тривають консультації щодо внесення необхідних змін у нормативно-правові акти.

Що буде з районними радами?

У ліквідованих районах районних рад не буде й вибори депутатів до них 25 жовтня 2020 року не проводитимуться. Натомість громадяни обиратимуть своїх представників до рад 5 новоcтворених районів.

Що буде з районними державними адміністраціями?

До кінця року райдержадміністрації працюватимуть без змін. Наразі тривають консультації щодо подальшого формату їхньої діяльності. Згодом народні депутати мають прийняти новий закон про місцеві державні адміністрації.

Чи правда, що громади в результаті нового районного поділу втратять фінансовий ресурс?

Ні. Об’єднані територіальні громади, як і раніше, отримуватимуть пряму освітню субвенцію 60% податку на доходи фізичних осіб, 100% податку на нерухомість та земельного податку.

Що буде з районними лікарнями та будинками культури, іншими закладами спільної власності у ліквідованих районах?

Їх не закриватимуть. Більшість об’єктів просто змінять юридичний статус – перейдуть у підпорядкування громади, нового району або області.

Чи доведеться громадянам для отримання довідок їхати до нового райцентру?

Ні. Усі найнеобхідніші послуги люди отримуватимуть у громадах. Окрім того, усі 29 ЦНАПів, які вже є в ОТГ та райцентрах Херсонщини, продовжать працювати. У планах – збільшення кількості ЦНАПів.

Чи треба буде жителям ліквідованих районів змінювати запис про місце реєстрації, а отже – і паспорт?

Зміна назви району не передбачає зміни документа, який посвідчує особу.

 

Варто зазначити, що затвердження нового районування забезпечить відповідність системи адміністративно-територіального устрою районного рівня сучасним вимогам та європейським стандартам. Це також сприятиме визначенню обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Крім того, у процесі зміни районного поділу вдасться вирішити одне з важливих питань –дублювання функцій районних рад та об’єднаних територіальних громад. А також надання останнім максимально широких повноважень щодо вирішення питань місцевого значення.

Оновлено мапи завершених та поточних ремонтних робіт на дорогах загального користування місцевого значення та дорогах комунальної власності!

Станом на 10 серпня в Херсонській області триває ремонт 15 доріг у 9 районах області та в м. Херсон.

#ВеликеБудівництво

Заклади освіти Верхньорогачицького району отримали ігрові набори LEGO PLAY BOX та SIX BRICKS

 

Учні перших класів закладів загальної середньої освіти Верхньорогачицького району від Управління освіти і науки обласної державної адміністрації на підставі наказу МОН від 30.07.2019 року №1041 «Про організацію безкоштовного забезпечення перших класів державних і комунальних закладів загальної середньої освіти Країни ігровими наборами Six Bricks та LEGO Play Box». Відділом освіти, культури, молоді та спорту Верхньорогачицької  райдержадміністрації  було отримано 7 ігрових наборів LEGO Play Box, кожен з яких містить по 7000 елементів.

Сьогодні конструктори від LEGO вже сприймаються не тільки як цікава іграшка, якою можна гратися вдома. LEGO – одна з відомих і поширених на сьогодні педагогічних систем, що використовує моделі реального світу і предметно-ігрове середовище навчання та розвитку дитини. Основним принципом навчання є принцип «Навчання через дію» – діти отримують знання в процесі побудови та дослідження моделей з конструктора. Вчителі вже встигли оцінити позитивний вплив використання LEGO в освітньому процесі. За допомогою ігрових конструкторів можна наочно і доступно пояснити дітям навчальний матеріал, розвинути навички критичного мислення, мовлення, пам’ять, увагу, вміння працювати в групі. Все це разом узяте дозволяє формувати стійкий інтерес до навчання.

Також з метою якісної організації нового навчального року комунальною установою «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» своєчасно здійснено закупівлю Класних журналів, журналів Індивідуального навчання, Гурткових занять та роботи Групи продовженого дня.

В рамках провадження Державного стандарту початкової освіти « Нова українська школа» відділом освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації та комунальною установою «Верхньорогачицький районний центр по обслуговуванню закладів освіти» проведено роботу щодо своєчасного забезпечення перших класів закладів загальної середньої освіти Верхньорогачицького району дидактичними матеріалами, на що було витрачено – 62,9 тис.грн.

 

Проведено вечірній профілактичний рейд по місцям масового скупчення молоді

 

     Службою у справах дітей спільно з представниками Верхньорогачицького відділення поліції Каховського ВП ГУНП, фахівцями районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та вчителями загальноосвітніх закладів селища 07 серпня 2020 року проведено профілактичний рейд у вечірній час.

         Мета заходу  -  профілактика негативних явищ  в дитячому середовищі, запобігання бездоглядності, безпритульності неповнолітніх, виявлення дітей, які бродяжать, жебракують, вживають тютюнові  вироби та алкогольні напої, психотропні речовини, перебувають на вулиці в пізній час без супроводу батьків чи осіб, що їх замінюють.

         В ході рейду відвідано розважальні заклади та місця масового скупчення молоді у смт Верхній Рогачик, перевірено  дотримання власниками розважальних закладів обмежень щодо відвідування їх неповнолітніми, проведено інструктаж представників торгових об’єктів про недопущення  продажу  алкогольних напоїв та  тютюнових виробів  неповнолітнім. 

         Також з неповнолітніми, які були виявлені без нагляду батьків у пізній час, проведено профілактичні бесіди  з питань попередження вживання алкогольних напоїв, попередження злочинності та протиправних дій, дотримання протиепідемічних заходів.

         Також нагадуємо, що діти, віком до 16 років з 22:00 до 06:00 можуть перебувати у закладах, у яких проводиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування, лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.

 

Шановні батьки! Попереджаємо - за неналежне виконання батьківських обов’язків відносно дітей Вас буде притягнено до адміністративної та кримінальної  відповідальності

 

Такі заходи не мають на меті обмежити права дітей, а тільки обмежити можливості впливу на них негативного та небезпечного середовища.

 

В райдержадміністрації відбулася щотижнева апаратна нарада

Під керівництвом голови районної державної адміністрації Євгена Ларченка в понеділок, 10 серпня відбулася щотижнева апаратна нарада за участю голови районної ради Геннадія Нестеренка, заступника голови райдержадміністрації Світлани Нестеренко, керівника апарату райдержадміністрації Олександра Ремєзкова, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району.

Очільник району заслухав інформацію керівників структурних підрозділів та служб району щодо основних напрямів життєдіяльності району за минулий тиждень та про основні питання на поточний тиждень.

Основну увагу голова райдержадміністрації зосередив на основних показниках бюджету району, перебігу жнивної кампанії, підготовки до нового навчального року, ремонту доріг, питання придбання рентген апарату та соціального забезпечення. А також розглянули організаційні аспекти підготовки та проведення в районні заходів з нагоди відзначення 29-ої річниці Незалежності України в період карантину.

Щодо ситуації в бюджетній сфері району інформувала головний спеціаліст фінансового відділу Любов Четверик:

Станом на 07 серпня поточного року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 23396,200 грн., що складає 88,9% до плану січень-серпень 2020 року та 58,8% до річного плану. Поточні планові показники місцевими бюджетами виконані у Чистопільській сільській раді на 251,9 % згідно планових показників за січень-серпень 2020 року

Станом на  07 серпня 2020 року видатки, що фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів району та міжбюджетних трансфертів, профінансовано згідно поданих заявок на фінансування від головних розпорядників коштів.

Щодо проходженням  жнив в районі, то за інформацією в.о. начальника відділу економічного розвитку, з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації районної державної адміністрації Леоніда Байші, станом на 07 серпня аграрії провели збирання ранніх зернових та зернобобових культур на площі 29142 тис.га. Так, намолочено 93940 тис.тонн зерна нового врожаю при урожайності 32,2 ц/га, з яких зібрано:

- пшениці – 79756тис.тонн з площі 23900 тис.га.;

- озимого ячменю – 8880 тис.тонн з площі 2950 га;

- гороху – 2010 тонн з площі 905 га.

- ярого ячменю – 3040 тис. тонн з площі 1310 тис.га.

- озимого ріпаку – 3810 тис.тонн з площі 1580 тис.га.

Незважаючи на нестабільність погодних умов, темп збору та урожайність зернових та зернобобових культур 2020 року пройшла на рівні минулих років.

По завершенню апаратної наради голова райдержадміністрації Євген Ларченко  дав відповідні доручення керівникам структурних підрозділів за різними напрямками роботи.

 

10 СЕРПНЯ 2020: оперативна інформація про поширення COVID-19 у Верхньорогачицькому районі та Херсонській області

Станом на ранок 10 серпня в області зареєстровано 269 лабораторно підтверджених методом ПЛР випадків COVID-19.

По Верхньорогачицькому району:

- хворих на COVID-19 – не зареєстровано;

- на самоізоляції та обсервації не перебуває жоден мешканець району, з числа осіб, які повернулися з-за кордону;

- за минулу добу не зареєстровано жодного випадку ГРВІ;

- всього відібрано 211 зразків матеріалів для ПЛР-діагностики, які направлено до обласного лабораторного центру, 211 – відібраних зразки показали негативний результат;

- всього відібрано 293 зразків матеріалів для проведення діагностики імунно-ферментного аналізу (ІФА-тести) на СOVID-19. 250 відібраних зразки – результат негативний, 43 – результат очікуємо найближчим часом.

Бережіть себе та своїх близьких!

Здійснено перевірку стану готовності шкіл Верхньорогачицького району представниками обласної державної адміністрації.

 

06 серпня заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Вадим Чабан, спільно із головою райдержадміністрації Євгеном Ларченком та головою районної ради Геннадієм Нестеренком відвідали  школи району.

Під час виїзду основна увага зверталась на виконання встановлених Міністерством освіти і науки України  вимог та стандартів програми «Нової української школи», стан проведення ремонтних робіт, матеріально-технічна, навчально-методична база, забезпечення безпеки життєдіяльності дітей, пожежної безпеки, дотримання вимог охорони праці, забезпеченість швидкісним інтернетом, впровадженням дистанційного навчання, підготовку до опалювального сезону, а також підготовку до відкриття закладів освіти в умовах адаптивного карантину.

Керівники відвіданих шкіл представили заклади освіти, навчальні кімнати, зокрема, для навчання учнів перших класів. 

За результатами перевірки встановлено, що заклади освіти району належним чином підготовлені до роботи в новому 2020/2021  навчальному році.

Станом на ранок 07 серпня в області зареєстровано 255   лабораторно підтверджених методом ПЛР випадків COVID-19.

По Верхньорогачицькому району:

- хворих на COVID-19 – не зареєстровано;

- на самоізоляції та обсервації не перебуває жоден мешканець району, з числа осіб, які повернулися з-за кордону;

- за минулу добу не зареєстровано жодного випадку ГРВІ;

- всього відібрано 211 зразків матеріалів для ПЛР-діагностики, які направлено до обласного лабораторного центру, 211 – відібраних зразки показали негативний результат;

- всього відібрано 293 зразків матеріалів для проведення діагностики імунно-ферментного аналізу (ІФА-тести) на СOVID-19. 193 відібраних зразки – результат негативний, 100 – результат очікуємо найближчим часом.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua