Новини

Щеплення – єдиний дієвий спосіб захисту від інфекційних захворювань

Інфекційні хвороби небезпечні своїми ускладненнями, що можуть призвести до інвалідності, а деякі — навіть до смерті. Інфекційні хвороби, від яких (або від тяжких ускладнень яких) можна захиститися за допомогою імунізації, передаються від інфікованої особи до здорової, як правило, повітряно-крапельним шляхом.

Вакцинація впливає на значну кількість найсерйозніших інфекційних захворювань. Планова вакцинація захищає від 10 інфекцій: дифтерії, кору, кашлюка, правця, поліомієліту, краснухи, епідемічного паротиту, туберкульозу, вірусного гепатиту В та гемофільної інфекції. Крім того, рекомендовано щеплення від грипу, гепатиту А, вітряної віспи, менінгококової, пневмококової, ротавірусної інфекцій та інших. 

Завдяки вчасно зробленим щепленням багато небезпечних хвороб можна відвернути. В розвинених країнах такі захворювання є рідкістю. Наприклад, на Американському континенті повністю відсутня захворюваність на туберкульоз, кір, поліомієліт, правець. За підрахунками ВООЗ, щороку завдяки вакцинації вдається запобігти до 3 мільйонів смертей. Такого результату можливо досягти при охопленні щепленням більше 95% населення.

Подробнее...

У Верхньорогачицькому районі відбулися урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування та Збройних Сил України

Оскільки так склалося історично, що такі державні свята, як День Збройних сил України та День місцевого самоврядування поряд в числі календаря, то саме тому 6 грудня  2019 року у Верхньорогачицькому районі відбулися урочисті заходи з нагоди вищезазначених свят.

Так, в урочистому зібранні взяли участь керівники органів місцевого самоврядування району та посадові особи, депутати районної, селищної та сільських рад, ветерани органів місцевого самоврядування, працівники організацій та установ району, громадськість.

Розпочали урочистості зі слів вітання голови райдержадміністрації Євгена Ларченка та голови Верхньорогачицької районної ради Геннадія Нестеренка.

Подробнее...

Шановні військовослужбовці, воїни, ветерани війни і Збройних Сил!

День Збройних Сил України — це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

Я хочу звернутися до всіх військовослужбовців, які щодня щиро, вірою і правдою служать Українському народові. Сьогодні Ваше свято, бо українське військо сильне Вами. Тож прийміть щирі вітання з Днем Збройних Сил України!

Козацької мужності, дідівської гідності, батьківської мудрості, незламної сили волі та віри у власні сили. Нехай оптимізм, спокій та гарний настрій завжди крокують поряд. Мирного неба, благополуччя та процвітання нашій державі!

 

З повагою

Голова Верхньорогачицької

районної державної адміністрації                                                                                               Євген Ларченко

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю 

3 грудня в Україні відзначався Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день започатковано у 90-х роках двадцятого століття Генеральною Асамблеєю ООН з метою привернення уваги суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями.

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Не дивно, що в давні часи і навіть аж до сучасної історії у людей, яких ми зараз відносимо до категорії - люди з інвалідністю, було дуже мало шансів на виживання взагалі. І у всі часи турбота про людей з інвалідністю в основному трималася на щирій добрій волі окремих людей.

Подробнее...

Голова Верхньорогачицької райдержадміністрації зустрівся з фахівцями бюро правової допомоги

04 грудня 2019 року фахівці Верхньорогачицького бюро правової допомоги завітали до голови Верхньорогачицької районної державної адміністрації Євгена Ларченка.

Фахівці бюро розказали про роботу системи надання безоплатної правової допомоги, зауважили, що співпраця з районною державною адміністрацією, районною радою, селищною та сільськими радами ефективно діє через затверджену програму правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Верхньорогачицького району на 2019-2020 роки.

Голова райдержадміністрації також запропонував фахівцям бюро підготувати буклети інформаційно-правового характеру для депутатів сільських рад з роз'ясненням їхніх прав та обов'язків, принципів наповнення та видатків місцевого бюджету та інформаційні листівки з роз'ясненням переваг об'єднання в територіальні громади.

Подробнее...

Робочий візит голови Верхньорогачицької райдержадміністрації до Первомаївської сільської ради

Сьогодні, 4 грудня 2019 року, голова райдержадміністрації Євген Ларченко разом із головою районної ради Геннадієм Нестеренком та заступником голови районної державної адміністрації Світланою Нестеренко з робочим візитом відвідали Первомаївську сільську раду Верхньорогачицького району, де керівники району зустрілися із активом сільської громади та відвідали об’єкти соціальної сфери.

Під час робочого візиту Євген Анатолійович відвідав Первомаївську загальноосвітню школу та дошкільний навчальний заклад, де поспілкувався з педагогічними колективами та вихованцями, а також визначився із переліком пріоритетних завдань у покращенні якості надання освітніх послуг. Зокрема, це створення комфортних умов навчання – продовження реалізації проекту щодо ремонту системи опалення загальноосвітнього навчального закладу та поліпшення матеріально-технічного забезпечення школи.

Далі очільник району відвідав Первомаївську амбулаторію загальної практики - сімейної медицини, де поспілкувався із медичним персоналом. У результаті головою райдержадміністрації взято на особистий контроль питання щодо забезпечення належного температурного режиму в окремих кабінетах медичного закладу.

Подробнее...

«16днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Тож продовжуючи широку інформаційну роботу 03 грудня 2019 року у соціально-психологічному тренінговому центрі Верхньорогачицької районної філії Херсонського обласного центру зайнятості спільно з представниками Верхньорогачицького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області, фахівцями Верхньорогачицького бюро правової допомоги та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено акцію-флешмоб з помаранчевими кульками під гаслом: «Розірви коло насильства – не будь байдужим! Ми проти насилля!!!» у якій взяли участь суб’єкти пробації.

Далі із суб’єктами пробації було проведено інформаційно-правовий просвітницький захід. В процесі роботи присутнім було надано інформацію щодо актуальних професій на ринку праці району та регіону, про послуги, які надаються службою зайнятості. Розглянуті питання підходящої роботи (в тому числі навчання) для кожного присутнього на заході. Ознайомлено з нормативно-правовими актами України щодо попередження насильства в сім’ї.

Наприкінці заходу учасникам було відведено час для запитань, яким вони вміло скористалися та отримали вичерпні відповіді .

Подробнее...

У Первомаївці відкрили меморіальну дошку загиблому учаснику АТО Євгену Трофімову

Сьогодні, 04 грудня 2019 року, в переддень державного свята – Дня Збройних Сил України, в селі Первомаївка Верхньорогачицького району увіковічнили пам’ять полеглого учасника АТО Євгена Трофімова.

На урочисту лінійку з нагоди встановлення пам’ятної дошки колишньому учневі, бійцю АТО Євгену Трофімову на подвір’ї школи зібралися школярі, односельці, родичі, побратими, представники влади та небайдужі жителі сільської ради.

Відкрили меморіальну дошку батьки загиблого – Юрій Олексійович та Наталія Володимирівна.

Подробнее...

Внесено зміни до порядків отримання держпідтримки

15 листопада 2019 року Кабінетом Міністрів України схвалено постанову № 954 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Цією постановою передбачено подовження терміну подачі документів та змінено Порядки використання коштів за деякими з програм підтримки.

За всіма програмами:

 у тексті Порядку слово «Мінагрополітики» замінено словом «Мінекономіки».

За програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними»:

 термін подання суб’єктами господарювання матеріалів до регіональних комісій встановлений до 1 грудня 2019 року, а регіональними комісіями до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в термін до 10 грудня поточного року;

Подробнее...

Закон, який ліквідує штучну монополію на виготовлення спирту, прийнято, - Олексій Гончарук

Верховна Рада схвалила Президентський закон, який ліквідує державну монополію на виробництво спирту з 1 липня 2020 року. За це проголосували 284 народних депутати.

«Через існування монополії 55% ринку працює «в тіні». Бюджет щороку втрачає близько 10 млрд грн податків» - сказав Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Голова Уряду підкреслив, що законопроект скасовує з 1 липня 2020 року державну монополію на виробництво спирту, в т.ч. як лікарського засобу, а також для медичних та ветеринарних цілей. Так, з 1 липня підприємства різних форм власності зможуть виробляти та продавати спирт після отримання відповідної ліцензії. Для стимулювання переробки зернових та виробництва вуглеводів в Україні, включаючи біоетанол, законодавство встановлює тимчасові обмеження на імпорт спирту в Україну на чотири роки до 1 січня 2024 року. Прем'єр-міністр України підкреслив, що зараз Уряд зосереджений на розробці та затвердженні максимально жорстких ліцензійних умов. 

Подробнее...

Виїзна зустріч голови Верхньорогачицької райдержадміністрації з жителями Зеленівської сільської ради

Вчора, 3 грудня 2019 року, в селі Зелене Верхньорогачицького району відбулась робоча зустріч голови райдержадміністрації Євгена Ларченка та голови районної ради Геннадія Нестеренка з мешканцями Зеленівської сільської ради. Присутніми на зустрічі також були начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Яворницька та начальник Верхньорогачицької державної податкової інспекції Великолепетиського управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Олена Приходько.

Під час заходу місцеві жителі поставили посадовцям чимало запитань та окреслили низку проблем, які турбують зеленівців.

Серед основних постало питання щодо можливого прийняття сільською радою рішення про збільшення ставки земельного податку. Посадовці роз’яснили громадянам наслідки прийняття даного рішення та його подальший вплив на розвиток села.

Подробнее...

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua