Новини

Президент про автокефалію Української Православної Церкви: Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви

Президент Петро Порошенко заявляє, що питання надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві виходить за межі суто церковних справ. «Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви. Тут не лише релігія, тут – геополітика. А для мене справа утвердження незалежної помісної Церкви – такої ж ваги, як вже здобуті безвіз та Угода про асоціацію з Євросоюзом», - підкреслив Петро Порошенко.

«Усі помісні церкви нового та новітнього часу були визнані лише шляхом активного залучення держави до цього процесу. Такими є традиція і вимога Вселенського Патріаршого Престолу. По суті, автокефалію надають не стільки конкретній Церкві, скільки країні», - сказав Глава держави під час виступу у Верховній Раді України.

Подробнее...

ПРОГРАМА

урочистостей з нагоди

ВІДКРИТТЯ ТУРИСТИЧНОГО СЕЗОНУ

«Херсонщина туристична – шлях до вражень!»

(історико-культурна памятка «Камянська Січ» с.Республіканець Бериславського району)

30 квітня – 01 травня 2018 року

Подробнее...

Павло Розенко доручив активізувати роботу щодо легалізації неформальної зайнятості та детінізації заробітної плати

19 квітня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося  засідання Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині детінізації заробітної плати.

За словами Павла Розенка, підвищення у минулому році розміру мінімальної заробітної плати до 3200 гривень стало потужним поштовхом до детінізації заробітних плат, але роботу в цьому напрямку необхідно продовжити і посилити. «Абсолютно прекрасно спрацювало рішення щодо підвищення мінімальної  заробітної плати до 3200 грн. Це стало потужним поштовхом до детінізації зарплат. Ми це відчули і на доходах місцевих бюджетів, і на доходах Пенсійного фонду. Ми побачили легалізацію робочих місць, збільшення кількості застрахованих осіб,  створення десятків тисяч нових юридичних осіб. Тобто економіка працює, ділова активність зростає, але, враховуючи кількість тих, хто продовжує працювати в тіньовому секторі економіки, потрібно активізувати роботу, в тому числі інформаційну, в напрямку легалізації неформальної зайнятості», - сказав він.

Подробнее...

МОН: Медична довідка для зарахування в школу поширюється й на зарахування в дитсадок

Відтепер для зарахування дитини до дитячого садочка або школи потрібно надавати медичну довідку форми № 086-1/о – «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язково медичного профілактичного огляду». Вона містить інформацію про результати медичного огляду та рекомендації щодо занять фізкультурою.

Відповідне роз’яснення у відповідь на лист МОН надає Міністерство охорони здоров’я. Запит виник у зв’язку зі скасуванням МОЗ форми первинної облікової документації «Медична картка дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» (форма № 026/о).

Подробнее...

Нарада с селищним та сільськими головами Верхньорогачицького району

Сьогодні, 19 квітня 2018 року, під керівництвом голови районної державної адміністрації Наталії Тарасової за участю голови районної ради Геннадія Нестеренка, заступників голови райдержадміністрації Віталія Бикова та Світлани Нестеренко, керівника апарату районної державної адміністрації Сергія Приходька, начальників структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників установ та організацій району відбулася нарада з селищним та сільськими головами.

На порядок денний були винесені нагальні питання економічного, соціального та культурного розвитку, забезпечення політичної стабільності і консолідації дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в районі.

Подробнее...

Верхньорогачицька райдержадміністрація на захисті прав та законних інтересів дітей

18 квітня 2018 року під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Світлани Нестеренко відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини Верхньорогачицької районної державної адміністрації.

На порядку денному члени комісії та запрошені розглянули питання щодо стану виконання батьківських обов’язків громадянкою П. Ю. 1977 року народження, та громадянином П. О. 1976 року народження, по відношенню до своїх дітей П. Б. 2013 року народження, П. С. 2002 року народження, П. П. 2000 року народження.

Окрім того, присутні вивчили питання щодо доцільності позбавлення батьківських прав громадянки С. І. 1979 року народження, по відношенню до своєї малолітньої дитини С. Н. 2017 року народження.

Згідно розглянутих питань комісією прийняті рішення покликані захистити права та законні інтереси дітей.

УВАГА! РАЙОННИЙ ТУРНІР З ФУТБОЛУ «КУБОК ВІДКРИТТЯ»

У суботу 21 квітня 2018 року на стадіоні «Старт» смт Верхній Рогачик відбудеться районний турнір з футболу «Кубок відкриття», який проводить Верхньорогачицька районна федерація футболу за сприяння Верхньорогачицької районної державної адміністрації та Верхньорогачицької селищної ради. Участь у турнірі беруть селищна та сільські команди Верхньорогачицького району.

У програмі турніру відбудуться конкурси та розваги для дітей. Запрошуємо всіх шанувальників футболу підтримати свої команди. Початок о 10.00 год.

«Обличчя нових громад» - вірний доказ успіху впровадження децентралізації в Україні та на Херсонщині

Сьогодні, 18 квітня, в обласній державній адміністрації відкрилась фотовиставка «Обличчя нових громад», присвячена простим людям із сільської місцевості, які встали на шлях децентралізації і об’єдналися свого часу в територіальні громади.

Фотовиставка розповідає про дієвих і активних людей, які живуть і працюють у власних ОТГ. Це вчителі, лікарі, спортсмени, представники бізнесу та влади, люди різного віку, котрі спільними зусиллями змінюють життя своїх громад на краще.

Даний проект створений відомими фотографами Владиславом Соделем і Анастасією Сироткіною та Українським кризовим медіа-центром в рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Подробнее...

Чи можна підписати декларації з кількома лікарями? МОЗ відповідає на питання про вибір лікаря

Уже понад 650 тисяч українців обрали свого лікаря - терапевта, педіатра чи сімейного лікаря. Національна кампанія "Лікар для кожної сім'ї" не має терміну дії, а підписати декларацію з вибраним лікарем можна у будь-який момент.

Сьогодні МОЗ відповідає на поширені питання про вибір лікаря і, зокрема, про декларацію: чи має вона строк дії, чи можна підписати декларацію з лікарем вузького профілю або кількома лікарями, чи можна буде без декларації потрапити до свого дільничного терапевта і як розірвати декларацію.

Чи має декларація строк дії?

Декларація, яку ви підписуєте зі своїм сімейним лікарем або терапевтом - безстрокова. Вона діє доти, доки ви не вирішите укласти декларацію з іншим лікарем. Для дитини декларація з педіатром діє до 18 років. Потім потрібно вибрати сімейного лікаря або терапевта.

Чи можу я підписати декларації з кількома лікарями?

Подробнее...

Земля і громади – невід’ємні складові децентралізації, - Геннадій Зубко

Потрібно якнайшвидше ухвалювати закон про передачу громадам повноважень щодо управління земельними ресурсами. Сьогодні на території громади є різні землі: приватні, державні, комунальні, промисловості (землі запасу), землі в межах і поза межами населеного пункту. Коли говоримо, що прагнемо забезпечити максимальне надходження до місцевого бюджету, то повинні дати інструмент і можливість бачити, хто та якими землями користується, як вони обліковуються, хто сплачує податок не землю, і яким чином земельний податок наповнює бюджет. Про це в інтерв’ю інтернет-виданню Agropolit заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Подробнее...

На Кам'янській Січі відбудеться авіашоу і виставка військової техніки

Атмосфера свята під час відкриття туристичного сезону на Херсонщині-2018 на Кам’янській Січі оточуватиме з усіх сторін, навіть з неба!

30 квітня у с. Республіканець Бериславського району на гостей заходу чекає дивовижне авіашоу. Майстерність вищого пілотажу та імітацію бою демонструватимуть кваліфіковані пілоти. Три гелікоптери, два винищувачі, спеціально треновані десантники, що приземлятимуться з парашутами під час відкриття туристичного сезону на Херсонщині – 2018.

Також організатори запропонують зробити бажаючим незвичне селфі в гелікоптері та відчути себе справжнім льотчиком.

Окрім цього, в рамках проведення відкриття турсезону на Кам’янській Січі  30 квітня та 1 травня на гостей свята чекає виставка військової техніки. Особливо цікава буде для дітлахів, яким дозволять роздивитись техніку з близька та зробити фото.

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua